Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
ten numer: +48 22 512 3917 jest wyłączony on tygodnia i na ten kiedyś szło bez problemu się dodzwonić. U dołu strony jest jeszcze ten numer +48 22 512 3920.

[ 1754 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#1621 PostWysłany: 25 Cze 2022 14:48 
Awatar użytkownika

Loty: 491
Kilometry: 768 483
srebrny
Lufthansa zasluguje teraz na 2 * maksymalnie. Festiwal niemocy i chaosu. Loty odwoływane 3 dni przed terminem. 80% opóźnionych lotów w hubie. Brak pomocy dla pasażerów - hotel, transport załatwiaj pasażerze sam. W Service Center czynne 3/20 stanowisk. Salonik Senator czynny co drugi. Serwis bagażowy o 24:00 kończy pracę, nie szkodzi, że kolejka na ponad godzinę.
Jestem teraz w MUC. Nie ma żadnej kolejki do security. Problemem jest brak personelu samej Lufthansy a nie ma żadnych strajków, ot dzień jak codzień. Moja rezerwacja w ciągu ostatnich 72 godzin była zmieniana 3 razy, fajnie, że dostaję jakieś powiadomienia.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1622 PostWysłany: 25 Cze 2022 14:51 
Awatar użytkownika

złoty
kostek966 napisał(a):
za catering

Tak właśnie spojrzałam i zobaczyłam, że za Quality of meals served dostali 4,5 gwiazdki i stwierdziłam, że dalsza lektura sensu nie ma. ;)
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#1623 PostWysłany: 25 Cze 2022 15:35 

platynowy
oskiboski napisał(a):
marek2011 napisał(a):
Garmond napisał(a):
Za TD: Lufthansa zdegradowana do 4 gwiazdek w prestiżowym rankingu Skytrax
https://skytraxratings.com/airlines/lufthansa-rating

Zacznijmy od tego, że nigdy nie powinna była otrzymać 5, co podważa prestiżowość i przede wszystkim niezależność tego rankingu ;-)
A on kiedykolwiek był bezstronny ?

Nie był, ale tym "werdyktem" wtedy przekroczyli zdecydowanie granicę dobrego smaku i przyzwoitości :D
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1624 PostWysłany: 25 Cze 2022 18:43 

Loty: 177
Kilometry: 303 375
srebrny
Mam pytanie - lecę w najbliższym czasie z KRK lufą, mam Senatora, bilet Economy (K), ale to pewnie nic nie zmienia - są radę przejść przez fast track w 2 osoby czy bez szans i trzeba dokupić FT dla drugiej osoby bez statusu?
 Relacje PM off  

#1625 PostWysłany: 25 Cze 2022 18:45 

Druga osoba idzie zwykłym, ale może dołączyć do Ciebie wewnętrznym przejściem, zaraz przed Hajmanem.
 Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.

#1626 PostWysłany: 25 Cze 2022 19:14 
Awatar użytkownika

platynowy
I jeszcze ciekawy artykuł na LL z podobnymi opiniami jakie pojawiły się dzisiaj na forum:

(tłumaczenie): "Wraz z tym kończy się 5-letni okres 5-gwiazdkowego przewoźnika, a szczerze mówiąc, ta ocena zawsze była wyśmiewana przez klientów, którzy na własnej skórze przekonali się, że niemiecka linia lotnicza stała się niczym więcej niż przypadkowym dusigroszem, fiirmą, która nie ma żadnego znaczącego sposobu na pozytywne wyróżnienie się na tle konkurencji, nie mówiąc już o prawdziwych, pięciogwiazdkowych liniach lotniczych.

Kiedy weźmie się pod uwagę decydujące punkty usług lotniskowych (straszne) i produktu pokładowego (przeciętne) i obsługi personelu (brak blasku) jestem zaskoczony, że Lufthansa dostaje wszystko powyżej 3 gwiazdek, aby być całkowicie uczciwym."

Całość tutaj: https://loyaltylobby.com/2022/06/25/dem ... mhide=true
 Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#1627 PostWysłany: 27 Cze 2022 21:07 

niebieski
Lufthansa chce w sezonie lato 2023 wrócić do latania Airbusami A380: https://www.lufthansagroup.com/en/newsr ... -a380.html
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1628 PostWysłany: 28 Cze 2022 09:14 

Loty: 648
Kilometry: 809 710
niebieski
Fragment tłumaczenia z maila do klientów grupy Lufthansa :
"W lotnictwie mamy za sobą dwa trudne lata postrzeganego i rzeczywistego uziemienia. Wszyscy nasi pracownicy Lufthansa Group nie życzyli sobie niczego więcej niż tego, aby móc wreszcie powitać Cię z powrotem na pokładzie naszych ponad 750 samolotów.
Niestety jednak, gdy zaczyna się lato na półkuli północnej, a globalne ograniczenia dotyczące podróżowania są prawie całkowicie zniesione, wszyscy zaangażowani w lotnictwo na całym świecie prawie codziennie sięgają granic dostępnych obecnie zasobów. A rozwój złożonego systemu transportu lotniczego od prawie zera do prawie 90 procent wyraźnie nie idzie w parze z niezawodnością, solidnością i punktualnością, które chcielibyśmy Państwu ponownie zaoferować. Możemy Cię za to tylko przeprosić.
I chcemy być całkowicie szczerzy: w nadchodzących tygodniach, gdy liczba pasażerów będzie nadal rosła, czy to w celach turystycznych, czy biznesowych, sytuacja raczej nie ulegnie poprawie w krótkiej perspektywie. Zbyt wielu pracowników i zasobów jest nadal niedostępnych, nie tylko u naszych partnerów infrastrukturalnych, ale także w niektórych naszych własnych obszarach. Niemal każda firma z naszej branży rekrutuje obecnie nowych pracowników, aw samej Europie planuje ich kilka tysięcy. Jednak ten wzrost wydajności przyniesie pożądany efekt stabilizujący dopiero przed nadejściem zimy .
Ponadto trwająca wojna na Ukrainie poważnie ogranicza dostępną przestrzeń powietrzną w Europie. Prowadzi to do ogromnych wąskich gardeł na niebie, a tym samym niestety do dalszych opóźnień lotów.
Latem 2023 roku spodziewamy się nie tylko znacznie bardziej niezawodnego systemu transportu lotniczego na całym świecie. Przywitamy Cię również z powrotem na pokładzie naszych Airbusów A380. Postanowiliśmy dzisiaj, że A380, który nadal cieszy się dużą popularnością, wrócić do służby w Lufthansie latem 2023 roku. Oprócz tego dalej wzmacniamy i modernizujemy nasze floty, wprowadzając około 50 nowych Airbusów A350, Boeingów 787 i Boeingów 777- 9 samolotów długodystansowych i ponad 60 nowych Airbusów A320/321 tylko w ciągu najbliższych trzech lat.
Obiecujemy, że ponad 100 000 naszych pracowników Lufthansa Group zrobi wszystko, co w ludzkiej mocy, aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z podróży lotniczych w nadchodzących tygodniach, nawet w obecnych trudnych warunkach. I będą robić to wszystko z zaangażowaniem, które zasługuje na najwyższy szacunek, nie tylko ze strony naszego Zarządu Grupy."
 Relacje PM off  

#1629 PostWysłany: 28 Cze 2022 18:07 
Awatar użytkownika

Loty: 144
Kilometry: 253 665
niebieski
No cóż siedzę drugi dzień na lotnisku we Frankfurcie. Spóźnienie pierwszego lotu i tym samym drugi poleciał bezemnie.
W zasadzie Lufa stosuje się do zasad, ale robi to w bardzo złym stylu. Oczekiwanie do service center to 6-7 godzin.
I nie ma tłumów ludzi. Po prostu obsługują dwie trzy osoby na 18 okienek. Dramat.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1630 PostWysłany: 28 Cze 2022 18:17 
Awatar użytkownika

Loty: 491
Kilometry: 768 483
srebrny
@turczy
Jeżeli masz jakiś status w M&M albo lot w C czyli przysługuje wejście do saloniku LH, to leciwe Osoby w recepcji próbują pomagać, szukać połączeń i zmieniać rezerwacje zgodnie z życzeniem uprawnionych pasażerów. Tak było w MUC w ostatnią sobotę.

Ostatnio edytowany przez sko1czek, 28 Cze 2022 20:54, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#1631 PostWysłany: 28 Cze 2022 19:29 
Awatar użytkownika

niebieski
Tak, ale żeby się dostać do strefy bezpiecznej musisz mieć ważny bilet. A ja sam popsułem swoją rezerwację.
Miałem ważny bilet i podczas odprawy na lotnisku w ich kiosku program zaproponował mi wcześniejszy lot, z czego skwapliwie skorzystałem, niestety odprawa wywaliła się na ostatnim kroku. W service center tłumaczyli że to przez bagaż.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1632 PostWysłany: 28 Cze 2022 20:07 

srebrny
Wygląda na to że to standard w LH od co najmniej kilku tygodni. Miałem identyczną sytuację. Co gorsze po takiej operacji zwalniana jest rezerwacja na pierwotny lot i zostaje się z niczym.
turczy lubi ten post.
turczy uważa post za pomocny.

#1633 PostWysłany: 28 Cze 2022 20:59 
Awatar użytkownika

niebieski
Tak. Wylądowałem na waiting list, ale się udało. Właśnie siedzę w samolocie. Ciekawe czy mój bagaż też?
 Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.

#1634 PostWysłany: 28 Cze 2022 21:07 
Awatar użytkownika

Loty: 271
Kilometry: 321 356
niebieski
@turczy airtag panie, to mega przydatne w takich momentach urządzenie! :)

Teraz ja podzielę się takim doświadczeniem, dla potomności.

Stock 220, w międzyczasie zmiana na pierwszy sektor operated by LO. OLCI dostępne 24h PTD (nie jak w LH 23h PTD). Wchodzę w apce LO, karty pododawane (FTL) i? Na jednej rezerwacji dwie osoby dostały 5D/19B. Zero opcji zmiany! No trudno, zmieniam ramach tej samej sesji na FQTV *G i nagle cała mapa samolotu do wyboru (dla mnie i drugiej osoby). Wybrałem, zmieniłem na FQTV *S i? Znowu brak opcji zmiany (wszystko zajęte), ale miejsca pozostały. Akceptacja i... 4 karty pokładowe (włącznie z drugim sektorem by LH). Na szczęście wybrało 19A/B, ale nigdzie nie pytało czy odprawić, czy dodać, jakie miejsca, jakaś płatność - zero pytań. Zobaczę jutro na lotnisku dopytując o emergency exits (i tak muszą "przeklikać", bo inaczej Altea wyrzuci alert przy gate do ewentualnej akceptacji, czy "klient nadaje się do otwarcia drzwi" - lepiej tego unikać przy priority boardingu).

Zobaczymy co dalej, na powrocie 10.07., gdzie wszystko mam operated by LH.

Namodzili przy tym wyborze miejsc i teraz chyba tylko Goldy będą miały możliwość żonglowania. Inaczej płać albo płacz.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.

#1635 PostWysłany: 29 Cze 2022 14:59 
Awatar użytkownika

srebrny
Pytanie do ekspertow ds. grupy LH :)

Czeka mnie lot z Berlina do NY i w zasadzie w prawie tej samej cenie z 1 przesiadka do wyboru sa:
- Lufa przez MUC, na A340,
- Lufa przez FRA, na B747,
- Swiss przez ZRH, na A330,
- Brussels przez BRU, na A330.

Co byscie wybrali? Przede wszystkim w kontekscie cateringu, bo z tego co czytam to jednak sie rozni...

Ostatnio edytowany przez Gregggor, 29 Cze 2022 16:05, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#1636 PostWysłany: 29 Cze 2022 15:35 

srebrny
1955845624 napisał(a):
alert przy gate do ewentualnej akceptacji, czy "klient nadaje się do otwarcia drzwi" - lepiej tego unikać przy priority boardingu).

Dlaczego lepiej tego unikać? Aż tak źle wyglądasz po saloniku? :D
 Relacje PM off  

#1637 PostWysłany: 29 Cze 2022 16:13 
Awatar użytkownika

platynowy
Gregggor napisał(a):

Czeka mnie lot z Berlina do NY i w zasadzie w prawie tej samej cenie z 1 przesiadka do wyboru sa:

Co byscie wybrali? Przede wszystkim w kontekscie cateringu, bo z tego co czytam to jednak sie rozni...

W bydlęcej? Jakbym leciał w duecie to bym wziął 340 ze względu na układ siedzeń, w każdym innym przypadku poleciałbym Swissem.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1638 PostWysłany: 29 Cze 2022 16:30 

Loty: 285
Kilometry: 920 392
-- 29 Cze 2022 16:27 --

Gregggor napisał(a):

-- 29 Cze 2022 16:30 --

Przepraszam, odpowiedź mi wrzuciło z cytatem i bez mojego tekstu, nie umiem usunąć, więc proszę się nie krępować. ;)

Co do pytania Gregggora - jeśli w eco, to jedzenie wszędzie będzie podłe, maks. akceptowalne. Dobrze zjesz na lotnisku albo po przylocie. ;)
A jeśli chodzi o metal, to 747 zawsze fajnie, bo nie wiadomo jak długo polata, a 340 ma dwa miejsca przy oknie - też jakiś plus.
 Relacje PM off  

#1639 PostWysłany: 29 Cze 2022 17:20 
Awatar użytkownika

srebrny
tak, niestety w eco. Co do metalu, dokladnie tak samo mysle o A340/B747, trzeba korzystac poki lataja... tyle ze to LH
SPLDER lubi ten post.

#1640 PostWysłany: 29 Cze 2022 17:27 

srebrny
Jeśli to stary B747 to odradzam bo jest mało komfortowy w porównaniu do A330. A340 to już też klasyk i też coraz rzadziej można je spotkać. A340 w wersji 600 ma toalety eco "w piwnicy". Ja bym wybrał Swissa, a z LH to zdecydowanie A340.

[ 1754 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości