Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Infolinia Lufthansa: 48 22 512 3917
Poniedziałek - piątek 08:00 - 18:00
Sobota, niedziela, święto 08:30 - 17:00

Nr niemieckiej infolinii: +49 69 86799799


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2900 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 145  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 11 Lip 2018 16:36 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 52
Jaki samolot Lufy ma najlepszą klasę C? Mam do wyboru A340, A380 i B747-8. Co byście wybrali?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#262 PostWysłany: 19 Lip 2018 15:34 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 97
Chcialabym bardzo pochwalic Lufthansa Medical Center.
Na wyjezdzie do Bonn 18-22/05/2018, przytrafil mi sie krwotok I stracilam sporo krwi nim zostal zatrzymany, niestety przy anemii zelazo I hemoglobina spadly krytycznie wiec zamiast FedConu spedzilam wiekszosc urlopu w szpitalu. Wypisali mnie w zasadzie na sam powrot do domu. I tak w ostatni dzien zjawilismy sie 12h przed wylotem na lotnisku w Frankfurcie z nadzieja ze gdzies sie bede mogla polozyc I przekimac. Po drodze do check inu znalezlismy Medical Center gdzie tknieta przeczuciem poszlam zapytac czy bylaby szansa aby nas tak ulozyli w samolocie zebysmy mieli 3 miejsca (lot o 22:30 do Larnaki). Pani bardzo mila wypytala o lot, co mi sie przytrafilo, poprosila o rezerwacje. Po 5 minutach pojawil sie pan i pani z wozkiem, powiedzieli ze jedziemy do Medical center gdzie mnie sprawdza przed lotem I poloza w medical lounge :shock: no to pojechalismy, przyszedl lekarz poczytal wypiske ze szpitala, zmierzyl cisnienie podpisal papier ze moge leciec do domu i kazal konecznie zjesc krwistego steka. przez caly czas mialam dwoch opiekunow ktorzy mnie wszedzie wozili a na koniec doprowadzili do lounge - byl to pokoj z klima, w ktorym staly 3 lozka, kazde osloniete kotara i ze stolikiem dla osob towarzyszacych. Powiem szczerze uratowalo mnie to bo naprawde bylo mi slabo a Lufa zapewnila mi cisze, spokoj, miekkie lozko z poducha i kocami a przed lotem przyjechali znowu z wozkiem, przewiezli do gate'a i podwiezli pod same drzwi samolotu przed boardingiem biznesu ;) Stewardesy wypytaly jaki jest problem, jak pomoc i mimo pelnego oblozenia, zalatwily ze mielismy 3 miejsca w rzedzie. Super!
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#263 PostWysłany: 06 Sie 2018 20:16 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Nigdy nie interesowałem się elastycznymi taryfami i teraz trochę się zgubiłem.
Wygląda na to, że będę miał ok. 4h na przesiadkę w Madrycie (oddzielne bilety). Z Madrytu będę leciał Lufthansą do WAW - pomyślałem, że w tym przypadku być może warto dopłacić do taryfy flex, ale na ich stronie ciężko znaleźć jakiś precyzyjny regualmin taryfy, a w ogólnych warunkach przewozu też nie widzę nic o flex, więc mam kilka pytań, ew. jakieś nakierowanie gdzie takich informacji szukać:
1. Zakładając, że przylecę na czas i wyrobiłbym się na wcześniejszy lot. W ich faq jest taki fragment:
Cytuj:
Prosimy pamiętać, że na oryginalny rejs nie mogą być zamówione żadne dodatkowe usługi, a bagaż nie może być odprawiony.

Czy mam to rozumieć tak, że nie mogę mieć bagażu nadawanego, czy w momencie zmieniania rezerwacji ma on być jeszcze nie nadany, ale później mogę go nadać? Wydaje mi się, że to drugie jest bardziej logiczne, ale wolę się upewnić
2. Na stronie Lufthansy można też kupić bilet na lot Brussels Airlines w taryfie z darmową zmianą na wcześniejszy lot - czy wtedy mogę zmienić tylko na SN, czy też na Lufthansę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 14 Sie 2018 01:36 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Cześć podniebni kowboje!
Mam pewien niepokój - lecę za 69 dni Austrianem na trasie WAW-VIE-MXP-MUC-WAW i dostałem sms-a i maila o zmianie w rezerwacji. Zmiana jest dla mnie dość mocno problematyczna, bo zamiast lotu powrotnego za 8 dni muszę się zmagać z wybitnym zakrzywieniem czaso-przestrzennym (szczegóły na screenshocie) - należy interweniować czy można odpuścić póki co temat?

Załączniki:
fff.jpg
fff.jpg [ 10.41 KiB | Obejrzany 2210 razy ]
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#265 PostWysłany: 14 Sie 2018 14:15 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
LLAP napisał(a):
...

Ogólnie za dopłatę około 1400zł OW PE jest kompletnie nieopłacalna. Sugeruję kalsyczną economy plus dopłącić za miejsce w exit rowie.

Za tydzień lecę AC na WAW-YYZ więc przyrównam moje odczucia.
...


I jak porównanie z trasą do Kanady? Ja leciałem rok temu Lufą MUC-YVR (A330) i powrót YVR-FRA (B744) zwykłą Economy i byłem niezwykle zadowolony z jedzenia i obsługi. W tym roku z kolei EWR-FRA (B748) i było dużo gorzej niż w tak fatalnie ocenianej linii United na trasie TXL-EWR, przynajmniej w kwestii jedzenia, na co zawsze bardzo zwracam uwagę.


Ostatnio edytowany przez badmoon, 14 Sie 2018 19:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 14 Sie 2018 14:25 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
@badmoon

W temacie opinie o liniach lotniczych -> AirCanada wrzuciłem osobną recenzję dla Canady ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off
badmoon lubi ten post.
 
      
#267 PostWysłany: 15 Sie 2018 17:46 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
Od 8 dni czekam na zwrot kasy na kartę za anulowaną rezerwację. Lufthansa twierdzy,że przelew nadała 7.8 z niemieckiego banku, mój bank nie zarejestrował takowego. Orientujecie się ile to może trwać?
ps. kasa dziś została zaksięgowana, więc, ku potomności - zwrot z Lufthansy od momentu dokonania przelewu do zaksięgowania go na karcie może potrwać dobre 8-10 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 16 Sie 2018 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Cytuj:
zwrot z Lufthansy [...] może potrwać dobre 8-10 dni.

Z moich doswiadczen - moze to byc pomiedzy 2 a 30 dni.
Rok temu 2 dni trwal czesciowy zwrot taniego biletu non-refund trans-EU.
W 2013 okolo miesiaca i dwie dlugie rozmowy telefoniczne z CS zajal zwrot biletu TATL full flex w C.
Tak ze warto sie uzbroic w cierpliwosc (i podniesc limit na kk, zeby wystarczylo na kolejny bilet).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
yanas uważa post za pomocny.
 
      
#269 PostWysłany: 15 Paź 2018 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Mam dziwne pytanie i wątpliwość. Otóż znajomy zabookował lot na trasie KRK-FRA-FOR - lot kupowany przez stronę lh.com, najpierw odcinek do FRA by Lufthansa, później do FOR by Condor. Znajomy chce nadać bagaż sportowy. Zgodnie z informacją na stronie Lufthansy, bagaż został dodany do rezerwacji przez Lufthansę ale tylko na odcinku LH do FRA i opłata jest na lotnisku przy zrzucie bagażu. Aczkolwiek nie potrafili dodać bagażu na odcinek Condor, dlatego zadzwonił się upewnić do Condora, czy oni dodadzą automatycznie ten bagaż. Condor powiedział, że jak chce dodać bagaż sportowy to musi za niego zapłacić extra (także u nich) i dopiero wtedy mu go przewiozą. Mówią, że to inna linia lotnicza całkowicie nie powiązana z Lufthansą (wydaje mi się jednak coś innego) i każą płacić dwa razy - mimo, że bilet jest na jednej rezerwacji. To znaczy za odcinek KRK-FRA - 80 euro i za odcinek FRA-FOR - 80 euro i tak samo na powrocie. Zatem kto tu ma rację i u kogo wnieść najlepiej opłatę by uniknąć podwójnego pobrania? Czy nie da się tego uniknąć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 15 Paź 2018 11:14 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
[quote="ledakar Mówią, że to inna linia lotnicza całkowicie nie powiązana z Lufthansą (wydaje mi się jednak coś innego) [/quote]

Maja racje, Condor jest czescia Thomas Cook i z Lufthansa ma niewiele wspolnego.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#271 PostWysłany: 15 Paź 2018 12:06 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Jeżeli jest jeden bilet to pax nie powinien być karany podwójną opłatą za ten sam bagaż - załawiałbym to z tą linią, która wystawiła bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 15 Paź 2018 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
@marek2011 Dokładnie się zgadzam. Jak bilet zaczyna się od 881 to stock Condora czy LH?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 15 Paź 2018 12:49 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
LH ma 220.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
 
      
#274 PostWysłany: 15 Paź 2018 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Reasumując, zatem Condor. Nic, doradzę mu by zabookował bagaż w Condorze. Zobaczymy co powie LH przy bramce nadawania bagażu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 16 Paź 2018 01:05 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
W praktyce mając wykupiony bagaż w LH , jeśli nadasz go w KRK do FOR masz duże szanse , że nikt nie będzie się domagał dopłaty za lot Condorem.

Podobnie zresztą w drodze powrotnej - tylko tam musiałbyś wykupić bagaż w Condorze.

Natomiast zgodnie z zasadami, zależy czy odcinek transkontynentalny masz zabookowany pod numerem lotu LH czy Condora i musiałbyś zapłacić wg zasad tej linii.

When booking a journey with several airlines, the baggage regulations which apply are those of the airline which flies the most significant leg of the journey (usually the longest stretch geographically), and under whose flight number this leg has been booked. For these purposes it is irrelevant which airline actually operates the flight.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 16 Paź 2018 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
@SPLDER Sytuacja robi się jeszcze ciekawsza. Na powrót zabookowaliśmy bagaż w Condorze. Okazuje się, że w pierwszą stronę Condor nie może nawet sprzedać biletu dla bagażu sportowego, bo podobno nie mają już miejsca w samolocie. Zatem idąc tym tokiem rozumowania, co się stanie z ich bagażem jeśli nadamy go w Krakowie (na odcinek do FRA jest bagaż sportowy zarejestrowany) i później we Frankfurcie okaże się, że nie ma miejsca w samolocie? Zostawią go we Frankfurcie? Nie poleci dalej? Wyślą kolejnym lotem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 07 Gru 2018 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 214
Loty: 118
Kilometry: 365 764
Mam propozycje podwyższenia za 1070 zł do Premium Economy na locie z BKK -FRA (A380) - zostały tylko miejsca w środkowych rzędach - ktoś przerabiał PE w A380 LH - warto czy lepiej sobie nie zawracać głowy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 07 Gru 2018 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ledakar napisał(a):
@SPLDER Sytuacja robi się jeszcze ciekawsza. Na powrót zabookowaliśmy bagaż w Condorze. Okazuje się, że w pierwszą stronę Condor nie może nawet sprzedać biletu dla bagażu sportowego, bo podobno nie mają już miejsca w samolocie. Zatem idąc tym tokiem rozumowania, co się stanie z ich bagażem jeśli nadamy go w Krakowie (na odcinek do FRA jest bagaż sportowy zarejestrowany) i później we Frankfurcie okaże się, że nie ma miejsca w samolocie? Zostawią go we Frankfurcie? Nie poleci dalej? Wyślą kolejnym lotem?


@ledakar daj znać jak się to skończyło, ok? bo strzelam że wyjazd do FOR to na kajta, no nie ? : ) i może mi się ta informacja kiedyś przydać
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 07 Gru 2018 11:40 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
ledakar napisał(a):
@SPLDER Sytuacja robi się jeszcze ciekawsza. Na powrót zabookowaliśmy bagaż w Condorze. Okazuje się, że w pierwszą stronę Condor nie może nawet sprzedać biletu dla bagażu sportowego, bo podobno nie mają już miejsca w samolocie. Zatem idąc tym tokiem rozumowania, co się stanie z ich bagażem jeśli nadamy go w Krakowie (na odcinek do FRA jest bagaż sportowy zarejestrowany) i później we Frankfurcie okaże się, że nie ma miejsca w samolocie? Zostawią go we Frankfurcie? Nie poleci dalej? Wyślą kolejnym lotem?

Jeśli LH bagaż przyjmie i nada do celu, to do celu dojdzie. Może się oczywiście zdarzyć, że dojdzie za kilka dni. Gdyby tak się stało, Condor powinien wtedy zwrocić koszta wynajmu sprzętu zastępczego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 28 Gru 2018 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Wrzucam jako ciekawoskę, taką ulotkę znalazłem na locie FRA-WAW parę dni temu:

Załączniki:
LH ulotka.jpg
LH ulotka.jpg [ 154.8 KiB | Obejrzany 1058 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2900 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 145  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group