Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 22 Sie 2016 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Ciekaw jestem co by było, gdyby doczepili się moje torby z laptopem. Dopłata?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#82 PostWysłany: 23 Sie 2016 01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W cr900 i nie tylko problemem jest wysokość schowków. Dlatego sprawdzają torby i zabierają przy wejściu. Laptopa by nie zabrali a w skrajności jeśli by bardzo chcieli zabrać torbę to laptopa sie bierze luzem do kabiny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 23 Sie 2016 08:36 

Rejestracja: 04 Wrz 2015
Posty: 39
30.07 z WAW do FRA leciał A320, mimo to kontrolowali bagaże podręczne.
W C było 7 rzędów siedzeń i obłożenie 100%, za firanką też raczej komplet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 26 Sie 2016 14:35 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 20
czy w ramach taryfy europejskiej mozna miec rzeczywiscie tylko 1 bagaz podreczny? (ryanair dopuszcza 1 bagaz + 1 mala rzecz typu torebka, torba na laptopa)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 26 Sie 2016 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Tak stoi w taryfie Light.
Natomiast jeśli poza walizeczka będziesz miał np. torbę na laptopa lub kobieta będzie miał nawet dużą torebkę to nic nie powiedzą.

-- 26 Sie 2016 14:41 --

klonowiec napisał(a):
Ciekaw jestem co by było, gdyby doczepili się moje torby z laptopem. Dopłata?

Nie doczepiliby się. Nawet jakbyś leciał A321 do którego wchodzą wymiarowe walizki a ta torba na laptopa byłaby de facto 2 sztuka..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 26 Sie 2016 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Ja ostatnio na trasach KTW-FRA i FRA-KRK miałem na osobę plecak + walizkę podręczną, samoloty B733 oraz A321. Żadnej kontroli, można było spokojnie wziąć więcej niż jeden podręczny.

Teoretycznie możesz mieć tylko jeden podręczny w LH ale moim zdaniem nie zrobią żadnego problemu z drugim - nie widziałem, żeby komuś kazali dopłacać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 15 Wrz 2016 17:38 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 25
Cześć,

Sprawdzam właśnie cenę biletu na przelot WAW-MLA-WAW

Tripsta pokazuje połączenie:
WAW-FRA-MLA (Lufthansa)
MLA-VIE-WAW (Air Malta+Austrian)

Cena: 834 PLN
Bagaż rejestrowany: 109 PLN (1pc)

Gotogate pokazuje połączenie:
WAW-FRA-MLA (Lufthansa)
MLA-VIE-WAW (Austrian)

Cena: 855 PLN
Bagaż rejestrowany: 244 PLN (1pc)

Air Malta i Austrian chyba we wszystkich swoich klasach mają bagaż rejestrowany.
Według strony Lufthansy:
W nowej taryfie Light, możesz dodać do rezerwacji jedną sztukę bagażu o wadze do 23 kg, za opłatą 15 € w jedną stronę.

Czy do rezerwacji zrobionej przez Tripste lub Gotogate będzie można dodać ten bagaż w cenie 15 E i czy w jedną stronę oznacza oba odcinki z przesiadką?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 15 Wrz 2016 18:12 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Austrian chyba też już ma taryfy bez bagażu, chociaż głowy nie dam.

Po zrobieniu rezerwacji przez pośredniku dostaniesz PNR (sześciocyfrowy kod), za pomocą którego możesz podejrzeć rezerwację na stronie linii lotniczej. Tam też możesz dodać bagaż (jedną sztukę) w cenie 15€ za kierunek (tzn. w jedną stronę, z przesiadkami).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 15 Wrz 2016 18:24 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Miałem jakiś czas temu podobną sytuację. Rezerwacja LH przez pośrednika (Tickets.pl) w taryfie light. Lot był trochę tańszy niż na stronie LH, natomiast dokupienie dodatkowej sztuki bagażu - sporo droższe.

Po zakupie biletu próbowałem dokupić bagaż poprzez menu "zarządzanie rezerwacją" na stronie LH i tu niemiła niespodzianka - nie dało się tego zrobić samodzielnie.

Na infolinii wytłumaczono mi, że niektórzy pośrednicy mają swoje "nakładki" na system rezerwacyjny LH i po dokonaniu u nich zakupu nie da się już samodzielnie dokupić bagażu. Nie wiem, jak sytuacja wygląda w przypadku Tripsty i Gotogate, nie dało się tego zrobić samodzielnie z Tickets. Istnieje natomiast możliwość zakupu bagażu przez infolinię, kosztowało to bodajże 65 PLN. Jedyny mankament - trzeba podać przez telefon wszystkie dane karty, również CVV.

Austrian też ma już taryfy bez bagażu rejestrowanego. Uwaga: mając bilet w taryfie light w LH nie weźmiemy bezpłatnie bagażu rejestrowanego nawet mając golda *A.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 15 Wrz 2016 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@ciacho_majonez dopowiem kilka szczegółów.

Tickets.pl tak ma - chodzi o to, że rezerwacja jest zablokowana do jakiejkolwiek edycji, a blokada zostaje zwolniona na 48 godzin przed planowanym wylotem. To ważna informacja z racji tego, że jakakolwiek ingerencja w PNR musi być z poziomu agenta (tickets.pl), a linia lotnicza nie może zrobić absolutnie nic (chodzi także o przepisanie biletu w przypadku zmiany odcinka, godzin, itp.), natomiast na 48 godzin przed planowanym odlotem rezerwacja dostaje status umożliwiający wprowadzanie modyfikacji zarówno przez linię lotniczą jak i przez agenta (na wypadek, gdyby np. agent twierdził, że czegoś się nie da zrobić a tak właściwie to tylko wymówka z racji lenistwa agenta). Dopisanie bagażu jest możliwe, gdyż tworzy się dokument elektroniczny (który przypomina numer biletu) i jest podpinany do rezerwacji (czasami zwykły śmiertelnik przy check-in'ie może powiedzieć "ale w tej taryfie nie ma bagażu i nie może Pan go nadać" - trzeba się powołać na to, że został dokupiony i należy odszukać stosownej informacji - to nie jest widoczne od tak, natychmiast).

Sama transakcja telefoniczna ma konieczność wprowadzenia parametru na karcie kredytowej/płatniczej dla takich właśnie transakcji. Trzeba to wcześniej sprawdzić, ja np. mam telefoniczne ustawione na 0PLN i karta zostanie odrzucona - po co drugi raz do nich dzwonić.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 15 Wrz 2016 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Austrian i Swiss kwestię bagażu rejestrowanego mają rozwiązaną IDENTYCZNIE jak Lufthansa, to jest dokładnie ten sam system bo i linia lotnicza w zasadzie jedna i ta sama (w pewnym uproszczeniu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 24 Sty 2017 09:11 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
hej sluchajcie wracam LH z San Diego przez SFO i MUC do GDN.
czy moge wziac dodatkowy bagaz tj. lacznie 2 walizki ze wzgledu na FTL-a ?
rok temu z LAX do FRA bylo to mozliwe bezplatnie, bilet teraz mam
wystawiony przez LH, tyle ze odcinek krajowy w USA wykonuje United
boje sie ze na lotnisku w San Diego nawet nie beda wiedziec co FTL i kaza doplacic
za drugi bagaz :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 24 Sty 2017 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W United spokojnie wiedzą co to M&M FLT i nawet dają z tego powodu priority boarding z 2 grupą (na pięć, przynajmniej na długich lotach).
Z bagażem doczytaj, czy FLT na pewno może, tutaj nie pomogę, bo od kilku lat latam z *G, wcześniej drugi bagaż działał, ale to się zmieniało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 24 Sty 2017 10:36 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@‌michcioj‌ dodatkowy bagaż na FTL tylko w LO/LH/OS/LX.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 25 Sty 2017 01:13 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
ok, wczoraj w nocy czasu USA dzwonilem i:

1. miles and more w Polsce twierdzi ze powinno byc ok
2. LH w Polsce twierdzi ze powinno byc ok, bo odrazu w systemie to widac, ze jest FTL i dodatkowa sztuka nalezy sie za
darmo, jak cos to najlepiej nadac bagaz do SFO odebrac i nadac znowu do Monachium. policza 25 lub 35 USD za odcinek SAN-SFO ale nalezy napisac reklamacje i powinni ja uznac i pieniadze zwrocic.
3... na stronie United znalazlem takie cos:

https://www.united.com/CMS/en-US/travel ... gefaq.aspx

What if I am connecting onto a codeshare or Star Alliance® partner flight?

When a customer travels on a codeshare flight or on an aircraft operated by a Star Alliance member airline, then the policy regarding checked bags follows the rules determined by the originating marketing carrier.


tak wiec powinno byc ok, biore dwie sztuki bagazu, dam znac jak wroce i odespie jak poszlo :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 26 Sty 2017 05:30 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
krotki update jak poszlo. poszlo, ale 80 dolcow z karty przy odprawie z united za dodatkowa sztuke bagazu.
jak wroce do .pl i odespie to zloze reklamacje, zobaczymy co dalej.

pozdrawiam z SFO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 28 Lut 2017 01:20 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
update sprzed kilku dni:

zlozylem reklamacje, po okolo tygodniu zadzwonila do mnie Pani z LH skad z UK
no stwierdzila , ze ok ,zwrot 80 dolarow sie nie nalezy, ale reklamacje uznaja i
pieniadze przeleja za kilka tygodni. pytam dlaczego zwrot sie nie nalezy itdd...
na to Pani tlumaczy,przywileje FTL obowiazuja w Europie, poza Europa,
tez, alejezeli pierwszy lot jest LH to wtedy obowiazuja przywileje FTL LH na calym
odcinku, jesli jednak pierwszy lot jest np. United tak jak w moim przypadku to obowiazuje taryfy
United. na co ja mowie, ze Pani z LH w Warszawie twierdzila co innego , miles and more rowniez , na stronie
United widnieje informacja wyrazna, ze w przypadku biletu wystawionego na inncy przewoznikow w A* honoruja
przywieleje wiec dlaczego mialoby tak byc ? Pani na to, ze tak juz jest. a ja pytam wtedy - gdzie jest ta
informacja na stronie LH ? Pani na to, ze nie wie czy jest taka informacja, ale tak juz jest.

no to smy sobie pogadali :)

w kazdym razie okolo 1.5 tygodnia po wymianie uprzejmosci z Pani z LH dostalem przelew na mniej wiecej
80 USD po kursie LH, okolo 320 PLN, troche mniej niz mnie policzyl Raiff, ale to juz tam nie wazne.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 28 Lut 2017 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To troche przykrość, ale dobrze że ostatecznie udało się odzyskać kasę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 28 Lut 2017 13:43 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
no tak, najwazniejsze ze sie hajs zgadza i tyle.
nastepnym razem poprosze o informacje na pismie czy bagaz przysluguje czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 28 Lut 2017 19:52 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Fajnie, że wypłacili. Swoją drogą dziwne zasady ma LH bo też raz dostałem odpowiedź, że reklamacja nie powinna być uznana ale w drodze wyjątku kasę przeleją. Widać tych wyjątków mają sporo.
Ale z drugiej strony oby zawsze inne linie reagowały jak LH, bo oni nigdy mi przelewu jeszcze nie odmówili :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group