Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 01 Mar 2017 00:04 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
wrazenie jest takie ze sami nie do konca ogarniaja temat :) no ale niech tam sobie mowia ze to w drodze wyjatku i tak
dalej :) najwazniejsze ze wyplacone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#102 PostWysłany: 21 Mar 2017 16:19 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 38
Loty: 14
Kilometry: 40 184
Prosze o podpowiedź, jak wygląd odprawa na jfk (bądz jakimkolwiek innym w usa) Lufthansy ? tzn czy muszę zrobić to on-line czy na miejscu jest możliwość aby to zrobić osobiście w jakikolwiek sposób ?

z góry dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#103 PostWysłany: 21 Mar 2017 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
możesz osobiście w jakikolwiek sposób
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#104 PostWysłany: 15 Maj 2017 14:13 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 46
Bartekg85 napisał(a):
Prosze o podpowiedź, jak wygląd odprawa na jfk (bądz jakimkolwiek innym w usa) Lufthansy ? tzn czy muszę zrobić to on-line czy na miejscu jest możliwość aby to zrobić osobiście w jakikolwiek sposób ?

z góry dziękuję za pomoc


Możesz to zrobić online, albo na lotnisku. Ja robiłam online w aplikacji, dzięki temu mogłam sobie wybrać miejsca, a na lotnisku i tak wydrukowali mi karty pokładowe na lot z JFK-FRA i FRA-KRK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#105 PostWysłany: 16 Sty 2018 01:56 

Rejestracja: 19 Cze 2012
Posty: 62
Mam do Was pytanie, w związku z tym że. Lufthansa oferuje darmowy przewóz sprzętu narciarskiego, czy ktoś przewozil kiedys w torbie na buty narciarskie, dodatkowe rzeczy? Biorąc pod uwagę że czeka mnie miesieczna wyprawa na inny kontynent to średnio widzę abym na powrót zmieściła się w limitach stąd takie rozważania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#106 PostWysłany: 02 Kwi 2018 10:41 

Rejestracja: 01 Lut 2017
Posty: 30
Witam. Mam pytanie. Czy ktoś z was podróżował w taryfie Light do USA z BLL, CPH, GOT, ARN lub OSL ? Chodzi mi o to czy oprócz kabinówki dopuszczalna jest np torba na laptopa. Taryfa Light na połączeniach europejskich to oferuje a na transatlantyckich ? Strona Lufthansy nie podaje jednoznacznie tej informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#107 PostWysłany: 30 Lip 2018 17:02 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Czy dokupując bagaż rejestrowany do taryfy bez bagażu posiadaczowi golda w *A przysługuje automatycznie drugi darmowy?
Na zdrowy rozum tak powinno być, ale interesuje mnie czy kto próbował.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#108 PostWysłany: 30 Lip 2018 19:24 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Z relacji kilku osób na FT - nie przysługuje.
Nie jest to logiczne - ale twierdzą że nadal to taryfa light i nie ma dodatkowego bagażu dla *G , niezależnie od dokupienia bagażu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tasma uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#109 PostWysłany: 30 Lip 2018 20:28 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Niestety nie ma szans. Ze *A chyba tylko LOT i A3 zachowały dodatkową sztukę dla pasażerów statusowych.

U pozostałych przewoźników lecimy (nie mam na myśli tych pozaeuropejskich, bo tam jest póki co lepiej, oprócz USA i Kanady) bez lub dopłacamy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#110 PostWysłany: 31 Lip 2018 12:15 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Zgodnie z zasadami *A przy bilecie obsługiwanym przez kilku przewoźników *A nadal przysługuje dodatkowy bagaż dla *G. Podejrzewam że przy locie LH+LX/OS/SN może to być trudne do wyegzekwowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#111 PostWysłany: 31 Lip 2018 13:07 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@SPLDER
Bagaż nie przysługuje przy lotach LH+AC lub UA (tak samo mix z SN i LX i jeszcze Austrian - wyleciał mi z głowy kod linii).
Przysługuje na pewno przy LH+SK (mimo że obie linie mają taryfy bez bagażu) i LH+CA

A wracając do mojego pytania to dzwoniłem na infolinie LH i potwierdzili to co pisałeś, w sensie że nie przysługuje, tłumacząc, że to dalej taryfa bez bagażu w związku a czym gold nie ma prawa do dodatkowej sztuki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#112 PostWysłany: 31 Lip 2018 15:58 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
@tasma
Wg zasad Star Alliance przysługuje w przypadku lotów łączonych operowanych przez różne linie należące do sojuszu:
Załącznik:
Screenshot_20180731_145949.png
Screenshot_20180731_145949.png [ 252.6 KiB | Obejrzany 9558 razy ]


Niemniej zapewne wyegzekwowanie tego zapisu będzie bardzo trudne albo niemożliwe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#113 PostWysłany: 04 Sie 2018 00:54 

Rejestracja: 17 Sty 2018
Posty: 26
Zadzwoń na infolinię. Wszystko wyjasniaja6
Frons napisał(a):
Witam. Mam pytanie. Czy ktoś z was podróżował w taryfie Light do USA z BLL, CPH, GOT, ARN lub OSL ? Chodzi mi o to czy oprócz kabinówki dopuszczalna jest np torba na laptopa. Taryfa Light na połączeniach europejskich to oferuje a na transatlantyckich ? Strona Lufthansy nie podaje jednoznacznie tej informacji.


Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#114 PostWysłany: 14 Sie 2018 11:02 

Rejestracja: 01 Lut 2017
Posty: 30
Dzwoniłem i uzyskałem odpowiedź, że taka torba jest dopuszczalna. Wątpliwości były ponieważ na stronach w internecie przeczytałem, że jest to niedopuszczalne a strona Lufthansy nie dawała jednoznacznej odpowiedzi. Dzisiaj, po odbyciu mojej podróży mogę jednoznacznie stwierdzić że "torba na laptopa" i kabinówka są dozwolone. Dla potomności: to co można przeczytać na innych stronach prawdą nie jest, w taryfie light można zabrać torbę i kabinówkę. Na marginesie dodam iż nikt nie kontrolował rozmiaru i wagi. Wyłącznie na JFK sprawdzono wagę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#115 PostWysłany: 19 Maj 2019 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Czy w LH są sprzawdzane wymiary bagażu rejestrowanego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#116 PostWysłany: 19 Maj 2019 17:15 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Nie, sprawdzana jest wymaga, przymykają oko na 1-2 kg (przynajmniej do tej pory)
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#117 PostWysłany: 01 Cze 2019 15:14 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Mam pytanie, bo sytuacja z bagażami podręcznymi wydaje mi się ostatnio bardzo dynamiczna. Jakoś nigdy nie zwróciłam na to uwagi, bo LH latałam raczej przesiadkowo na dalszy lot więc podręczny miałam miałam zawsze mały.

Taryfa Light, loty UE. Rozumiem, że zgodnie z info zamieszczonym na stronie LH mogę zabrać 1 sztukę bagażu oraz torbę 30/40/10.
Pytanie dotyczy konieczności nadawania wymiarowego bagażu do luku: Czy często/w jakich samolotach zdarza się to w LH? I czy podobnie jak reszta przewoźników na plecaki mają luz.
Rozumiem, że zależy to od obłożenia czy maszyny. Dopytuję bardziej w kwestii czy brać pokrowiec na plecak ;)

A przy okazji to czy do LH w podręczny też powinnam pakować się z wagą w ręku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#118 PostWysłany: 01 Cze 2019 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Podrecznego nie waza ani nie mierza, maly plecak lub mala torba jako druga sztuka przejdzie.
Jesli nie masz priority boarding i wejdziesz jako jedna z ostatnich osob, to spore prawdopodobienstwo, ze nie bedziesz mial gdzie umiescic swego bagazu (o ile samolot nie bedzie pustawy, a juz raczej pewne w Embraerach czy CRJ, ktore maja mniejsze schowki).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
DaDa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#119 PostWysłany: 01 Cze 2019 16:32 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ale wtedy często biorą do luku i odbiera się po wylądowaniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DaDa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#120 PostWysłany: 01 Cze 2019 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
No, tak jest, nie dopisalem, bagaz wtedy idzie do luku - nieodplatnie.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group