Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lut 2012 18:00 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
Najprawdopodobniej czeka mnie pierwszy lot Lufthansą i tu mnie ogarnęły wątpliwości jeśli chodzi o płatność.

Widnieje informacja, że płacąc karta kredytową trzeba być jej właścicielem. W praktyce podobno jest różnie - może to ktoś zweryfikować? Drugie pytanie - da się płacić debetówką? Podobno DA SIE. Ale to podobno. Trzecia kwestia - pre-paid (np eKarta): nawet jak przejdzie to jak na lotnisku stwierdzą jej 'fizyczność', skoro nie ma paska magnetycznego?

Podsumowując: zapłacę eKartą i nie będę mieć problemów? A jeśli nie, to debetówką?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
#2 PostWysłany: 02 Lut 2012 18:04 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Da się każdą kartą która ma umożliwione płatności internetowe.

Jeśli chcesz zapłacić czyjąś kartą, załóż profil na stronie Lufthansy, wtedy jako forma identyfikacji pasażera będzie nie tylko karta ale też paszport.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lut 2012 18:04 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 379
Loty: 412
Kilometry: 463 383
niebieski
Nie rozumiem zmartwienia. Jak tylko przewoźnik zobaczy kasę na swoim koncie, czyli jeśli transakcja "przejdzie", nikt Cię o nic więcej nie będzie pytać. Żadnej karty nigdzie nie będziesz okazywać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lut 2012 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
turecky napisał(a):
Nie rozumiem zmartwienia. Jak tylko przewoźnik zobaczy kasę na swoim koncie, czyli jeśli transakcja "przejdzie", nikt Cię o nic więcej nie będzie pytać. Żadnej karty nigdzie nie będziesz okazywać.

To, że tego nie rozumiesz nie ma zupełnie nic do rzeczy. Napiszę to po raz kolejny - za dezinformację powinny być bany.

Tak, w check-inie mogą poprosić o pokazanie karty którą zapłaciłeś za lot. W Lufthansie zdarza się to niezmiernie rzadko, ale jednak się zdarza - osobiście znam ludzi, których proszono o okazanie karty. Najlepiej zrobić to, co zaproponował mucha, ewentualnie można zabookować bilet przez pośrednika.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Lut 2012 18:41 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 379
Loty: 412
Kilometry: 463 383
niebieski
Awerik napisał(a):
Tak, w check-inie mogą poprosić o pokazanie karty którą zapłaciłeś za lot.

Na jakiej podstawie?
Regulaminu Lufthansy? tu jest: http://www.lufthansa.com/mediapool/pdf/ ... 069680.pdf i nie znalazłem takiego zapisu. Może źle czytam.
Może na podstawie regulaminu lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lut 2012 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
(a swoja droga widze ostatnio jakas tendencje do placenia za wszystko karta prepaidowa.. po co? Przeciez zwykle debetówki daja do kazdego konta w zasadzie za darmo..)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Lut 2012 12:57 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
turecky napisał(a):
Awerik napisał(a):
Tak, w check-inie mogą poprosić o pokazanie karty którą zapłaciłeś za lot.

Na jakiej podstawie?
...

Jeśli Lufthansa ma podejrzenie, że płatność nastąpiła skradzioną kartą, to mogą dodatkowo weryfikować płatność i według ich uznania anulować bilet. Słyszałem o przypadkach, gdy po zapłaceniu kartą innej osoby niż pasażera, Lufa dzwoniła aby potwierdzić płatność.
Niemniej sprawdzanie karty dopiero na lotnisku wydaje się dziwne, między zakupem a wylotem może minąć wiele miesięcy, kartę można wielokrotnie zgubić, zastrzec, zrezygnować z niej lub nawet z banku wystawcy karty itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lut 2012 13:24 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Cytuj:
Drugie pytanie - da się płacić debetówką? Podobno DA SIE. Ale to podobno.

Placilam, wiec potwierdzam.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Lut 2012 20:29 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 411
niebieski
A ja mam pytanie - nie chce zakładać nowego tematu. Bo nigdzie nie widzę możliwości odprawy i wydruku biletu - czy w Lufie po prostu odprawiamy się tylko na lotnisku przy okieku lub w automatach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Lut 2012 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
kamnowacki napisał(a):
A ja mam pytanie - nie chce zakładać nowego tematu. Bo nigdzie nie widzę możliwości odprawy i wydruku biletu - czy w Lufie po prostu odprawiamy się tylko na lotnisku przy okieku lub w automatach?

Można się odprawić zarówno online jak i na lotnisku.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lut 2012 20:35 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 411
niebieski
Chyba teraz doczytałem :)
Możesz potwierdzić, że jest to dopiero od 23 godzin przed lotem? Bo taką informację znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Lut 2012 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
kamnowacki napisał(a):
Chyba teraz doczytałem :)
Możesz potwierdzić, że jest to dopiero od 23 godzin przed lotem? Bo taką informację znalazłem.

Zgadza się, 23 godziny przed lotem, z tym że będziesz mógł od razu odprawić się na wszystkie segmenty podróży w jedną stronę, np. jeśli o 13:00 masz lot WAW-FRA, a o 16:00 FRA-EWR, to o 14:00 dnia wcześniejszego będziesz mógł się odprawić i na WAW-FRA i na FRA-EWR.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Mar 2012 18:35 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 16
próbowałam kupić bilet ,ale ponieważ nie posiadam karty debetowej specjalnie założyłam konto na pay palu ponieważ istnieje taka możliwość zapłąty za bilet.Ale chyba tylko w teorii.Przy wybraniu opcji płatności pay pal,pojawia się komunikat z błędem.Nie wiem czy tylko ja tak miałam czy ktoś ma podobne doświadczenia? Czekam teraz na kartę debetową z banku ,mam nadzieję ,że się uda bo bilety co dzień droższe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Mar 2012 09:57 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Doświadczenia są takie, że jak chcesz kupić bilet lotniczy to masz kartę. Jak lecisz za granicę to masz kartę. Paypal to jest uproszczona metoda przesyłania pieniędzy przy użyciu internetu wymyślona na potrzeby kraju, w którym praktycznie nie istnieją przelewy, a przynamniej nie istnieją dla osób fizycznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: wz111 oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group