Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Cze 2019 20:07 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 477
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
"Why is the rum always gone? ... Oh. That's why." - Jack Sparrow

Po ponad 14 miesiącach mniej lub bardziej racjonalnych ale jednak dość spójnych powietrznych wyborach czas wrócić na ścieżkę niewygodnych lotniskowych ławek, bolącego kręgosłupa i oglądania po kilku gate`ów dziennie - na horyzoncie moja karaibska terra incognita czyli 17.000 km i 25 h w powietrzu w niecałe 5 dni.

Roboczo plan wygląda następująco:

5.06 WAW-CRL [W61381]
6.06 ORY-PTP [SS926]
6.06 PTP-BGI [LI523]
6.06 BGI-GND [LI523]
6.06 GND-POS [LI523]
6.06 POS-TAB [BW1550]
7.06 TAB-POS [BW1553]
7.06 POS-SLU [LI308]
9.06 FDF-ORY [SS925]
10.06 BVA-POZ [W61922]

Image

Image

Dodatkowo prom z St. Lucii na Martynikę (stąd kreska) i kilka połączeń autobusowych. Lotnicze debiuty na pokładzie Corsair, LIAT i Caribbean Airlines. Najdłuższy pobyt na Martynice (1,5 dnia), najkrótszy na Grenadzie (25 min).

Istnieje kilka niewiadomych ale na pewno nie pojawią się tutaj opisy saloników, nie będzie recenzji biznes klasy i ocen luksusowych hoteli. Można za to liczyć na barwne opisy zmęczenia z niewyspania i osobiste refleksje autora.

Start za 22 godziny. Keep your fingers crossed.
_________________
Image

Relacja [LIVE] RTW w 8 dni


Ostatnio edytowany przez Yossarian 02 Lip 2019 12:49, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
43 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 04 Cze 2019 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Z jednej strony trasa ekstra, ale z drugiej... to trochę, jakby nakupować biletów do najlepszych muzeów, po czym do każdego wejść, powiedzieć "dzień dobry" portierowi, zobaczyć kasjerkę i wyjść :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
Yossarian uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Cze 2019 20:45 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ale można? Mozna....

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Cze 2019 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@Sz@lony polemizowałbym. Bo to też może być tak jakby kupić bilet do muzeum, zobaczyć tylko to dzieło na którym nam zależy i wyjść?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Cze 2019 21:10 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Jedni lubią latać na półdniówki, inni na jedniodniówki a jeszcze inni na karaibski hopper :D
_________________
http://ineedatrip.pl/


Ostatnio edytowany przez jekyll, 04 Cze 2019 21:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Yossarian lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Cze 2019 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Trzymam kciuki, żeby się grafik lotów nie wysypał.

Te wszystkie wyspy mają tak bajeczne nazwy, że aż miło słuchać.

Czekam na relację, bo ja robię ułamek tego za 2 tygodnie (EF na Martynikę Corsair/Liat)
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Yossarian lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Cze 2019 02:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
To lubię :D
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Yossarian lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Cze 2019 17:07 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 477
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
Nie przypuszczałem, że na forum bądź co bądź lotniczym będę chciał uzasadnić swoje wybory i wytłumaczyć zagęszczenie kresko-godzin :D

Czasu na przemyślenia w autobusie 175 mam wystarczająco dużo ale poddaję się próbując ułożyć sensowne zdanie w okolicach Placu Zawiszy.

Długo walczyłem ze sobą (i OTA), żeby uzupełnić trasę o layover w SVD (na trasie POS-SLU) i dodatkowo spędzić 5 godzin na Dominice w drodze z St. Lucii (mam kupiony bilet na prom z Castries przez Fort de France do Rosseau ale ostatecznie wysiadam na Martynice bo połączenie DOM-PTP-FDF podwoiłoby koszt całego Hoppera).

Gdzie tu logika? Nie ma żadnej. I oto właśnie chodzi w tej relacji.

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
22 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 05 Cze 2019 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Fajny trip , taki nie za długi czasowo, mało pożre urlopu, no i kreseczki cacy !
na ORY jak ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 05 Cze 2019 21:57 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
@Yossarian dziękuję, że jesteś ? tak trzeba żyć.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
Yossarian lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 05 Cze 2019 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 111
Loty: 195
Kilometry: 406 713
@Yossarian, już mi się podoba :-) Trzymam kciuki za powodzenie akcji :-)
Subskrybuję :-)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Yossarian lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 05 Cze 2019 23:10 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 477
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
@Gadekk Dziękuję za podziękowania. Nie jest łatwo ale staram się :D

@tom971 Klasycznie: WAW-CRL a potem już prosto – Flibco do Lille i Flixbus do ORY.

@adamkru Postaram się nie zawieść oczekiwań ;)


Ostatnio edytowany przez Yossarian, 05 Cze 2019 23:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Cze 2019 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@Yossarian

Śmiać mi się chce bo ja będę robił tą trasę w drugą stronę wracając z EF z Martyniki.
Flixbus z Paryża do Lille, przesiadka na Flibco, 2 godziny koczowania na CRL i powrót FR do WMI.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Yossarian lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 06 Cze 2019 09:31 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 477
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
@Tomo14 Pod warunkiem, ze nie jesteś w Lille pomiędzy 3 a 6 rano i nie załapiesz się na flandryjski niż to nie powinno być źle :D

W Charleroi nie byłem kilka dobrych lat i… nic się nie zmieniło. Permanentny remont, walka o miejsce do ładowania telefonów, przysypiający za automatami z przekąskami pasażerowie. Jedyną widoczną zmiana są żołnierze z ostrą bronią i przylotniskowy bar z frytkami, który wyraźnie rozrósł się.

- „Zapraszamy na najlepsze frytki w Belgii” - zachęca dziewczyna przyjmująca zamówienia.
Marketing zadziałał. Gryzę się tylko w język przy słowie „french”. Niech będzie samo „fries”.
- „Koniecznie znowu wpadnij, niedługo”
- „In a few years, I hope”. Kurtuazyjnie uśmiechamy się.

Autobus Flibco do Lille mam do swojej wyłącznej dyspozycji. Innych pasażerów brak. Kierowca pędzi a ja gdzieś przy granicy belgijsko-francuskiej zamykam oczy. Budzę się przy dworcu Lille Europe. Jest 3 nad ranem a pogoda nie zachęca do nocnych eskapad.

Oba dworce (Europe i Flandres) otwierane są dopiero o 5 wiec nie ma alternatywy. Szybkie odtworzenie w głowie (po 7 latach) topografii i chwila obserwacji fazy miasta pomiędzy „zupełnie nic się nie dzieje” a „coś zaczyna się dziać ale nie za dużo”.

Punktualnie o 6:25 startuje Flixbus w kierunku Orly.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Ostatnio edytowany przez Yossarian, 30 Cze 2019 22:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 06 Cze 2019 12:07 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 477
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
No to hop.

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 06 Cze 2019 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@Yossarian

Ja mam przesiadkę w Lille między 00:35 a 02:15

Szkoda, że dworzec zamknięty bo będę musiał ponad 1,5 godziny koczować.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Cze 2019 01:28 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 477
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
Pomimo praktycznie 100% wypełnienia boarding przebiega sprawnie. Chwila oczekiwania w kolejce na pasie i wznosimy się 6-letnim A330 w kierunku zachodnim.
Sam lot raczej nie zapadnie na długo w pamięci. Corsair jako linia regularna oferuje w zestawie dla każdego pasażera koc, poduszkę i słuchawki. Po starcie rozdawane jest jedzenie: bagietka, ser, sałatka makaronowa, czekoladowy deser i do wyboru ciepłe danie: kurczak lub ryba.
Zamawiam kurczaka, do tego wino i zasypiam w pozycji półembrionalnej. Przestrzeni na nogi niestety nie ma wystarczająco dużo więc budzę się kilka razy szukając dla nich miejsca.
Godzinę przed planowaną godziną przylotu personel pokładowy rozdaje brownie i napoje.

Gwadelupa. 15:30 czasu miejscowego, do następnego lotu 2,5 godziny.

Przewoźnik nie oferował dla moich następnych połączeń odprawy online wiec po wylądowaniu kieruje się w stronę stanowisk LIAT. O ile spodziewałem się jednej karty pokładowej w drodze na Trynidad (lot LI523 z międzylądowaniami na Barbadosie i Granadzie) to nie wiedziałem jak obsługa poradzi sobie z jutrzejszym porannym lotem na St. Lucię.

Dostaję kartę pokładową do Port of Spain i życzenia miłego lotu. Jest 16 i nie chcę czekać na lotnisku dlatego decyduję się na ekspresową wizytę w Pointe-à-Pitre. Po drodze autobus meandruje pomiędzy przylotniskowymi miejscowościami i centrami handlowymi a potem wpadamy w potężny korek do stolicy. Widząc małe szanse powodzenia planu podejmuję decyzje, żeby wysiąść. Tym bardziej, ze kilkaset metrów wcześniej widziałem początek pasa startowego.

Załapuję się na Air Antilles do Sint Maarten, Air France do Port au Prince (może kiedyś) i A359 Air Caraibes do Paryża.

Potem szybki spacer wzdłuż ogrodzenia i jestem ponownie przy bramce.

Welcome to Barbados.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
25 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 07 Cze 2019 12:09 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 477
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
Lot LI523 czyli karaibski Hopper jest taki… mało intuicyjny. Żadne inne słowo nie przychodzi mi do głowy. Może wynika to z tego, że zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać. O ile w sieci roi się od porad dotyczących UA195 i 196, tj. pacyficznego Hoppera to o tym locie ilość informacji zadzwiająco skąpa.

LIAT co drugi dzień łączy 4 karaibskie wyspy: Antiguę, Gwadelupę, Barbados i Trynidad. Startujemy punktualnie o 17. Nie ma opóźnienia wiec mam nadzieję, że zdążę dzisiaj na bonusowe dwie kreski POS-TAB-POS. Port of Spain jest delikatnie mówiąc mało ciekawe nocą wiec uznałem, ze lepiej spędzić noc na Tobago. Pomiędzy przylotem do POS a odlotem do TAB tylko 25 minut ale widząc historię LI523 liczę że jakoś się uda..

Pierwszy odcinek na Barbados zajmuje ok. 50 minut. I tu konsternacja: pasażerowie lecący na Trynidad proszeni są o opuszczenie samolotu i kierowanie się do bramki nr 9.
Ale jako to? Miał być przecież jeden lot i jeden samolot.

Zagadka rozwiązuje się szybko. Sprzątanie samolotu, oczekiwanie w strefie tranzytowej i można lecieć dalej. Sytuacja powtarza się na Grenadzie i pomimo, ze procedura jest podobna to kierowany radami obsługi naziemnej prawie przeszedłem kontrolę paszportową.

Lądujemy o 22, do odlotu na Tobago pozostało 45 minut. Widząc kolejkę do odprawy paszportowej (chwile wcześniej przyleciał samolot z Miami) wiem, ze Scarborough musi poczekać. Dla formalności o 22:55 zgłaszam się po kartę pokładową.

- Sorry, zabrakło ci dwóch minut.

Następny lot 2 godz. później wiec kieruję się do stanowiska Carribean Airlines. Dostaje oczekiwaną odpowiedz:
- Nie jest możliwy przylot i powrót tym samym samolotem ale twój bilet nie przepadł. W ciągu roku możesz z nami poleciec dopłacając 50TDD, zapraszamy.

Może.

Ławki na lotnisku Piarco sprawdzają sie doskonale. Głęboki sen do 3:30 i stawiam się do odprawy.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Ostatnio edytowany przez Yossarian 07 Cze 2019 14:32, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 07 Cze 2019 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Czemu nie poszedłeś na początek kolejki tłumacząc się krótką przesiadką?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Cze 2019 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Yossarian napisał(a):
Lądujemy o 22, do odlotu na Tobago pozostało 45 minut. Widząc kolejkę do odprawy paszportowej (chwile wcześniej przyleciał samolot z Miami) wiem, ze Scarborough musi poczekać.


Scarborough pół biedy, ale Pigeon Point żal, tym bardziej, że blisko tam z lotniska...

Image

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Yossarian uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group