Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Lip 2018 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Jeśli ktoś ma doświadczenie z jakim wyprzedzeniem najlepiej kupować bilety na krajówki po Indiach i czy zdarzają się jakieś promocje to prośba o informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 23 Lip 2018 23:00 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ja latałem Spice Jetem. Kupiłem 3 miesiące przed planowanym lotem, bez promocji kosztowały około 100 zł za osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Lip 2018 23:58 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Trentine napisał(a):
Jeśli ktoś ma doświadczenie z jakim wyprzedzeniem najlepiej kupować bilety na krajówki po Indiach i czy zdarzają się jakieś promocje to prośba o informacje.


podpinam sie pod pytanie. Lece w listopadzie - czekac, czy bukowac teraz. Maja promocje, czy nie maja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lip 2018 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ja tylko podpowiem że w niektórych OTA można zbić cenę u tradycyjnych pośredników i wówczas okazuje się, że np. na trasie BOM-DEL Air india kosztuje nas mniej niż Spicejet a dodatkowo w cenie mamy posiłek i bagaż.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Lip 2018 00:29 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
nick napisał(a):
Ja tylko podpowiem że w niektórych OTA można zbić cenę u tradycyjnych pośredników i wówczas okazuje się, że np. na trasie BOM-DEL Air india kosztuje nas mniej niż Spicejet a dodatkowo w cenie mamy posiłek i bagaż.


Caly czas monitoruje ceny, bezposrednio i OTA. Zastanawiam sie, czy maja jakies BIG promocje czasami. Pociagi juz wszystkie zarezerwowalam i teraz mysle nad tym przelotem z polnocy na poludnie.
Czekac, nie czekac....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lip 2018 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
TIT napisał(a):
Czekac, nie czekac....


Moim zdaniem czekanie na niewiele się zda, na tym rynku promocje mają wymiar raczej symboliczny.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Lip 2018 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Dokladnie, jak widzisz bilet w okolicach 100-200zl to bierz, jak chcesz taniej to sobie wez tanszy pociag nocny i tyle ;-)

Czesto maja na swoich stronach jakies znizki za zapisanie sie do newslettera itp. ale znizki symboliczne, tj. 10%

Latalem Indigo i na prawde bardzo fajne, nowe samoloty, czysto gdzie np. Air India stare maszyny, opoznienia bo czekaja na przyloty miedzynarodowych, obslugi szkoda czasu pytac bo nikt nic nie wie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Lip 2018 10:41 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Im wcześniej tym taniej najczęściej, nawet trzy miesiące wcześniej (Air India bywa tańsza od lowcostów, ale właśnie te trzy miesiące przed wylotem; podobnie Air Asia - tutaj trafiają się promki). Latałem praktycznie wszystkimi.
Prześledź też po prostu kalendarz, łatwo rozkminić, jak kształtują się ceny.
Czasem na kilka dni przed wylotem jest też bardzo tanio, ale to już dla ryzykantów.
Zdarzają się zniżki na ClearTrip i MyMakeTrip, ale są bardzo symboliczne.

Na dłuższych dystansach, jak nie ma pośpiechu warto rozważyć pociąg, nie trzeba bujać na lotnisko, a i nocleg jak jedzie się wieczorem jest. I jest taniej i bardziej przygodowo :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Sty 2019 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
A jak się ma sprawa z bagażem w AirIndia i IndieGo przy zakupie najtańszego biletu? Bagaż podręczny i/lub rejestrowany jest od razu w cenie biletu?
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Sty 2019 01:59 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
@Pietrucha, trzebaby przeczytać aktualne warunki, ale z ciekawości odkopałem bilety z 2014r i w IndiGo, było 15kg rejestrowany i 7kg podręczny. Ceny w zależności od trasy od 130 do 270 PLN - wybierałem te najtańsze :)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pietrucha uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 18 Sty 2019 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Odpowiedź od supportu cleartrip:

"This mail is to inform you that in Air India flight you can carry 25 kg check in luggage and 8 kg hand baggage with additional one laptop bag (per passenger/per flight).
For indigo it is 15 kg check in and 7 kg hand baggage."

Dowiedziałem się też, że bagaż można nadać najwcześniej 2h przed odlotem, a bramki są zamykane 45 minut przed.
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Maj 2019 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Hej, mam pytanie odnośnie cen. Wybieram się do Indii po raz pierwszy w listopadzie. Obserwuję ceny już od jakiegoś czasu, zauważyłem że we wrześniu, październiku są sporo niższe niż w listopadzie? Prawie się nie zmieniają... I są niższe czasem o 40%. Z góry dzięki za podpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Maj 2019 11:46 

Byłem na początku lutego i na 3 krajówki kupowałem bilety w grudniu czyli jakieś 2 mies przed. Potem ceny po nowym roku były wyższe. Kupowałem bezpośrednio na stronie IndiGo i płaciem raz kartą w Euro a raz Usd bo była przy wyborze różnica jakieś tam 20 zł . Co ważne na wszystkie krajówki tej linii masz 15 kg bagaż + podręczny
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Cze 2019 18:09 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 25
Loty: 173
Kilometry: 209 847
Mała uwaga o IndiGo.
Nie opłaca się tam odprawiać internetowo: bez dopłat zawsze dostanie się miejsce w środku.
Odprawiając się na lotnisku mamy szansę dostać miejsce przy oknie lub przejście.
UWAGA: Przy wykupieniu z góry dodatkowych opcji (np. cięższego nadawanego bagażu) nie jest możliwe odprawienie się w automatach na lotniskach: konieczne jest odprawienie na stanowisku linii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Cze 2019 15:29 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 25
Loty: 173
Kilometry: 209 847
Właśnie dostałem IndiGo spam (może komuś się przyda).
Letnia promocja, rezerwacje do 15.06. przeloty 26.06 - 28.09.
Więcej tutaj.


Załącznik:
indigo.jpg
indigo.jpg [ 96.4 KiB | Obejrzany 1972 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Gru 2019 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2831
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Jeśli chodzi o linie IndiGo leciałem z nimi w poprzednim tygodniu.
Limity przy podstawowej taryfie to 7 kg dla bagażu podręcznego i 15 kg dla rejestrowanego. Dopłata - 400 rupii za każdy dodatkowy kilogram.
Na lotnisku w Varanasi oprócz bagażu rejestrowanego przy check-inie ważą też podręczny!
U mnie waga przy rejestrowanym wskazała 18.6 kg, przy podręcznym zatrzymała się na 11.5 kg.
Łączne przekroczenie u obu w zaokrągleniu - 9 kg.
Podręcznego w wadze 11.5 kg w ogóle nie chcieli puścić, tylko nadanie go jako rejestrowany, albo przepakowanie.
Rejestrowany miałem upchany na maxa przez wzgląd na pamiątki, więc przepakowanie odpadało.
Zaproponowałem, że ubrania które mam w podręcznym włożę na siebie. Dzięki założeniu 3 t-shirtów, dresu i kurtki jesiennej, wyrzuceniu 2 rzeczy, waga spadła o blisko 3 kg.
Miła Hinduska z uśmiechem na ustach powiedziała, że jest ok i mimo przekroczenia puści go bez żadnej dopłaty, a 3.6 kg nadwagi przy drugim bagażu zaokrągliła do 3 kg.
Ostatecznie zamiast 200 pln za nadbagaż, dopłaciłem nieco ponad 60.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Sty 2020 16:26 

Rejestracja: 29 Lis 2018
Posty: 12
Mam taki problem, że nie jestem w stanie na stronie Indigo zrobić check-in u, wyskakuje mi taki komunikat:

Web CheckIn
PNR Cannot be Checked in as your booking is in Watch Queue.

Zdarzyło się komuś? W internecie czytam, że to prawdopodobnie z powodu płacenia zagraniczną kartą i ze wtedy zrobią mi check in na lotnisku weryfikując fizycznie kartę. Coś kojarzę, że gdzieś tak już kiedyś miałem, ktoś, coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Sty 2020 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Dokładnie tak. Musisz odstać swoje w kolejce do odprawy. Weryfikują kartę i wtedy wydają boarding passy..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
masada uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 25 Lis 2021 17:30 

Rejestracja: 18 Lis 2021
Posty: 7
elwirka napisał(a):
Dokładnie tak. Musisz odstać swoje w kolejce do odprawy. Weryfikują kartę i wtedy wydają boarding passy..


A wie ktoś może jak to jest jak kupiłem bilety przez posrednika? Np mytrip. Czy też każą weryfikować kartę? Przecież wiadomo że nawet nie wiem jak pośrednik zapłacił za bilety i jego karty nigdy nie dostanę... Naczytałem się różnych opinii w necie ale moze ktoś mial taką sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Lis 2021 18:28 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
@jondalarr2 dwa lata temu leciałem krajówkę linią Vistara na bilecie kupionym przez OTA. Nie było żadnych problemów, wystarczył paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group