Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Low cost do Wiednia
#1 PostWysłany: 05 Lip 2013 20:34 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 27
Mam nadzieje, ze to odpowiedni dzial... bo od lat meczy mnie jedno pytanie.

Pamietam, jak przez 1,5 roku bylo lpw cost polaczenie WAW - VIE. Operatorem byl Niki, ale ta trasa zostala skasowana gdy Air Berlin przejal wiekszosciowy pakiet w linii Laudy. Natomiast Sky Europe latalo do Bratyslawy, ale od momentu ich bankructwa Wieden i okolice lotniska Schwechat pozostaja biala plama.

Zastanawiam sie dlaczego? Domyslam sie, ze VIE nie jest tanim lotniskiem, ale mysle ze frekwencja byla by wysoka. Turysci, ludzie do pracy, ale przeciez Wieden jest tez hubem, zwlaszcza jak myslimy o rejsach na Wschod.

Moze ktos z forumowiczow ekspertow moglby mi (fachowo?) odpowiedziec?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 05 Lip 2013 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
1) Konkurencja ze strony PolskiegoBusa przy stosunkowo krótkiej trasie
2) Nie jest to kierunek ani typowo turystyczno-wakacyjny, ani dla Polaków wyjeżdżających do pracy
3) Poza Niki ani Warszawa ani Wiedeń nie są bazą dla żadnej taniej linii, a Niki najwyraźniej ta trasa się nie opłacała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lip 2013 20:52 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 27
ad1 - Polski Bus jest dopiero od niedawna, Niki latal chyba 2003 - 2005.
ad2 - Tu sie mylisz. W Wiedniu pracuje okolo 60 tys Polakow. Ale zgadzam sie, ze wiekszosc pochodzi z "Galicji", wiec WAW ich za bardzo nie interesuje
ad3 - Wizz i Ryan maja chyba bazy w Wawie (Modlin.... w przyszlosci)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Lip 2013 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
oferta kolejowa (3 pociągi dziennie w tym 2 nocny) nie jest taka zła więc pewnie i to wpływa na mniejsze zainteresowanie lotami
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Lip 2013 21:32 

Rejestracja: 13 Wrz 2012
Posty: 124
Polski Bus nie jest zadna konkurencja. Jedzie sie dlugo i niewygodnie. Poza tym nie jest to alternatywa dla obcokrajowcow, ktorych niestety tak strasznie wielu nie ma. Zazwyczaj jednak wystarczajco, by wypelnic w 70-80% rejsy LOTu do Krakowa (2) i Warszawy (2). W Austrian zazwyczaj 90-100% (1+2). W Austrian nawet na tydzien przed wylotem latwo kupic bilety za 140-200 €. To zadawala stalych klientow. Low cost wiele tanszy by jednak nie byl, gdyz na te sume skladaja sie przede wszystkim oplaty. Lotnisko we Wiedniu jest jednym z drozszych w Europie, drozszym niz niemieckie. Z Wiednia operuje jedynie Germanwings i Air Berlin. Ceny zaczynaja sie od 39 €, ale dotyczy to tylko niemieckich miast jak Kolonia i Hannover. Do Londynu lata EasyJet, bilety od 50-60 €. Kiedys czytalem w austriackiej prasie, ze lotnisko jest zadowolone z panujacego systemu i nie obnizy oplat dla operatorow niskokosztownych. To tez bronienie tego co wlasne, Austrian i w mniejszym stopniu Niki.

Jesli chodzi o Polonie we Wiedniu, ta ze wzgledu na swoja strukture na samolot sie nie przestawi. Na trasie (poludniowa) Polska - Wieden operuje mnostwo prywatnych przewoznikow (mini-busow) i szybki przejazd z adresu A do B, a wiec pod sam dom, za 35€ jest glowna konkurencja dla lotow niskokosztownych. Ze sprawdzonego zrodla moge powiedziec ze na weekend podrozuje tym sposobem 300-400 osob w jedna strone. Takze jak widac, slabo wypelniony Polski Bus konkurencja nie jest.

Polskich turystow jest we Wiedniu nie malo, ci wybieraja jednak najczesciej pociag.

Pozdrawiam z Wiednia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lip 2013 00:56 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 27
Masz racje matmas. Chociaz wiem, ze transportem door-to-door kursuje prawie 1000 osob w weekendy. Widac to zreszta tez na Sudbahnhofie.
Tak, zapomnialem o Spar Day and Night. Pociag kosztuje €29 w jedna strone, w nocy €39 za kuszetke, €59 za sypialny.
Ale także pamiętam, jak kupowałem bilety w Niki za 29€ all inclusive. 2 -3 razy w miesiacu. I za taka cene bylo mi obojetne, jezeli przepadal mi bilet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group