Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Loty po Wietnamie
#1 PostWysłany: 05 Paź 2016 10:04 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Info dla tych co nie wiedzą a będą szukać w przyszłości, a ponieważ sam trochę straciłem niepotrzebnie czasu szukając po multi to wrzucam info:
po Wietnamie latają LCC : Vietjet, Jetstar - z bagażem podręcznym w cenie
linie narodowe regularne : Vietnam airlines - (VN)- z bagażem rejestrowanym w cenie

Szukając w wyszukiwarkach i na OTA wyskakują nam najniższe ceny dla LCC, w przypadku VN ceny sporo wyższe ale kupując przez ich stronę ceny są już na normalnym Wietnamskim poziomie i to z bagażem rejestrowanym. Czasem jednak LCC z dokupieniem bagażu rejestrowanego może wyjść nieco taniej niż VN.
Nie wiem dlaczego ale krajówek VN nie ma wynikach na kayakach i innych tego typu a przynajmniej nie w takich cenach jak na ich stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#2 PostWysłany: 05 Paź 2016 10:29 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Ja leciałem VN i mogę polecić. Zasada jest taka - jeżeli kupuje się bilet z co najmniej miesięcznym wyprzedzenie i ma się bagaż rejestrowany to wtedy bardziej opłaca się lot Vietnam Airlines. W innych przypadkach linie lowcostowe są lepsze.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#3 PostWysłany: 07 Paź 2016 17:49 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Ja jak porównywałem ceny na konkretne terminy i trasy to zawsze wychodziło mi najlepiej z VN. Co nie znaczy,że przy super promocjach gdzie indziej nie będzie taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#4 PostWysłany: 12 Paź 2016 23:43 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Mikolaj2206 napisał(a):
Ja leciałem VN i mogę polecić. Zasada jest taka - jeżeli kupuje się bilet z co najmniej miesięcznym wyprzedzenie i ma się bagaż rejestrowany to wtedy bardziej opłaca się lot Vietnam Airlines. W innych przypadkach linie lowcostowe są lepsze.


Biletów nie trzeba kupować z miesięcznym wyprzedzeniem. Na trasie, którą sprawdzałem HPH-DAD bilety są praktycznie na 2 dni przed w najniższej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#5 PostWysłany: 13 Paź 2016 00:04 

Rejestracja: 18 Wrz 2016
Posty: 3
kupowlem w tym miesiącu kilka biletów na wewnętrzne loty po Wietnamie. Za każdym razem najniższe ceny oferował vietjetair - dla przykładu :

HCMC - Phu Qouc - 150 zł wraz z bagażem 20kg

Phu qouc - Hanoi - 240 zł z bagażem

Da nang - HCMC - 100 zł z bagażem

Warto wiedzieć, ze dodatkowy bagaż kosztuje ok 35 zł

Według mnie Vietnam Airlines jest o wiele droższy od LCC
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#6 PostWysłany: 19 Lis 2016 16:01 

Rejestracja: 14 Lis 2016
Posty: 22
Na stronie przewoźnika jest info, że bagaż podręczny do 7kg. Nie znalazłam natomiast informacji o wymiarach... Czy są jakieś obostrzenia jak np. Wizzair
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#7 PostWysłany: 19 Lis 2016 17:14 

Rejestracja: 14 Lis 2016
Posty: 22
Edloteh napisał(a):
Na stronie przewoźnika jest info, że bagaż podręczny do 7kg. Nie znalazłam natomiast informacji o wymiarach... Czy są jakieś obostrzenia jak np. Wizzair


chyba jednak znalazłam :)
Dimensions not to exceed 56cm × 36cm × 23 cm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#8 PostWysłany: 19 Lis 2016 17:32 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Cytuj:
Według mnie Vietnam Airlines jest o wiele droższy od LCC


Każdy powinien sam sobie to sprawdzić bo cena zależy od tego kiedy kupujemy i na jaką datę kupujemy.
I np :w przypadku trasy SGN-PQC na stronie VJ cena z bagażem 20kg (28.02.2017) wynosi 784 000VND a na stronie VN 680 000VND.
Ale to zależy od daty i dostępności biletów w danej taryfie. Najlepiej wejść na stronę obydwu linii i sobie porównać. Z mojego doświadczenia kupując kilka dni przed odlotem taniej jest na stronie VN, kupując z dużym wyprzedzeniem może być taniej VJ ale to też nie jest reguła bo VN ma taryfę special i jak się tutaj załapiemy jest tanio. Bez bagażu rejestrowanego taniej pewnie będzie mimo wszytko VJ.
Sprawdzić sobie i będzie wiadomo gdzie taniej :)
VN ma jeszcze tą przewagę,ze jest bardziej pewny i bardziej punktualny od VJ a do sprawdzenia lotów po Wietnamie jest jeszcze linia Jetstar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#9 PostWysłany: 02 Sty 2017 08:44 

Rejestracja: 14 Lis 2016
Posty: 22
VJ ma bardzo dobre ceny to fakt. Taniej jest kupić bilet na stronie niż na lotnisku czy w biurze bo wtedy nie doliczają dodatkowej opłaty. Bilety w dobrej cenie można spokojnie kupić dwa/dzień przed odlotem, w zależności oczywiście od terminu.
Przy rezerwacji trzeba brać pod uwagę, że lot może być opóźniony lub nawet odwołany. Niestety VJ tak ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#10 PostWysłany: 12 Sty 2017 11:47 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 27
jar188 napisał(a):
Cytuj:
Według mnie Vietnam Airlines jest o wiele droższy od LCC


Każdy powinien sam sobie to sprawdzić bo cena zależy od tego kiedy kupujemy i na jaką datę kupujemy.
I np :w przypadku trasy SGN-PQC na stronie VJ cena z bagażem 20kg (28.02.2017) wynosi 784 000VND a na stronie VN 680 000VND.
Ale to zależy od daty i dostępności biletów w danej taryfie. Najlepiej wejść na stronę obydwu linii i sobie porównać. Z mojego doświadczenia kupując kilka dni przed odlotem taniej jest na stronie VN, kupując z dużym wyprzedzeniem może być taniej VJ ale to też nie jest reguła bo VN ma taryfę special i jak się tutaj załapiemy jest tanio. Bez bagażu rejestrowanego taniej pewnie będzie mimo wszytko VJ.
Sprawdzić sobie i będzie wiadomo gdzie taniej :)
VN ma jeszcze tą przewagę,ze jest bardziej pewny i bardziej punktualny od VJ a do sprawdzenia lotów po Wietnamie jest jeszcze linia Jetstar.

Orientujesz się na ile przed datą lotu ją wrzucają? Przeglądam loty na październik i najtańszą dostępną jest "Economy Standard"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#11 PostWysłany: 12 Sty 2017 14:47 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Nie wiem kiedy wrzucają taryfę Special i czy na wszystkich kierunkach. Ja kupowałem, na kilka dni przed wylotem, dostępność bez problemu, trochę pewnie też zależy od sezonu. Proponuję Ci zerknąć po datach u nich w kalendarzu, przekilkasz po miesiącu i będziesz wiedział kiedy mniej więcej ją wrzucają. Październik to bardzo odległy termin.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawfan88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#12 PostWysłany: 12 Sty 2017 15:49 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 27
Faktycznie - widać że najbardziej opłaca się zakup na +/- 2 miesiące przed. Ceny na trasie HAN-SGN na koniec lutego/początek marca około 800 000 a początek października 2 550 000
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#13 PostWysłany: 28 Sty 2017 18:33 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Hej, czy ktos może mi to wyjaśnić ;) ?: na stronie Jetstar, bilety na trasie Ho Chi Minh City - Phu Quoc, np w terminie 18 kwietnia, w dongach kosztują 202.000 czyli ok 37 zł, po zmianie waluty na dolary amerykańskie, cena skacze już do 26 $ -> co jest grane? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#14 PostWysłany: 28 Sty 2017 18:35 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Kupuj w dongach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#15 PostWysłany: 29 Sty 2017 02:22 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
i tak zrobiłam :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#16 PostWysłany: 01 Lut 2017 20:05 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Podpowiecie,dla tych co korzystali,
Za 4 dni lecimy do Sajgonu last minute haha i chciałem spytać czy wiecie jaki bagaż obowiązuje w jetstarze czy innych liniach?
Widziałem że można dokupić 15kg w jetstarze ale nie ma wymiarów. W cenie jest chyba podręczny 7kg
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#17 PostWysłany: 01 Lut 2017 20:51 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Jetstar: You have 7kg of carry-on baggage included in your Starter fare.

Vietjet Air: Regulations for Hand Baggage:
Weight must not exceed 7kg
Dimensions not to exceed 56cm × 36cm × 23 cm
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#18 PostWysłany: 03 Lut 2017 22:17 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
to najlepiej chyba VN bo bagaż w cenie? czy się myle
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#19 PostWysłany: 03 Lut 2017 22:59 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Zależy jaka cena Vietnam Airlines. Porównaj cenę biletu Vietnam Airlines z ceną low costów + bagaż. Nic trudnego :)
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty po Wietnamie
#20 PostWysłany: 20 Mar 2017 00:11 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 24
jak wyglada spraw Check -in ?

W Vietnam Airlines online moge zrobic dopieor na 24h przed lotem, a ze bede juz na miejscu nie ebde miec jak wydrukowac. Na lotnisku bedize trzeba za to zaplacic ?

jak to wygląda w VietJet? nie ma zadnego info o check inie, mam wydrukowany tylko travel itinerary.
to wystarczy? jakies oplaty na miejscu mnie czekają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group