Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Loty OW przez Atlantyk
#1 PostWysłany: 12 Sie 2019 06:36 

srebrny
-- 11 Sie 2019 19:12 --

Wiem, że dla wielu osób problem może wydawać się wydumany, ale po ostatnich upadkach linii lotniczych znacznie trudniej jest o sensowne ceny OW na trasach do Ameryki Północnej (do Południowej zawsze było ciężej). Kiedy zdarzają się przeloty RT w cenie 150€, dość trudno pogodzić się z zapłaceniem podobnej kwoty za lot w jedną stronę. Większość przewoźników nie ma dobrych cen na takie przeloty, a nie każdy ma komfort latania za mile.

Przewoźnicy z ofertą OW (nie w cenie RT):
- Norwegian (ostatnio oferta nieco ograniczana, choć nadal najszersza i w atrakcyjnych cenach)
- TAP (przynajmniej posiłek dają)
- Level (stosunkowo niewiele kierunków, a i bazy nie najlepiej położone dla polskiego pasażera)
- XL Airways (głównie loty w sezonie letnim z Paryża)
- FrenchBee (tylko SF-Paryż)
- Grupa TUI (czasami dobre oferty last minute lub pod koniec sezonu)
- Condor (wiele ciekawych kierunków jak np. Whitehorse - stolica kanadyjskiego Jukonu bezpośrednio z FRA; ale raczej drogo)

Dobrze byłoby tę listę rozszerzyć o inne linie, szczególnie na trasach do/z Ameryki Południowej.
Załącznik:
1.png

Załącznik:
2.png

A teraz drugi element. O ile wyszukując w Europie ciężko o oferty OW normalnych linii, to już korzystając z amerykańskich stron łatwiej. Dlaczego? Momondo.com wyszukuje ciekawe oferty. Można polecieć prawdziwym Swissem z długą przesiadką w ZRH za 114$ lub z krótką za 144$ (również do Londynu City). Oferty są różne, ale najczęściej są to linie S*, możemy trafić na takie z dłuższymi i krótszymi przesiadkami (także w ciągu dnia). W najlepszych cenach znalazłem głównie loty na trasach Nowy Jork lub Boston do Londynu.
Załącznik:
4.png

Większość tych pośredników ma złe opinie, ale ludzie skarżą się na złą obsługę klienta i niemożność wprowadzenia zmian, a nie złe bilety i zbyt duże pieniądze pobrane z konta. Osobiście kupiłem za 95$ (niestety nie widzą już tej ceny, ale przejrzałem tylko kilka dat). Byłem pesymistycznie nastawiony i dość długo czekałem na wystawienie biletu, ale na stronach linii lotniczych wszystko mam potwierdzone.
Załącznik:
3.png

-- 12 Sie 2019 07:36 --

Znalazłem niższe ceny, ale w Australii (momondo). Nadal Boston lub Nowy Jork - Londyn. Możliwe loty bezpośrednie, z krótkimi lub dłuższymi przesiadkami. Szczególnie ciekawa wydaje mi się opcja z jednodniówką w Ottawie.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#2 PostWysłany: 26 Sie 2019 14:23 

niebieski
Czy z okazji pojawienia się tego wątku mógłbym zaapelować o oddzielne tematy OW przez Pacyfik i Atlantyk dla osób z wizą do USA i bez ? A może chociaż dałoby się wprowadzić jakąś regułę oznaczenia takowych w tytułach czy coś. Na pewno wielu osobom ułatwi to wyszukiwanie właściwego lotu.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 26 Sie 2019 20:15 

Loty: 198
Kilometry: 418 026
Też jestem za, bo przelecieć Atlantyk za niewielkie pieniądze do USA to nie jest problem. Najtrudniej jest to zrobić, omijając ten kraj.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 26 Sie 2019 20:49 
Awatar użytkownika

platynowy
adam1987 napisał(a):
Condor (wiele ciekawych kierunków jak np. Whitehorse - stolica kanadyjskiego Jukonu bezpośrednio z FRA; ale raczej drogo)

Nie no.. czasem ow wchodzi za jakies 200zl :D
 Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.

#5 PostWysłany: 26 Sie 2019 22:35 

srebrny
Po opublikowaniu tego postu gdzieś przeczytałem na f4f o tych super cenach OW. Oby się powtórzyły, bo strasznie mam ochotę zobaczyć ten region świata.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 27 Sie 2019 09:21 

niebieski
BEZ WIZY USA
Bardziej w ramach ciekawostki , ale może ktoś chce się przelecieć do Brazylii via Afryka. Ja znalazłem terminy grudniowe 2019. Najlepiej szukać na stronie linii lotniczej bo wyszukiwarki przekłamują ceny. Johannesburg w podobnej cenie.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
chartsman lubi ten post.

[ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość