Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: loty krajowe
#21 PostWysłany: 10 Paź 2021 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Hej rozumiem, że w Y4 i VB bilety kupione w OTA mają już w cenie TUA czy nie ? I drugie pytanie w jakiej taryfie z reguły OTA wystawia bilet ten z podręcznym przedmiotem czy też z dużym bagażem podręcznym? Ewentualnie jak bardzo sprawdzają wymiary chodzi mi o forumowy CabinMaX - latam z nim w FR i W6 i w okresie pandemii nie ma problemów chyba nieco przymykają oko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: loty krajowe
#22 PostWysłany: 10 Paź 2021 12:41 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Przez OTA nie kupowałem ale w Viva każdy musi podejść i zważyć bagaż oraz wsadzić do sizeera. Dostaj3sz wtedy zawieszkę.Myślałem,że w MEX są tylko tacy upierdliwi ale w MID sytuacja się powtórzyła więc to reguła.

Tip: leciałem na obu lotach w tej najtańszej taryfie. Do kolejki ustawiałem się kilkukrotnie, waga i wymiary po przepakowaniu już sprawdzonych bagaży zawsze się zgadzały

2 pax -1x Forclaz z Deca 50l i mały podręczny każdy ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#23 PostWysłany: 19 Paź 2021 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@chester0 mały podręczny, ja jeszcze nie spotkałem dużego wliczonego w cenę
@OSK czyli nie czepiali się tego forclaza nic a nic :o ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#24 PostWysłany: 19 Paź 2021 19:35 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Ani razu nie było problemu. Ale tak jak pisałem trochę kombinacji było - podchodziłem 4 razy z 4 różnymi plecakami. Każdy zawsze mieścił się w granicach, nigdy nie mierzyli mi ich, tylko ważyli. Podejrzewam,że jakby LF był na poziomie 20% to cieżko byłoby podchodzic 4 razy jako nowa osoba ale moje loty były obłozone w 100% i był taki sajgon,ze nie ogarniali kto jak i ile razy podchodzi :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#25 PostWysłany: 18 Gru 2021 23:29 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Czy ktoś może korzystał z "klubu" Volaris? Na pierwszy rzut oka działa to podobnie jak w Wizz i teoretycznie przy nawet kilku planowanych krajówkach dla 2 osób może się już to kalkulować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#26 PostWysłany: 19 Gru 2021 00:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Nie opila się. Na ota wychodzi tak samo jak nie taniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#27 PostWysłany: 21 Gru 2021 11:24 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 52
Z góry przepraszam jeżeli ktoś uzna to za głupie pytanie. O co chodzi z tym OTA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#28 PostWysłany: 21 Gru 2021 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1491
złoty
Zakup przez pośrednika - Online Travel Agency:
https://www.fly4free.pl/forum/platnosci-w-liniach-lotniczych,forum,1568
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#29 PostWysłany: 21 Gru 2021 13:19 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@Zeus: a kojarzysz, czy w razie zmian w rozkładzie itp. rezerwacje via OTA da się potem zmienić bezpośrednio w Volaris, na podobieństwo rezerwacji FR czy W6 via OTA, czy odsyłają do pośrednika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#30 PostWysłany: 21 Gru 2021 13:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Powiem szczerze ze nie wiem, bo nić mi się nie zmieniło/anulowało w lotach Volaris. Wszystko poszło gładko. Jedynie dokupienie bagażu jest ciut droższe potem, chociaż warto było sprawdzić bo strona i apka myliła waluty i wychodziło taniej później niż w trakcje kupowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
marek2011 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#31 PostWysłany: 04 Sty 2022 13:26 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
marek2011 napisał(a):
@Zeus: a kojarzysz, czy w razie zmian w rozkładzie itp. rezerwacje via OTA da się potem zmienić bezpośrednio w Volaris, na podobieństwo rezerwacji FR czy W6 via OTA, czy odsyłają do pośrednika?

U mnie Volaris robiło wielki problem by przebookować w sytuacji gdy to oni mi przesuneli lot o kilka godzin, a był inny bliżej mojej pierwotnej wybranej godziny odlotu.

Tak BTW w Volaris chyba zmieniły się zasady bagażu, widzę, że tam gdzie wykupiłem duży podręczny mam teraz 2 duże podręczne, a tam gdzie był tylko mały podręczny jest już widoczne w rezerwacji jako duży.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#32 PostWysłany: 04 Sty 2022 13:29 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@rob_sad: z bagażami zauważyłem, różnica chyba polega na dopuszczalnej wadze teraz, ale nie studiowałem tego dokładnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#33 PostWysłany: 04 Sty 2022 13:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Α tak btw w Volarisie, duży podręczny może być nadany jako rejestrowany. Mieliśmy taką sytuację w TGZ, jak handlerka poprosiła czy mogę nadać mój duży podręczny, więc spytałem czy to ogólna praktyka w Volarisie i potwierdziła ze tak. To spoko opcja przy powrotach z krajów płynących rumu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#34 PostWysłany: 08 Mar 2022 07:09 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Kilka uwag praktycznych dot. Volarisa
- generalnie wrażenia bardzo pozytywne, sympatyczna obsługa, sprawnie działająca apka, błyskawiczna odprawa on-line itp.
- na 3 loty: dwa punktualne, jeden opóźniony o prawie 1,5 h (tu w dużej mierze wina zapchanego lotniska w MEX) - warto to brać pod uwagę przy planowaniu przesiadek na rożnych biletach itp.
- robiąc odprawę on-line i podróżując z bagażem podręcznym nie trzeba podchodzić do stanowiska odprawy na lotnisku - od razu można do kontroli bezpieczeństwa
- bagaże podręczne praktycznie nie były w żaden sposób kontrolowane pod kątem rozmiarów / wagi przy boardingu, na niektórych lotach można je nadać za free przy gejcie
- miejsca w czasie doprawy przydzielane losowo (można odpłatnie zmienić), ale bez celowego rozdzielania paxów z jednej rezerwacji itp.
- w czasie lotu brak oczywiście bezpłatnego serwisu, a ceny płatnego bardzo europejskie (woda 10 zł, kanapka ponad 20 zł itp)
- ceny w większości przypadków dużo atrakcyjniejsze od AM, a zarazem przyjaźniejsze taryfy pod kątem limitów bagażu podręcznego do VivaAerobus; więc ogólnie cenowo Volaris zwykle jest po środku między AM i "gołymi" taryfami VB.
- nie ma jakiegoś szczególnego mieszania rozkładami - żaden z trzech lotów rezerwowanych ok. 1,5-2 miesiące wcześniej nie zmienił się nawet o 5 minut więc oferta jest dość stabilna.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#35 PostWysłany: 08 Mar 2022 14:34 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Dodam też, że jak z nimi leciałem (było to ze 3 lata temu, więc może coś się zmieniło), to lot był opóźniony o godzinę/półtorej.
Już tego samego albo następnego dnia dostałem od nich maila z...voucherem na jakąś niedużą kwotę w ramach przeprosin za te opóźnienie. :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#36 PostWysłany: 12 Mar 2022 08:13 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Tym razem Aeromexico na krajówkach:
- odprawa on-line wystarcza, można iść od razu do kontroli bezpieczeństwa
- bagażu podręcznego nikt nie kontroluje w czasie boardingu
- w trakcie odprawy miejsca w Y przydzielane losowo - można je wcześniej wybrać lub potem zmienić za opłatą; można w trakcie odprawy też wykupić ewentualnie upgrade do biznesu, ale ceny nie są zachęcające na krótkich odcinkach (ok. 90-100 USD).
- samoloty generalnie lepiej wyposażone i wygodniejsze w porównaniu do Volaris: jest IFE, gniazdka, w większości działa internet w czasie lotu (darmowe korzystanie z social media itp.)
- w trakcie lotu oferowany jest bezpłatny serwis: mix orzeszków i spory wybór napojów (gazowane, soki, woda, kawa, a nawet tequila).
- loty krajowe często opóźnione tak jak i u konkurencji - problemem jest mocno ograniczona przepustowość lotniska w MEX
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#37 PostWysłany: 14 Lut 2023 16:11 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 878
złoty
A czy ktoś miał tak, że nie działała mu ani appka ani web Volarisa? Próbowane via VPN i bez VPNa, wyskakuje error code , nawet przy przejściu z GF.

Szczerze powiedziawszy to trochę zszokowały mnie ceny lotów po MEX, bo oprócz lotów MEX/NLU - CUN to reszta krajówek raczej nie jest najtańsza.
Ale ceny autobusów zszkowały mnie jeszcze bardziej :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#38 PostWysłany: 14 Lut 2023 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@h3rlitz czasami miałem sytuację podobną do Twojej i po prostu zawsze kupowałem przez ota. Tak, ceny lotów w ciągu ostatnich 3 lat poszły mocno do góry, pamietam jak świętej pamięci Interjetem robiłem dwa odcinki z dwoma podręcznymi i chipsami/wodą/ colą na pokładzie poniżej 100 pln. Autobusy zawsze miały raczej wyższe ceny, dlatego zazwyczaj lot bardziej się opłaca,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#39 PostWysłany: 14 Lut 2023 16:30 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 878
złoty
No niestety OAX - CUN to 350 pln / pax, a OAX - CTM to już bez pardonu powiem 500. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#40 PostWysłany: 27 Wrz 2023 14:36 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
ktoś przerabiał jak w liniach Volaris działa ta opcja "Forward your flight at the airport Change your original flight for free to an earlier one on the same day (subject to availability)."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group