Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Loty krajowe
#1 PostWysłany: 27 Lut 2016 14:06 

Loty: 306
Kilometry: 701 602
srebrny
Macie jakieś doświadczenia z lotami krajowymi w Korei?
Najpopularniejsze są chyba Seul-Jeju. Ceny nawet od ok 60zl (ok 20 000krw).
Główne linie to:
- Jeju Air
- Eastar Jet
- tway
- Air Busan
- korean Air
- Asiana
- jin Air

W większości bagaż do luku jest chyba za free- różnie od 15kg do 23kg. Lataja z Gimpo i icn. Macie jakieś doświadczenia? Czy loty są często odwoływane? Czytalam że nie zawsze polskie karty przechodzą.
Jakie ceny uznawac za atrakcyjne?:)

Temat postu: Re: Loty krajowe
#2 PostWysłany: 28 Lut 2016 08:55 
Awatar użytkownika

Loty: 139
Kilometry: 215 415
Dzień dobry, to mój pierwszy post na forum.

Co prawda liniami koreańskimi jeszcze nie leciałem, ale mam pewne przemyślenia.
Ilość bagażu do luku podawana jest przez każdą linię, ale są to wartości jakie podałaś.
Low costy (air busan, eastar) ok 15kg, Asiana czy Korean Air, są odpowiednio droższe i limity większe.
Lotów szukałem momondo, kayakem oraz tripadvisorem, rezerwacja już na stronie danego przewoźnika.
Za eastarjet: GMP-CJU wyszło w sumie 23900 KRW, dziecko 21900 KRW (tax 4000 dorośli, 2000 dziecko)
Airbusan CJU-PUS 31.300, dziecko 29300.
Wydaje mi się że są to atrakcyjne ceny, szczególnie, że dzisiaj nie udało już mi się ich odtworzyć.
Loty sprawdzałem flightradarem - wychodzi, że są punktualne i nie odwoływane.

Płatności kredytową MC - bez problemu, problemy techniczne tylko wynikały z tego, że nie zawsze się strony internetowe chciały otwierać (pomagała zmiana przeglądarki).

PS. Teraz zauważyłem, że do ICN lecimy 2 dni później QR.
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 28 Lut 2016 09:20 

Loty: 312
Kilometry: 479 773
@maxima
ja lecialem
jejuair
i airbusan
po 75zl za lot bez problemow z pl karta soczek na pokladzie gratis

#4 PostWysłany: 28 Lut 2016 14:29 
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 58 252
HON fly4free
maxima napisał(a):
Macie jakieś doświadczenia z lotami krajowymi w Korei?
Najpopularniejsze są chyba Seul-Jeju. Ceny nawet od ok 60zl (ok 20 000krw).
Główne linie to:
- Jeju Air
- Eastar Jet
- tway
- Air Busan
- korean Air
- Asiana
- jin Air

W większości bagaż do luku jest chyba za free- różnie od 15kg do 23kg. Lataja z Gimpo i icn. Macie jakieś doświadczenia? Czy loty są często odwoływane? Czytalam że nie zawsze polskie karty przechodzą.
Jakie ceny uznawac za atrakcyjne?:)

Leciałem tylko JejuAir bez opóźnień, bardzo sympatyczna i pomocna obsługa na GMP, jedyne co zapadło mi w pamięć, to szybkość boardingu dosłownie w kilka minut cały 737 zapakowali przez rękaw, pasażerowie karnie ustawili się w kolejce i trwało to tylko oka mgnienie, FR i W6 powinno brać z nich przykład i standardowo brać każdy podręczny do luku przed security.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 28 Lut 2016 15:01 

Loty: 326
Kilometry: 534 931
Leciałem Eastar Jet i Air Busan Płaciłem polską kartą kredytową Loty punktualne Wszystko bez żadnych problemów
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 28 Lut 2016 21:30 
Awatar użytkownika

Air busan ok
Korean air ok
Jeju air ok
Przy kupnie biletów w air busan był niewielki problem z płatnością, mBank nie dał rady ale Citibank sprawdził się na 100 %. Potem już płaciłem zawsze citi
Ktoś na forum wyjaśnił mi o co chodzi z kartami
Duży bagaż w cenie biletu air busan i Korean. W Jeju miałem tylko podręczny dlatego na temat dużego nic nie powiem, nie pamiętam
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 29 Lut 2016 00:15 

Loty: 272
Kilometry: 481 946
niebieski
ja leciałem Asianą CJU-BUS (koło 47000 KRW zapłaciłem; można było sporo taniej ale zależało mi na tej linii) i Koreanair GMP-CJU
KE kupiłem za mile więc nie wiem jak z płatnością
a za OZ miałem jakiś problem z płatnością ale w końcu jakaś karta zadziałała (nie wiem czy nie chodziło o konieczność weryfikacji sms to secure coś)
oba loty krótkie i bez niespodzianek; bez opóźnień
KE na Jeju do połowy października (nie wiem od kiedy) lata na niektórych lotach na 747 (lot trwa 40 parę minut)
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 15 Mar 2016 10:16 

Loty: 306
Kilometry: 701 602
srebrny
a na ile wcześniej kupowaliście loty? widzę że np. w KE i OZ bilety nawet na następny dzień są w cenach 16000-40000 KRW, za to na odleglejsze terminy (np. miesiąc i więcej wprzód) bilety są dużo droższe.
Swoja drogą czy OZ na tej krajówce nalicza mile do M&M? :D :twisted:

#9 PostWysłany: 04 Paź 2017 19:54 
Awatar użytkownika

Loty: 191
Kilometry: 242 516
niebieski
Ja leciałem T'way Airlines. Z tego co zauważyłem to ceny biletów raczej zależą od pory dnia a nie wyprzedzenia. Ja kupowałem na 2 miesiące przed. I ta sama cena była na tydzień do lotu. Poranne i wieczorne były najdroższe. Teraz po zapisaniu się do NL, co chwila mi przysyłają kody rabatowe na 5.000 - 7.500 KRW.
 Relacje PM off  

[ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości