Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Loty do USA
#1 PostWysłany: 26 Lis 2010 11:17 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Witam, na stronie ostatnio często pojawiają się dobre oferty na loty do USA.
Co do rezerwacji takiego biletu nie miałbym problemów (tak mi się wydaje) ale panowie/panie co potem:

-jak wygląda sprawa załatwienia wizy do stanów ?
-jaki jest czas oczekiwania na wizę ?
-jeżeli mam już bilet, czy na pewno dostanę wizę czy będę w plecy pieniądze za bilet ?

Jeżeli już ktoś leciał za "taniochę" do Stanów, mógłby opisać całą procedurę jaką przeszedł po zakupie biletu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Loty do USA
#2 PostWysłany: 26 Lis 2010 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
JIK napisał(a):
-jak wygląda sprawa załatwienia wizy do stanów ?
-jaki jest czas oczekiwania na wizę ?
-jeżeli mam już bilet, czy na pewno dostanę wizę czy będę w plecy pieniądze za bilet ?

Składasz wniosek i czekasz na termin wyznaczony przez ambasadę, wniosek jest płatny, coś powyżej 300 PLN, a może i więcej, nie pamiętam aktualnych stawek. Posiadanie biletu nie gwarantuje Ci dostania wizy i nie sądzę, aby miało jakikolwiek pozytywny wpływ na decyzję konsula. Lepiej bilety kupować już z wizą wbitą w paszporcie.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty do USA
#3 PostWysłany: 26 Lis 2010 11:29 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
DEcydujesz się na lot do USA. Wyrabiasz wizę (ważna kilka lat). Szukasz biletów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty do USA
#4 PostWysłany: 26 Lis 2010 12:12 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
jeszcze jedno ciężko dostać taką wizę ?
ile lat taka wiza jest ważna ?

a jak sprawa wygląda z Kanadą ? jest tam potrzebna wiza ?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty do USA
#5 PostWysłany: 26 Lis 2010 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
JIK napisał(a):
jeszcze jedno ciężko dostać taką wizę ?
ile lat taka wiza jest ważna ?
To wszystko zależy, kiedyś chyba było ciężej, ale nie jest to formalność, poszukaj w necie. Ważna jest chyba 10 lat (ale pewnie są różne typy), nie jestem ekspertem od wiz amerykańskich.

JIK napisał(a):
a jak sprawa wygląda z Kanadą ? jest tam potrzebna wiza ?
Turystycznie do 3 m-cy bodajże polecisz bez wizy.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty do USA
#6 PostWysłany: 26 Lis 2010 12:31 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
dzięki wielkie za pomoc :)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty do USA
#7 PostWysłany: 26 Lis 2010 15:05 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
shagrat napisał(a):
JIK napisał(a):
a jak sprawa wygląda z Kanadą ? jest tam potrzebna wiza ?
Turystycznie do 3 m-cy bodajże polecisz bez wizy.


... bez wizy ale konieczny jest paszport biometryczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty do USA
#8 PostWysłany: 26 Gru 2010 23:18 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Aktualnie wniosek o wizę nieimigracyjną (w tym turystyczną) to koszt $140, co ambasada przelicza jako 434 PLN. Trzeba jednak pamiętać, że jest to opłata za wniosek, czyli w przypadku gdy konsul odmówi nam wydania wizy, pieniądze przepadają, a za kolejny wniosek ponosimy kolejne opłaty...
Ponadto - na spotkanie z konsulem umawiamy się dzwoniąc na specjalną infolinię - ponad 4 złote za minutę ;)
Na samo spotkanie z konsulem należy zarezerwować sobie trochę czasu (średnio 2 - 3 godziny)... oczywiście samo spotkanie trwa chwilkę, ale stanie w kolejkach jest nieodłącznym atrybutem ubiegania się o wizę ;)

Tak czy owak - wizę turystyczną można dostać na okres do 10 lat. To oznacza, że jedni dostaną na 10 lat, a inni na 2 miesiące, a jeszcze inni wcale...

Generalnie, to czy dostaniemy wizę czy nie zależy od bardzo wielu czynników:
na spotkanie z konsulem należy wziąć wszystko co mogłoby potwierdzić związek z krajem zamieszkania - czyli, zaświadczenie o stałym zatrudnieniu, indeks ze studiów, etc., należy również udowodnić, że posiada się fundusze na podróż do USA - w przeciwnym wypadku możemy być posądzeni o chęć podjęcia nielegalnej pracy w USA...
do tego dochodzą takie fakty jak: poprzednie wizyty w Stanach (czy były, jeśli tak, to zostaniemy zapytani po co gdzie, na jak długo... oczywiście jeśli przedłużyliśmy ostatni pobyt, to o kolejną wizę będzie ciężko...), odwiedzone inne kraje, cel aktualnej wizyty, planowana długość pobytu, ewentualne nielegalne pobyty członków rodziny, a nawet ewentualna chęć przeprowadzenia ataku terrorystycznego na terenie USA :P
no i oczywiście najważniejsze - widzimisię konsula! ;)
czasami bardzo ciężko stwierdzić dlaczego niektórym odmówiono wydania wizy...

I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz!!
Otrzymanie wizy do USA nie jest jeszcze gwarantem wpuszczenia na terytorium tego kraju!
O tym decyduje dopiero reprezentant urzędu imigracyjnego USA podczas kontroli paszportowej na amerykańskim lotnisku!
Taki urzędnik najczęściej zadaje kolejne szczegółowe pytania na temat pobytu, sprawdza nasz paszport, sprawdza kartę wjazdu I 94, a na koniec podejmuje decyzję o wpuszczeniu bądź też nie!
Urzędnik ten również decyduje ostatecznie jak długo będzie trwał nasz pobyt w USA... jeśli wpuści nas na teren USA, wbije nam pieczątkę do paszportu i wpisze nam datę, która jest ostatecznym dniem, do którego musimy opuścić ziemię amerykańską! To bardzo ważne! Posiadanie wizy na 10 lat nie oznacza absolutnie że możemy przez 10 lat siedzieć w Ameryce! Jeśli urzędnik wpisze nam datę na 3 tygodnie później, to do tego dnia musimy opuścić Amerykę! W przeciwnym wypadku na terenie USA będziemy przebywali nielegalnie i nie zostaniemy wpuszczeni do tego kraju przez najbliższe co najmniej 10 lat...
Tak! To się sprawdza skrupulatnie! ;)

No, generalnie, mnóstwo jest wniosków o wizę USA każdego dnia rozpatrywanych, ale nie jest to jakiś wyczyn ją dostać! wiadomo, że nie dają jej każdemu, ale myślę, że jak przedstawimy konkretne dokumenty i racjonalnie udowodnimy cele naszej wizyty, to nie powinno być problemów! Na pewno znajomość angielskiego pomoże! Konsulowie co prawda znają podstawy polskiego, ale nie wszyscy mają ochotę rozmawiać w naszym języku... możemy trafić na konsula, który będzie chciał z nami rozmawiać po angielsku... bądź co bądź podczas rozmowy z nim stąpamy po ziemi amerykańskiej... ;)

Powodzenia!

PS: Tak! Jeśli chodzi o Kanadę - 3 miesięczny pobyt w celach turystycznych nie wymaga wizy, ale tylko w przypadku posiadania paszportu biometrycznego!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty do USA
#9 PostWysłany: 26 Gru 2010 23:25 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Świetny i wyczerpujący tekst. Dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty do USA
#10 PostWysłany: 27 Gru 2010 02:16 

Rejestracja: 10 Sie 2010
Posty: 27
Kajek, ja również serdecznie dziękuję za tekst. Sam będę ubiegał się o wizę w ciągu kilku miesięcy, dlatego informacje były bardzo przydatne. Prosiłbym Was Forumowiczów, którzy mieli przyjemność być w US o podzielenie się doświadczeniami w zdobywaniu wizy;).

Jeszcze chciałbym zapytać jak wygląda sprawa przesiadki w Kanadzie. Nie mam paszportu biometrycznego, czyli oznacza to, że przesiadka jest niemożliwa? Nie mam przecież intencji pobytu na ich terytorium poza terminalem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty do USA
#11 PostWysłany: 29 Gru 2010 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2010
Posty: 89
Przebywałem w USA jakiś czas temu bo w 2003r. Ubiegałem się o wizę jeszcze jako student. Miałem zaproszenie. Sama wizyta w konsulacie (Kraków (&%^$%$%##) była średnio przyjemna. Od 7 rano czrkanie aż wpuszczą. Sama rozmowa trwała ok 1 min. w języku polskim. Na koniec urzędnik konsularny nie określił czy dostałem wizę czy nie, tylko kazał czekać na paszport. Po 7 dniach przyszedł paszport kurierem z wbitą wizą B1 - roczna z jednokrotnym przekroczeniem granicy. Co znaczy mniej więcej tyle, że jakbym wyjechał z USA po 2 dniach nie miałbym już możliwości wrócić na tej samej wizie. Co do pobytu, na emigration urzędnik na ORD wbił mi bez słowa 6 m-cy. Podobno dlatego, że podróżowałem KLMem, więc nie było specjalnej nagonki na Polaków. Jak jest w przypadku podróży LOTem, nie wiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty do USA
#12 PostWysłany: 06 Sty 2011 18:16 

Rejestracja: 06 Sty 2011
Posty: 7
wg mnie teraz znacznie zlagodzili odprawe i wszystko sprawnie i szybko sie odbylo - houston to ogromne lotnisko - lecielismy cala rodzina - nic nie sprawdzali - tylko cel podrozy im wystarczyl - turystyczny ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty do USA
#13 PostWysłany: 06 Sty 2011 18:43 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
jeśli chodzi o rozmowę z przedstawicielem urzędu imigracyjnego podczas kontroli wizowo - paszportowej w USA to bardzo różnie to wygląda... zależy na kogo się trafi! (dokładnie jak z ubieganiem się o wizę w konsulatach/ambasadach ;) )... jak miałem kontrolę na LAX to zostałem wypytany o niemal wszystko! Łącznie z tym czy aby nie zamierzam jakiegoś ataku terrorystycznego przeprowadzić itd. ... stałem z dobre 10 min. i czekałem na zgodę na przekroczenie granicy... a na koniec pan zrobił minę typu - 'no, dziwne... nie mam się do czego przyczepić... no, niech mu będzie... wpuszczę go' ;)
natomiast na JFK nie zostałem zapytany o nic... dałem wszystkie dokumenty, papiery, paszport, itd., pani zrobiła tylko obowiązkowe foto twarzy, pobrała odciski palców i wbiła pieczątkę 'Admitted' :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty do USA
#14 PostWysłany: 19 Sty 2011 19:07 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 118
warto dodać, że opłata za wizę jest podawana w USD ale na konto należy wpłacić kasę w PLN, po kursie podawanym przez ambasadę. Jak można sie domyślić, kursy wyższy niż średni NBP...
W moim przypadku załatwienie wizy poszło prawie gładko, prawie bo musieliśmy jechac 2 x. Za pierwszym razem coś padło w systemie wizowym w Waszyngtonie i nawet nie obsługiwali klientów.
Przesłychanie poszło gładko i szybko. Kilka pytań o to gdzie jedziemy, do kogo (do rodziny), na jak długo, w jakich krajach byliśmy, gdzie i jak długo pracujemy i to było tyle.
Nawet zaproszeń nie musiałam pokazywać.
Wizę dostałam na 10 lat.
Udało mi się zwiedzić wschodnie wybrzeże i mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się pojechać na zachód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group