Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Gru 2018 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Szykuję się logistycznie do wakacyjnej (majówkowej?) Łotwy i o ile ciekawych miejsc jest w bród, to zastanawiam się ile czasu zejdzie mi na taką trasę (przejazd autem), którą chce zrobić po paru dniach plażowania w Jurklane lub okolicach (przy okazji będzie wypad do Kuldygi nad wodospad):

https://goo.gl/maps/vGDsoMGMiAs

1. Windawa - zamek Kawalerów Mieczowych; statek Azova i spacer po płd. falochronie: ~ 1 godz.
2. przyl. Kolka - spacer: ~ 1 godz.
3. PN Kemeri: spacer - kompletnie nie wiem ile czasu założyć na spacer nie za długi, ale dający możliwość poznania miejscowej przyrody (koniecznie muszą być kładki) ???
4. Jeglawa: zdjęcie pałacu zza rzeki i może spacer dookoła (jest sens pchać się do środka? szczególnie mając w perspektywie Rundale): ~45 min.
5. pałac w Rundale: to chciałbym zwiedzić "porządnie", w środku i na zewnątrz (ogrody) - i tutaj prośba o poradę, ile czasu na to potrzeba? 2, 3, 4 godz.?

Biorąc pod uwagę, że samej jazdy będzie ~5 godzin, a zwiedzania, nie licząc Rundale, może jakieś 4-5 (już się robi z 10 godz.?), zastanawiam się czy samego Rundale nie zostawić sobie na następny dzień (i podłączyć do tego Górę Krzyży).
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#2 PostWysłany: 03 Lip 2019 21:30 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
@Raphael
Jak się udała trasa bo chyba wróciłeś z regionu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lip 2019 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@kumkwat_kwiat
Jeszcze w trakcie :) Kilka uwag ogólnych:

Kuldiga - najciekawsze miasto Kurlandii, najszerszy wodospad Łotwy, ponoć też Europy (do 270 m), robi wrażenie, najwyższy wodospad Łotwy (4,5 m, nie robi wrażenia ), najdłuższy most ceglany Łotwy, ładny park i domy drewniane - można poświęcić 1-1,5 godz.

Lipawa - moim zdaniem nic ciekawego

Windawa - koło południowego falochronu 2 statki, na które można wejść, sam falochron dobry na spacer, w dzielnicy Karosta najciekawsze są cerkiew i stary most

Kolka - są 2 parkingi, bliżej za 1,5 EUR/godz, trochę dalej gratis, z tego dalszego 980 m spaceru na sam cypel, ze zdjęciami jakieś 45-60 min RT

bagna Kemeri - około 1,5 godz zeszło na dłuższą pętlę od parkingu, dość szybkim krokiem, ale z licznymi przystankami na zdjęcia, szczególnie na wieży

Jeglawa - odpuściłem na rzecz plażowania

Rundale - tak wyszło, że odpuściłem na rzecz Góry Krzyży

... ogólnie Kurlandia to piękne i puste (nie licząc miast) plaże, tylko trzeba trafić na pogodę - ja trafiłem i skupiłem się w znacznej mierze na plażowaniu. Problemem może być wiatr, wtedy wieje piachem, mówiąc ogólnie, "wszędzie".

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
kumkwat_kwiat lubi ten post.
kumkwat_kwiat uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group