Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Sie 2022 21:52 

Loty: 108
Kilometry: 105 297
srebrny
Strefy może są, ale albo bilet godzinny obowiązuje na więcej stref, albo nikt tego nie sprawdza.
Ja przy wejściu do autobusu pokazując kierowcy bilet godzinny spytałem łamanym chorwackim: 'jeli ta karta dobra na put v centrar?' i on potwierdził krótkim 'da'. A na pewno dobrze widział, że jest to bilet godzinny, a nie dwa 30 minutowe, zwłaszcza, że mają inne kolory.
 Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.

#22 PostWysłany: 08 Sie 2022 22:13 

srebrny
@sranda Ja miałem 30-minutowe i kazał mi skasować dwa, wiec trochę dziwne by było, że 30-minutowe kasuje się dwa, a godzinny tylko jeden.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 10 Sie 2022 07:38 

Loty: 108
Kilometry: 105 297
srebrny
Ja bym powiedział, że jedno nie wyklucza drugiego. ;) W końcu cena jest prawie ta sama.
Dwa bilety mają sens, ale pod warunkiem, że jeden będzie skasowany przy lotnisku, a drugi na przystanku Petruševec, wtedy pierwszy odpowiada za przejazd w strefie 'lotniskowej', a drugi w strefie 'miejskiej'.
Tak na chłopski rozum jaki ma sens kasowanie dwóch biletów w strefie 'lotniskowej', skoro później przy ew. kontroli okazałoby się, że na strefę miejską nie ma się żadnego ważnego 30-min biletu?
Wg mnie mają nieco pokręcone te zasady, ale skoro mi kierowca potwierdził, że bilet godzinny jest ok, to ja się tego trzymam.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 17 Sie 2022 00:19 

Loty: 283
Kilometry: 293 765
Autobus przetestowany niecały miesiąc temu, żadnych stref nie było, chyba że obowiązują od 1 sierpnia. Rozkład dużo do poprawki, kierowcy jeżdżą jak chcą, z lotniska odjechał 8 minut przed czasem i musieliśmy czekać na kolejny, a na lotnisko odjechał z opóźnieniem 10 minutowym, kierowca czekał w autobusie i chyba nagle mu się przypomniało, że pasażerowie czekają. Generalnie jest to najtańsza i akceptowalna opcja. Można śmiało polecić. Kontroli biletów nie ma, wystarczy kierowcy machnąć przed oczami starym skasowanym biletem :)
PS w trakcie czekania na autobus z ciekawości sprawdziłem Ubera i podało mi koszt prawie 90 PLN

#25 PostWysłany: 17 Sie 2022 01:13 
Awatar użytkownika

Loty: 62
Kilometry: 75 709
Szeryfito napisał(a):
wystarczy kierowcy machnąć przed oczami starym skasowanym biletem :)

a jakby jednak ktos chcial kupic bilet, to nie u kierowcy - bo ciezko sie dogadac z kierowcami :lol:

BTW - jest jeszcze jedna opcja dojazdu na lotnisko w Zagrzebiu (przetestowana przeze mnie w lipcu). Co prawda cebulowa i majaca jakikolwiek sens tylko w przypadku wylotu z ZAG wczesnie rano (i noclegu w okolicach lotniska). Mianowicie jedzie sie pociagiem do stacji Velika Gorica (mozna sprobowac na gape, tu sie kryje cebulowosc :lol: ), a potem spacer na lotnisko - z tym ze 6.2 km do terminala idzie sie znacznie dluzej, niz podawane przez google maps 1h 15min (ja bym zakladal z 2h). Ew. sprobowac dojechac z Velikiej Goricy do lotniska autobusem 290 - z tym ze pierwszy jedzie 5.25 dopiero, wiec czasami to moze byc troche pozno na wylot

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
 Relacje PM off  

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość