Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 29 Mar 2018 12:15 

Rejestracja: 24 Paź 2014
Posty: 238
Loty: 59
Kilometry: 128 088
Port Lotniczy Wrocław + FlixBus + Polbus PKS Wrocław = nowe możliwości dla pasażerów latających z Wrocławia!

Już w czerwcu, dzięki współpracy pasażerowie będą mogli korzystać z pełnej siatki połączeń przewoźnika i wygodnie przesiąść się lub polecieć w każde z miejsce z naszego rozkładu lotów.

"połączenie z Dworca Wrocław do Portu Lotniczego Wrocław znajdzie się w systemie sprzedaży FlixBusa w połowie kwietnia. Będzie to tzw. bilet łączony - wtedy cena biletu na autobus WRO Airport Express wyniesie 7 złotych. Czyli kupuje Pani bilet łączony np. z Krakowa do Wrocławia, następnie przesiada się Pani w Wro Airport Express i z dworca autobusowego jedzie Pani dalej bezpośrednio na nasze lotnisko."

Mała rozbieżność, bo jednym miejscu napisane jest czerwiec, później kwiecień

http://airport.wroclaw.pl/2018/03/28/po ... acza-sily/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#342 PostWysłany: 28 Kwi 2018 16:26 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Dziwne ze nikt jeszcze nie wspomnial o stosunkowo nowej metodzie dotarcia na lotnisko - o Vozilli (https://www.vozilla.pl/). Jak chodzi o transport indywidualny to chyba wychodzi najtaniej. Ostatnio to przetestowalem i za przejazd z centrum miasta na lotnisko zaplacilem okolo 16PLN (czas przejazdu 20 minut, odleglosc 13km) bez korkow. W druga strone bardzo podobnie.
Wielka zaleta Vozilli jest to ze mozna wjechac bez dodatkowych oplat na parking VIP przy lotnisku i tam zostawic samochod (100m od wejscia do hali odlotow). Po przylocie jest duza szansa ze w tym samym miejscu tez bedzie cos dostepne bo zazwyczaj stoja tam 3-4 sztuki.

Oczywistym minusem jest wymagana rejestracja i kolejna firma ktorej trzeba wyslac zdjecie dokumentu jesli sie chce korzystac z ich uslug.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Monika77 uważa post za pomocny.
 
      
#343 PostWysłany: 29 Kwi 2018 15:32 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
najtaniej to jednak indywidualnie wciąż mpk :) czyli tłoczne 106
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
Monika77 uważa post za pomocny.
 
      
#344 PostWysłany: 01 Maj 2018 05:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 32
a nie ,jeszcze taniej indywidualnie na pieszo , od Sky Tower na lotnisko ~ 2 godziny /przetestowane/ :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#345 PostWysłany: 24 Maj 2018 16:37 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
W ostatnią niedzielę jechałem linią WRO Airport Express. Od wylądowania miałem godzinę i dwadzieścia minut, żeby dostać się z lotniska na dworzec główny. Zwykłym 106 mógłbym nie zdarzyć, i chociaż oba odjeżdżały niemal o tej samej godzinie, wybrałem autobus ekspresowy. Zapytałem kierowcy czy w 30 minut będzie na dworcu i odpowiedział, że w niedziele nie ma korków, więc na pewno. Niestety nie mogłem zapłacić kartą, bo terminal nie działał. Internetu też nie było. Na dworcu byłem po równo 30 minutach, z jednym przystankiem przy Galerii Dominikańskiej.

Poniżej jest trasą jaką pokonuje autobus. Ostatni etap jedzie torowiskiem na ulicy Kołłątaja i wjeżdża w Peronową (nie da sie tego wyznaczyc na google). Zatrzymuje się przy galerii handlowej, zaraz obok wejścia na dworzec od ulicy Suchej.
https://www.google.com/maps/dir/51.1096 ... m2!4m1!3e0

Autobus 106 za 3,40 zł w 50 minut kontra ekspres za 10 zł w 30 minut - każdy sobie sam porówna na czym w danej chwili mu zależy.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#346 PostWysłany: 24 Maj 2018 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Jak juz jestesmy przy cenach to ja we wtorek w nocy jechalem z lotniska Ryba taxi. Za kurs w okolice dworca zaplacilem 40 zl.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 24 Maj 2018 18:40 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
wersus79 napisał(a):
W ostatnią niedzielę jechałem linią WRO Airport Express. Od wylądowania miałem godzinę i dwadzieścia minut, żeby dostać się z lotniska na dworzec główny. Zwykłym 106 mógłbym nie zdarzyć, i chociaż oba odjeżdżały niemal o tej samej godzinie, wybrałem autobus ekspresowy. Zapytałem kierowcy czy w 30 minut będzie na dworcu i odpowiedział, że w niedziele nie ma korków, więc na pewno.
Autobus 106 za 3,40 zł w 50 minut kontra ekspres za 10 zł w 30 minut - każdy sobie sam porówna na czym w danej chwili mu zależy.

w niedzielę bym wybrała więc 106, zważywszy, że podróżuję najczęściej rodziną i dla mnie 40 zł, a 10.2 to różnica
Może w zwykły dzień, przy tam krótkim czasie to rzeczywiście- ale wtedy bym wybrała taxi, a nie autobus lotniskowy
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 16 Cze 2018 20:41 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 79
Czy ktoś wie w którym miejscu na lotnisku jest bankomat wbk-u? Na stronie piszą że w hali ogolnodostepnej, ale będę pierwszy raz na tym lotnisku, a że będziemy mieli mało czasu do autobusu to wolałabym nie błądzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 16 Cze 2018 20:42 

Rejestracja: 07 Wrz 2017
Posty: 10
Bankomat jest przy drzwiach wyjściowych w terminalu na hali przylotow

Sent from my brick using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
adler uważa post za pomocny.
 
      
#350 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:47 

Rejestracja: 24 Paź 2014
Posty: 238
Loty: 59
Kilometry: 128 088
Autobus 106 będzie jeździł częściej, w ciągu dnia co 15 min.
https://www.wroclaw.pl/10-sierpnia-auto ... a-lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#351 PostWysłany: 28 Gru 2018 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Nikt jeszcze o tym nie wspomniał, ale od jakiegoś czasu na lotnisko jeździ również autobus 129, co oznacza, że kawałek północy i zachodu Wrocławia może dojeżdżać na lotnisko bez przesiadek/bez przesiadki na Nowym Dworze/bez konieczności jazdy do centrum i przesiadki na 106. Linia 129 jeździ inną trasą niż 106, w moim przypadku (jazda z Kozanowa z przesiadką na Popowicach) oszczędność wynosi ok. 10 minut.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 28 Gru 2018 20:43 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
może zatem w 106 nie będzie takiego tłoku
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 04 Mar 2019 16:34 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Nie ma problemu z zamówieniem ubera na lotnisko?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 04 Mar 2019 16:53 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 71
Tydzień temu godziny popołudniowe bez żadnego problemu- 27zl. Z doświadczenia powiem, że z walizkami i jadąc conajmniej we dwójke warto rozważyć ubera. Autobus często jest pełny, a przejazd przy dużym natężeniu ruchu może trwać 40 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#355 PostWysłany: 04 Mar 2019 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Z Uberem nie ma raczej problemów, ale czasem trzeba całkiem długo czekać. Raczej mało jest kierowców, którzy akurat tam są (zwłaszcza jak lądujesz o dziwnych godzinach).
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#356 PostWysłany: 05 Mar 2019 17:04 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
I dziś sprawdzone, uberów koło 11 00 pełno i to nawet jak w przeciągu pół godziny ląduje Lizbona, Torp i Luton, nie czekałem minuty. 25zł do centrum
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 05 Mar 2019 22:10 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Można też ew. wypożyczyć Vozillę. Ostatnio dość często są dostępne na lotnisku.
Rejestracja trwa kilkanaście minut (można to zrobić w wolnym czasie wcześniej), trzeba wpłacić depozyt 10zł i można jechać.
Opłata 1zł za minutę, samochód można zostawić w strefie płatnego parkowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 03 Gru 2019 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Nie znam wszystkich szczegółów, ale wyczulam na nową uciążliwość we Wrocławiu. Plac Orląt Lwowskich jest w przebudowie, powstaje linia tramwajowa na Nowy Dwór. Zdarzają się masakryczne opóźnienia (wczoraj ok. godz. 17 z Nowego Dworu do centrum kolega autobusem jechał 1.5h). Lekkiej zmianie uległa trasa 106 (szczegóły poniżej), nie wiem, jak radzi sobie linia "ekspresowa".
Jeśli ktoś ma mało czasu, to warto rozważyć taksę (Ryba i Wikar mają rozsądne ceny).

http://airport.wroclaw.pl/pasazer/dojazd/autobusem/ :
Cytuj:
W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór (etap związany z przebudową placu Orląt Lwowskich), od 30 listopada 2019 roku (sobota) autobusy linii 106 jadące z Dworcowej w kierunku Portu Lotniczego zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez pl. Jana Pawła II, ulicę Legnicką i Nabycińską do ulicy Robotniczej, a w kierunku przeciwnym od ulicy Robotniczej przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów do ulicy Świdnickiej.
Kursy nocne linii 206 i 249 jadące od strony Dworca Autobusowego w kierunku Nowego Dworu lub Portu Lotniczego zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez pl. Jana Pawła II, ulicę Legnicką i Nabycińską do ulicy Robotniczej, a w kierunku przeciwnym od ulicy Robotniczej przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów, ulicę Kościuszki, Świdnicką i Swobodną do Dworca Autobusowego.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/


Ostatnio edytowany przez arturro, 04 Gru 2019 01:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 03 Gru 2019 10:38 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1066
srebrny
Aktualnie rozkopane jest pół Wrocławia. Korki są masakryczne. Zapomnijcie o szybkim przemieszczaniu się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 04 Gru 2019 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Potwierdzam. Teraz we Wrocławiu nie można na niczym polegać. Mogą was trochę uratować taksówki i elektryki które mogą jeździć po buspasach, ale te też mogą się wkopać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group