Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Najłatwiej dojechać pociągiem (S-Bahn) firmy OBB linia S7.
Kurs co 30min, czas przejazdu 25min do stacji Wien-Mitte.
Bilety trzeba skasować wcześniej, przed wejściem do pociągu (chyba że mają nadrukowaną godzinę).
Bilet do zakupienia w automacie (obsługuje karty), punkcie OBB lub przez internet. Kupione przez internet na konkretną godzinę powinny umożliwiać też przejazd późniejszym pociągiem (?)


Koszt biletu jednorazowego 4,2 eu (przez 2h można na nim się dowolnie przesiadać - taryfa VOR, łącznie z komunikacją miejską oraz RailJety i EuroCity).
W przypadku podróży w dwie osoby można zakupić bilet grupowy za 5 eu (taryfa OBB - tylko na pociągi regionalne i S-Bahn)
łącznie z komunikacją miejską (taryfa VOR) kosztuje standardowe 8,4e.
Jeśli będziemy poruszać się dużo po mieście można też zakupić bilet na pociąg lotniskowy plus 24h na komunikację miejską za 11,6 eu (dla jednodniówek dobra opcja, dla dłuższych pobytów niekoniecznie - można wtedy kupić 24h bilet na Wiedeń za 8e i dopłacić 1,8e za dojazd pociągiem z lotniska)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 20 Wrz 2018 20:21 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 135
Witam
Czy patent z liniami Slovaklines dalej działa? Jak długi jest postój na lotnisku i jak długi jest przejazd na lotnisko? Wyjazd na lotnisko miałbym o godzinie 6.00 a samolot 7.25.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#82 PostWysłany: 20 Wrz 2018 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Przejazd Slovaklines z Wien HBF Wiedner Gürtel do Flughafen Wien ca. 25 min.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 22 Wrz 2018 10:17 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Jechałem przedwczoraj z lotniska do Gasometer. Na lotnisku w punkcie OBB kupiłem bilet grupowy (2 osoby dorosłe , 1 dziecko -za 5,50 euro). Na bilecie jest napisane Lotnisko-Wieden centrum. Na moje pytanie czy moge na tym bilecie przesiąść się na metro pani powiedziała , że jak najbardziej tylko ma na to 2 godziny. Nie kazała mi również tego biletu kasować (miał to zrobić konduktor , ale sie nie pojawił)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 22 Wrz 2018 13:49 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
danziger napisał(a):
A dlaczego mieliby Cię nie wpuścić? Masz bilet do Bratysławy, wsiadasz na Hbf Wiedner Gürtel o 14, wysiadasz na Flughafen Wien o 14.30. :D


A w druga stronę ten patent zdziała czy już nie?? ;)
Bilet z Bratyslay do Hbf Wiedner Gürtel ale wsiadam Flughafen Wien
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 22 Wrz 2018 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Niestety nie zadziała w drugą stronę. Nie wpuszczą cię do busa na lotnisku Wiedeń w stronę HBf.

Załączniki:
not allowed.jpg
not allowed.jpg [ 61.36 KiB | Obejrzany 2405 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 22 Wrz 2018 15:18 

zakładając że akurat nikt by nie wsiadał na lotnisku to i z wypuszczeniem może być problem :P (jak kierowca nie otworzy drzwi)
Góra
 PM off  
      
#87 PostWysłany: 30 Wrz 2018 14:57 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
Aktualny (leciałem w minionym tygodniu) cennik City Airport Train do pobrania tutaj: https://cl.ly/472826b78659 (forum nie pozwala upload'ować PDF). Uber w okolice stacji kolejowej Schwechat 15-20€ zależy od pory dnia (jechałem popołudniu za 15€ a wracałem wieczorem za 21€).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 08 Paź 2018 07:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 29
samaki9 napisał(a):
Jechałem przedwczoraj z lotniska do Gasometer. Na lotnisku w punkcie OBB kupiłem bilet grupowy (2 osoby dorosłe , 1 dziecko -za 5,50 euro). Na bilecie jest napisane Lotnisko-Wieden centrum. Na moje pytanie czy moge na tym bilecie przesiąść się na metro pani powiedziała , że jak najbardziej tylko ma na to 2 godziny. Nie kazała mi również tego biletu kasować (miał to zrobić konduktor , ale sie nie pojawił)


Ja kupowałem również w punkcie OBB, i bilet grupowy dwuosobowy z dwugodzinnym metrem kosztował właśnie tyle, ile pisali inni forumowicze.

Nie zostałem także wpuszczony do Slovak Lines, miałem bilet na 14 a chciałem wejść o 19. Przy korzystaniu z tego patentu polecam jednak wybierać właściwą godzinę odjazdu.

Bilet u Slovaka w autobusie kosztuje 6 czy 8 euro (ja pojechałem w końcu OBB)

Załączniki:
FD5009E0-73AA-4F64-B62A-87529A85C0E4.jpeg
FD5009E0-73AA-4F64-B62A-87529A85C0E4.jpeg [ 64.3 KiB | Obejrzany 2187 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 08 Paź 2018 10:07 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Ten bilet jest 2 osobowy ale chyba jednak nie grupowy, taki jak pokazany w #71.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 08 Paź 2018 11:48 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
To nie jest grupowy bilet ÖBB, tylko normalny bilet na komunikację miejską (VOR), który obowiązuje we wszystkich pociągach. Grupowy kosztowałby € 4,60, ale tylko na pociągi regionalne i S-Bahn (i bez komunikacji miejskiej).
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 17 Paź 2018 18:50 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Chyba tak zrozumiałem że kolejki S1,S7,R bezpośrednio na trasie lotnisko - Wien Mitte należy skasować tylko raz przed wejściem do pociągu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 17 Paź 2018 19:41 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
Tego ze zdjęcia raczej nie skasujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 28 Paź 2018 20:58 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 42
Bilet grupowy za 4,60€ można kupić nie tylko w automacie, ale zasugerowała i sprzedała go również pracownik obsługi za ladą, tuż przy automatach. I potwierdzam słowa poprzedników, jeżeli chcecie bilet, który upoważnia do użycia metra, to jego cena wzrośnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 25 Lis 2018 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Przed chwilą jechałem Slovaklines za 1 ojro z Wien HBF Wiedner Gürtel - Flughafen Wien. Wszystko ładnie działa. Czas podróży 20 min. W cenie jest jeszcze butelka wody w busie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 27 Lis 2018 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Mam bilet VOR: 24 Stunden WIEN na kernzone.
Chcę dojechać z centrum na lotnisko. W prostych, żołnierskich słowach wskażcie mi, który bilet przez internet dokupić.
Czyż ten może:
Załącznik:
Wien.jpg
Wien.jpg [ 69.62 KiB | Obejrzany 1798 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 27 Lis 2018 19:50 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
danziger napisał(a):
Przed chwilą jechałem Slovaklines za 1 ojro z Wien HBF Wiedner Gürtel - Flughafen Wien. Wszystko ładnie działa. Czas podróży 20 min. W cenie jest jeszcze butelka wody w busie :)



Tak gratuluje szcześcia. Nie polecam tej metody formalnie i oficjalnie nie jest to legalne na przejaz tym autobusem na trasie nie miedzynarodowej. Kierowca może stracić prace, dostać duży mandat od policji lub alternatywnie firma karę. 99% kierowców nie zabierze Ciebie. Bilet musisz kupić do Bratyslawy i w tym przypadku jak masz większy bagaż nikt nie da go Tobie na Schwechat. Opcja dla osób lubiących duże ryzko i niepewność przejazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 27 Lis 2018 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Oczywiście, że bilet za 1EUR kupiony do Bratysławy. Tylko bagaż podręczny. Ryzyka w sumie nie zauważyłem (chyba, że kierowca na dzień dobry przykułby mnie kajdankami w środku autobusu - wtedy witaj Bratysławo :) ). Jasne, że to trochę nielegal (tak jak pisałem zresztą kilka postów wyżej), ale działa ok. Dzisiaj dostałem od Slovaklines do wypełnienia ankietkę mailem na temat przejazdu i kierowcy - oczywiście pochwaliłem za pełen profesjonalizm. Podsumowując, jak to często słychać na flaju: no risk no fun :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 28 Lis 2018 02:16 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
wtak napisał(a):
Mam bilet VOR: 24 Stunden WIEN na kernzone.
Chcę dojechać z centrum na lotnisko. W prostych, żołnierskich słowach wskażcie mi, który bilet przez internet dokupić.
Czyż ten może:
Załącznik:
Wien.jpg

No wygląda na to że ten. A myślałem, że po ich reformie taryfowej robionej pod lemingi już tak się nie da. Gratulacje!
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 28 Lis 2018 12:52 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
danziger napisał(a):
Oczywiście, że bilet za 1EUR kupiony do Bratysławy. Tylko bagaż podręczny. Ryzyka w sumie nie zauważyłem (chyba, że kierowca na dzień dobry przykułby mnie kajdankami w środku autobusu - wtedy witaj Bratysławo :) ). Jasne, że to trochę nielegal (tak jak pisałem zresztą kilka postów wyżej), ale działa ok. Dzisiaj dostałem od Slovaklines do wypełnienia ankietkę mailem na temat przejazdu i kierowcy - oczywiście pochwaliłem za pełen profesjonalizm. Podsumowując, jak to często słychać na flaju: no risk no fun :D



No wlasnie i o to chodzi mozna ryzykowac pewnego rodzaju oczustwo dla kilku euro jak sie chce, Powiem, ze wieleoktornie spotkalem sie z sytuacja na tej trasie, ze kierowca po prostu nie wypuscil pasazera, byla klotnia a omalo sie nie spotkalo z wezwaniem polcji na Schwechate. Otwierane sa tylko przednie drzwi przy kierowcy, takze dokladnie widzi, ze wysiadasz. Ale jak powiedziales no risk no fun.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 28 Lis 2018 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
W sumie takie samo "oszutstwo" jak opuszczenie ostatniego odcinka lotu z rezerwacji łączonej. Nic nowego ani skandalicznego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group