Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 31 Maj 2019 07:54 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Wczoraj na lotnisku wyrzucono mi z podręcznego malutkie nożyczki do skórek. I dwie agrafki :shock: . Na moją nieśmiałą uwagę, że w całej Europie to przechodzi-pan stwierdził, że może w Europie tak, ale u nich nie :) .

Ale ogólnie i Lwów fantastyczny i lotnisko też!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#82 PostWysłany: 04 Cze 2019 09:23 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Wi-Fi na lotnisku we Lwowie sprawne?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 04 Cze 2019 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Nie wiem czy pytasz o ten moment czy w ogóle.
W ogóle to jest i jest sprawne.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 28 Cze 2019 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Jest na tym lotnisku jakiś bezprowizyjny bankomat?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 28 Cze 2019 21:18 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Znajac zycie, to nie ma, bo gdzie zarobic na takich transakcjach jak nie na lotniskach, portach itp...
Wg mnie korzystniej w Pl zamienic minimalna, niezbedna sume (nawet po marnym kursie), niz kombinowac i stresowac sie na lotnisku, bo szkoda czasu, a nawet "strata" 20pln nie powinna zepsuc wyjazdu, a latanie po lotnisku owszem moze...
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 28 Cze 2019 21:28 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 119
W zeszłym roku wypłacałem Revolutem w bankomacie Euronetu i nie było prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 30 Cze 2019 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Euronet nadal bez prowizji, kursy w kantorach słabe (1zł = 6,20 UAH vs 6,80 UAH na mieście).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 30 Paź 2019 10:19 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
25 października w sklepie Duty Free Nemiroff klasyczny cały czas za 4 €/1L, smakowe za 5 €. Papierosy ze znanych marek 20-25€ wagon, mają też Heetsy za 20€ jeśli dobrze pamiętam. Gdyby ktoś się czaił tak jak ja na Pijaną Wiśnię, to jest w drugim sklepie (chyba Baltona) na piętrze.
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 01 Lis 2019 13:22 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Napiszę trochę więcej, po przeczytaniu ostatniego wpisu, odlatywałem we wtorek 22.10.2019.

Ceny w sklepach Duty Free zróżnicowane, więc lepiej przejdźcie się przed dokonaniem zakupu.

Np. butelka wody była nieco tańsza w Baltonie, koszt coś około 20 UAH.

W Pavo była promocja, jak ktoś kupił 2 x 1l Kozackiej Rady, to trzecia butelka również 1l była gratis :]

Papierosy np. L&M w cenie jedyne 13 Euro, tylko Marlboro, czy Heets w bardzo wysokich cenach w porównaniu do miasta.

Jeśli chodzi natomiast o zakup Pijanej Wiśni na lotnisku, to moim zdaniem jest nieopłacalny, to znaczy taniej wyjdzie kupić butelkę 1l w knajpie i wykupić bagaż rejestrowany w Wizz Air, gdzie dodatkowo można jeszcze coś dorzucić i zostanie jeszcze trochę pieniędzy.

Jedzenie w Lviv Croisants nieco droższe o jakieś 10-20 UAH na kanapce w porównaniu do miasta, ale to i tak cena rewelacyjna jak na lotnisko.

Potwierdzam, że Wizz Air odprawa przez aplikację i pani drukuje kartę pokładową za darmo.

Nie pamiętam, czy ktoś to pisał wcześniej, ale było stoisko Ukraińskiej Poczty z darmowymi pocztówkami i skrzynką na nie i pisało, że wyślą za darmo. Dla testów wypisałem kilka, zobaczymy czy dojdą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysiekgd lubi ten post.
Krzysiekgd uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 01 Lis 2019 14:52 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
To ile kosztuje teraz Pijana Wiśnia na lotnisku, bo jak kupowałem ok. rok temu to była niewiele droższa od tej w mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 01 Lis 2019 17:14 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Pijana Wiśnia 1l na lotnisku, to koszt 15€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 01 Lis 2019 18:36 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
[quote="hanysek81"]Napiszę trochę więcej, po przeczytaniu ostatniego wpisu, odlatywałem we wtorek 22.10.2019.

Ceny w sklepach Duty Free zróżnicowane, więc lepiej przejdźcie się przed dokonaniem zakupu.

Np. butelka wody była nieco tańsza w Baltonie, koszt coś około 20 UAH.

W Pavo była promocja, jak ktoś kupił 2 x 1l Kozackiej Rady, to trzecia butelka również 1l była gratis :]

Papierosy np. L&M w cenie jedyne 13 Euro, tylko Marlboro, czy Heets w bardzo wysokich cenach w porównaniu do miasta.

Jeśli chodzi natomiast o zakup Pijanej Wiśni na lotnisku, to moim zdaniem jest nieopłacalny, to znaczy taniej wyjdzie kupić butelkę 1l w knajpie i wykupić bagaż rejestrowany w Wizz Air, gdzie dodatkowo można jeszcze coś dorzucić i zostanie jeszcze trochę pieniędzy.

Jedzenie w Lviv Croisants nieco droższe o jakieś 10-20 UAH na kanapce w porównaniu do miasta, ale to i tak cena rewelacyjna jak na lotnisko.

Potwierdzam, że Wizz Air odprawa przez aplikację i pani drukuje kartę pokładową za darmo.

Nie pamiętam, czy ktoś to pisał wcześniej, ale było stoisko Ukraińskiej Poczty z darmowymi pocztówkami i skrzynką na nie i pisało, że wyślą za darmo. Dla testów wypisałem kilka, zobaczymy czy dojdą.[/quote]

Wracajac qe wrzesniu Wizzairem odprawilem sie on line, podczas kontroli osobistej zeskanowali mnie prosto z aplikacji w telefonie i tyle - nikt mi nic nie musial drukowac.
Nie pamietam ile kosztuje bagaz rejestrowany w Wizzair, ale pewnie cos kolo 20€, wiec jesli ktos nie potrzebuje extra bagazu, to na sama flaszke Wisni taki wydatek jest bez sensu.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 01 Lis 2019 19:11 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Mnie też nikt nic nie musiał wydrukować, pani poprostu to zrobiła.

Koszt w PLN:

1l Pijanej Wiśni na lotnisku - 64 PLN
1l Pijanej Wiśni na mieście - 30 PLN
Bagaż rejstrowany 10 kg na tej trasie - 40 PLN

Kupując na lotnisku limit dla nalewek czyli 2l tj. 128 PLN.

2l na mieście to 60 PLN + 40 PLN za bagaż = 100 PLN.

Przy jednej butelce (choć z moich obserwacji wynika, że większość kupuje do granicy limitu) faktycznie nieco taniej samo lotnisko bo 64 PLN przeciwko 70 PLN za butelkę w rejestrowanym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 01 Lis 2019 22:21 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Sorry - w poprzednim poscie pisales o jednej flaszce, ale widze, ze w miare jedzenia apetyt rosnie :)
Faktycznie poza sezonem najtanszy rejestrowany kosztuje 40pln, tyle, ze "poza sezonem" to pewnie wg Wizzaira ze 4 miesiace w roku :(
Ja lecialem do Wroclawia i obkupilem sie przepisowo - nic ponad limit, bo wymyslilem sobie, ze pewnie na samoloty z Ukrainy sa w Polsce wyczuleni, a ze we Wrocku musialem zdazyc na pociag, to nie chcialem ryzykowac zadnej potyczki z celnikami. A tu nic - zupelnie jakbym np z Gdanska przylecial - ...i do dzis odzalowac tego nie moge - w koncu kto nie ryzykuje, ten wisni nie pije ;) A'propo kilka punktow Pijanej Wisni jest juz i w Polsce - testowalem - receptura orginalna, smialo mozna pic :)
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 01 Lis 2019 23:49 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Pijana Wiśnia to nalewka, więc jej można przewieźć 2 litry, ale wtedy nie można mieć mocniejszego alkoholu.

Dozwolona jest także kombinacja, czyli np. 1l nalewki i 0,5l wódki.

Ja bym nie ryzykował z ilością, bo a nuż Cię pogranicznik zapamięta i za każdym razem będziesz mieć osobistą...

By nie robić off topa, to napiszę jeszcze, że byliśmy w informacji turystycznej na lotnisku i zbyt wiele, to oni tam nie mają, choć darmowa mapka z zaznaczonymi zabytkami jest przydatna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 02 Lis 2019 01:08 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Limity znam, ale zawsze ten lwowski diabel kusi :)
Ale zadam pytanie, na ktore podejzewam, ze nie ma jednej odpowiedzi - mianowicie:
W ukrainskiej aptece mozna kupic ziolowe nalewki w pojemnosci bodajze 0.7. Jedna z nich zwie sie "Balsam Vigor", drugiej nazwy nie pamietam. Ten cudowny lek ma chyba cos kolo 40% mocy leczniczej.
Pytanie - skoro jest to lekarstwo bez recepty, to moge zabrac tego droga ladowa ile udzwigne? :)
Np spirytus salicylowy rowniez, jak nazwa wskazuje jest alkoholem, a nie ma limitow na jego przewoz :)
Wiem, ze ciezko sie klocic z celnikiem, bo to on jest panem i wladca granicy, ale gdyby sie ktos uparl, to jakie celnik ma argumenty (oprocz tego, ze on wie lepiej)? Podejzewam, ze to temat-rzeka na oddzielny post...
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 04 Gru 2019 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
Ile czasu wcześniej jest sens przyjeżdżać na lotnisko? Godzina wystarczy, czy lepiej większy zapas? (Lot do WMI)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 04 Gru 2019 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Optymalny czas.
Nigdy nie spotkałem się z kolejkami na security i kontroli paszportowej.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Szymon2020 uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 04 Gru 2019 23:25 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
1h - 1:15h wystarczy nawet z zakupami, chyba ze bedziesz jeszcze drukowal karty lub inne kombinacje uskutecznial...
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 03 Lut 2020 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Ile czasu potrzebuję na wydostanie się z lotniska i dojazd do miasta? Czy przylatując o 16:15 W6 z Gdańska jest szansa zdążyć na 18:00 do Opery (biorąc Ubera)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group