Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Sty 2013 10:24 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 49
Witajcie,

chciałbym się upewnić w jednej sprawie: 18 stycznia przyjeżdżam Polskim Busem na stację Metro Młociny o godz. 16.25. O godz. 18.55 mam lot z Okęcia wizzerem-jeśli go nie przeniosą na Modlin.
Sprawdzam w internecie, jak się dostać na Okęcie i wychodzi, że ze stacji Młociny metrem do Centrum a tam przesiadam się w bezpośredni autobus 175. Proszę o potwierdzenie tej informacji z Waszej strony, czy tak jest ok. Korzystałem ze strony http://warszawa.jakdojade.pl/?forcebrowser=true

Ponadto chciałbym spytać, gdybym dojechał na lotnisko Kolejami Mazowieckimi, to ile czasu zajmie mi przejście z dworca kolejowego na terminal lotniczy?
_________________
Pozdrawiam,
dawid

Zapraszam także na naszą stronkę: http://www.odkrywacswiat.pl . Zachęcam do pozostawianiu śladu w Księdze Gości: będzie nam bardzo miło i z chęcią odwiedzimy także Wasze strony:)


Ostatnio edytowany przez mashacra, 14 Gru 2014 18:56, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#2 PostWysłany: 07 Sty 2013 10:49 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 229
Kilometry: 333 099
niebieski
strona warszawa.jakdojade.pl jest w 100% niezawodna, możesz śmiało jej ufać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Sty 2013 11:54 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Cytuj:
Ponadto chciałbym spytać, gdybym dojechał na lotnisko Kolejami Mazowieckimi, to ile czasu zajmie mi przejście z dworca kolejowego na terminal lotniczy?
okolo 5 min, od wyjscia de wejscia
do 10 min z pociagu (z 'czola' krocej niz z konca skladu) do samej odprawy/kontroli bezpieczenstwa, co pewnie bardziej Cie interesuje
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sty 2013 12:20 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
Mozna tez podjechać metrem do stacji Centrum , przejść na Dworzec Centralny i tam bodaj z I lub 4 peronu jezdza SKM na Lotnisko im Chopina . Ewentualnie tak jak pisano : metrem do Centrum i tam spod Dworca Centralnego w autobus nr 175

Dodam ze na kolejke SKM na Lotnisko im Chopina obowiazują bilety na I strefe ZTM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sty 2013 12:52 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Metrem do stacji Centrum i tam wejść na perony dworca Warszawa Śródmieście (w połowie drogi do Warszawy Centralnej). Stamtąd dużo więcej połączeń z Okęciem pociągiem. Dużo wygodniejsza opcja, czas jazdy coś ponad 20 minut, ludzi mało, cena taka sama.
Wsiadając w pociąg SKM bilet kupisz w biletomacie w środku, jadąc KM musisz od razu podejść do konduktora.
Z tej strony
http://rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/pn?
wpisz odjazd z Warszawa Sródmieście PKP a dojazd do Warszawa lotnisko Chopina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sty 2013 13:04 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Ja jednak polecam 175, opcja wygodniejsza i bardziej przewidywalna od kolei.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Sty 2013 13:10 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Nie żartuj tak nawet. Akurat w okolicach 12:30 może być ok, ale jednak pociąg jeździ dużo bardziej przewidywalnie i w mojej ocenie jest bardziej godzien zaufania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sty 2013 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5658
HON fly4free
d-kopaczewski napisał(a):
Witajcie,

chciałbym się upewnić w jednej sprawie: 18 stycznia przyjeżdżam Polskim Busem na stację Metro Młociny o godz. 16.25. O godz. 18.55 mam lot z Okęcia wizzerem-jeśli go nie przeniosą na Modlin.
Sprawdzam w internecie, jak się dostać na Okęcie i wychodzi, że ze stacji Młociny metrem do Centrum a tam przesiadam się w bezpośredni autobus 175. Proszę o potwierdzenie tej informacji z Waszej strony, czy tak jest ok. Korzystałem ze strony http://warszawa.jakdojade.pl/?forcebrowser=true

Ponadto chciałbym spytać, gdybym dojechał na lotnisko Kolejami Mazowieckimi, to ile czasu zajmie mi przejście z dworca kolejowego na terminal lotniczy?

Są 3 rozsądne warianty:

1. Dojazd metrem do stacji Centrum i tam przesiadka na autobus 175, którym dojedziesz pod same drzwi terminala.
2. Dojazd metrem do stacji Centrum, przejście na stację kolejową Warszawa Śródmieście/Warszawa Centralna (musisz sprawdzić z którego z tych dworców będzie odjeżdżał pociąg o tej godzinie, o której Ty tam będziesz) i dojazd na lotnisko pociągiem. Ten, w przeciwieństwie do autobusu, nie zatrzymuje się pod samym terminalem i będziesz musiał do terminala dojść ok 5 minut.
3. Dojazd metrem do stacji Politechnika i tam przesiadka na autobus 188, którym dojedziesz pod same drzwi terminala.


Osobiście polecam Ci ostatni wariant, gdyż w nim dystans pokonywany metrem jest najdłuższy, a odcinek pokonywany transportem naziemnym najkrótszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Sty 2013 19:57 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 229
Kilometry: 333 099
niebieski
kemot napisał(a):
3. Dojazd metrem do stacji Politechnika i tam przesiadka na autobus 188, którym dojedziesz pod same drzwi terminala.

Przy tym wariancie pamiętaj, aby na Młocinach wsiąść na początku metra. Jeśli wsiadziesz na końcu, musisz przejść cały peron i po wyjsciu schodami (podwójne ruchome do góry) skierować się w prawo. Piszę, bo po przeprowadzce do Warszawy 15 minut błądziłem na tej stacji w poszukiwaniu mojego przystanku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Sty 2013 22:41 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 49
Wiem, że ciężko to określić, ale ile tak mniej więcej zajmie mi podróż z Młocin na Okęcie? Wylot mam o 18.55 tylko z małym bagażem podręcznym. Przyjeżdżam PB o 16.25 do Młocin i muszę dostać do Okęcia. Z drugiej strony mam opcję jazdy PKP i przyjazd na samo Okęcie o 17.32, więc jeśli z Młocin podróż zajmie mi z godzinę, to chyba bezpieczniej byłoby jechać koleją bezpośrednio na lotnisko.

Pytam o to w kontekście zawirowań z Modlinem-tu miałem wylot ale wydaje się, że będzie z Okęcia a że mam stawić się do odprawy po kartę tak jak inni z bagażami, to 1,5 h może być mało na to wszystko biorąc pod uwagę uwagi innych forumowiczów w tym wątku:
viewtopic.php?f=15&t=23376&start=10

Pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam,
dawid

Zapraszam także na naszą stronkę: http://www.odkrywacswiat.pl . Zachęcam do pozostawianiu śladu w Księdze Gości: będzie nam bardzo miło i z chęcią odwiedzimy także Wasze strony:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Sty 2013 22:59 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Autobusem w najlepszej opcji przyjedziesz na lotnisko około 17:20, ale jest to pora popołudniowych korków, więc opcja pociagowa dużo bezpieczniejsza.
Ale powinieneś zdążyć na pociąg 16:53 i 17:15 na Okęciu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Sty 2013 14:14 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 49
WITAM,

mam kolejne pytanie: gdzie na stacji Metro Młociny mogę kupić bilet na przejazd i jaki mam kupić? Planuje jechać do stacji Politechnika a potem przesiąść się na autobus do Okęcia.
Jestem na stronie ZTM Warszawy ale rozeznać się nie mogę czy mam kupić bilet jednorazowy czy czasowy i na 1 czy 2 strefy?I jeszcze jedno: na jednym bilecie mogę jechać metrem a potem autobusem?
Z góry dziękuję za wyjaśnienie.
_________________
Pozdrawiam,
dawid

Zapraszam także na naszą stronkę: http://www.odkrywacswiat.pl . Zachęcam do pozostawianiu śladu w Księdze Gości: będzie nam bardzo miło i z chęcią odwiedzimy także Wasze strony:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Sty 2013 14:25 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Najlepiej kupic dwa jednorazowe po 4,40 (w biletomatach których jest sporo na Mlocinach lub w kiosku) i jechac do 188 lub 175. Teoretycznie mógłbys się pewnie wyrobic kupując bilet 60 minutowy (6,40) ale to igranie z losem i liczenie na to że autobus akurat przyjedzie i nie będzie korkow.
Serio nie radzę się pakowac w SKMke bo jak ktos tym nie jechal to ma spore szanse się zgubic. Dwa różne dworce z ktorych odjeżdżają pociągi, wyświetlacze ktore nie zawsze pokazują stan faktyczny i marna, nieregularna częstotliwość kursowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Sty 2013 14:30 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 49
I jeszcze jedno: ten przystanek autobusowy linii 188 to jest na Al.Armii Ludowej?
I mam wysiąść na
Lotnisko-Sektory CDE
Lotnisko-Sektory AB
Terminal Autobusowy
Lotnisko Chopina

??
_________________
Pozdrawiam,
dawid

Zapraszam także na naszą stronkę: http://www.odkrywacswiat.pl . Zachęcam do pozostawianiu śladu w Księdze Gości: będzie nam bardzo miło i z chęcią odwiedzimy także Wasze strony:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Sty 2013 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Ja bym jechała metrem do centrum, przejść się na Śródmieście i SKMką na lotnisko, pamiętaj że autobus ma większe szanse na utknięcie w korku - chyba że jedziesz z dużym zapasem czasowym. Zarówno lotnisko, jak i metro Młociny są w pierwszej strefie, bilet na drugą Ci nie potrzebny.

Bilet czasowy - jak nazwa wskazuje, jest ważny przez 20, 40 lub 60 minut niezależnie od tego ile razy się przesiądziesz i jest ważny zarówno w metrze jak i autobusach i SKM oraz Kolejach Mazowieckich, ALE! Należy pamiętać, że pociągi KM nie mają kasowników, więc wsiąść można tylko z już skasowanym wcześniej biletem. Czyli jeśli na Młocinach kupisz 60 min i skasujesz na bramkach w metrze, to spokojnie do KM wsiądziesz i pojedziesz. Ale jeśli kupisz dwa bilety jednorazowe i jeden zużyjesz na metro, to drugi będziesz mógł użyć tylko na SKM (w tym wypadku S2 lub S3C) lub autobus bo Mazowieckimi na jednorazówce nie pojedziesz.

Wg 'jakdojadę' cała podróż powinna zająć ok 50 min - no ale opóźnienia się zdarzają, więc kupowanie 60 min biletu jest lekko ryzykowne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Sty 2013 14:39 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Na Twoją wersję kup 2 bilety 40 minutowe, oba na I strefę.
Bilety kupisz w punktach Kolportera bodajże lub możesz też w automacie.
Możesz też kupić komórką: http://www.ztm.waw.pl/?c=514&l=1 + skyCash i mobilet.


Ostatnio edytowany przez Maciek78, 10 Sty 2013 14:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Sty 2013 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
d-kopaczewski napisał(a):
I jeszcze jedno: ten przystanek autobusowy linii 188 to jest na Al.Armii Ludowej?
I mam wysiąść na
Lotnisko-Sektory CDE
Lotnisko-Sektory AB
Terminal Autobusowy
Lotnisko Chopina

??

CDE to jest bodajże ten pierwszy przystanek na samej górze przy odlotach i tam wysiądź.
AB to powinien być stary terminal chyba który jest teraz zamknięty.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Sty 2013 14:44 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
2 bilety 40 minutowe są drozsze od 2 jednorazowych.
I nie wiem po co mu sugerujecie SKM które może jest mniej podatne na korki ale jeździ rzadziej, mozna pomylic SKM z KM i w ogole trafić nie na ten dworzec bo część jeździ ze Śródmieścia a część z Centralnego. Juz zupelnym drobiazgiem przy tym jest że trzeba się wiecej nachodzic zarówno w Centrum jak i przy lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Sty 2013 14:45 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Tak, CDE są na górze - odloty. AB - stary terminal, TA - końcowy przystanek, najbliżej wejścia/wyjścia z pociągu przy nowobudowanym terminalu. Z każdego dojdziesz do odlotów, ale CDE jest "pod drzwiami".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Sty 2013 14:48 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Maciek25 napisał(a):
2 bilety 40 minutowe są drozsze od 2 jednorazowych.
I nie wiem po co mu sugerujecie SKM które może jest mniej podatne na korki ale jeździ rzadziej, mozna pomylic SKM z KM i w ogole trafić nie na ten dworzec bo część jeździ ze Śródmieścia a część z Centralnego. Juz zupelnym drobiazgiem przy tym jest że trzeba się wiecej nachodzic zarówno w Centrum jak i przy lotnisku.

Fakt, lepiej kupić jednorazowe :)
Pomyłka KM z SKM nie ma znaczenia - oba honorują bilety ZTM.
Ze Sródmieścia pociągi jeżdżą co ok. 20 minut, pomylić się nie można.

Dla mnie pociąg wygrywa bo jest sporo luźniejszy, można sobie spokojnie usiąść i nie stoi w korkach, ale nikogo nie namawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group