Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Dojazd z/na lotnisko Chopina (WAW) ogólnie został opisany tutaj: dojazd-na-z-lotniska-chopina,1285,97115


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Cze 2013 23:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Yocco napisał(a):
Jest tu może ktoś kto 8 czerwca po godz. 14:00 jedzie z Okęcia na Dworzec Zachodni? Oddałabym pod opiekę jednego znajomego ;)

Sprawdzam połączenia w internecie i mam pytanie czy Szybka Kolej Miejska i Koleje Mazowieckie odjeżdżają z tego samego przystanku na Okęciu? Po wyjściu z terminalu trzeba iść w prawo i w dół? Łatwo trafić? Na SKM i KM tylko bilety sie różnią? Na SKM można kupić w automacie w środku pociągu? A jak nie ma się monet to gdzie się kupuje bilet na SKM - w kiosku ruchu czy są tam jakieś kasy? I żeby się dostać na Dworzec Zachodni (autobusowy) to wg strony pkp.pl wysiada się na piątym przystanku "Warszawa Zachodnia", a jak się dostać z tej stacji na autobusowy Dworzec Zachodni? Czy to jest daleko i czy są jakieś oznaczenia? Po polsku czy jakieś uniwersalne?

Wg strony jakdojade.pl pokazują mi sie jakieś S2, S3 i KM9, to sa numery tych pociągow SKM i KM?


Pociągi jadą z tej samej stacji. Zasadniczo po wyjściu z terminala musisz iść w prawo - obecnie jest trochę slalom, ale w końcu dojdziesz. Bilet kupujesz w kiosku po drodze (albo w automacie w SKM, na tej trasie obowiązują bilety ZTM zarówno w SKM, jak i KM - Tobie wystarczy dwudziestominutowy. Jeśli jedzie SKM - kasujesz w kasowniku, jeśli KM - musisz iść na początek składu do kierownika pociągu (w momencie odjazdu pociągu, coby minuty z biletu Ci nie uciekły), on skasuje bilet.

Na Zachodnim: wysiadasz z pociągu, schodzisz do tunelu i idziesz w stronę malejących numerów peronów, cały czas tunelem, po minięciu peronu 1 tunel robi takie malutkie zakręty, jest kilka schodków i odchodzi boczna odnoga tunelu w prawo - skręcasz w nią i idziesz, aż dojdziesz do schodów odchodzących w lewo - wyjdziesz na samiusieńkim dworcu PKS.

I tak - S2 i S3 to numery linii SKM, w przypadku KM będzie to raczej KML, albo sam kierunek wyświetlony, w KM różnie to bywa :D Ogólnie zgubić się trudno.

Poczytaj sobie jeszcze tutaj: http://www.ztm.waw.pl/?c=573&l=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 03 Cze 2013 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
szymonpoznan1 napisał(a):
Co do zasady w TLK kartą nie zapłacisz, być może są jakieś pojedyncze pociągi, ale liczyć na to nie ma co ;-) Za to w IC/EIC płatność kartą jest jak najbardziej możliwa.


Przepraszam, że odpisuję po takim czasie, ale jestem zmuszony poprawić kolegę. Od 25 marca 2013 r. można płacić kartą we wszystkich pociągach spółki PKP Intercity włącznie z pociągami Twoich Linii Kolejowych (nie można tylko płacić u konwojentów kuszetek i sypialnych). To tak gwoli sprostowania.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Mar 2014 01:13 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 88
Loty: 52
Kilometry: 69 877
Witajcie,
mam prośbę do osób, które miały ostatnio okazję skorzystać z oferty Norwegiana na trasie WAW-MALAGA-WAW.
W poniedziałek przylatuję na Okęcie w okolicy 19:15 z Malagi i chciałbym złapać ostatni pociąg na Śląsk z Warszawy Zachodniej tj. 20:09. Dodam, że mam bagaż rejestrowany. Jest szansa na to aby zdążyć dajmy na to taksówką na dworzec? Czy Norwegianowi zdarzają się ewentualne opóźnienia?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 26 Mar 2014 10:05 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Bez bagażu spokojnie
z bagażem może być różnie ale jakbyś miał bagaż ok 19:40 to powinno dać radę ale raczej na styk

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Lut 2015 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Mam pytanko:
Lądujemy na Okęciu 18:25 (bez bagażu będziemy) i 18:50 mamy KM do Modlina. Czy jest szansa żeby się wyrobić? Czy lepiej nie kombinować i brać taxi do W-wy Zachodniej, z której z peronu 8 KM do Modlina odjeżdża 19:21?
Jeśli będziemy próbować zdążyć na tą 18:50 a się nie uda -
czy znajdziemy gdzieś w pobliżu taksówkę żeby dojechać do Zachodniej?


Ostatnio edytowany przez JarekGdynia, 20 Lut 2015 00:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Lut 2015 14:06 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jeśli nie będzie opóźnień i wszystko jakoś w miarę idzie (a nie się wlecze), to wyjść z lotniska udało mi się w 10 min Dolicz jeszcze czas na przejście na stację kolejową, 5 minut tak na szybko - ale jest to możliwe.

Taksówek tam bez liku
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 19 Lut 2015 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
JarekGdynia napisał(a):
Mam pytanko:
Lądujemy na Okęciu 18:25 (bez bagażu będziemy) i 18:50 mamy KM do Modlina. Czy jest szansa żeby się wyrobić? Czy lepiej nie kombinować i brać taxi do W-wy Zachodniej, z której KM do Modlina odjeżdża 19:21?
Jeśli będziemy próbować zdążyć na tą 18:50 a się nie uda -
czy znajdziemy gdzieś w pobliżu taksówkę żeby dojechać do Zachodniej?


Ewentualnie masz jeszcze SKM o 19.05 z Okęcia ale minuta na przesiadkę na Zachodnim, dość ryzykownie :) Chociaż nie takie rzeczy się robiło :)

Mod - niestety pociąg 19:21 (przez W. Gdańską) odjeżdża z peronu 8 , odległego o kilkaset metrów od pozostalych...
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 19 Lut 2015 20:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Możesz najwyżej spróbować ostatecznie wtedy poprosić konduktora żeby zadzwonił poprosił o poczekanie, widziałem już kiedyś takie rzeczy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 12 Cze 2015 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Lądowanie na Chopinie 23.55 w sobotę. Bagaż rejestrowany więc raczej nie zdążę na Neobusa o 0.20.
Po 2 w nocy mam inny autobus z dworca Wawa Zachodnia. Kolejka z lotniska już nie jeździ o tej porze, jakdojade.pl pokazuje dojazd autobusem na centralny i potem KM na zachodnią.
Orientuje się ktoś ile kosztuje nocna taryfa z lotniska na Zachodnią?
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Cze 2015 17:40 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Możesz jechać N32 z przesiadką na Rakowcu w N01 (jedziesz do przystanku Rondo Zesłańców Syberyjskich), cała trasa powinna zająć 20 min, więc jest do wykonania na bilecie 20-minutowym (3,4 zł; ulgowy 1,7 zł). Z Ronda Zesłańców Syberyjskich Zachodni jest już w zasięgu dojścia.

Jak chcesz koniecznie na przystanku Dw. Zachodni wysiąść to jedź N32 do Placu Zawiszy, tam przejdź przez pasy i przesiądź się w N35/N85 - nie ma potrzeby jechać do centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomek Zien uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 12 Cze 2015 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Tomek Zien napisał(a):
Lądowanie na Chopinie 23.55 w sobotę. Bagaż rejestrowany więc raczej nie zdążę na Neobusa o 0.20. Po 2 w nocy mam inny autobus z dworca Wawa Zachodnia. Kolejka z lotniska już nie jeździ o tej porze, jakdojade pokazuje dojazd autobusem na centralny i potem KM na zachodnią. Orientuje się ktoś ile kosztuje nocna taryfa z lotniska na Zachodnią?


zadzwoń do Neobusa, może poczekają 5 min.... pamiętaj otworzyli "nowy" terminal.. przechodzisz na dworzec "dość szybko"(5-8min od odebrania bagażu)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomek Zien uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 12 Cze 2015 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Taki jest plan ;) Żona biegnie uśmiechać się do kierowcy a ja odbieram manele.
Inna sprawa, że ilekroć ostatnio nie jechałem Neobusem z lotniska to przyjeżdżał opóźniony 10-15 minut.
Zatem to cały czas pierwsza opcja a pekaes z Zachodniej awaryjna. Na Zachodnią jeszcze nigdy, tym bardziej po nocy, nie jechałem więc lepiej się upewnić na forum co i jak ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Cze 2015 20:16 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
Tomek z całym szacunkiem dla ludzi z tego forum to forum nie jest po to by się upewniać tylko po to by wskazać różne możliwości .
Moja propozycja jest taka żebyś skontaktował się z Neobusem powiedział jak wygląda sprawa i poprosił żeby te 10 minut poczekali albo wyślij żonę niech porozmawia z kierowcą . Inna sprawa że ten autobus po północy z Zachodniego rzadko wyjeżdża punktualnie więc macie szansę żeby się załapać . Inna kwestia co będzie jak np Wasz lot (tfu , tfu) będzie opóźniony ...
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomek Zien uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 08 Wrz 2015 17:27 

Rejestracja: 12 Mar 2011
Posty: 31
Loty: 19
Kilometry: 24 687
Ponieważ latam przeważnie z KTW a nie WAW mam takie pytanie. Czy obecnie w WAW przy lotach W6 wysiada się tylko przodem do rękawa czy autobus i wtedy przód i tył. Siedzę z tyłu a mam mało czasu do Skm. W razie czego zapłacę pare zł za miejsce z przodu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Wrz 2015 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
W6 w ogóle nie korzysta w WAW z rękawów, zawsze jest autobus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Wrz 2015 17:39 

Rejestracja: 12 Mar 2011
Posty: 31
Loty: 19
Kilometry: 24 687
Dzięki wielkie za odpowiedź. A jest tak jak mówię? Przód i tył. Spotkałem się i z wysiadaniem tylko przodem do autobusu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 08 Wrz 2015 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Ostatnie/wieczorne powroty W6 na Okęcie często podstawiają tylko jedne schody i wszyscy wypadają przednim wyjściem :-(
W ciągu dnia powinni podstawiać schody na przód i na tył
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Lut 2016 13:01 

Rejestracja: 29 Mar 2013
Posty: 16
HEJ. Taki plan:

wyjazd z Krakowa pendolino 16:42 - Warszawa zachodnia 18:57
(planowo wg rozkładu, 2h15)

czas na przesiadke 3 min

wyjazd z Warszawa Zachodnia SKM 19:00 (ewentualnie nastepny SKM 19:15) - lotnisko Chopina 19:15 (nastepnym bylbym o 19:30)

z lotniska wylot Eurowingsem o 20:05 (tylko bagaż podręczny) z gate 26.

Pytanie jest czy mam sznase sie wyrobić wg planu na odlot o tej godzinie?
czy podany wg rozkladu czas przejazdu Pendolino jest prawdziwy, jezdził moze ktoś ostatnio na tej trasie i zna dokladny czas? czy faktycznie tyle ile podaje podają w rozkladzie tzn ze przyjedzie o tej 18:57? No i w czy zdążę przesiąść się na SKM o 19 bo tylko 3 min?
Jesli by sie udalo to jak wyglada potem czasowo dojscie ze stacji koncowej SKM na teminal, przejscie kontroli bezpieczenstwa i dojscie do bramki 26?
posiada moze ktoś jakis mapke badz plan tego lotniska ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Lut 2016 13:07 

Rejestracja: 22 Gru 2015
Posty: 150
Na logikę wybrał bym wcześniejszy wyjazd, 3min to nic, równie dobrze może być chwilowa awaria i będziesz miał i 30 min opóźnienia, pendolino jeżdżą w miarę punktualnie ale to nie jest 100% że będzie o tej godzinie.
15min na przejście od kolejki przed bramki i do gatu to chyba wykonalne jak będziesz to robił w biegu i nikogo nie będzie na bramkach (wątpliwe), gate zamkną 20min przed odlotem?

Dodatkowo z rzeczy które co jakiś czas się dzieją na trasach podmiejskich w wawie to awariebrozjazdów i wtedy są np. opóżnienia skm i tym podobnych i opóżnienia są dużo większe,, więc pozostaje np dojazd taxi/autobusem jak masz czas. Za taryfe to nie wiem ile zaplacisz z centralnego - 30zl?


Ostatnio edytowany przez seby, 19 Lut 2016 13:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 19 Lut 2016 13:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Cóż, wykonalne, ale na styk, sam bym nie poszedł na coś takiego.

3 minuty na zmianę peronu to dość sporo (jeśli chodzi o sam czas przesiadki na Zachodnim), odjazd będzie na 99% z peronu 3, więc to jakieś 3-4 peronów obok, jest przejście podziemne. O ile nie masz ciężkich walizek z którymi się namachasz, to bez problemów (+ przyjazd pociągu na czas).

Pociągi raczej nie dojeżdżają wcześniej, a jesli już to 1-2 minuty.

Mapki i plany z zaznaczeniem gdzie jest stacja kolejowa - dostępne na stronie lotniska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group