Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1380 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#21 PostWysłany: 11 Mar 2012 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 203
niebieski
Z tym dojazdem to narazie lipa. Od siebie z Ursusa do lotniska Okęcie dojeżdzałem w 15-20 min. A jadąc do Modlina to do centrum nie dojadę a co dopiero na lotnisko i koszty wzrastają a ceny biletów jak na razie nie(co prawda z tym drugim trzeba poczekac no i sezon wakacyjny)
Ale jak to mówią nie ma złego co by na dobre nie wyszło czy jakoś tak :D
Pozdrawiam
_________________
Joker1977
Τζόκερ1977
Джокер1977
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#22 PostWysłany: 09 Maj 2012 00:02 

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 69
Wskrzeszam temat :)

Krótkie pytanie - ile czasu trzeba będzie liczyć na dotarcie z WMI (lotnisko Modlin) do Metro Wilanowska (odjazd PB)? Mam 2 godziny pomiędzy lądowanie a odjazdem czerwonej strzały i zastanawiam się czy to jest do zrobienia. Jestem spoza Warszawy, dlatego mam słabsze pojęcie o tych słynnych korkach ;) Ląduję o 17:30 w niedzielę, poza sezonem wakacyjnym już, bus 2 godziny później (lub o 23:30).

Z góry dziękuję za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#23 PostWysłany: 09 Maj 2012 00:17 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Zalezy jak będziesz mial pociag, pociagiem z Modlina dojezdżasz na Śródmiescie (lub Gdanski) a stamtad 10 (lub 15) minut metrem na Wilanowską. Ale rozklad pociągów bedziesz znal dokladnie dopiero jak Modlin ruszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#24 PostWysłany: 09 Maj 2012 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
W obecnej chwili pociąg do Warszawy Gdańskiej jedzie od 33 do 47 minut*, metro z Gdańskiego na Wilanowską to około 15 minut. Razem na pociąg i metro trzeba liczyć około 1 godziny, do tego dochodzą "transfery": lotnisko-stacja, przesiadka na metro i dojście na PB oraz oczekiwanie na autobus lotniskowy, pociąg i metro.

Kołowanie, wyjście z samolotu, przejście do autobusu, 12 min,
oczekiwanie na odjazd 5 minut,
jazda autobusem 10 min,
oczekiwanie na pociąg 10 min,
*33 do 47 minut
przejście na metro 5 min,
oczekiwanie na metro 5 min,
dojście do PB 5 min

łącznie: 33 do 47 minut + 52 minuty
1h 30~40min

:D jeżeli wszystko będzie o czasie. Oczywiście zakładam że będziesz tylko z podręcznym. Jeżeli z rejestrowym trzeba dodać około 15 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#25 PostWysłany: 09 Maj 2012 13:05 

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 69
Dzięki, więc można zakładać, że do zrobienia w 2 godziny z podręcznym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#26 PostWysłany: 09 Maj 2012 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Matias napisał(a):
Dzięki, więc można zakładać, że do zrobienia w 2 godziny z podręcznym :)


Dość ciasno, ale jeżeli samolot będzie o czasie to myślę, że ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#27 PostWysłany: 09 Maj 2012 17:20 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Matias,
ja napiszę mniej optymistycznie,
( do tej pory przyjęliśmy perspektywę 'czy jest możliwe wyrobienie się' )
przy czym myślę że w świetle tego co zostało napisane + uwagi że dopóki nie zostaną podane połączenia i rozkłady, oddajemy sie tu spekulacjom mentalnym
Może poszukiwacz przygód coś doda

W łańcuchu oqrde można mówić o kilku składowych czynnikach ryzyka
1 lądowanie (Wizz ma chyba gorsze statystyki niż ryan)
2 wyjście z samolotu , dojście do autobusu , czas odjazdu <
<- przypuszczam ze 'shuttle' będzie odjeżdżał tak aby mogli nim jechać także pasażerowie którzy odbierają bagaż rejestr.
(CZy są też inne loty w tym czasie ? )

3 dojazd do dworca kolejowego
4 kwestia połączenia kolejowego - jw Maciek25
- nie wiemy jak bardzo pociągi będą skoordynowane z lotami - nie muszą być, rozumiem że nie będą to specjalne pociągi dla pasażerów lotów, a raczej te którymi warszawiacy będą wtedy wracać z sob.-niedzielnego wyjazdu
to co do rozkładu, inna rzecz to punktualność kolejki (4.4)
5 w W-wie nie widzę dużego niebezpieczeństwa opóźnień (inna sprawa - nie wiem jak z kieszonkowcami), ale jeśli nie znasz miasta, to nie będziesz pruł jak po sznurku w obu miejscach przesiadkowych
(+ shit happens)
innymi słowy , poza niewiadomymi rozkładami, bierz pod uwage że:
wszystko może pójść jak po maśle / coś może nie pójść tak średnio / wszystko może pójść jak po grudzie
- najbardziej prawdopodobne jest to środkowe, tylko jak duże będzie to 'coś' ?

Podsumowując - na wszelki wypadek kupiłbym też bilet na następny pb
szczególnie jeśli jeszcze jest tani (nie wiem dokąd jedziesz = czy są inne możliwości )

PS (5.5) nie wiem czy kupowanie biletu Metra przez komórkę ( http://www.mPay.pl ) byłoby ułatwieniem ?
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#28 PostWysłany: 09 Maj 2012 22:11 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Abcn napisał(a):

PS (5.5) nie wiem czy kupowanie biletu Metra przez komórkę ( http://www.mPay.pl ) byłoby ułatwieniem ?

Dla kogos kto nie zna Warszawy raczej nie. Łatwo w biletomacie kupic zwykly kartonikowy 20 minutowy bilet i normalnie iśc do metra. Jak się kupi w komorce to może przy kupnie będzie szybciej ale potem nie mozna przejśc przez bramki w metrze, trzeba szukać windy, mozna się w tym zgubic bo okaże się że jedyna czynna winda jest np na drugim koncu stacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#29 PostWysłany: 12 Maj 2012 11:03 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 12
Witam.Jak wiadomo rozkłady pociagów nie są jeszcze znane ale z lotami raczej nie beda skoordynowane - skoro maja odjezdzac co 30min, nie byloby to potrzebne. co drugi ma miec tylko jeden przystanek w drodze do Wwy wiec bedzie dojezdzal w max poł godziny. przesiadka do metra na Dw.Gdanskim jest dosyc sprawna (bez wychodzenia na powierzchnie), gorzej w przypadku Centralnego (bo raczej tam a nie na Dw.Srodmiescie beda sie zatrzymywac). Choc wiekszosc pociagow pojedzie (na razie) i tak do Gdanskiego a nie trasa (dłuzszą) Wschodnia - Centralna. Cisza rowniez w temacie bezposredniego połaczania z Okęciem (via Centralny) mimo gotowego juz chyba dworca przy terminalu.
Jesli chodzi o transfer z dworca w Modlinie na WMI autobusy ostatecznie bedą odjezdzały spod budynku dworca (a nie jak w ostatniej wersji z ul. Kolejowej po pokonaniu kładki nad torami). Zamiast schodów czy windy do pokonania zostanie (już autobusem) przejazd kolejowy z opuszczanymi zaporami przy samym dworcu.wiec jesli godziny przyjazdów pociagów z Wwy bedą zbliżone do przejadów innych pociągów przez Modlin czas transferu na lotnisko zamiast obiecywanych 5 minut może wyniesc przynajmniej dwukrotnie wiecej. wg ogłoszonego własnie przetargu na obsługę komunikacji autobusowej w tym roku bedzie wykonywanych dziennie 128 a w przyszlym 170 polaczen. wychodzi wiec na to ze od lipca zatrzymywac sie bedzie w Modlinie ok. 30 pociągów z Warszawy i tyle samo w kierunku Warszawy na dobe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#30 PostWysłany: 12 Maj 2012 21:02 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Autobusy będą kursowały co 20 minut, od 3 rano do północy. Przejazd ma wynieść 10 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#31 PostWysłany: 19 Maj 2012 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
artykuł z dojazdami http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 45494.html
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#32 PostWysłany: 21 Maj 2012 20:55 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1
Witam.
Proszę was o pomoc, liczę że bardziej doświadczeni użytkownicy mi pomogą.
Planuję lot do Włoch i wylot mam teoretycznie o 05:35 z lotniska warszawa Modlin w październiku tego roku.
Czy istnieje jakieś połączenie lub będzie takowe (słyszałem o jakimś busie z Wawa centrum) ale to nic oficjalnie nie potwierdzonego, z Warszawy na lotnisko w Modlinie
Jedyne co widzę to dojazd około północy kolejami czy wiecie o czymś późniejszym? jakieś prywatne linie ?
Pozdrawiam i liczę na pomoc w tym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#33 PostWysłany: 21 Maj 2012 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
Jeżeli lot jest w październiku to masz jeszcze dużo czasu. Musisz poczekać do połowy lipca, wtedy zaczną latać pierwsze samoloty i trzeba dać czas przewoźnikom na dostosowanie się. Myślę, że będzie też opcja dojazdu na pierwsze samoloty. Cierpliwości! :)

Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#34 PostWysłany: 24 Maj 2012 17:39 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Dla osób mieszkających na Białołęce, Bielanach dodatkowa opcja to dojazd rowerem. Odległość około 27km. Czas dojazdu około 1 godz i 20 minut. - tyle wyszło z Nowodworów (Tarchomin, Białołęka).

Ps.
Z zewnątrz wygląda już na to, że tylko prace porządkowe. Wewnątrz w zasadzie też prawie gotowe z tego co widziałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#35 PostWysłany: 28 Maj 2012 18:14 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 312
niebieski
Wysłałem zapytanie do kilku korporacji zapytanie odnośnie transferów na lotnisko w Modlinie.

Na tą chwile wygląda następująco:
-> Glob Cab taxi za dnia 99 zł. w nocy i święta 129 zł. Cena specjalna dotyczy połaczenia z dworca centralnego na lotnisko. W przypadku połaczeń z innego punktu cena jest wyliczana indywidualnie.
-> EcoCab ode mnie z ochoty to koszt 110 zł za dnia a 150 w nocy. EcoCab rozlicza standardowo wg stawki za km. transfer na lotnisko:

8 zł za trzaśniecie drzwiami
1,4 za km w dzień na terenie warszawy
2,8 za km. poza terenem warszawy

wariant nocny i w weekendy
2.1 za km. między 23 a 6 rano oraz w weekendy i dni świąteczne
4.2 za km j.w. poza terenem warszawy.


-> Euro Lux taxi wylicza także w ramach standardowych stawek z kilometra. z ochoty wyszło mi 150 zł za kurs w ciągu dnia. Zakładając, że nie ma korków.

Jeżeli uda mi sie uzyskać informacje od innych firm to dam znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#36 PostWysłany: 19 Cze 2012 17:40 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 312
niebieski
Wybrano już firma do przewozu z stacji kolejowej na lotnisko:
http://www.rynek-kolejowy.pl/33512/Warb ... dlinie.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#37 PostWysłany: 20 Cze 2012 14:39 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Jest już rozkład KM od 29 czerwca, w którym są pociągi "Lotniskowe".

http://www.mazowieckie.com.pl/rozklady- ... 2012r.html

Linia KM9
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#38 PostWysłany: 24 Cze 2012 09:17 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 39
A tutaj oficjalne info ze strony lotniska http://www.modlinairport.pl/index/article/id/315/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#39 PostWysłany: 29 Cze 2012 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 95
Loty: 78
Kilometry: 90 328
Dzisiaj takie info dostałem od Wizza:

Kod:
Szanowni Podróżni,

Począwszy od 18 lipca 2012 wszystkie loty Wizz Air dla Warszawy startować będą z Lotniska Warszawa/Modlin, nowego lotniska położonego tuż koło Warszawy w kierunku północno-zachodnim. Wizz Air nie będzie już obsługiwał lotów z Lotniska Chopina w Warszawie.

Aby ułatwić dojazd do/z Lotniska Warszawa/Modlin, zawarliśmy porozumienie z naszą firmą transferową P-Air Hungary Ltd , oraz z Koleje Mazowieckie tdzięki czemu możemy zaoferować transport pomiędzy lotniskiem a centrum Warszawy. Aby uczcić tę współpracę, oferujemy bilety transferowe w cenie 14 zł (w jedną stronę) pasażerom, którzy dokonają rezerwacji w lipcu! Dokonując rezerwacji teraz, oszczędzisz 14 zł na cenie transferu lotniskowego w obie strony.

Wspomniane bilety można nabyć jedynie w momencie rezerwacji lotu. Zachowują one ważność niezależnie od daty podróży.

Bezpośrednie pociągi odjeżdżają ze stacji Warszawa Centralna, Warszawa Gdańska oraz z Lotniska Chopina i dojeżdżają do stacji Modlin. Transport pomiędzy lotniskiem a stacją Modlin zapewnia bezpłatny autobus wahadłowy.

Sprawdź mapę naszej sieci na wizzair.com i zdecyduj, gdzie pojechać w te wakacje! Loty z Lotniska Warszawa/Modlin dostępne są już od 105 zł!

Im wcześniej dokonasz rezerwacji, tym mniej zapłacisz za bilet!

Życzymy udanych wakacji!

Zespół WIZZ
_________________
Uber
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#40 PostWysłany: 04 Lip 2012 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
info od ryana
http://www.ryanair.com/pl/informacje/be ... o-warszawy
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1380 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group