Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1380 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następna
Autor Wiadomość
#1301 PostWysłany: 12 Maj 2022 06:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ktoś jechał może contbusem spod Marriotta o 4 rano? Ciekaw jestem czasu przejazdu - mam samolot o 6:10 i zastanawiam się nad tą opcją.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#1302 PostWysłany: 12 Maj 2022 07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
4:12 masz KM z Centralnego.
5:03 jesteś na lotnisku.

Ja bym wybrał jednak pociąg.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#1303 PostWysłany: 12 Maj 2022 07:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Też o tym myślę, ale muszę jeszcze sprawdzić poranny rozkład wylotów w dniu mojego lotu (pod kątem ewentualnych kolejek na security)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1304 PostWysłany: 12 Maj 2022 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
No ostatnio muszę pochwalić security na Modlinie, bo z 5 taśm czynne były 4.
Od wejścia na lotnisko do gate trochę ponad 5 minut.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
andres75 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1305 PostWysłany: 12 Maj 2022 09:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Tak, potwierdam, security w Modlinie ostatnio na plus, zawsze dobrze dostosowane do ilości lotów. A Contbus czasem sobie ot tak nie pojedzie - pociąg pewniejszy jednak
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#1306 PostWysłany: 12 Maj 2022 20:23 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 34
Tomo14 napisał(a):
No ostatnio muszę pochwalić security na Modlinie, bo z 5 taśm czynne były 4.
Od wejścia na lotnisko do gate trochę ponad 5 minut.

O której godzinie to było?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1307 PostWysłany: 13 Maj 2022 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
30.04 po 8-mej
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1308 PostWysłany: 14 Maj 2022 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 476
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
maciek napisał(a):

Dodzwoniłem się i potwierdzili, że w przypadku braku miejsc na P3, można zostawić auto na P1, tylko trzeba pójśc do ich stanowiska na lotnisku i to zgłosić.
Finalnie nie musiałem tego sprawdzac, bo w tygodniu na luzaku są miejsca.


Aktualnie nie trzeba szukać stanowiska (tam nie są w stanie zakończyć najmu na P1) tylko wystarczy zadzwonić na infolinię Panka i poprosić o zakończenie. Niestety P1 też bywa zabity i wtedy jest już problem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1309 PostWysłany: 14 Maj 2022 22:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
to ja jeszcze zacytuję odpowiedź, którą wczoraj dostałem na pytanie czy można zostawić samochód na P1 gdy na P3 nie ma miejsc a przyjeżdżam w godzinach, gdy stanowisko na lotnisku nieczynne:
" jeżeli Parking P3 jest przepełniony, prosimy o kontakt z naszą infolinią. Niestety aplikacja nie pozwoli zakończyć wynajmu w innej strefie niż wyznaczona na danym Lotnisku."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#1310 PostWysłany: 20 Maj 2022 13:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Z tym contbusem trzeba uważać - zadzwoniłem na infolinię spytać o czas przejazdu spod Marriota na lotnisko (40 minut do 1 godziny) i przy okazji spytałem czy jutro jedzie ten o 4 rano i otrzymałem odpowiedź, że jutro pierwszy autobus jedzie o 7:00. A poniżej wklejam co jest aktualnie dostępne na stronie :? Czyli zanim człowiek kupi (albo sprawdzając rozkład zjawi się na przystanku), to trzeba dzwonić, żeby potwierdzić, że dany autobus rzeczywiście jedzie.

Załączniki:
contbusModlin.JPG
contbusModlin.JPG [ 57.68 KiB | Obejrzany 1989 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1311 PostWysłany: 30 Maj 2022 09:52 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Dorzucę parę groszy jeśli chodzi o Panka po wczorajszym powrocie wieczonym z Modlina
To, że teraz parkują na P3 i trzeba doliczyć czas na dojście tam to wiedziałem. To, że teraz wjazd/wyjazd kosztuje 15 zł to nie wiedziałem, ale możliwe że zgubiłem informację - ale dowiedziałem się wcześniej zanim zarezerwowałem

Wsiadam do samochodu nr 1, szykuję się, kwitek jest, ruszam - kwitek nie działa na wyjeździe z powodu "Nieznanego błędu", zarówno na szlabanie nr 1 jak i nr 2.
Telefon na infolinię, dobra dobra, ktoś podejdzie (godzina 23.15 już była, więc chyba wielkiego ruchu na stanowisku Panka nie było).
Po 20 minutach okazało się, że nie chciało się gościowi przejść bo zimno, ale wg systemu kwitek opłacony (tylko szkoda że nikt mnie nie poinformował) i prośba o zmianę samochodu - szkoda, że już jakiś Mercedes tylko stał, więc sporo droższy jak na dłuższą trasę

W drugim samochodzie kwitka w ogóle nie było, czas leciał na postoju - dobra, może jakoś rejestrację zczyta czy coś. Okazało się że nie, brak kwitka to brak wyjazdu. Telefon na infolinię, propozycja że w takim razie wyślą kogoś z nowym kwitkiem.

Podziękowałem mając w pamięci ostatnie oczekiwanie, powrót do terminala i zamawianie Ubera na Młociny.
Ostatecznie spędziłem na P3 45 minut, nie mogłem wyjechać żadnym samochodem, infolinia była jedynie w stanie skasować opłatę za "wyjazdy".

Mając w pamięci opisywane tutaj przypadki braku możliwości zaparkowania samochodu na P3 i późniejsze ganianie na P1 uznaję, że Panek na Modlinie jest dla mnie całkowicie skreślony i nie będę go już w ogóle brac pod uwagę - nie wiadomo czy uda się zaparkować, a w przypadku powrotów - czy w ogóle uda się wyjechać z parkingu.

Ogólnie 2/10, nie polecam - jedyny plus że infolinia sprawnie załatwiła problem opłat
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1312 PostWysłany: 30 Maj 2022 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Potwierdzam, tydzień temu ten sam problem. Odbiór auta i kwitek z nieznanym błędem. Telefon do parkingu, zwalają winę na Panka. Telefon do Panka - mówią żeby spróbować opłacić bilet w parkometrze, co się udało się i kosztowało 18zł. Na infolinii powiedzieli, że zwrócą z nawiązką w voucherze i faktycznie cały wyjazd wyszedł sporo taniej, ale moim zdaniem szkoda nerwów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1313 PostWysłany: 31 Maj 2022 00:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Myślałem, że w zeszłym roku w czerwcu miałem po prostu pecha, ale wychodzi na to, że to notoryczny problem na wyjeździe z P3 - w samochodzie Panka dwa kwitki parkingowe, żaden nie zadziałał. Na infolinii nie byli w stanie mi pomóc. Zostawiłem samochód, nie było nawet na co wymienić bo ostatni. Udałem się z powrotem do terminala i wróciłem autobus+pociąg.

A dodam jeszcze kilka słów o przejeździe Pankiem na lotnisko. Jak mi odpadł Contbus (kilka wpisów wcześniej), to zostały w grze pociąg z Centralnego i Panek CS. W piątek wieczorem przed sobotnim porannym lotem widzimy w którejś telewizji info: duże opóźnienia pociągów w Warszawie :roll: patrzymy na siebie z żoną i decyzja: pociągiem na wszelki wypadek nie jedziemy... No to wzięliśmy Panka. Jechaliśmy z Dolnego Mokotowa. Fiat 500 w automacie. Musiałem chwilę ogarnąć, bo ten automat w pięćsetce, to taki pół automat, w którym można włączyć tryb samodzielnego zmieniania biegów (machnięcie drążkiem w górę/dół). Czas wynajmu 49 minut, w tym 5 minut postoju. W tym czasie przejechałem do lotniska 42 km, płacąc nieco ponad 87 zł (w tym 15 zł za zaparkowanie na P3). W dniu przyjazdu nie działały tablice przed rondem wyświetlające informacje o dostępności miejsc na parkingach - na szczęście kilka wolnych miejsc się znalazło.

Najlepsze było jednak dzień po wynajmie - przyszedł sms od Panka o treści:
"Twój wczorajszy przejazd sprawił, że martwimy się o bezpieczeństwo Twoje i innych użytkowników dróg. ŻYCIE TO NIE GRA! PROSIMY ZWOLNIJ!" :shock:
Tak więc uważajcie - w Panku możecie zostać demonem szosy i piratem drogowym, zupełnie się tego nie spodziewając po przejrzeniu podsumowania wynajmu ;)

Jeśli chodzi o kontrolę bezpieczeństwa - stanęliśmy w kolejce 4:48, czynnych było 5 taśm, 10 minut później byliśmy po. Jak sobie z ciekawości patrzyłem, to kolejka zaczęła się zdecydowanie wydłużać ok. 5.10 i wyglądała na mniej więcej dwukrotnie dłuższą niż ta, w której staliśmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1314 PostWysłany: 31 Maj 2022 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 476
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
@Kashpir
Za regulaminem: Klient, (...) odpowiada na zasadach ogólnych do pełnej wartości szkody (...), w przypadku (...)
e. Klient przekroczył dopuszczalną prędkość o co najmniej 30 km/h lub rażąco naruszył inne przepisy ruchu
drogowego;


Zgodnie z regulaminem tracisz ochronę ubezpieczeniową jeśli tylko w trakcie przejazdu naruszysz rażąco prawo drogowe, nawet jeśli Twoja szkoda nie powstała w wyniku tego naruszenia. Czyli jest ryzyko, że domyślnie Twój przejazd był pozbawiony ubezpieczenia.


Przy podróżach na lotnisko warto zwrócić uwagę, czy samochód który sobie upatrzyliśmy nie jest elektryczny, bo takiego nie zostawimy na WMI. Niby rzecz oczywista, ale na mapce te auta wyglądają bardzo podobnie. Kiedyś o 5 rano, wychodząc z założenia, że i tak o tej porze nikt nie będzie wynajmował poszedłem prosto do auta bez rezerwacji, nie zwracając jednocześnie uwagi jaki to model i okazało się, że mam opóźnienie już na starcie :oops:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#1315 PostWysłany: 02 Cze 2022 18:21 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
Kashpir napisał(a):
Z tym contbusem trzeba uważać
Rozkład na stronie internetowej Contbusa rozmija się z rzeczywistym. Prawdziwy jest chyba ten wywieszony na przystanku przy Porcie Lotniczym.
Załącznik:
P_20220530_012208_2_1.jpg
P_20220530_012208_2_1.jpg [ 346.74 KiB | Obejrzany 1800 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1316 PostWysłany: 02 Cze 2022 20:34 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
KL_user napisał(a):
Rozkład na stronie internetowej Contbusa rozmija się z rzeczywistym. Prawdziwy jest chyba ten wywieszony na przystanku przy Porcie Lotniczym.

To tak jak w moim osiedlowym spozywczaku, cena na polce inna, przy kasie inna...ta "firma" to jakis zart.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1317 PostWysłany: 03 Cze 2022 10:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Jak usłyszałem nazwę firmy... no cóż, nie kojarzy się dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1318 PostWysłany: 04 Cze 2022 20:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Na 100% ten wklejony wyżej nie jest prawidłowy. Nie ma szans że byłby kurs we wtorek o 23 i 23.30. Radzę przed każdym planowanym kursem dzwonić na infolinie czy autobus będzie jechał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1319 PostWysłany: 06 Cze 2022 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Kashpir napisał(a):
Czas wynajmu 49 minut, w tym 5 minut postoju. W tym czasie przejechałem do lotniska 42 km, płacąc nieco ponad 87 zł (w tym 15 zł za zaparkowanie na P3)

Nie tak dawno, rok-dwa lata temu jechalem taxi z FreeNow z Zachodniej za nieco ponad 100 zl (nie pamietam dokladnie, chyba ok. 110 zl). Kurs o 9 rano z Tunelowej pod sam terminal.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1320 PostWysłany: 18 Cze 2022 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Jeśli ktoś jedzie 18 i 19 czerwca do kurnika, albo wraca wieczorem lub w nocy to uczulam, że obok trwa gigantycznya impreza o nazwie illegal Zone. Ona jest pewnie bardziej dla zmotoryzowanych (aut są tysiące) ale też do busa na lotnisko chętnych było więcej niż może on pomieścić i raczej byli bez bagaży
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1380 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group