Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Reklamującym się dziękujemy "za udział w programie". Na forum obwiązuje zakaz działalności reklamowej. Wyślijcie na adres redakcji informacje:

www parkingu
dokładna lokalizacja GPS
liczba kilometrów drogą Wasz parking - lotnisko
częstotliwość kursowania parking-lotnisko
koszt dzień
koszt dwa dni
koszt 3 dni
koszt tydzień
ewentualne zniżki na hasło Fly4free

Założymy nowy temat "informacja o parkingach przy Modlinie". Ten wątek dedykujemy opiniom pasażerów, którzy byli i korzystali.

[ 278 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 14 Mar 2018 17:02 

Ja mogę powiedzieć którego nie polecam.
Lider Parking Żółty - Zostałem na tym parkingu oszukany. Zarezerwowałem postój podana, była konkretna kwota. Na miejscu okazało się, że należy dopłacić jeszcze 50zł z tytułu wprowadzonych przez lotnisko opłat za wjazd, o czym nie zostałem oczywiście wcześniej poinformowany (by nie móc odwołać rezerwacji i przestawić na parking lotniskowy który jest o wiele tańszy za 4 doby), Opłaty te wynoszą dla właścicieli parkingów 25 zł za każdy wjazd na lotnisko (z wyłączeniem pierwszego, który jest darmowy). Oczywiście właściciele urządzili sobie sposób na zarabianie na tej opłacie. Jadąc na lotnisko razem ze mną jechały osoby z jeszcze 3 samochodów, z powrotem aż z 4. Każdy zapłacił dodatkowo 50zł czyli zostaliśmy wszyscy oszukani na łącznie 250zł. Z takim podejściem do klientów wróżę szybkie bankructwo, czego również życzę. Ostatni raz skorzystałem z tego żenującego parkingu, a był to trzeci raz. Sądzę, że podobnie postąpi wielu klientów.
 Relacje PM off  

#142 PostWysłany: 14 Mar 2018 19:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 381
Kilometry: 637 717
Niestety jak widać, jest tak, jak opisałem kilka postów wcześniej - na razie zarabiają więcej niż do tej pory, bo jeszcze nie wszyscy są świadomi dodatkowych opłat, a na ostatnią chwilę nikt nie szuka innego parkingu. Jak ludzie się zorientują o co chodzi, to oficjalny parking lotniskowy zacznie pękać w szwach...

#143 PostWysłany: 15 Mar 2018 20:01 
Awatar użytkownika

złoty
jose99 napisał(a):
Zarezerwowałem postój podana, była konkretna kwota. Na miejscu okazało się, że należy dopłacić jeszcze 50zł z tytułu wprowadzonych przez lotnisko opłat za wjazd, o czym nie zostałem oczywiście wcześniej poinformowany (by nie móc odwołać rezerwacji i przestawić na parking lotniskowy który jest o wiele tańszy za 4 doby)

Podobną taktykę przyjęli na Parkuj i Leć w Modlinie, nie ma żadnej informacji na stronie/FB, nie wysyłali maili ani sms'ów z informacją o dopłacie.
Przezornie wysłałem zapytanie mailem i dopiero wtedy uzyskałem potwierdzenie, ale wyobrażam sobie wkur***nie ludzi, których postawiono w sytuacji: płać albo spadaj.

#144 PostWysłany: 15 Mar 2018 20:16 

Oglądałem reportaż tv o sytuacji i generalnie Lotnisko Modlin też wł. parkingów z dnia na dzień powiedziało "płacić albo spadać"

Generalnie muszą się dogadać, skoro gdzieś indziej wł. parkingów płacą opłaty ryczałtowe za wjazdy/miesięcznie, do tego tylko jeden wł. podał, że nie pamiętam skali, ale padła tylko od niego z tytułu opłaty 25 zł/wjazd kwota 4800000 zł Słownie: czterysta osiemdziesiąt tysięcy złotych
 PM off  

#145 PostWysłany: 15 Mar 2018 21:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

ale te 480 tys. zł to za jaki okres?

#146 PostWysłany: 15 Mar 2018 21:34 

Kod:
W chwili obecnej moja firma płaci 25 zł za wjazd. Mamy około 50 wyjazdów dziennie, to nam daje kwotę dziennie 1250 zł. Czyli w miesiącu to jest kwota ok. 37 tys. zł od jednego parkingu. Mnożąc to przez 10-12 aktywnych parkingów wychodzi, że lotnisko zarobi 450 tys. zł w ciągu miesiąca – wylicza Maciej Zieliński, który również prowadzi parking w pobliżu lotniska.

- Ludzie się bulwersują, bo skoro on na 4 dni przyjeżdża, to zostawia samochód za 40 zł, a musi dopłacić tych jeszcze 50 zł, żeby wjechać i wyjechać. To bez sensu jest. A o wszystkim dowiedzieliśmy się 10 dni przed wprowadzeniem – mówi Zbigniew Kalinowski, właściciel parkingu.

Rzeczniczka Portu Lotniczego w Modlinie odwołała swoją wypowiedź przed kamerą, zasłaniając się obowiązkami służbowymi.

http://www.interwencja.polsatnews.pl/In ... ml#1621851
 PM off  

#147 PostWysłany: 15 Mar 2018 22:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

zakładając, że na jednym kursie parking wiezie osoby z dwóch rezerwacji i za każdą rezerwację kasuje 50 zł (bo tak wyglądają aktualnie dopłaty), wspomniany pan Maciej drugie 1250 zł dziennie bierze do swojej kieszeni. Czyli chwilowo sytuacja win-win-lose:
- win dla lotniska (tutaj podwójnie, bo zarabiają na wjazdach i dodatkowo mają pewnie większe obłożenie oficjalnych parkingów)
- win dla okolicznych parkingów,
- a tym przegranym jest pasażer przyjeżdżający na lotnisko samochodem :(
Zanim się dogadają, to jeszcze chwilę potrwa, bo dojną krowę doić będą na maxa, ale prędzej czy później jakieś kompromisowe rozwiązanie musi się znaleźć.

Myślałem, że znalazłem rozwiązanie i np. parkowanie na Orange i z buta na lotnisko, ale ci sprytnie opłatę 50 zł od razu wliczyli w cennik i za 1 dzień jest 75 zł... :evil:

#148 PostWysłany: 22 Mar 2018 01:48 
Awatar użytkownika

Loty: 519
Kilometry: 536 816
niebieski
Mam rozwiązanie dla parkingów, aby stara cena była utrzymana. Jedziemy autem na parking, dosiada się do nas pracownik parkingu, jedziemy na lotnisko i tam oddajemy pracownikowi kluczyki. On wraca naszym autem na parking i nas odbiera naszym autem po przylocie, po czym odwozimy go na parking. Dziwne, że żaden parking jeszcze takiego rozwiązania nie wprowadził.
jacekwoj16 lubi ten post.

#149 PostWysłany: 22 Mar 2018 01:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Pomysł w teorii dobry, ale wątpię żeby parkingi garnęły się do przechowywania kluczyków swoich klientów.

#150 PostWysłany: 22 Mar 2018 03:37 
Awatar użytkownika

Loty: 519
Kilometry: 536 816
niebieski
@Kashpir Wystarczy zrobić rozwiązanie znane z hoteli (sprzed kart zbliżeniowych): za recepcją szafka jak na obrazku poniżej i każda ma swój numerek. Numerek ten byłby jednocześnie nr miejsca parkingowego. Klient przyjeżdżając na parking dostawałby kartkę z informacją o jego numerku (na ten byłby odstawiany samochód i zostawiane klucze) i po lądowaniu dzwoniłby podając numer + nazwisko.

Każdą opłatę idzie obejść - a tą wyjątkowo łatwo jak podałem przykład powyżej :) Pytanie który parking będzie pierwszy, ja na pewno z takiego bym skorzystał.

Image

#151 PostWysłany: 22 Mar 2018 07:42 
Awatar użytkownika

złoty
Kashpir napisał(a):
Pomysł w teorii dobry, ale wątpię żeby parkingi garnęły się do przechowywania kluczyków swoich klientów.

Praktykuje to Lider Parking na Okęciu, zostawiasz auto zaraz po wjeździe, idziesz do biura załatwić formalności i zostawiasz kluczyk. Po przylocie auto jest podstawione pod biuro (w zimie nawet już odpalone). Z jednej strony to wygodne, ale pojawia się problem nieuczciwego pracownika i klonowania kluczy do aut :)

#152 PostWysłany: 22 Mar 2018 11:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

no i ryzyko, że któregoś razu na taki parking w polu pod Modlinem wjedzie w nocy ekipa, która zabierze parkingowemu zestaw kluczyków i niech ukradną nawet 1 samochód, to oni już są w czarnej d... Nie wykluczam, że czasem pewnie da się z którymś parkingiem tak umówić, ale nie widzę możliwości upowszechnienia tego rozwiązania, wiedząc jak te parkingi wyglądają i jak działają.

#153 PostWysłany: 26 Mar 2018 07:50 
Awatar użytkownika

złoty
Ten parking oficjalny w Modlinie wcale nie lepszy, w szczerym polu i warto pamiętać, że jest niestrzeżony. Kluczyków nie ma komu zabrać, ale szyby i radia... :)
Tydzień temu po przylocie około północy z lotniska na PA7 zabrał wszystkich nieoznakowany zwykły bus, ścisnęło się 10 pasażerów + kierowca.

#154 PostWysłany: 29 Mar 2018 14:04 

Witam.
Okazało się że nie będę odbierał pasażerów z Okecia tylko z Modlina.
Załączona poniżej grafika pochodzi ze strony www lotniska. Pytanie brzmi gdzie są miejsca postoju chwilowego do kiss&fly żeby nie musieć szukać się po całym parkingu?
Image
 Relacje PM off  

#155 PostWysłany: 29 Mar 2018 14:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Takiego miejsca nie ma niestety wyznaczonego :(

Na mapce pokazują, że można zapłacić kartą Paypass przy szlabanie, można wziąć bilet, przejechać i wrzucić na wyjeździe opłacając miejsce bez latania do parkomatu?
 Relacje PM off  

#156 PostWysłany: 30 Mar 2018 07:42 
Awatar użytkownika

złoty
medolikorz napisał(a):
Pytanie brzmi gdzie są miejsca postoju chwilowego do kiss&fly żeby nie musieć szukać się po całym parkingu?

Jak już wspomniano nie ma tam wyznaczonej strefy Kiss&Fly. Parking jest mały, są 3 chodniki pomiędzy terminalem a parkingiem, najwygodniej umówić się przy kasie obok jednego z nich (zaparkować wcześniej w pobliżu żeby nie blokować przejazdu).

#157 PostWysłany: 30 Mar 2018 08:55 

Zostawiałem samochód na początku marca, obdzwoniłem parkingi które są dostępne na gruponie i wszyscy do których udało mi się dodzwonić mówili wprost o dodatkowych 50zł, część nawet zamieściła taką informację w opisie oferty, ale samej podstawowej ceny nie zmieniają, dziwne ze grupon na to się godzi jak tam jest tak naprawdę ukryta dodatkowa opłata i to często sporo większa niż niby sam koszt parkingu. Propozycja podrzucenia w okolice lotniska ale nie pod sam terminal oczywiście odrzucona. Zostawiłem na PA7 lotniskowym, przy wylocie w miarę sprawnie poszło przy odbiorze już gorzej ze względu na ilość osób 'jaka musiała' wejść do busa. Nie jestem w stanie pojąć po co wszyscy pasażerowie muszą jechać busem zamiast z każdego samochodu wystarczy żeby kierowca pojechał i zebrał resztę z lotniska, wjechać, zapakować się i wyjechać w bezpłatnych 10 minutach spokojnie się da., tym bardziej że większość i tak wraca obok lotniska do trasy na Warszawę/Gdańsk.
Apropo zwijania parkingów to po drodzę do wspomnianego PA7 jest już 1 pusty plac po prawej stronie.
 Relacje PM off  

#158 PostWysłany: 30 Mar 2018 10:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

@seby na PA7 duże obłożenie? rezerwowałeś wcześniej miejsce?

#159 PostWysłany: 30 Mar 2018 11:10 

Tak rezerwowałem żeby mieć spokój po tym jak obdzwoniłem wszystkich prywaciarzy, robiłem to jednak dzień przed wylotem a był to środek tygodnia w marcu. Obłożeniu mocno się nie przyglądałem bo znalazłem miejsce odrazu przy wjeżdzie, na parkingu stało napewno z kilkadziesiąt samochódów nie wiem ile oni tam mają miejsc, w szczycie/w okolicy długich weekendów pewnie będzie problem z miejscami i lepiej rezerwować.
 Relacje PM off  

#160 PostWysłany: 30 Mar 2018 12:03 

niebieski
-- 30 Mar 2018 11:31 --

Lider żółty anulowal mi promocyjną rezerwację zrobioną pół roku wcześniej I zaproponowali zrobić nową droższa w podstawie plus opłata 50 zł. Bydło straszne. Tylko parking długoterminowy reklamowany na stronie lolotniska jest w tej chwili opłacalny.

-- 30 Mar 2018 12:03 --

Można jeszcze tani parking z gruponu kupić i uberem za 10 zł dojechać, przetestowane i bardzo dobrze się sprawdza. UBER w tym przypadku niezawodny. Tylko nie należy wpisywać adresu docelowego bo bracia Ukraińcy odbijają takie zamówienie. Rozbestwili się uberowcy jak taryfiarze .
 Relacje PM off  

[ 278 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości