Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Sie 2012 00:04 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 71
Cześć,
Może ktoś z was korzystał z tego lotniska. Przebywam obecnie w Niemczech niedaleko granicy z Holandią - do Groningen mam ok 80 km.
Parking na 10 dni na lotnisku jest trochę drogi -
- czy zna ktoś inny sposób na dotarcie
( sprawdzone DB.de ale są kiepskie godziny :/)
- lub jakiś tani strzeżony parking niedaleko?
pozdr i dzięki za ew. pomoc :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Maj 2017 22:52, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 30 Lis 2014 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Podbijam temat. Z Gdańska wizz lata za 39zł, może już ktoś był i podzieli się na forum informacjami odnośnie lotniska w Groningen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Sty 2015 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
http://goamsterdam.about.com/od/Travel- ... -Eelde.htm
Na razie tylko tyle informacji udało mi się znaleźć.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lut 2015 18:10 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Podbijam temat. Ktoś już może przebył tą trasę i moze się wypowiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Mar 2015 15:50 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 19
Jest autobus z lotniska za 5 euro w jedną stronę,jedzie się ok 40 minut do centrum Groningen...niestety tylko taka opcja póki co :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Mar 2016 14:06 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
Hej,

Szybka aktualizacja jak dostać się z lotniska Groningen do miasta (centrum, stacja kolejowa).

Możliwe są dwa sposoby:

1. Na pasażerów czeka dedykowany autobus prywatnej firmy (normalny autokar), który odjeżdża raz dziennie (specjalnie ustawiony pod przylot) - płacimy u kierowcy, koszt przejazdu bez jakichkolwiek przystanków po drodze (express) to 3 euro. Pan daje nam karteczkę ze swoim podpisem potwierdzającą naszą opłatę za przejazd.
Czas dojazdu do stacji kolejowej to jakieś 15-20 min.

2. Publicznym autobusem nr 2 - koszt bez posiadania karty to 5 euro w jedną stronę, lepiej więc upolować ten prywatny autokar by zaoszczędzić pieniądze. Autobus linii 2 zatrzymuje się na dużej liczbie przystanków, a czas dojazdu to 40min.

Lista przystanków bus no 2:
http://wiki.ovinnederland.nl/wiki/Lijn_ ... Busstation
Wyszukiwarka z rozkładem jazdy, godzinami odjazdu:
http://qbuzz.nl/GD/lijn/g502/2

Pozdrawiam!
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Wrz 2016 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
czy jest znana nazwa przewoźnika o którym pisał karin861?
Przylatuje do Groningen o 7:50 i mam Flixbus z dworca w Groningen o 8:50. Komunikacją miejską nie zdążę. Wspomnianym przewoznikiem dojechałbym na czas!
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Paź 2016 13:16 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 407
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Witam wszystkich, jako nowy członek tego forum.
Również mam pytanie odnośnie transportu z lotniska do centrum. Przylatuję Wizz airem z Gdańska i muszę dostać się szybko do centrum. Gdzieś wyczytałem małą informację, że dla samolotów z Gdańska, Londynu są podstawiane autobusy, które bezpośrednio jadą do centrum, linia 100. Teraz moje pytanie, przylatuję o 16.30 do Groningen, a w rozkładzie jazdy widnieje godzina odjazdu tego autobusu o 16.30, czy ten bus poczeka na pasażerów mojego lotu, czy jestem bez szans?
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Paź 2016 16:23 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 407
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Jako, że już odwiedziłem Groningen, mogę skrobnąć coś na temat transportu do centrum z lotniska. Więc jeżdzą dwie linie miejskie tj. numer 2 i 100. Jest prawie tak, jak pisze karin861, z tym że ten ekspres nie należy do prywatnej firmy tylko do komunikacji miejskiej i ma numer 100. Oba rozkłady jazdy można sprawdzić na stronie qbuzz.nl Koszt biletu do centrum na obie linie to 5euro i lepiej mieć odliczone pieniądze, ponieważ kierowca czasem robi problem z wydaniem reszty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Lis 2016 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Ja również lot do Groningen mam za sobą. Przed budynkiem lotniska czekał autobus 100. Bilet bez problemu kupuje sie u kierowcy (5eur). Do dworca jedzie dosłownie 20 minut.
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Gru 2016 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Dla zainteresowanych tym wątkiem kilka dodatkowych słów, o podróży z Gdańska do Amsterdamu (przez Groningen i Eindhoven) zamieściłem na https://krupierkt.fly4free.pl/blog/2643 ... za-370-zl/
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Kwi 2017 16:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Czy zmienił się jakoś rozkład lotów/autobusu czy czegoś nie rozumiem?
autobus nr 100 odjeżdża wg rozkładu 17:35 natomiast samolot przylatuje 17:40?
https://qbuzz.nl/GD/lijn/g500/2/
ponadto nie jeździ już autobus nr 2 tylko nr 9 - co jakieś 30min
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Maj 2017 21:09 

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 2
To jak z tym autobusem lini 100 jest kursuje czy nie? Mam pytanko również czy bilety na pociąg można kupić on line i czy łatwo trafić na pociąg do Amsterdamu. Co do powrotu zastanawiam się czy ktoś możne wracał z Amsterdamu do Groningen tez pociągiem?? Jakieś wskazówki???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Maj 2017 21:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Online nie kupisz na pociag. 100 kursuje - ale dzis odjechal 17:45, samolot byl na miejscu 17:20. Niemniej z odbiorem bagazu (gdzie te czasy podrecznego..) na styk

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Maj 2017 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Może dodam jeszcze, że bilet na pociąg Groningen-Amsterdam kosztuje w regularnej cenie 27 euro w jedną stronę (doliczając opłatę za wydanie biletu i za płatność kartą w automacie). Czyli razem 54 euro + do tego bilet na autobus. W sumie wyjdzie ponad 60 euro. Jeżeli więc planujesz lecieć do Groningen Wizzem, żeby przyoszczędzić na bilecie na samolot, to się 3 razy zastanów.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 01 Maj 2017 22:39 

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 2
no to jaka jest tańsza alternatywa lotu do Amsterdamu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Maj 2017 22:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Dolecieć prosto do Amsterdamu.
Albo do EIN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Maj 2017 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Niestety, AMS to nie jest tanie lotnisko, ma politykę izolowania się od tanich linii, bo i tak jest przepełnione. Ciężko jest znaleźć tanią opcję na podróż - wiem, bo sama latam z PL do Holandii kilka razy do roku. Dlatego poradzę Ci zrobić to, co sama robię, czyli dobrze policzyć sobie, czy jednak nie opłaca się bardziej zrobić dojazdu w Polsce, a lecieć potem bezpośrednio do Amsterdamu. Np. możesz próbować z Berlina EasyJetem, Transavią z Katowic, polować na promocję LOTu lub KLMu z Wawy. Zależy jakie masz terminy - ale to już temat na wątek do podforum "Szukam taniego lotu".
Jeżeli koniecznie ma to być lotnisko lowcostów, to polecałabym raczej Eindhoven. Taniej i łatwiej dojechać do centrum na pociąg (autobus kilka razy na godzinę), jeżdżą też busy do Amsterdamu bezpośrednio z lotniska.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Maj 2017 23:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Z EIN także blablacar za 8-12 euro do AMS.
Proszę jednak pozostać w temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Maj 2017 18:32 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
To pozostając prawie że w temacie - masz jeszcze flixbusa który odjeżdża o 19 więc jest skomunikowany z lotem i busem z lotniska. W promocji 5eur, bez problemu za 10e bez wielkiego wyprzedzania
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group