Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Gru 2014 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
DawidJakubowski napisał(a):
Proszę mnie wyprowadzić z błędu, jeżeli źle rozumiem.

Źle rozumiesz, przyloty i odloty są zawsze podawane według czasu lokalnego danego lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 13 Gru 2014 15:54 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 8
maczala1 napisał(a):
przyloty i odloty są zawsze podawane według czasu lokalnego danego lotniska.


To mnie właśnie zmyliło, sądziłem, że oba czasy podali po naszemu ;)
Dziękuję za wyprowadzenie z błędu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Gru 2014 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
Po czasie trwania lotu na stronie Wizz można się już zorientować, że podawane są zawsze godziny lokalne. W jedną stronę lot trwa 2,5 h, a w drugą tylko 0,5 h. To już powinno dać wiele do myślenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 13 Gru 2014 16:23 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 8
Dało, ale wolałem zapytać, żeby się nie okazało, że dotrę do przystanku, a tam autobusu już nie będzie dawno :)

Lepiej zapytać dwa razy - wg mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 21 Gru 2014 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
Witam, na jakim przystanku najlepiej wysiąść jeśli jedziemy z lotniska do Turku i chcemy jak najszybciej dotrzeć pod hotel Caribia na Onnibusa? Z poprzednich postów i własnej analizy mapy wnoszę, że musi to być gdzieś na skrzyżowaniu przy linii kolejowej - ktoś przerabiał ostatnio? Jak się nazywa owy przystanek i ile minut zajmuje spacer z niego na parking skąd odjeżdża Onnibus do Helsinek?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 21 Gru 2014 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Za bardzo nie pomogę, bo nie wiem jak ten przystanek się nazywa, ale mogę Ci powiedzieć, że od skrzyżowania, gdzie są tory to zajęło mi ok. 20 min pieszo pod hotel.
Wiele przystanków jest na żądanie, więc kierowca na wszystkich się nie zatrzymuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Gru 2014 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
@ranek
Wysiadasz na przystanku tuż za wiaduktem nad torami. Przystanek jest na przeciwko dworca autobusowego i nazywa się Linja-autoasema, nie da się go pomylić z innym :) Pełna trasa wraz z czasami jazdy i dojścia w linku:

http://reittiopas.turku.fi/


Ostatnio edytowany przez krasnal, 03 Sty 2017 12:40, edytowano w sumie 1 raz
Skrócenie URL (link wygasł)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Sty 2015 01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
Dziekuje Wam za pomoc, wszystko sie zgadza, z przystanku 'Linja-autoasema' szybkim tempem w 15 minut byłem na parkingu skąd odjezdza Onnibus...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Sty 2015 06:07 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 8
Jutro wybieram się do Helsinek, oczywiście najpierw samolotem na trasie Gdańsk - Turku

Przylot na miejsce jest o 11:40. Będę miał ze sobą bagaż rejestrowany.
Moje pytanie jest następujące.
Ile trwa odebranie bagażu rejestrowanego na tym lotnisku?
I czy możliwe jest, żebym zdążył na autobus linii 1, który z lotniska odjeżdża o 12:08, i wg: http://reittiopas.turku.fi/
będę na dworcu autobusowym 12:23, a następnie z buta 1,5km do Hotelu Caribia.

Onnibus odjeżdża o 12:55 do Lahti. Teoretycznie powinno się zdążyć, ale ... w praktyce bywa różnie.

Czy ktoś miał doświadczenia na tej trasie? Czy jestem w stanie w ogóle się wyrobić? Czy lepiej od razu przy lotnisku szukać taksówki i nie bawić się w autobus. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 03 Sty 2017 12:41, edytowano w sumie 1 raz
Skrócenie URL / link wygasł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 01 Sty 2016 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Czy dzienny bilet, o którym niektórzy pisali w tym temacie jest ważny do północy czy 24 godzinny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Sty 2016 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
@JarekGdynia
Bilet dobowy kupowany w autobusie jest ważny 24h, także można spokojnie jechać następnego dnia na lotnisko :)
Podobno w informacji turystycznej można nabywać karty na określoną ilość dni i te są chyba ważne tylko do północy ale tego nie jestem pewien.
Szczegóły poniżej:
http://www.foli.fi/en/products-prices/s ... el-tickets
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 11 Mar 2016 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Za 1.5 miesiąca lecę do Turku. Kupiłem bilet na omnibusa do Helsinek i widzę, że teraz Omnibus jedzie z dworca autobusowego linja-autosema.
Rozumiem, że autobus nr 1 dowiezie mnie prosto pod dworzec. Ile on kosztuje teraz?
Ktoś wie ile kosztuje taksówka? Będę w 3 osoby więc może wcale nie będzie tak drożej.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 11 Mar 2016 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
cart napisał(a):
widzę, że teraz Omnibus jedzie z dworca autobusowego linja-autosema.

Faktycznie teraz jest łatwiej jadąc do Helsinek.
Z lotniska dojedziesz autobusem nr 1 do dworca autobusowego (linja-autosema).
Link do aktualnego cennika masz akurat podany jak na tacy w poprzednim poście.
A z tym Omnibusem to mnie rozbawiłeś z rana :)
Góra
 Profil Relacje PM off
seba uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 06 Maj 2016 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Bilet z lotniska kosztuje 3 euro, a największa wtopa jest taka, że na lotnisku nie ma bankomatu, a w autobusie nie można płacić kartą. Polecam zaopatrzyć się w jakąś gotówkę.
Ja miałem 5 euro, a byłem z żoną i dzieckiem. Prosiłem kierowcę by nas zabrał i w końcu powiedział, że kobieta z wózkiem jedzie za darmo i pojechaliśmy... :)

Wiem, że lotnisko małe, ale w dzisiejszych czasach nie spodziewałbym się, że może nie być bankomatu.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 11 Wrz 2016 13:50 

Rejestracja: 01 Wrz 2016
Posty: 6
Wróciłem z weekendówki i na wrzesień 2016 wygląda to tak:- z lotniska do Turku ( i w 2 stronę ) jeździ linia numer 1- bilet kosztuje 3 euro ( płacimy gotówką u kierowcy)- autobus jedzie około 20 min do stacji autobusowej w centrum, dalej w głąb miasta trochę dłużej- zarówno w jedną jak i w drugą stronę zaczyna jeździć o godzinie 5 rano i do godziny 8 rano jeździ jeden lub dwa razy na godzinę, po 8 rano już powyżej 3 razy na godzinę więc kursują dosyć regularnie. Pod wieczór również ilość kursów się zmniejsza rzecz jasna. * Jeśli chce ktoś dojechać na Onnibusa to najlepszym przystankiem, aby wysiąść z busa nr 1 jest dworzec autobusowy 'linja autoasemena'.Cześć Onnibusow jeździ już z dworca autobusowego. Inne z hotelu Caribia. Można tam dojść pieszo (około 20 min) lub złapać innego busa bo trochę ich tam jest (jednak nie pomogę jaki jakiego bo miałem czas i wybrałem spacer).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 03 Sty 2017 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Wybieram się na "dwudniówkę" (sobota-niedziela) do Helsinek i Turku. Co prawda dopiero pod koniec marca, ale że jest już pula biletów Onnibusa na ten okres, to im wcześniej kupię, tym lepiej. Dlatego proszę o poradę, na którą wykupić kurs do Helsinek i z jakiego przystanku? Generalnie chcę jak najszybciej dostać się do Helsinek. Ląduję w sobotę o 12:25, Onnibus odjeżdża 13:15 i 14:15 z autoasemy i 14:00 z Caribia. Jest szansa załapać się na 13:15?
Z niedzielą większego wyboru nie mam, lot o 13:05, więc kurs 7:40 z Helsinek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 03 Sty 2017 12:00 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Z tego, co widzę, z lotniska autobus odjeżdża o 12:37, na dworzec w pół godziny powinien dojechać, więc powinieneś zdążyć. O ile wszystko będzie o czasie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek89 uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 03 Sty 2017 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
@‌maciek89‌
Lepiej brać onnibusa z dworca autobusowego (autoasema) bo jest bezpośredni dojazd z lotniska (bus nr 1, kurs co 15 minut, czas jazdy ok.15 minut). Do hotelu Caribia trzeba dodatkowo dojść spory kawałek na piechotkę lub przesiadać się na inny autobus.
Jak lecisz tylko z podręcznym to możesz zdążyć na 13:15 ale na raczej na styk, a przy opóźnieniu może być słabo.

-- 03 Sty 2017 11:17 --

dajkamienia napisał(a):
Z tego, co widzę, z lotniska autobus odjeżdża o 12:37

Następnym o 12:52 też jeszcze zdąży, oczywiście o ile do marca nie zmienią rozkładu autobusów miejskich :)
http://reittiopas.foli.fi/bin/query.exe ... 2932524%40
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek89 uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 03 Sty 2017 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
maczala1 napisał(a):
@‌maciek89‌
Lepiej brać onnibusa z dworca autobusowego (autoasema) bo jest bezpośredni dojazd z lotniska (bus nr 1, kurs co 15 minut, czas jazdy ok.15 minut). Do hotelu Caribia trzeba dodatkowo dojść spory kawałek na piechotkę lub przesiadać się na inny autobus.
Jak lecisz tylko z podręcznym to możesz zdążyć na 13:15 ale na raczej na styk, a przy opóźnieniu może być słabo.

Dzięki za pomoc. Kupiłem na wszelki wypadek na godz. 14:15.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: [TKU] Turku
#40 PostWysłany: 20 Mar 2018 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Kiedyś szukałem podobnych informacji i nie było, więc może sam napiszę trochę od siebie po kilkukrotnym pobycie na tym lotnisku. Może komuś się przydadzą takie informacje.
Jest to bardzo małe lotnisko. Na górnym poziomie są 3-4 stanowiska check-in. Jest też jedna kawiarnia. By odlecieć, trzeba zejść na niższy poziom lotniska i przejść przez zamknięte drzwi gdzie znajduje się security. Jeszcze niedawno nie było możliwości skorzystać z mobilnej karty pokładowej, więc trzeba mieć ją wydrukowaną. Po przejściu security nie ma strefy bezcłowej, kawiarni itp. Właściwie poza małą toaletą i miejscami do siedzenia w poczekalni to nic nie ma. Dojazd samochodem na lotnisko jest łatwy, jest dużo znaków kierujących w kierunku lotniska. Jest parking płatny oraz strefa kiss and fly, która (o ile dobrze zapamiętałem) pozwala parkować nawet kilkanaście minut. Z transportu publicznego nie korzystałem.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
czlapka lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group