Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 31 Lip 2022 21:19 
Awatar użytkownika

Loty: 71
Kilometry: 111 122
srebrny
Czy jechał ktoś z lotniska TIA do centrum transferem z Wizzaira?

Wychodzi minimalnie taniej niż busy lotniskowe (12zł w rezerwacji, lub 2,5 EUR na ich stronie)? Jest napisane, że autobus jest co godzinę (z lotniska 8-24, a z miasta 7-23), firma Terravision (na ich stronie nie da się znaleźć Tirany) - zastanawiam się czy to nie jest po prostu bilelt na ten bus miejski.

#42 PostWysłany: 25 Sie 2022 11:17 
Awatar użytkownika

Loty: 372
Kilometry: 518 043
złoty
10 września mam lot z Tirany do Rzymu o 6:15 rano.
Biorąc pod uwagę, że muszę być na lotnisku ok. 5 rano myślę nad tym, żeby przyjechać ostatnim autobusem na lotnisko i przenocować.

Czy ktoś z forumowiczów zaliczał nockę na lotnisku ?
Na stronie https://www.sleepinginairports.net/guid ... -guide.htm jest opisane, że się da, ale chciałbym usłyszeć od kogoś z pierwszej ręki.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 10 Wrz 2022 17:55 

Loty: 32
Kilometry: 63 212
niebieski
Tirana to chyba najbardziej zakorkowane miasto jakie widziałem, więc czas przejazdu na lotnisko nie wynosi 30 minut jak piszą na stronie TIA, ale bliżej 50-60 minut. Nie polecam dojeżdżać na ostatnią chwilę.
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 10 Wrz 2022 17:59 
Awatar użytkownika

złoty
Doswiadczenia z wczoraj.

Autobus czeka na parkingu - w lewo z terminala.
Cena 400 LEK, można też płacić w euro (nie wiem ile, ale zazwyczaj stosuje się przelicznik ok. 117 LEK za 1 EUR - więc pewnie 3,5 EUR.
Faktycznie do Tirany jechałem w dużym korku (piątek, godzina 14).
Powrót już mniejszym busikiem w ok. pół godziny (21).

Po raz kolejny wydłużyły się godziny kursowania.Image

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#45 PostWysłany: 13 Wrz 2022 11:58 
Awatar użytkownika

złoty
W sobotę rano leciałem W6 o 6:15 do Rzymu.
Na lotnisku byłem o 4:50
Odebranie karty bardzo szybko - 2 minuty.
Do security ok. 15 minut oczekiwania.
Kontrola paszportowa dramat ! Kłębiący się tłum ludzi i 6 pograniczników, którzy - uwaga ! - przepisują z paszportu dane: numer paszportu, imię, nazwisko, cel lotu.
A to wszystko w zeszycie ze zżółkniętym papierem jakby leżał w szufladzie od lat 70-tych.

Podobno to chwilowa awaria, ale napędziło trochę strachu.
Przepchaliśmy się trochę na lewiźnie i daliśmy radę.
Samolot miał 40 minut opóźnienia, bo czekaliśmy na ludzi, którzy utknęli na kontroli paszportowej.

Swoją drogą bardzo miłe, że Wizzair czeka, a nie zamyka bramki i cześć.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 14 Wrz 2022 09:27 

Tomo14 napisał(a):
Kontrola paszportowa dramat ! Kłębiący się tłum ludzi i 6 pograniczników, którzy - uwaga ! - przepisują z paszportu dane: numer paszportu, imię, nazwisko, cel lotu.
A to wszystko w zeszycie ze zżółkniętym papierem jakby leżał w szufladzie od lat 70-tych.

Systemy zostaly zhakowane i przez pare dni robili wszystko recznie. Nie wiem czy jest juz sytuacja wyprostowana.
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 11 Lis 2022 18:24 
Awatar użytkownika

platynowy
Autobusy i busy do różnych miejscowości stały na końcu parkingu. Jakieś 200 metrów na wprost od wyjścia z przylotów. Jeszcze w terminalu były znaki wskazujące. Cena do Tirany 400 lek albo 4€. Nie wiem jak z innymi ale do autobusu do Tirany się po prostu wsiada a gdy ruszy jest pobierana opłata.
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 15 Lis 2022 13:50 

niebieski
Przystanek autobusów na lotnisku znajduje się dokładnie w tym miejscu https://pl.mapy.cz/s/musalaleko . Po wyjściu z terminala nie jest on od razu widoczny. Trzeba przejść wzdłuż parkingu po lewej ręce i biur wynajmu samochodów po prawej ręce. Po drodze co chwila podchodzi jakiś wolny strzelec, który oferuje oferuje podwiezienie do miasta.

Firma obsługująca linię z lotniska do Tirany bardzo elastycznie reaguje na zapotrzebowanie na przewozy. Na kurs może się podstawić zarówno busik na kilkanaście miejsc jak i dwunastometrowy autokar turystyczny. Podczas jazdy do każdego pasażera podchodzi konduktor, który zbiera opłatę za przejazd do kieszeni i nie wydaje żadnego biletu. Kiedy już zbierze opłatę od wszystkich wysiada na najbliższym skrzyżowaniu i oczekuje aż nadjedzie kurs z przeciwnej strony.
 Relacje PM off  

[ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości