Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 17 Sty 2018 12:24 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Aktualizacja w sprawie zakupu karty Bono na TFS - ten kiosk, o którym była już tutaj kilka razy mowa jest wiecznie zamknięty, kiedy przylatuję na Teneryfę :| Na szczęście jest też drugie miejsce, gdzie można ów kartę nabyć - stoisko z jakimiś tam chyba rozwiązaniami komórkowo-prepaidowymi, trzeba kierować się na napis Lycamobile. W niedzielę po południu mieli otwarte, podczas gdy wspomniany wcześniej kiosk zamknięty na cztery spusty.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 31 Sty 2018 04:36 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 10
Czołem, piszecie, że z kartą BONO VIA są możliwe przesiadki. 12 lutego będziemy się przemieszczać z południa wyspy na północ. Dokładnie z Los Gigantes do Pedro Alvarez koło La Laguny. W sumie będą 3 przesiadki w Las Arenas koło Puerto de la Cruz, La Orotavie i La Lagunie. Podczas tej pierwszej przesiadki chcemy się przesiąść do autobusu do La Orotavy. Szybka przesiadka, tylko kilkanaście minut czekania. Ale w La Orotavie chcielibyśmy trochę pozwiedzać. I tu moje pytanie: jaki jest maksymalny czas na przesiadkę - godzina? dwie...?
Pozdrawiam
Krzysiek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 12 Lut 2018 11:57 

Rejestracja: 12 Lut 2018
Posty: 1
Wiadomo coś więcej jak działa ta apka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 07 Kwi 2019 21:46 

Rejestracja: 01 Lis 2016
Posty: 30
Stan na marzec 2019:Trochę się pozmieniało co do biletów, bono już nie ma, jest nowa karta info tu teneryfa-autobusem,1435,85540&start=20 . Do kupienia w punkcie sprzedaży Lycamobile.
Pojawiła się nowa linia lotniskowa nr 40 (Estation Costa Adeje- Aeropuerto Sur)- czas przejazdu ok.40 minut.
Jeżeli ktoś preferuje transport taxi to wiosną taxi typu minibus z El Medano do TFS kosztowało wiosną 2018r. ok,15 e (kurs ranny).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 17 Sie 2020 14:25 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 126
Loty: 332
Kilometry: 914 600
nowa karta nazywa się " ten+ ". Można kupić 1 dniową za 10 euro, 7 dniową za 50 euro lub kartę bezterminową.Ta ostatnia do doładowania od 10 do 100 euro. Sama karta na dziś kosztuje 2 euro.
Na lotnisku południowym, aktualnie jest automat, w kolorze soczystej zieleni. Automat jest obok stanowisk autobusowych, czyli przed budynkiem. Ja 2 dni temu miałam to szczęście, że pani z TITSA stała obok niego i pomagała w zakupie karty i jej doładowniu. ale jakby był mus to i sama bym kupiła.
Płacić można kartą lub gotówką. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 17 Sie 2020 15:47 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Ten+ istnieje już od ponad 2 lat, więc taka nowa to znowu nie jest ;) I min. kwota doładowania do 5 EUR, nie 10.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 22 Maj 2021 01:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Kilka słów o dojeździe transportem publicznym do Santa Cruz.
W czasach covidowych nie sprzedają w autobusie biletów za gotówkę. Przed terminalem lotniska jest automat Titsa, w którym zakupimy i doładujemy karty Ten+. Za kartę zapłacimy obecnie 2 euro, mogliśmy korzystać z jednej na dwie osoby. Minimalna kwota doładowania to 2 euro. Przy automacie krząta się pani z obsługi, która pomaga w zakupie i doradzi kwotę doładowania, jeśli sami wcześniej nie sprawdziliśmy ile potrzebujemy. Doładowanie za 15 euro starczyło z nawiązką na dojazd do Santa Cruz (za osobę bodajże 6,95 euro).
Numer autobusu: 111 - odjeżdża ze stanowiska 34 (ważne, bo zaraz obok również podjeżdża 111, ale jeżdżący w kierunku Los Cristianos/Costa Adeje). Czas przejazdu do dworca Intercambiador (przystanek końcowy) wyniósł ok. 1 godziny.

Załączniki:
2-IMG_20210410_171030797-001.jpg
2-IMG_20210410_171030797-001.jpg [ 172.84 KiB | Obejrzany 2791 razy ]
1-IMG_20210410_170609295-001.jpg
1-IMG_20210410_170609295-001.jpg [ 142.21 KiB | Obejrzany 2791 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 29 Lip 2021 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Hej, mam ciasną przesiadkę między TFS>TFN. Normalnie jest bezpośredni autobus (343) ale covid go zawiesił.

Czy jest jeszcze jakaś opcja na zrobienie tego transferu poniżej 1,5h poza prywatnym taxi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 29 Lip 2021 17:35 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Pytaj na grupach na fejsie. Są osoby, które oferują transfery.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 29 Lip 2021 17:39 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Według mnie nie, do tego na TFS z samolotu wychodzi się "rękawem"
To jest jednak sporo kilometrów, do tego ten zjazd z autostrady na lotnisko prawie zawsze w ciągu dnia się korkuje
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 19 Paź 2021 09:21 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Witam,
Czy jadąc linią 111 z lotniska w kierunku Costa Adeje 5-osobową rodziną można nabyć jakąś kartę w stylu jak w Alicante, że wychodzi dużo taniej tym Ten+ niż zwykłe bilety za 3,70 EUR/os.? Czy to się nie da i trzeba po prostu za tę kwotę doładować kartę - czyli RT za 37 EUR plus 2 EUR karta?
Bo rozumiem, że Polska Karta Dużej Rodziny nie załapie się na odpowiednik takiej hiszpańskiej KDR Ten+?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 19 Paź 2021 12:29 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Z kartą Ten+ wyjdzie 2,90 EUR/os, to jedyna oszczędność. Nie słyszałem o żadnych przywilejach dla rodzin dla nie-rezydentów.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 19 Paź 2021 13:17 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Zawsze to 8 EUR łącznych oszczędności - przy 5 biletach RT. Dzięki! :)
P.S. I tą spodziewaną do wydania kwotą należy doładować taką kartę - mam rację, tak? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 19 Paź 2021 13:39 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
sanchopan napisał(a):
I tą spodziewaną do wydania kwotą należy doładować taką kartę - mam rację, tak? :)

Teoretycznie (a może i praktycznie) tak, chociaż ja staram się nie mieć środków na styk. Nie wiem dokładnie jak od strony technicznej obciążanie karty działa, ale jak spojrzę na wykaz moich kursów na koncie ten+, to najpierw jest obciążenie na kwotę od przystanku na którym wsiadam do końca trasy, a dopiero przy wysiadaniu (czyli drugim odbiciu karty), kwota za niewykorzystany odcinek wraca na kartę (czyli teoretycznie potrzeba więcej na karcie niż wykorzystam). W kierunku do Costa Adeje sprawa jest jasna, bo to końcowy przystanek, ale jak będziesz wracał, to nie wiem czy nie będzie próbowało pobrać na początku 5x6,25 EUR (jak za kurs do Santa Cruz). No chyba, że powiesz kierowcy 'pięć osób, lotnisko' i wtedy on już wbije odpowiednią kwotę. Doładuj na styk i daj znać jak poszło, chętnie się dowiem jak to działa w takich przypadkach :)
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 19 Paź 2021 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
I o ile dobrze pamiętam, jak braknie kasy na karcie, to mozna doplacic brakujaca reszte gotowka u kierowcy.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 24 Gru 2021 00:07 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Ktoś kto jest lub będzie niedługo na Teneryfie mòglby wstawić zdjęcie tablicy z lotniska z aktualnymi urzédowymi cenami taksòwek z lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 02 Sty 2022 13:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Korzystałem z komunikacji miejskiej na Teneryfie więc podzielę się spostrzeżeniami.

Kartę "ten+" można kupić na lotnisku zarówno TFS jak i TFN w automacie. Koszt to nadal 2 €. Na jedną kartę można nabijać co najmniej dwie osoby. Na tym niestety kończy się "łatwość". Problemem jest doładowanie, tj. nie do końca wiadomo w jakiej kwocie należy doładować kartę bo nie jest nigdzie na rozkładzie napisane ile konkretnie dany kurs kosztuje. Plusem jest, że nadal przy automatach kręcą się pracownicy pomagający kupić bilet.

Jechałem autobusem 343. Wygodna opcja dostania się z lotniska TFS do TFN bo autobus nie ma nigdzie przystanku "w trasie". Z kartą "ten+" bilet kosztował około 8 €. W drugą stronę (TFN-TFS) chciałem wrócić tak samo i tutaj pracownik zwrócił mi uwagę, że autobus 343 na TFN przyjeżdża z Puerto de la Cruz często pełen albo z minimalną ilością miejsc i wtedy jest ryzyko nie zabrania na pokład. Także uwaga jeżeli ktoś miałby ciasną przesiadkę na TFS.

Pojechałem więc opcją przesiadkową tj. TFN- Santa Cruz De Tenerife (autobus 20) i Santa Cruz De Tenerife - TFS (autobus 111). Te dwa ostatnie autobusy jeżdżą stosunkowo często a ich rozkład pokrywa się z tym co pokazuje google maps. Tylko uwaga na opóźnienia, na 111 czekałem kwadrans bo kierowca miał przerwę także lepiej być trochę wcześniej na przystanku.
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
tarman uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 02 Sty 2022 13:52 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@klapio Cenę kursu możesz sprawdzić na stronie Titsy. Poza tym jak doładujesz za mało, to zawsze możesz dopłacić u kierowcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 02 Sty 2022 23:02 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
Jeżeli kupuje się kartę na doładowanie/bilet jednodniowy/tygodniowy w automatach na przystankach tramwajowych linii Santa Cruz de Tenerife - San Cristóbal de La Laguna to można ominąć opłatę 2 EUR. Wtedy zamiast twardego plastiku dostaje się kartonik, który działa w identyczny sposób i nie ma opłaty za jego wydanie.
Jeśli planuje się jeździć gdzieś dalej lepiej kupić bilet sieciowy np. jednodniowy za 10 EUR. To nie jest napisane wprost, ale jest on ważny 24 godziny od daty pierwszego skasowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 02 Sty 2022 23:39 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
klapio napisał(a):

Jechałem autobusem 343. Wygodna opcja dostania się z lotniska TFS do TFN bo autobus nie ma nigdzie przystanku "w trasie". Z kartą "ten+" bilet kosztował około 8 €. W drugą stronę (TFN-TFS) chciałem wrócić tak samo i tutaj pracownik zwrócił mi uwagę, że autobus 343 na TFN przyjeżdża z Puerto de la Cruz często pełen albo z minimalną ilością miejsc i wtedy jest ryzyko nie zabrania na pokład. Także uwaga jeżeli ktoś miałby ciasną przesiadkę na TFS.


Ryzyko jest bardzo duże, ja już na trzecim przystanku w Puerto de la Cruz nie miałem miejsc. Na szczęście Titsa staje na wysokości zadania i podstawia drugi autobus za jakieś 10-20 minut. I chyba robią tak stale, bo podobną akcję widziałem z autobusem 348 na Teide, gdzie też chętnych było więcej niż miejsc i pojechały dwa autobusy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group