Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Mar 2011 19:18 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Jak dojechać z lotniska w Tallinie do centrum miasta (okolice dworca kolejowego)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#2 PostWysłany: 27 Mar 2011 19:38 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 351
niebieski
bus nr 2 - 1,6E
ja polecam spacerek, do dworca autobusowego są z 2 km, kolejowy to nie wiem, ale do centrum jest max 5 km, chodnik jest
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Mar 2011 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 776
Dzisiaj właśnie wracałem z Tallina.
Fakt, kupując u kierowcy płaci się chyba około 1,6E.
Kupując bilet w kiosku, płaci się 0,98E.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Mar 2011 10:04 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Dzięki za info. Lecę w piątek, zero stopni i śnieg z deszczem, więc spacerek odpada, skorzystam z autobusu :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Sty 2013 05:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Od 1 stycznia Tallin wprowadza bezpłatne przejazdy komunikacją miejską jest jednak ale.. tylko dla wszystkich mieszkańców Tallinna. Podobno zlikwidowano jednocześnie rzeszę kontrolerów, zatem czy orientuje się ktoś czy faktycznie można zaryzykować 2dniowy wyjazd bez biletu ;)

http://www.lewica.pl/index.php?id=27437 ... w-Tallinie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin [Estonia]
#6 PostWysłany: 02 Lut 2014 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 130
Jak w tym momencie wygląda kwestia dojazdu? coś się pozmieniało czy powyższe informacje są nadal aktualne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin [Estonia]
#7 PostWysłany: 02 Lut 2014 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 250
Loty: 16
Kilometry: 22 529
nr 2 do centrum albo 65 na wschód.
_________________
http://my.flightmemory.com/Tatatata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin [Estonia]
#8 PostWysłany: 19 Lut 2014 11:59 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 8
Wie ktoś coś więcej na temat busów które za 5 eur dowożą nas w dowolne miejsce w Tallinnie? Gdzie mają postój na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin [Estonia]
#9 PostWysłany: 19 Lut 2014 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Niestety nie kojarzę, ale są w Tallinie dość tanie taksówki. Warto sprawdzić najbardziej korzystny cennik w internecie. Dojazd otnisko-centrum to koszt około 10Euro.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin [Estonia]
#10 PostWysłany: 05 Kwi 2014 00:17 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
1. linia autobusowa "2" jest bardzo przydatna dla turystów, bo łączy lotnisko, dworzec autobusowy dalekobieżny, hub autobusowy pod centrum handlowym Viru, skraj Starego Miasta, Rotermanni oraz terminal promowy;
niestety dla tubylców chyba znacznie mniej, bo nawet w dni powszednie w godzinach szczytu nie kursuje częściej niż co 20 minut, a nam zniknął jeden kurs i zrobiło się ponad pół godziny czekania
2. lotnisko (Lennujaam) nie jest ostatnim przystankiem tej linii, która robi pętlę pod terminal ulicą jednokierunkową, więc należy uważać, żeby zamiast do miasta nie pojechać w przeciwnym kierunku
3. linia K90 Hansabuss wspomniana w:
http://www.fly4free.pl/tallinn-stolica- ... -poradnik/
od dawna nie istnieje
4. wszystkie bilety poza jednorazowymi za 1,60 EUR u kierowcy są kodowane na karcie e-ticket;
kaucja za nią wynosi 2 EUR i nie da się jej tak łatwo pozbyć jak jakiegoś Oystera (chyba tylko w jednym miejscu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin [Estonia]
#11 PostWysłany: 05 Kwi 2014 01:31 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 39
taksówka z centrum, zamawiana przez hostel, na lotnisko kosztowała mnie 5 Euro (z napiwkiem), ale pewnie ceny taxi z ulicy są sporo wyższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Maj 2014 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
seelk napisał(a):
czy orientuje się ktoś czy faktycznie można zaryzykować 2dniowy wyjazd bez biletu ;)

Można śmiało ryzykować jazdę bez biletu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin [Estonia]
#13 PostWysłany: 04 Cze 2014 09:00 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Ja bym raczej nie ryzykowal.
W autobusie nr 2 jadacym z i na lotnisko zdarzaja sie kontrole - sam takiej doswiadczylem. Moze na innych liniach ich nie ma, ale z drugiej strony miejscowi zawsze przy wsiadaniu przykladaja swoje elektroniczne karty do kasownikow (pewnie swiadczace o prawie do bezplatnej komunikacji), wiec w jakims celu chyba to robia...

Poza tym kupujac elektroniczna karte za 2 EUR mozna kupic bilet 24h za 3 EUR, a wiec nawet taniej niz wielu polskich miastach.
Nie wiem, czy warto dla tych 12,50 zl oszukiwac...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin [Estonia]
#14 PostWysłany: 04 Cze 2014 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
gmak napisał(a):
4. wszystkie bilety poza jednorazowymi za 1,60 EUR u kierowcy są kodowane na karcie e-ticket;
kaucja za nią wynosi 2 EUR i nie da się jej tak łatwo pozbyć jak jakiegoś Oystera (chyba tylko w jednym miejscu)

A może spróbować przekazywać e-kartę dalej na forum? Na pewno znaleźliby się chętni, z korzyścią dla obu stron...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Cze 2014 09:39 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
seelk napisał(a):
Od 1 stycznia Tallin wprowadza bezpłatne przejazdy komunikacją miejską jest jednak ale.. tylko dla wszystkich mieszkańców Tallinna. Podobno zlikwidowano jednocześnie rzeszę kontrolerów, zatem czy orientuje się ktoś czy faktycznie można zaryzykować 2dniowy wyjazd bez biletu ;)

http://www.lewica.pl/index.php?id=27437 ... w-Tallinie



Bylem w lutym 2 dni.
Nie polecam jazdy bez biletu.

Jechalem tramwajem w okolicach dworca, w oddali widac auto i 3-4 osoby w kamizelkach odblaskowych. Tramwaj zatrzymal sie miedzy przystankami, kontrolerzy weszli, sprawdzili wszystkim bilety. Tych bez biletu zabrali ze soba do auta a tramwaj odjechal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin [Estonia]
#16 PostWysłany: 04 Cze 2014 09:49 

Gregggor napisał(a):
A może spróbować przekazywać e-kartę dalej na forum? Na pewno znaleźliby się chętni, z korzyścią dla obu stron...

Ma to sens tylko w dużych miastach, bo wysyłka się raczej nie kalkuluje. Tzn może matematycznie się kalkuluje, ale czy komuś dla 1,5 PLN oszczędności będzie się chciało cisnąć w kolejce na poczcie? :)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin [Estonia]
#17 PostWysłany: 04 Cze 2014 10:01 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
Trochę dziwne z tymi kontrolami. Tydzień temu jechałem autobusem 2 z/na lotnisko i płacąc kierowcy żadnego biletu nie dostałem (zresztą nie tylko ja). Przy kierowcy była tacka z monetami i to wszystko. W przypadku takiej kontroli mogłoby być nieciekawie, pomimo opłacenia przejazdu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin [Estonia]
#18 PostWysłany: 04 Cze 2014 12:18 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Dziwne to jest raczej to, ze nie chciales biletu i dales kierowcy zarobic na lewo. ;)
Normalnie daja bilet w formie wydruku z takiej maszynki, ktora jest po prawej stronie kierownicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin [Estonia]
#19 PostWysłany: 04 Cze 2014 13:00 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
Gdy ja kupowałam bilet kierowca wydał resztę, a na kasę nabił dopiero w wolnej chwili, po pewnym czasie (być może przyciśnięty moją obecnością w pobliżu :D) i wydał paragon. Mimo wszystko, nie spotkaliśmy ani jednej kontroli podczas kilku przejazdów z jednego końca miasta na drugi (szlakiem atrakcji turystycznych ;) ) i słyszeliśmy, że zdarzają się one bardzo rzadko. Ze zwrotem karty podobno faktycznie są problemy.

A może ktoś wie po co mieszkańcy "podbijają" swoje karty? :D Ciągle mnie to ciekawiło... Nie wystarczy samo ich posiadanie plus jakiś dowód z adresem zamieszkania?
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin [Estonia]
#20 PostWysłany: 04 Cze 2014 13:06 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 20
gmak napisał(a):
A może spróbować przekazywać e-kartę dalej na forum? Na pewno znaleźliby się chętni, z korzyścią dla obu stron...


Mam w posiadaniu dwie karty, chętnie oddam - Kraków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group