Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#141 PostWysłany: 18 Lip 2017 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 273
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Nie wiem czy było, ale wizzair dodał informację o lotnisku na swojej stronie:

https://wizzair.com/en-gb/information-a ... -szymany#/

Jak się okazuje mieszkańcy Częstochowy będą mieli bardzo blisko na lotnisko:)

Załączniki:
olsztyn.jpg
olsztyn.jpg [ 70.66 KiB | Obejrzany 3918 razy ]
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#142 PostWysłany: 18 Lip 2017 15:11 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
ciamek napisał(a):
W końcu byłem na tym lotnisku i stwierdzam, że to najgorsze lotnisko w Polsce jeśli chodzi o obsługę. Są tak znudzeni (mając dwa loty dziennie), że przechodzą samych siebie w upierdliwości. 5 razy musiałem okazać dowód między wejściem do terminala a wejściem do samolotu! Na security (lot krajowy) kobieta z czystej złośliwości i znudzenia wybebeszyła mój plecak, rozkręcając nawet zwitki brudnych skarpetek (to już zakrawało na jakąś perwersyjną dewiację). Na pytanie czego właściwie szuka - nie była w stanie odpowiedzieć. Po brodzie też mnie przeczesali palcami - masaż podbródka jest ok, ale nie kiedy robi go śmierdzący czosnkiem facet... :D

Ogólnie - masakra...


Jest postep! Dowod pokazuje sie teraz jedynie 4 razy!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#143 PostWysłany: 20 Wrz 2017 20:16 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Czy ktos cos wie moze o jakims sensownym parkingu przylotniskowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#144 PostWysłany: 26 Paź 2017 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Czyżby do Lwowa?
http://gazetaolsztynska.pl/472917,Z-Por ... z4weFVLaOX
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#145 PostWysłany: 26 Paź 2017 23:07 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@Zibid nie zdziwiłbym się, gdyby to było jedno z mniej popularnych miast. Trzymam kciuki za Olsztyn, chętnie przeleciałbym się jakąś mniej znaną linią, najlepiej na jakimś ciekawym typie samolotu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#146 PostWysłany: 26 Paź 2017 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Ptaki ćwierkają ze jutro maja ogłosić
.... ale generalnie to bieda jest...... kciuki trzymać trzeba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#147 PostWysłany: 28 Paź 2017 13:11 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 14
Jest czarter do Burgas (Bułgaria) na wakacje. Ogłoszone na piątkowej konferencji.
Fajnie że coś dodali ale mogłoby być połączenie do Niemiec, Holandii ,Irlandii itp


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Paź 2018 11:18, edytowano w sumie 1 raz
N , H , I ,,,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#148 PostWysłany: 08 Lis 2017 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Image
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#149 PostWysłany: 08 Lis 2017 17:56 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Tylko te godziny lotów:
Loty z Szyman będą obsługiwane 2 razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Samolot będzie startował ze Lwowa o godz. 1.40, a w Szymanach wyląduje o 2.15 w nocy. W drugą stronę start z Szyman przewidziany jest na godz. 3.25 w nocy, a lądowanie we Lwowie o godz. 5.35 lokalnego czasu. Ceny biletów zaczynają się od 239 PLN za podróż w obie strony
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#150 PostWysłany: 12 Lut 2018 18:24 

Rejestracja: 03 Mar 2016
Posty: 68
Loty: 53
Kilometry: 52 073
Jutro (13.02.2018) zostanie ogłoszone nowe połączenie z Olsztyn-Mazury, które będzie obsługiwane przez WizzAir.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#151 PostWysłany: 13 Lut 2018 13:38 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 14
paramedic napisał(a):
Jutro (13.02.2018) zostanie ogłoszone nowe połączenie z Olsztyn-Mazury, które będzie obsługiwane przez WizzAir.

http://mazuryairport.pl/a_nowy-kierunek ... d_109.html

Bedzie Dortmund. 2 razy w tygodniu od 14 maja. 11:25 godzina odloty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#152 PostWysłany: 24 Paź 2018 13:15 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 14
Podobno loty czarterowe do Burgas(Bułgaria) na sezon letni 2019 potwierdzone, wykonywane są przez SmallPlanet które ostatnio ma problemy i się zastanawiam jak to wpłynie ostatecznie na loty z tego lotniska.


Loty do Dortmundu, Londynu Luton i Londynu Stansted cieszą się powodzeniem, latają pełne lub prawie pełne samoloty regularnie ale o innych kierunkach cisza i nie zapowiada sie na zmiany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#153 PostWysłany: 24 Paź 2018 13:34 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
tak z ciekawości - dlaczego wątek o tym lotnisku jest był w Luźnych gatkach?
;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#154 PostWysłany: 11 Gru 2018 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 55
Loty: 29
Kilometry: 45 500
Cytuj:
Od kwietnia polecimy z Mazur do Krakowa

LOT ROZSZERZA SIATKĘ POŁĄCZEŃ PORTU LOTNICZEGO OLSZTYN–MAZURY

Podczas wspólnej konferencji prasowej Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która odbyła się 11 grudnia 2019 r. w Olsztynie, ogłoszono rozszerzenie siatki połączeń Portu Lotniczego Olsztyn–Mazury o loty do Krakowa oraz wznowienie lotów do Lwowa w sezonie letnim 2019.

Inauguracyjny lot do Krakowa zaplanowany jest na 25 kwietnia 2019 r. Rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele – do 30 września 2019 r. Rejsy będą wykonywane samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów.

Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie www.lot.com a ich ceny zaczynają się od 199 zł w obie strony.


http://mazuryairport.pl/a_od-kwietnia-p ... a_129.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 05 Sty 2019 23:01 

Rejestracja: 05 Sty 2019
Posty: 2
Lotnisko ładnie położone, ładny terminal i nawet miła obsługa ale niestety tylko do kontroli bezpieczeństwa. Od tego momentu zaczyna się "średniowiecze". Aroganccy funkcjonariusze celni każą wszystkim pasażerom zdejmować buty już 10m przed bramką bezpieczeństwa, a po przejściu bramki bezpieczeństwa trzeba iść następne 10m po brudnej i lodowatej podłodze żeby odebrać obuwie. Nikogo nie interesuje że po pierwsze jest to niehigieniczne a po drugie nie jest to zdrowe dla kogoś kto musi stać 5 min. na lodowatej podłodze jeśli ma chore stopy albo stawy. W rozporządzeniu Unii Europejskiej nr 2320/2002 oraz 820/2008, a także w Decyzja nr 4333/2008 jak również w Krajowym Programie Ochrony nie ma wyraźnego wskazania, że pasażer poddawany kontroli bezpieczeństwa musi zdjąć obuwie!!! Według europejskich przepisów, jest wymagane zdjęcie obuwia tylko w wypadku gdy urządzenia kontrolujące np. bramki sygnalizują jakieś nieprawidłowości. Może nie wszyscy wiedzą, ale lotnisko w Szymanach powstało na byłym radzieckim lotnisku transportowym. Lotnisko zmieniło sie nie do poznania, ale niestety przy kontroli bezpieczeństwa zostały przepisy radzieckie albo jakieś inne, w każdym razie na pewno nie europejskie!!! Życzyłbym sobie i innym pasażerom trochę więcej wyrozumiałości i szacunku od funkcjonariuszy celnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#156 PostWysłany: 07 Sty 2019 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Niestety potwierdzam powyższe, lotnisko jest bardzo ładne, ale security to jakaś kpina.
Obsługują jeden/dwa loty dziennie w dużych odstępach czasu a kolejki większe niż na Okęciu podczas strajków.
Jeden każe wszystkim zdejmować buty, reszta gapi się w ścianę a tłum stoi w kolejce.

Mała uwaga dla spóźnialskich, security zamykają sporo przed lotem (pewnie kawa stygnie na zapleczu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#157 PostWysłany: 03 Lip 2020 18:13 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Pierwszy raz w Mazury Airport ... Myślałem, że nikt nie przebije security z Zielonej Góry a jednak ....
Jedynym w ciągu dnia szynobusem dotarłem na LOT do Krakowa . Trafiłem w rozkład idealnie ;)
Przy wejsciu 4 ludzi z security chciało mój bilet . Jako , że nie ma możliwości odprawy online przekonywałem nadgorliwą ekipę, że mam tylko emaila a bilet dostanę jak mnie wpuszczą do srodka .Udało się! Podczas odprawy pani nie umiała wbić mojej srebrnej karty miles and more , ale nie planowałem nadawać bagażu więc zrezygnowalismy z tej trudnej operacji . W strefie kontroli bezpieczeństwa tylko ja i 7 osób security . Mój mały plecak został mocno przeswietlony , ja również. Niestety pan przeliczył, ze mam 11 buteleczek z plynami ( kosmetyki) . Potem stwierdzil ze woreczek musi być szczelnie zamknięty jeśli nie to trzeba wyrzucić kolejne butelki . Pod wpływem nacisku woreczek pękł. Jedna jedyna miła pani zasugerowała, że może nadam kosmetyczkę jako bagaż. Wróciłem do check in . Pani jak mnie zobaczyła od razu zawołała...Pawła. Koledze tej pani , Pawłowi udało się wbić moją kartę i zaraz potem zobaczyli na ekranie że mogę nadać bagaż za darmo . Gdy wróciłem do panow z kontroli bezpieczeństwa czekał juz na mnie test na obecność narkotyków i srodkow pirotechnicznych. Potem obok mnie postawiono 7 osobę z security z psem , który mnie wąchał . Czekając na lot pan z psem nie zrezygnował cały czas z kontroli sprawdzając nasze okolice. Jeśli więc ktoś myśli, że będzie się nudził na tym lotnisku to gwarantuję, że się myli . Atrakcji będzie mnóstwo;)
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#158 PostWysłany: 06 Lut 2021 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 859
niebieski
Lecę w przyszłym tygodniu na durnolot KRK-SZY-KRK i mam 45 minut na "przesiadkę"...czytając te historie o security zastanawiam się czy wszystko się uda. Czy od razu zgłosić ten fakt szefowej pokładu i ona to dalej przekaże po lądowaniu? Lecę właściwie bez bagażu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#159 PostWysłany: 06 Lut 2021 19:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Wyślij maila żeby przygotowali Ci Boarding Pass i po problemie będzie. Ekipa krakowska opanowała to na tyle, ze nawet piwa można się napić na spokojnie w SZY przed lotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
kubus95 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#160 PostWysłany: 06 Lut 2021 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
rogerg85 napisał(a):
Życzyłbym sobie i innym pasażerom trochę więcej wyrozumiałości i szacunku od funkcjonariuszy celnych.


Celnych? Na pewno?
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group