Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#41 PostWysłany: 30 Sie 2015 14:48 

Rejestracja: 03 Maj 2015
Posty: 6
Zobacz jaki jest temat? Szymany. Nie interesuje mnie lotnisko w Lodzi cz Radomiu. Jak dla mnie Radom to klapa, ktora nie powinna powstac. Mazury nie maja bliskiej alternatywy.
Jechalem miesiac temu z KRK na Mazury - istna katorga.
Rowniez nie porownywalbym tu polaczenia Gdansk-Krakow bo chyba przyznacie, ze pod wzgledem kolejowym i drogowym jest duzo lepiej.

Sent from my XT1068 using Tapatalk


Ostatnio edytowany przez Abcn, 31 Sie 2015 10:54, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#42 PostWysłany: 30 Sie 2015 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4001
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
mario852 napisał(a):
.... Dojazd na Mazury jest katastrofalny zarowno samochodem, autobusem jak i pociagiem.
Moim zdaniem Mazury maja ogromny potencjal a lotnisko moze wiele pomoc.


Polecam wszystkim osobom, które mówią o promocji Mazur poprzez lotnisko w Szymanach wzięcie do ręki mapy (tudzież użycie narządzia Google).

Mazury mają dwie wakacyjne stolice - małą czyli Mikołajki i dużą czyli Giżycko.
Z Szyman do Mikołajek jest 70 km czyli jakieś 1:15 jazdy - w tym 0 km po drogach dwupasmowych
do Giżycka z Szyman jest już 101 km i jakieś 1:45 jazdy, także bez szerokich dróg.

Lotów krajowych nie będzie (mam nadzieję, że w żadnej chorej głowie nie urodzi się pomysł stworzenia potworka w stylu Bydgoszcz-Kraków)

Poza sezonem letnim loty turystyczne nie mają praktycznie żaden sens, wtedy pozostaje liczyć na biznesowo/pracowniczą część lotów, no ale tutaj odpowiadałem w kwestii promocji Mazur
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Sie 2015 16:20, edytowano w sumie 1 raz
skrocenie cytatow
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#43 PostWysłany: 30 Sie 2015 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 99
Nie wiem kiedy ostatnio byłeś na Mazurach ale trochę się zmienia i mimo wszystko Cię zaskoczę ale coraz więcej ludzi wybiera inne miejsca niż wspomniane przez Ciebie zatłoczone miejsca. To oczywiste, że turystycznie Mazury istnieją tylko w sezonie i tu nie ma wątpliwości. Poza tym przypominam o emigracji zarobkowej. Idąc Twoim tokiem myślenia to zastanawiam się jakim cudem lotnisko w Rzeszowie jeszcze istnieje?? Kraków blisko.. wschód to przecież bieda. Kto tam lata?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#44 PostWysłany: 30 Sie 2015 15:58 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 418
srebrny
A co drugi z mieszkańców ma kogoś w Niemczech - rodzinę,przyjaciół,znajomych. Wiem bo mam liczną rodzinę w Szczytnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#45 PostWysłany: 30 Sie 2015 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mario852 napisał(a):
Przeraza mnie spisywanie przez Was takiego lotniska jak Szymany na straty. Ogolnie przeraza mnie ten polski pesymizm. Cokolwiek powstanie to od razu zlee nie takie nie warto. Po 15 latach zycia poza Polska czasami sobie mysle, ze Polska to takie gniazdo ponurych nieudacznikow.


Pozdrawiam z Hiszpanii, centrum europejskiego optymizmu. I przy okazji polecam linki:
https://en.wikipedia.org/wiki/Castell%C ... ar_Airport
https://en.wikipedia.org/wiki/Huesca%E2 ... os_Airport
https://en.wikipedia.org/wiki/Ciudad_Re ... al_Airport

polecam zwłaszcza informacje dotyczące liczby obsłużonych pasażerów

Czemu nikt z Was nie pomysli nad tym jaka mozliwosc rozwoju wojewodztwa daje takie lotnisko ?


Tzn jakie możliwości? możesz opisać?

Tam nie ma lotniska w promieniu wielu kilometrow. Patrzac pod wzgledem turystycznym oraz emigracji to jestem przekonany, ze z czasem te lotnisko bedzie rentowne.

Czyli, krótko mówiąc, Londyn, Dublin, Oslo i Sztokholm, wszystko 'na dopłatach' i tanimi liniami? uuu, już widze jak warminsko - mazurskie się obłowi na tym lotnisku

kilka linków które mogą Cię zainteresować:
http://supernowosci24.pl/24-miliony-zlo ... -jasionce/

http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i ... 60803.html



btw: do Gdańska i do Wawy jest z Olsztyna ok 200 km --- nie jest to jakoś szczególnie blisko, ale dla emigracji latającej do kraju 2-3 razy w roku spokojnie do przełkniecia. Poza tym ilość kierunków z Gdańska i Wawy zawsze będzie o niebo większa niż te z Szyman


Oczywiscie jest potrzebne odpowiedzialne zarzadzanie i promocja.
nie mogę się nie zgodzić
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#46 PostWysłany: 30 Sie 2015 21:49 

Rejestracja: 03 Maj 2015
Posty: 6
Jakie mozliwosci pytasz? Przede wszystkim mozliwosci przyciagniecia turystow. Chyba nie powiesz, ze Mazury nie maja potencjala pod wzgledem turystycznym. Wystarczy spojrzec na ilosc turystow kazdego, ilosc zachodnich sasiadow i ilosc samochodow z tablicami z calej PL. Nie jestem z Mazur ale moja narzeczona pochodzi stamtad i jestesmy u niej raz w roku (mieszkamy w uk) a moglibysmy znacznie czesciej ale jak juz wspomnialem dostanie sie do Warszawy to katorga (nie kazdy mieszkaniec mazur mieszka w Olsztynie z ktorego i tak nie ma rewelacyjnego polaczenia). Nie wiem kompletnie co ma do tego porownanie z hiszpanskim lotniskiem. Nie dam sobie reki uciac za to ze lotnisko bedzie rentowne ale lotnisko powstalo wiec zamiast krytykowac lepiej spojrzec na to optymistycznie jak na szanse. Ja tam wierze, ze te lotnisko ma duza wieksza szanse na sukces niz Radom.

( P.S pisze z innego konta ale to ja "satori". W tel mam inny profil zalozony kiedys przez przypadek.)

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#47 PostWysłany: 30 Sie 2015 21:56 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Dane są za 2012 rok, a o ile pamiętam to lotnisko w Lublinie oddano w połowie grudnia 2012 stąd liczba 6000 pasażerów przez 2 tygodnie 2012 roku.
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#48 PostWysłany: 30 Sie 2015 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
satori napisał(a):
... Idąc Twoim tokiem myślenia to zastanawiam się jakim cudem lotnisko w Rzeszowie jeszcze istnieje?? Kraków blisko.. wschód to przecież bieda. Kto tam lata?

No to może przeleć się kiedyś to zobaczysz kto lata. Otóż ten biedny wschód!

Nie przejrzałem tego tematu ale domyślam się, że chodzi o za i przeciw powstawaniu lotniska tam gdzie wrony zawracają gdzieś na Mazurach. Mógłbym powiedzieć: popatrzcie na Lublin... ale po co! Co roku lekką ręką wydaje się miliony (jak nie miliardy) na głupoty to co wam szkodzi wydać je na Mazurach?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#49 PostWysłany: 30 Sie 2015 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4001
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
satori napisał(a):
Nie wiem kiedy ostatnio byłeś na Mazurach ale trochę się zmienia i mimo wszystko Cię zaskoczę ale coraz więcej ludzi wybiera inne miejsca niż wspomniane przez Ciebie zatłoczone miejsca. To oczywiste, że turystycznie Mazury istnieją tylko w sezonie i tu nie ma wątpliwości. Poza tym przypominam o emigracji zarobkowej. Idąc Twoim tokiem myślenia to zastanawiam się jakim cudem lotnisko w Rzeszowie jeszcze istnieje?? Kraków blisko.. wschód to przecież bieda. Kto tam lata?


Ostatnio na Mazurach byłem 3 tygodnie temu, w tym roku 3 albo 4 razy ale 2 lata temu byłem tam 12 razy (w rożnych miesiącach). :D

Ja się odnosiłem do tego, że niby otwarcie lotniska ma promować region.
Więc loty w kierunkach pracowniczych odrzucilem, bo to akurat żadne promowanie regionu.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#50 PostWysłany: 31 Sie 2015 00:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Dla mnie to lotnisko jest źle położone. Jeśli lotnisko dla mazurskiego - to znacznie dalej - gdzieś w okolicach Mrągowa. Dobry dojazd na Wielkie Jeziora, dobry do Olsztyna. Nawet Kętrzyn i Ełk by się załapały. Szymany są zbyt blisko Warszawy, LOT raczej nie puści samolotu na trasę 150 km, do Łodzi jest 135 i nic nie lata, ani latać nie będzie. Dodatkowo tam jest, jak już wspomniano, fatalna infrastruktura, jedzie się wolnymi drogami i busy nie będą jeździć szybko.

No i sprawa jest taka, że tam ogólnie mieszka bardzo mało ludzi.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#51 PostWysłany: 31 Sie 2015 01:03 

Z lotniskami tak jak filharmoniami każde miasto musiało mieć filharmonię za unijne pieniądze, a przeciętny Polak chodzi do filharmonii raz na 135 lat.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#52 PostWysłany: 03 Wrz 2015 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiado ... 50760.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#53 PostWysłany: 03 Wrz 2015 22:18 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6221
HON fly4free
Cytuj:
Zbadano również, ile mieszkańcy regionu są skłonni wydać na bilet lotniczy w jedną stronę. Studenci zadeklarowali, że akceptowalną dla nich stawką będzie 75 euro. Większa część mieszkańców, około 2/3, wskazało stawkę do 100 euro
wizz i ryan powinni się już się ustawiać w kolejce, to może być prawdziwy hit w ich siatce ;)
ciekawe, czy zadano pytanie, jak często pytani byliby skłonni wydawać takie sumy na loty, obawiam się, że jedynie okazyjnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#54 PostWysłany: 07 Wrz 2015 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Architektonicznie lotnisko zapowiada się pięknie szkoda tylko, że poważnie grozi mu los Radomia...
Galeria fotek z funpage lotniska na FB. Ze zdjęć wygląda na jedno z najładniejszych lotnisk w PL
https://www.facebook.com/14776661558086 ... =1&theater
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#55 PostWysłany: 07 Wrz 2015 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3409
srebrny
Higflyer napisał(a):
Z lotniskami tak jak filharmoniami każde miasto musiało mieć filharmonię za unijne pieniądze, a przeciętny Polak chodzi do filharmonii raz na 135 lat.

Te dane nie są prawdziwe, no może tylko jeżeli chodzi o koncerty muzyki poważnej. Teraz w filharmonii masz wszystko, sam byłem wczoraj na ... kabarecie, obłożenie sali 100% i trzy występy dziennie :)
Także jeżeli chodzi akurat o filharmonie to nie ma analogii do lotnisk.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#56 PostWysłany: 29 Wrz 2015 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Lotnisko w Szymanach: Od wojskowego do pasażerskiego

http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiado ... 51118.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#57 PostWysłany: 29 Wrz 2015 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
Tomo14 napisał(a):
Lotów krajowych nie będzie (mam nadzieję, że w żadnej chorej głowie nie urodzi się pomysł stworzenia potworka w stylu Bydgoszcz-Kraków)

Tak luźno gadając, to jak coś ma być to właśnie loty krajowe. Dla mnie Mazury są bardziej odległe niż np. Włochy. Z Krakowa dojazd tam to niestety koszmar. Sam nigdy nie byłem na Mazurach a chętnie bym poleciał i mam nadzieję, że nie z przesiadką w Sztokholmie. ;)
Choć budowy tego lotniska nie popieram to naprawdę nie wiem czemu tak słabo u nas z połączeniami krajowymi. Ludzie płacą obecnie 120 zł za PKS np. z Krakowa do Koszalina, który jedzie 12 h. Gdyby była dobra kolej plus lotniska z połączeniami krajowymi takie autobusy nie miałyby sensu.
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#58 PostWysłany: 30 Wrz 2015 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4001
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Ok, tylko pamiętaj że lotów nie będzie organizowało lotnisko tylko przewoźnicy.

Mamy 2 duże lowcosty - żaden nie będzie latał tej trasy bo oni kierują się rachunkiem ekonomicznym a nie sentymentami.
Pozostaje krajowy przewoźnik, który też nie będzie robił tej trasy (porównywalna ze zlikwidowanym połączeniem do Bydgoszczy).

Jeżeli w ogóle coś będzie stamtąd latać to zapewne któryś z lowcostów kierunek pracowniczy czyli pewnie Londyn, może coś jeszcze.

Na Niemców latających sentymentalnie na swoje dawne włości bym raczej nie liczył.

Podsumowując - bez sensu to lotnisko, będzie drugi Radom.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#59 PostWysłany: 30 Wrz 2015 16:10 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
ja obstawiam Ryanair {Londyn , Dortmund} , Wizz sezonowo do Dortmundu .
Niestety port jest skazany na max 30-40 tys. pax rocznie , więcej nie wyciągnie


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Paź 2015 21:11, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#60 PostWysłany: 08 Paź 2015 10:36 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
rw30 napisał(a):
mario852 napisał(a):
Przeraza mnie spisywanie przez Was takiego lotniska jak Szymany na straty. Ogolnie przeraza mnie ten polski pesymizm. Cokolwiek powstanie to od razu zlee nie takie nie warto. Po 15 latach zycia poza Polska czasami sobie mysle, ze Polska to takie gniazdo ponurych nieudacznikow.


Pozdrawiam z Hiszpanii, centrum europejskiego optymizmu. I przy okazji polecam linki:
https://en.wikipedia.org/wiki/Castell%C ... ar_Airport
https://en.wikipedia.org/wiki/Huesca%E2 ... os_Airport
https://en.wikipedia.org/wiki/Ciudad_Re ... al_Airport

polecam zwłaszcza informacje dotyczące liczby obsłużonych pasażerów

Czemu nikt z Was nie pomysli nad tym jaka mozliwosc rozwoju wojewodztwa daje takie lotnisko ?


Tzn jakie możliwości? możesz opisać?

Tam nie ma lotniska w promieniu wielu kilometrow. Patrzac pod wzgledem turystycznym oraz emigracji to jestem przekonany, ze z czasem te lotnisko bedzie rentowne.

Czyli, krótko mówiąc, Londyn, Dublin, Oslo i Sztokholm, wszystko 'na dopłatach' i tanimi liniami? uuu, już widze jak warminsko - mazurskie się obłowi na tym lotnisku

kilka linków które mogą Cię zainteresować:
http://supernowosci24.pl/24-miliony-zlo ... -jasionce/

http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i ... 60803.html



btw: do Gdańska i do Wawy jest z Olsztyna ok 200 km --- nie jest to jakoś szczególnie blisko, ale dla emigracji latającej do kraju 2-3 razy w roku spokojnie do przełkniecia. Poza tym ilość kierunków z Gdańska i Wawy zawsze będzie o niebo większa niż te z Szyman


Oczywiscie jest potrzebne odpowiedzialne zarzadzanie i promocja.
nie mogę się nie zgodzić

Ciekawe co byś sam powiedział jakbys miał na lotnisko 200km.... emigracja 2-3x w roku? Widocznie mało widziałeś 2-3x lataja właśnie ci co maja 200km Znajomi z Londynu mieszkający w Wawie lataja co 2-3 tyg na weekend bo spokojnie mogą leciec w piatek po pracy.
Każdy obywatel płaci te same podatki to dlaczego maja iść na lotnisko w Modlinie i 200km dojazdu jak moga isc na coś bliższego.
Przez brak lotniska ciężko z przemysłem. W Białymstoku nie ma lotniska i przez to wielu inwestorów rezygnuje bo pociagow brak tj normalnych (bstok-wwa 200k 3.5h) ' transport droga ladowa tragiczny. Cargo jest bardzo bardzo potrzebne.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Paź 2015 22:46, edytowano w sumie 1 raz
L W ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group