Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 184 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 07 Kwi 2014 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1090
Loty: 51
Kilometry: 29 292
Wiem jak jezdza pociagi I pisze, ze potrzebuje na pkp z lotniska sie dostac. Dlugo trzeba czekac po porannym przylocie z WAW. Pojde sobie z buta I na stopa, chyba, ze jakis szanowny taksiarz zechce wziac 20 zl. Wiecej nie dam tym...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 07 Kwi 2014 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2011
Posty: 54
LimaK
dla jasności, są dwa przystanki PKP - Port Lotniczy Szczecin/ Goleniow i Goleniów.

http://www.przewozyregionalne.pl/smerfy ... a-lotnisko

7 km to ew. dworzec w samym Goleniowie. A tak wsiadasz na lotnisku, jedziesz do Goleniowa i stamtąd dalej...
pozdrav
R

PS może spróbuj dogadać się z "busiarzami" z Nowogardu lub Gryfic.
http://bartwal.republika.pl/

http://www.fedenczak.com.pl/przewozy/?s ... le/kontakt

czasami podjeżdżają pod lotnisko...
_________________
Moje podróże

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 07 Kwi 2014 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1651
srebrny
limaK napisał(a):
Wiem jak jezdza pociagi I pisze, ze potrzebuje na pkp z lotniska sie dostac. Dlugo trzeba czekac po porannym przylocie z WAW. Pojde sobie z buta I na stopa, chyba, ze jakis szanowny taksiarz zechce wziac 20 zl. Wiecej nie dam tym...


Chwila, chwila. Lądujesz o 8:40, pociąg lotniskowy odjeżdża o 10:16, w Goleniowie 8 minut na przesiadkę i Świnoujściu jesteś o 11:48. Zamykasz się w 20 zł za normalny bilet. Jakie taksówki, jaki stop?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Kwi 2014 16:36 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 495
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Może ktoś już przetarł szlaki i jest w stanie polecić godną uwagi korporację taxi?
Co prawda stacja pkp port lotniczy już powstała, jednak jakiekolwiek skomunikowanie w weekend, to nadal niemałe wyzwanie :?
Interesuje mnie połączenie z goleniowa, tam zamierzam dostać się pociągiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Kwi 2014 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1651
srebrny
Bardziej niż od korporacji, sprawa zależy od konkretnego taksiarza, za ile będzie chciał jechać "bez licznika".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 23 Kwi 2014 19:34 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 495
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
koncentrator napisał(a):
Bardziej niż od korporacji, sprawa zależy od konkretnego taksiarza, za ile będzie chciał jechać "bez licznika".


Odnoszę wrażenie jednak, że działa to nieco inaczej. Odległość z dworca pkp Goleniów na lotnisko, to nieco ponad 6km. Przeglądając strony internetowe korporacji taksówkarskich, cena za kilometr to ok 2 zł. Jednak obok tej samej Tabeli widnieje informacja, że dojazd na lotnisko, to koszt 30 zł. Wydaję mi się, że trzeba by teraz znaleźć korporację, która nie stara się zarabiać dodatkowych pieniążków na "lepszych" klientach. Oczywiście mogę się mylić, jednak na moje oko to zwykłe naciąganie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 16 Sie 2014 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1090
Loty: 51
Kilometry: 29 292
W środę rano przylecę LOTem do Goleniowa... będzie ktoś też leciał i się furmanką zabierał, czy może taksą na dworzec gnał? Bym się podczepił z chęcią (2 osoby).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 07 Gru 2014 20:48 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 32
Poszukuje opcji by dostać się na max 11:00 w piątek z Goleniowa do Gryfic. Bede lądował z Warszawy ~8:40. Szukalem w necie i tak: pkp odpada, busy prywatne - raczej kiepska informacja. Ktos sie orientuje jak sprawdzic ktore konkretnie zajezdzaja na lotnisko, ewentualnie jak szukać przystanku przy krajowej 6, który bedzie w okolicach wyjazdu z lotniska i czy wszyscy sie tam zatrzymuja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 12 Mar 2015 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Proste pytanie czy mam możliwość po lądowaniu ok. godz. 21.00 w Goleniowe dostać się jeszcze tego samego dnia nad morze, może to być w okolicach godziny 24.00 nie ma problemy, bez nadmiernego wykorzystywania taksówek i tego typu rzeczy.
Chodzi o połaczenia nawet z przesiadkami w tych godzinach, zeby przed tą 00.00 dotrzec gdziekolwiek nad Bałtyk. Mrzezyno, Pobierowo, Niechorze ganz...egal..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 12 Mar 2015 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1651
srebrny
21:26 pociąg lotniskowy do Goleniowa za 4,40 zł. I z Goleniowa 22:15 "Emilbus" do Międzyzdrojów lub Świnoujścia za ok. 15 zł. I jesteś jeszcze przed północą. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 12 Mar 2015 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Albo
koncentrator napisał(a):
21:26 pociąg lotniskowy do Goleniowa za 4,40 zł. I z Goleniowa
21.51 Regio do Kołobrzegu. Też jesteś przed północą.
Zajrzyj na www.e-podroznik.pl - może znajdziesz jeszcze jakieś inne opcje.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
koncentrator lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 12 Mar 2015 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1651
srebrny
No tak! Zapomniałem o swojej rodzinnej miejscowości :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 17 Mar 2015 16:21 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 8
Loty: 18
Kilometry: 17 941
Witam.
Mam pytanie.
Przylatuję na lotnisko w Goleniowie 23 kwietnia o 11:00 (Wizz z Luton)
Chciałbym zdążyć na PB ze Szczecina do Poznania (Szczecin, Dworzec Główny III) o 14:40.
Jak jest najlepsza opcja (bo bezpośrednio z lotniska to jest dopiero pociąg po 19)
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 17 Mar 2015 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1651
srebrny
Interglobus odjeżdża 20 minut po planowym przylocie do Goleniowa. Bilet kosztuje 15,50 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 25 Mar 2015 20:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Czy można kupić bilet na Interglobus na miejscu, czy trzeba przez internet koniecznie? (mówię o Szczecin - Lotnisko na lot do LTN)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 25 Mar 2015 20:46 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 890
niebieski
Zrób rezerwację wstępna na biuro@interglobus.pl, które opłacisz na miejscu. Będziesz mieć zapewnione miejsce w busie. Nigdy nie widziałem żeby ktoś bez rezerwacji chciał jechać. Nie stawisz się? Nic nie tracisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 01 Cze 2015 13:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Za 3 tygodnie mam pierwszą (z trzech w tym roku) wizytę w Szczecinie. Chciałbym dostać się do Kołobrzegu. Jakdojadę i zresztą biletyregionalne też wywaliły mi, że najlepiej będzie Regio z przystanku Mosty. Czy ktoś ostatnio szedł? Czytałem o jakichś budowach na trasie. Nie ma kłopotów z przejściem? Łatwo trafić na ten przystanek kolejowy? Mam sporo czasu, chyba z 2h więc mogę się spokojnie przejść. Przy okazji, są tam jakieś sklepy gdzieś w okolicy Mostów? Wolałbym uniknąć kupowania picia na lotnisku.

===================
Posty połączone.

Więc odpowiem sobie sam. Ponieważ w tym roku lecimy na trasie WAW-SZZ-WAW trzy razy, więc wybrałem 3 miejsca do odwiedzenia. Loty to okołoweekendowe połączenie PLL LOT 7.15 z WAW Bombardierem i powrót w niedzielę o 21. Tym razem padło na Kołobrzeg - skomunikowanie lotniska z dojazdem do Kołobrzegu - fatalne. Będąc na lotnisku o 8.30 nie znaleźliśmy nic do Kołobrzegu, najwcześniejszy dojazd do K. pociągami regio na godzinę 16... więc wypadało zasuwać do stacji Mosty (stamtąd dojazd do K. ok. 13). Od razu napiszę, że droga prowadzi leśnym traktem czy wręcz leśnymi ścieżkami, więc jeśli padał deszcz, albo jeśli macie ciężkie walizki, darujcie sobie.

Po wyjściu z lotniska kierujemy się asfaltówką (to przed torami, które są 100 metrów od wyjścia z lotniska) w prawo, po dojściu do zamkniętej na drodze bramy skręcamy w las i idziemy leśnym traktem w stronę torów, których generalnie się trzymamy. Dochodzimy po jakimś czasie do rozwidlenia torów, na ścieżce torów w prawo jest zamknięty z dwóch stron bramami przejazd kolejowy, tu musimy przeleźć przez tory i udać się wzdłuż torów biegnących w lewo. Tu na szczęście znów pojawia się wąska asfaltówka. Należy naszykować się. że nie spotkamy żadnego człowieka, nie mówiąc już o sklepach z napojami. Samochody tylko początkowo, na pierwszym kilometrze od lotniska.

Na stacji Mosty wiata. I już. Pociągi na szczęście zatrzymują się, ale lepiej wychylcie się z wiaty, gdy nadjeżdza, bo zdaje się to coś w stylu przystanku na żądanie i pociąg może przejechać jeśli nikogo nie widzi... Zresztą po przejściu trasy lotnisko-Mosty sami będziecie mieli ochotę wyleźć na skraj peronu, podskakiwać i krzyczeć do maszynisty: Człowieku zabierz mnie stąd! :mrgreen: (Współrzędne stacji: 53°34'24"N 14°56'22"E - Google Maps online prowadzi poprawnie).

Ogólnie - trzymać się torów i na skrzyżowaniu torów wzdłuż lewej ścieżki torów. Przejście to jakieś 90 minut. Jeśli jest ładna pogoda i lubicie las, to może nawet być frajda.

Powrót z Kołobrzegu nieco lepszy, o 17.28 pociąg do stacji Nowogard, tam przesiadka (oczekiwanie ok. 50 minut) na pociąg jadący już bezpośrednio na Port Lotniczy Szczecin Goleniów. To ta stacja 100 metrów od lotniska. Na miejscu o godz. 20.00, spokojnie bez żadnego pośpiechu można zdążyć na lot LOTu do WAW.

Ceny biletów regio do Kołobrzegu to jakieś 20 zł OW, dwie i więcej osób można skorzystać z taryfy Razem, wtedy np 2 osoby ok. 34 zł OW. Wszystkie pociągi to nowoczesne szynobusy. Bilety można kupić w pociągach. Obłożenie samolotów LOT do SZZ - 1 miejsce wolne, powrotny do WAW overbooking 1 osoba.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 01 Cze 2015 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
to jest właśnie polska multizadaniowość i skomunikowanie względem różnych srodkow lokomicji tj. ułatwianie turystom życia.
Kurcze, przeciez to powinno być jakoś skomunikowane z "plażowymi" miastami. Tak sobie myślę, wybiore się na pomorze Zachodnie odwiedze Kołobrzeg, może jakieś inne Swnioujście, albo coś bliżej,ale jeśli chce polecieć w sobote rano i nie ma połączenia, która dawałoby szanse np. być nad morzem w okolicy godziny 12-13. zeby jednak pół dnia nad wodą spedzic. Kurcze, kiedy to ruszy? Kiedy ktoś pomyśli i da Szanse takim "turystycznym lotniskom"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 01 Cze 2015 14:49 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 138
Robaku napisał(a):
Kurcze, przeciez to powinno być jakoś skomunikowane z "plażowymi" miastami. Tak sobie myślę, wybiore się na pomorze Zachodnie odwiedze Kołobrzeg, może jakieś inne Swnioujście, albo coś bliżej


Przez dwa lata nie dało się uruchomić sensownego połączenia pociągiem do Szczecina, a ty o takich cudach marzysz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 01 Cze 2015 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
ale wiesz tutaj nawet nie chodzi o pociag, a o busy o racjonlanych cenach, odjezdzajacych o racjonalnych porach. Tak jak w Bergamo, Charleroi, itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 184 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group