Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Paź 2013 16:55 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 383
srebrny
zapewne trochę osób kupiło bilety w ostatnich promocjach Norwegiana, stad tez moje pytanie o transport z lotniska w Longyerbyen do osady (bo miastem ciężko to nazwać :-)
czy autobus jest jakoś zsynchronizowany z godzinami przylotów i w jakiej jest cenie?
ile zajmuje dojście na piechotę z lotniska, na mapie wygląda że to ok 40 min - czy mogę przejść tę trasę bezpiecznie bez broni ?
czytałem gdzieś że w 2011 niedźwiedź zabił człowieka na campingu które jest obok lotniska stąd moje pytanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
#2 PostWysłany: 13 Wrz 2015 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 45
Loty: 69
Kilometry: 121 360
Podpinam się pod pytanie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Wrz 2015 19:16 

Rejestracja: 13 Wrz 2012
Posty: 124
autobus jest dopasowany do godzin przylotow sasa i norwegiana i odjezdza po tym, jak wszyscy pasazerowie odebrali swoje bagaze. jesli chodzi o odloty, to chyba wyjezdza on z wioski na ok. 1,5 h przed lotem. droga wydaje sie bezpieczna, jednak raczej polecalbym autobus, nie kosztuje nie wiadomo ile. ceny sa pod miejscowych, a nie turystow. takze tym bardziej z bagazem, bym sie nawet nie zastanawial.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Iris uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Wrz 2015 19:25 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Z lotniska do centrum jest ok. 3-4km. Nie ma jednak chodnika i nie jest raczej praktykowane piesze poruszanie się między lotniskiem i miasteczkiem. Autobus kosztuje 75kr i jesli kierujecie się do Nybyen (kolejne 2km od centrum), to jest jedyna rozsądna opcja. Niedźwiedzi latem raczej nie ma się co spodziewać, bo lubią polować z kry i latem przenoszą się na północ, ale kto zagwarantuje? Pole namiotowe jest natomiast ok. 100m od terminalu lotniska. Z pozoru wszędzie jedt blisko, ale dojazd autobusem do Nybyen, od momentu lądowania, zajmuje ok. 1h-1,5h (oczekiwanie na bagaże, objazd po hotelach w centrum itd).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Iris uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 14 Wrz 2015 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
http://www.svalbardbuss.no/flybussen.html - rozkład jazdy i informacje. Na lotnisku po przylocie kierowca zbiera wszystkich chętnych do autobusu. Płatność gotówką bądź kartą - po zamknięciu drzwi kierowca przechodzi przez cały autobus i wtedy się płaci bądź na "przystanku" przy wysiadaniu, w drodze na lotnisko przy wsiadaniu. W każdym miejscu noclegowym jest aktualny rozkład jazdy.
Na piechotę można iść do miasta jednak droga jest dość długa i nie dostosowana dla pieszych (latem błoto, zimą śnieg i lód przy poboczu) do tego często mocno wieje i sama bez bagaży trasę lotnisko-centrum pod wiatr szłam ponad godzinę - zimą nie polecam.
Ogólnie na tej drodze powinno się posiadać broń, choć nie jest to respektowane - broń naładowaną trzeba posiadać 50m od zabudowań. Hałas samolotów odstrasza niedźwiedzie :) ale prawda jest taka, że misia można spotkać wszędzie, nawet za rogiem domu, choć rzadko się to zdarza :)
Jak jakieś pytania odnośnie Svalbardu to śmiało - na baardzo bieżąco jestem :)
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Iris uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Wrz 2015 09:24 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Carollayna napisał(a):
...W każdym miejscu noclegowym jest aktualny rozkład jazdy...

Ogólnie się zgadzam, ale lepiej sprawdzić czy nie ma jakiegoś wyjątku/odstepstwa w rozkładzie lotów. W moim wypadku musiałem potwierdzić telefonicznie z hotelu, bo wylot był o nietypowej godzinie (sezonowa zmiana w siatce lotów) i informacji o dodatkowym autobusie nigdzie nie było.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Wrz 2015 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Chodziłem tą drogą każdego dnia co najmniej 4 razy i mogę polecić taki pieszy spacer oczywiście latem, droga bardzo dobrze utrzymana więc żadnego błota czy też śniegu latem tam nie ma ,jak ktoś ma walizkę na kółkach też bez problemu jest bardzo równa jak mało która w PL ;) Idzie się około 1 h spokojnym tempem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Cze 2023 18:46 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 222
niebieski
Aktualizacja co do ceny biletów za autobus , 100koron i można płacić kartą. Na piechotę też szedłem i tak jak przedmówca wcześniej droga bezproblemowa ( czerwiec lato). Lotnisko otwierane na 1,5h przed odlotem samolotu. Nie ma co wcześniej przyjeżdżać czy przyjść ponieważ będziemy czekać na otwarcie przed wejściem jeśli już to przed wejściem jest ogrzewany hol w którym możemy poczekać na otwarcie lotniska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 28 Cze 2023 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2138
platynowy
Tylko strach chodzić przez misie.
Ten atak śmiertelny rok temu był chyba w okolicach drogi na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Cze 2023 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 990
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Z lotniska bardzo dobrze działa autostop :D
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Lip 2023 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
onufry_z napisał(a):
Tylko strach chodzić przez misie.
Ten atak śmiertelny rok temu był chyba w okolicach drogi na lotnisko.


Przewodniczka nam opowiedziała o okolicznościach tego wypadku.
To był początek pandemii, był lockdown i kemping był zamknięty (jeszcze wtedy nie był ogrodzony).

Gość nocował tam samotnie i miał po prostu niefart.

W obecnej sytuacji, gdzie na drodze jest całkiem spory ruch.

Do tego trasa od lotniska do miasta przebiega w terenie mocno industrialnym (najpierw lotnisko, potem port towarowy, potem magazyny).
Po prawej stronie prawie przez całą drogę mamy wysoką na kilkadziesiąt metrów pionową skałę - od tej strony jest bezpiecznie (chyba, że misiek postanowi popełnić samobójstwo).

Poza tym nie ma problemów ze stopem.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 19 Lip 2023 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1172
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Można kupić bilet z lotniska i z powrotem (powrót ważny w ciągu roku) za 170NOK / os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Sie 2023 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
ja zrobiłem spacerek z miasta na lotnisko w lipcu 2023.
Faktycznie duży ruch jest, nawet o północy sporo jeździ samochodów (obsługa na lotnisko).

Bezpieczeństwo zależny od szczęścia :) jeśli chodzi o miski.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Paź 2023 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 321
Loty: 1190
Kilometry: 2 367 039
platynowy
Ceny z września 2023.

Autobus - 100 NOK od osoby, stoi pod terminalem i czeka na wszystkich pasażerów z lotu, bilety w autobusie, kierowca chodzi i sprzedaje, można płacić kartą. Autobus dowozi pod sam hostel
Taxi - 190 NOK one way (do 4 osób), w mieście można rezerwować przez recepcję hostelu (tu można np. na rano sobie zamówić na poranny SAS) lub podejść pod parking przez coopem - tam zawsze jakaś taksówka stoi i czeka na kogoś, jak nie jest wolna to kierowca na radiu kogoś nam znajdzie, na lotnisku trzeba wyguglać numery i dzwonić
Autostop - 0 NOK :D Nie ma z tym problemu, była nas czwórka i po prostu podzieliśmy się na dwa samochody. Zabrał nas pierwszy i piąty samochód od początku machania (max 10min). Trzeba tylko mieć świadomość, że siądzie się z tyłu obok strzelby....
Piechotą - 0 NOK, nawet próbowałem ale autostop wygrał :)
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group