Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Maj 2014 04:14 
Awatar użytkownika

niebieski
zulu napisał(a):
2. Jak nie zdążysz w niedziele na prom o 10:40 następny jest o 13:20 (prom+autobus = 1 h + trasa tam i powrót ok 4-5 h (taki szacunkowy czas) + czas na miejscu + autobus+prom = 1 h co razem daje 19-20 w Stavanger) a jeszcze coś trzeba zjeść, połazić po mieście i dojść do hotelu dlatego 10:40 to termin max na niedziele.
Jeśli chodzi o trasę na Pulpit Rock to mi zajęła 1h15m a i tak parę osób mnie wyprzedziło :D Jeśli chodzi o zejście to faktycznie prawie 2 godziny, ale dużo czasu "straciłem" na robienie zdjęć.
zulu napisał(a):
4. Czy z lotniska jeżdżą jakieś busiki (6-8 osobowe) do miasta ?
Nie korzystałem, ale wg http://www.fly4free.pl/relecja-z-wycieczki-fiordy-pulpit-rock/, tak.
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 19 Maj 2014 16:21 
Awatar użytkownika

Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Kilka uwag na gorąco:
Lądowałem wczoraj o 7:30 z Gdańska, więc miałem w opcji czekać na trochę drogi Flybussen o 10:05, albo szukać chętnych na wspólną taxi lub łapać stopa.

Jako, że cały samolot wypełniony był Polakami, wracającymi do pracy po weekendzie/urlopie, którzy swoje auta (na polskich blachach ;) ) mieli na parkingu lotniskowym, szybko zrobiło się pusto i opcja taxi odpadła.
Zgodnie z podpowiedziami, jakie tu otrzymałem podszedłem na prawo od lotniska, w stronę ronda i ustawiliśmy się na przystanku autobusowym vis a vis stacji benzynowej. Nasi rodacy wyjeżdżający z lotniska (najczęściej mocno wąsaci :P ) tylko się z Nas śmiali przejeżdżając obok, pierwsze auto z lokalsami zwolniło i kierowca pokazał, że ma komplet, ale już drugie (2 miłe Panie) zatrzymało się bez wahania :)
Czas "łapania stopa" - 5 minut i chyba tylko dlatego, że była to niedziela po święcie narodowym i mały ruch.
Wysadziły Nas...pod samym promem do Tau :) Bałem się, że nie damy rady na prom 10:40, a musieliśmy sporą chwilę czekać na ten o 9:00 :D

Cały wywód miał na celu kolejne potwierdzenie faktu, że Norwegia to idealny kraj na stopa i nie ma się co przejmować problemami z dojazdem z/na lotnisko, bo komunikacja akurat źle się zgrywa lub jest drogo.

Image
 Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.

#43 PostWysłany: 19 Maj 2014 16:25 
Awatar użytkownika

platynowy
WaldekK napisał(a):
irekzzzzz napisał(a):
Ps.2. Jak będziesz na promie nie kupuj biletu na prom+bus. Kup osobno na prom, a później na bus. Tak też mi doradzał sprzedawca biletów na promie i miał rację. Po przypłynięciu do Tao okazało się, że Ci którzy mieli bilet łączony musieli czekać ok 45 min na busa tego samego przewoźnika. My pojechaliśmy tym, który akurat stał bez zbędnej zwłoki. Cena +- taka sama a nie trzeba czekać.
Na pewno nie jest to regułą - no chyba że sytuacja na którą trafiłem 2 tygodnie temu była wyjątkiem ją potwierdzającym ;) Po przybiciu promu podszedł kierowca, "zabrał" tych, którzy mieli łączone bilety i zaraz potem odjechaliśmy. Przed drugim autobusem stała jeszcze kolejka.
W każdym razie, jeśli sprzedawca biletów na promie zasugeruje kupno osobnego biletu, to pewnie będzie wiedział lepiej ;)

a ja w niedziele miałem jeszcze inny przypadek :) Miałem łączony bilet powrotny prom-bus-bus-prom i po przypłynięciu do Tau, stał zarówno Tide (nawet 2 busy), jak i ten zwykły (zielony). Ci z łączonymi biletami wsiadali do Tide, reszta do zielonego. Busy odjechały jednocześnie. Jedyna różnica polega na tym, że Tide nie zatrzymywał się nigdzie po drodze.

Image
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 22 Maj 2014 21:13 

ja lece w najbliższą niedziele z 3 innymi osobami i wracamy na drugi dzien o 13, chętny ktoś na busa w tym terminie?
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 23 Maj 2014 10:11 
Awatar użytkownika

Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
leo napisał(a):
ja lece w najbliższą niedziele z 3 innymi osobami i wracamy na drugi dzien o 13, chętny ktoś na busa w tym terminie?

po powrocie napisz jak z tymi busami w niedzielę z rana bo ja się wybieram w połowie czerwca
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 23 Maj 2014 10:39 
Awatar użytkownika

platynowy
zulu napisał(a):
leo napisał(a):

po powrocie napisz jak z tymi busami w niedzielę z rana bo ja się wybieram w połowie czerwca

10:05 - flybussen (110koron)

Image
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 23 Maj 2014 17:25 
Awatar użytkownika

niebieski
marcino123 napisał(a):
10:05 - flybussen (110koron)
Marcin to ja wiem z rozkładu jazdy. Chodziło mi o busiki a nie o autobusy (tylko że nie dopisałem tego w poście z pośpiechu :mrgreen: )
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 18 Cze 2014 23:53 
Awatar użytkownika

niebieski
Informacja dla tych co wybierają się do Stavanger w niedzielę (nie kursuje linia 9 !!!) i zastanawiają się jak rano (około 8 jak przylatuje samolot z Gdańska) dojechać do miasta na prom o 9:00, 10:00, lub 10:40.

Opcje do wyboru:

1. Szukać kilku osób by wypełnić busa 8 osobowego (taxi) które podwiezie do miasta. Dojazd z lotniska do dworca autobusowego z którego w kilka minut dochodzi się do promu kosztuje do 450-500 NOK (przy podziale na 8 osób wynosi to do 60 koron na głowę - autobus w niedziele to wydatek 110 NOK na osobę). Taksówki stoją na prawo od wyjścia.

2. Łapać stopa

3. Z uwagi że samolotem przylatuje duża grupa polskich robotników (około 70-80 % pasażerów całego samolotu) można próbować załapać się którymś z busów którymi oni dojeżdżają do miasta (przyjeżdżają po nich na lotnisko) - sprawa problematyczna bo w kilku przypadkach kręcili nosem jak oferuje im się równowartość połowy tego co bierze taksówka
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 19 Cze 2014 12:08 
Awatar użytkownika

platynowy
zulu napisał(a):

3. Z uwagi że samolotem przylatuje duża grupa polskich robotników (około 70-80 % pasażerów całego samolotu) można próbować załapać się którymś z busów którymi oni dojeżdżają do miasta (przyjeżdżają po nich na lotnisko) - sprawa problematyczna bo w kilku przypadkach kręcili nosem jak oferuje im się równowartość połowy tego co bierze taksówka

a potem mnie jeszcze palcami wytykali przejeżdżając, jak stałem łapiąc stopa :)

Image
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 19 Cze 2014 12:54 

niebieski
marcino123 napisał(a):
...Zgodnie z podpowiedziami, jakie tu otrzymałem podszedłem na prawo od lotniska, w stronę ronda i ustawiliśmy się na przystanku autobusowym vis a vis stacji benzynowej. Nasi rodacy wyjeżdżający z lotniska (najczęściej mocno wąsaci :P ) tylko się z Nas śmiali przejeżdżając obok, pierwsze auto z lokalsami zwolniło i kierowca pokazał, że ma komplet, ale już drugie (2 miłe Panie) zatrzymało się bez wahania :)
Czas "łapania stopa" - 5 minut i chyba tylko dlatego, że była to niedziela po święcie narodowym i mały ruch.
Wysadziły Nas...pod samym promem do Tau :) Bałem się, że nie damy rady na prom 10:40, a musieliśmy sporą chwilę czekać na ten o 9:00 :D

Cały wywód miał na celu kolejne potwierdzenie faktu, że Norwegia to idealny kraj na stopa i nie ma się co przejmować problemami z dojazdem z/na lotnisko, bo komunikacja akurat źle się zgrywa lub jest drogo.

Z tym łapaniem stopa w Norwegii wcale nie jest tak kolorowa. Ja próbowałem 3 razy i za pierwszym razem udało się po 10 minutach stania, za drugim razem przeszedłem 3km zanim się udało, za trzecim razem przeszedłem 5km a potem jeszcze stałem ok 30 minut zanim się udało.
I teraz najciekawsze:
- za pierwszym razem zatrzymał się ciężarówką Rosjanin, pracujący od 15 lat w Norwegii
- za drugim razem zatrzymali się Węgrzy jadący po swoją córkę, która schodziła z Pulpit Rock
- za trzecim razem zatrzymali się Niemcy będący w Norwegii na wakacjach

Jak zatem widać nie udało mi się doświadczyć tej słynnej norweskiej przychylności dla autostopowiczów - radzę mieś to na uwadze przy planowaniu szybkiego przemieszczania się po Norwegii autostopem.
 Relacje PM off  

#51 PostWysłany: 05 Paź 2014 16:19 
Awatar użytkownika

Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Autobus 9 z lotniska jeździ teraz także w niedziele. Sądząc po dacie na rozkładzie przynajmniej od kwietnia. Nie tak często jak w dni powszednie, ale jednak. Za bilet trzeba płacić gotówką.
W załączniku zdjęcie aktualnego rozkładu jazdy + rozkład odpływania promów z Stavanger do Tau.

Polecam też planowanie przejazdu w wyszukiwarce na stronie kolumbus.no.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 05 Paź 2014 19:14 
Awatar użytkownika

niebieski
miki_fly napisał(a):
Autobus 9 z lotniska jeździ teraz także w niedziele. Sądząc po dacie na rozkładzie przynajmniej od kwietnia. Nie tak często jak w dni powszednie, ale jednak. Za bilet trzeba płacić gotówką.
W załączniku zdjęcie aktualnego rozkładu jazdy + rozkład odpływania promów z Stavanger do Tau.

Polecam też planowanie przejazdu w wyszukiwarce na stronie kolumbus.no.

Jak przylecisz rano z Gdańska o 8 rano (Katowice nie mają połączenia w niedziele, to opcja dla przylatujących ze Szczecina) to czekanie 3 h na autobus mija się z celem gdyż zanim dojedziesz do miasta, prom, autobus + wejście i powrót do Stavanger to wrócisz na dość późne popołudnie lub nawet wieczór.

A tu rozkłady w PDF

https://www.kolumbus.no/globalassets/ru ... andnes.pdf

http://www.norled.no/uploads/documents/ ... 010514.pdf
 Relacje PM off
Raphael lubi ten post.

#53 PostWysłany: 06 Paź 2014 07:57 
Awatar użytkownika

platynowy
zulu napisał(a):
Jak przylecisz rano z Gdańska o 8 rano (Katowice nie mają połączenia w niedziele, to opcja dla przylatujących ze Szczecina) to czekanie 3 h na autobus mija się z celem gdyż zanim dojedziesz do miasta, prom, autobus + wejście i powrót do Stavanger to wrócisz na dość późne popołudnie lub nawet wieczór.

A tu rozkłady w PDF

https://www.kolumbus.no/globalassets/ru ... andnes.pdf

http://www.norled.no/uploads/documents/ ... 010514.pdf

Dokładnie tak jak piszesz. Kilkanaście postów wcześniej wspomniałem, że wylądowałem z Gdańska w niedziele już o 7:30 i dzięki łapaniu stopa, byłem na przystani promowej na tyle wcześnie, że zamiast planowanego promu o 10:40, musiałem sporą chwile czekać na ten o 9:00 :)
Swoją drogą po wejściu na Preikestolen, udało się chyba przed 17-18 wrócić spokojnie do Stavanger i gdyby był lot powrotny wieczorem, mógłbym zaliczyć "jedniodniówkę" ;)

Image
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 13 Wrz 2015 08:43 
Awatar użytkownika

Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Wyszukiwarka kolumbusa nie do końca działa poprawnie, gdyż w soboty pokazuje że linia 9 nie kursuje do lotniska,a w rzeczywistości autobus jeździ z centrum (zatoczka nr 17) do lotniska (kierunek sandness) co 30 min.
Bilety kupuje się u kierowcy TYLKO gotówką.
Kierowcy to głównie Polacy ;)

#55 PostWysłany: 15 Wrz 2015 11:20 
Awatar użytkownika

niebieski
Mam dwa pytania co do przejazdu autobusem KOLUMBUS.NO z lotniska Stavanger do portu w Stavanger:
1. Czy można wsiąść do tego autobusu na lotnisku ? Czy trzeba wyjść z lotniska i wsiąść gdzieś w jego okolicach ?
2. Z tego co widzę to lotnisko i Stavanger znajdują się w strefie 1 Kolumbusa czyli bilet w jedną stronę kosztuje jedynie 32 NOK ?

#56 PostWysłany: 15 Wrz 2015 11:33 
Awatar użytkownika

niebieski
@ELBE
1. Przystanek jest niedaleko wejścia: http://www.rome2rio.com/pl/s/Stavanger/ ... r-lufthavn
2. Lotnisko znajduje się w strefie 116. Samo miasto Stavanger w 100. Jadąc linią 9 zalicza się dwie strefy. Bilet za 38 NOK.
 Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.

#57 PostWysłany: 15 Wrz 2015 11:56 
Awatar użytkownika

niebieski
Dzięki za pomoc !
Zadziwiające że ten autobus KOLUMBUS jest tak tani skoro autobus główny z lotniska kosztuje aż 160 NOK w dwie strony.

#58 PostWysłany: 15 Wrz 2015 12:40 
Awatar użytkownika

niebieski
Podejrzewam, że różnicą jest czas przejazdu i to właśnie wpływa na cenę. Flybussen jedzie 15 min autostradą a linia 9 przez okolice 40 min.
 Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.

#59 PostWysłany: 15 Wrz 2015 17:20 

Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Gdyby ktoś zgłodniał rano w okolicach lotniska w Stavanger to znalazłem coś takiego w IKEA:

śniadanie w formie bufetu
Rozpocznij dzień od obfitego śniadania w formie bufetu w restauracji poniedziałek - sobota w 09:30-11 :
Jajka, kiełbaski, fasola, pulpety, warzywa ( ogórek, pomidor, papryka, sałata ), sery, wędliny ( szynka, indyk ), śledzie, dżem, różnych rodzajów jogurtu, krakersy, musli, owoce.

IKEA FAMILY cena 49 , - NOK

http://www.ikea.com/no/no/store/forus/restaurant

IKEA Forus
Grenseveien 2
4313 Sandnes
Norway

cena jak na Norwegię rewelacyjna!
 Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.

#60 PostWysłany: 21 Wrz 2015 08:07 
Awatar użytkownika

Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Czy istnieje bilet na kolumbusa w dwie strony?
 Relacje PM off  

[ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości