Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 11 Gru 2017 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Po tym jak w sobotę wieczorem okazało się, że ostatni Flybussen z dworca na lotnisko odjechał po 17 (czego kompletnie się nie spodziewałem i o czym nie informowano na żadnym etapie rezerwacji biletu przez stronę), korzystając z wifi na dworcu i bardzo pomocnego posta @Runo-88, zdecydowałem się na alternatywny przejazd autobusem nr 3, a potem autobusem nr 42.

Zależało mi na czasie, więc podpytałem kierowcę autobusu nr 3 gdzie najlepiej przesiąść się na 42. Kierowca, którym okazał się nasz rodak, potwierdził, że na Forus Ost i że nie trzeba przechodzić na drugą stronę ulicy, bo 42 w stronę lotniska odjeżdża z tego samego przystanku. Niestety kiedy zbliżaliśmy się do Forus Ost w oddali widać było skręcający autobus 42. Stwierdziłem trudno, poczekam na następny, co oznaczało 20 minut czekania w śnieżycy i konieczność zakupu nowego biletu. Kierowca autobusu nr 3 dojechał tymczasem do autobusu 42 i zaczął mrugać światłami, co po jakimś czasie zauważył drugi kierowca, zatrzymał się na przystanku i poczekał aż się przesiądę :) Gdyby nasz rodak trafił kiedyś na to forum to jeszcze raz bardzo, bardzo mu dziękuję :!:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
#102 PostWysłany: 11 Gru 2017 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Tam dużo naszych rodaków pracuje jako kierowcy, zwłaszcza na tej trasie. Z automatu wsiadając do autobusu z lotniska mówię już dzień dobry :)
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 06 Cze 2018 08:01 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Czy linia nr 9 kolumbus funkcjonije jeszcze? Nie moge jej odnalezc na plannerze kolumbusa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 06 Cze 2018 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3076
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
cofnij się do postu nr 85
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 21 Sie 2019 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Pytanie, czy bilet u kierowcy na transport miejski nadal u kierowcy po 55, a w biletomacie po 35 NOK? I ponawiam pytanie odnośnie biletomat na lotnisku, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć ;) jak obecnie wygląda tam sytuacja?
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 21 Sie 2019 07:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Biletomat jest w środku w terminalu. Sam kupowałem w marcu
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
#107 PostWysłany: 29 Sie 2019 20:09 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3369
złoty
czy autobus nr 9 już zlikwidowali? trzeba brać 42 i potem 7 ?
cena jest za całosć czy kupuje się osobno na 42 i 7 ?


Juz doczytałem. Nie ma juz 9.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 14 Gru 2019 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Przeglądając zdjęcia znalazłem rozkład jazdy autobusu 42, jak widać nie zmieniali go od 2 lat, więc powinien być aktualny. Gdybym ja miał tę informację przed wyjazdem, nie jechałbym Flybussen. Bo ten 42 jechał niedługo po przylocie Wizz z Gdańska... wiadomo że teraz zmienił się rozkład lotów (ja byłem w lutym), ale może a nóż komuś przyda?

Załącznik:
IMG_20190227_105951 - Kopia.jpg
IMG_20190227_105951 - Kopia.jpg [ 152.36 KiB | Obejrzany 4046 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 14 Gru 2019 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Bieżące rozkłady oraz 'planner' przejazdu, podający przesiadki można znależć na stronie Kolumbisa (i w ich apce). Zapewne link pojawiawiał sie już na forum.
Poniżej przykladowy przejazd z centrum na lotnisko na obecną chwilę.

Stavanger Centrum - Stavanger Lotnisko

PS. Pierwsze otwarcie nie wskakuje, trzeba zrobić "reload" strony (F5), wtedy zaktualizuje sie czas na bieżący.
Najłatwiej zacząć z ogólnego linku:
https://www.kolumbus.no/reiseplanlegger/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 06 Cze 2023 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 133
Kilometry: 211 116
niebieski
Z info w necie pojedynczy bilet na autobus kosztuje teraz 42 NOK, jeśli kupuje się go w aplikacji lub automacie (u kierowcy drożej). Korzystał może ktoś z tej aplikacji kolumbusa kupując bilet 24 godzinny? Ewentualnie wie ktoś czy da się te dobowe bilety kupić w automacie?
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 17 Cze 2023 10:12 

Rejestracja: 13 Lip 2022
Posty: 28
Loty: 43
Kilometry: 48 639
Najświeższe informacje dla budżetowej podróży do miasta z 16.06.23: wychodzimy z lotniska, idziemy na peron autobusowy numer 3, skąd odjeżdża linia 42. Trzeba zwrócić uwagę, że z tego przystanku 42 odjeżdża w dwóch kierunkach, nas interesuje kierunek "Sandnes". Jedziemy do przystanku "Sande Terrasse", gdzie przechodzimy na przystanek po drugiej stronie drogi i czekamy na np. linie 7 albo X50 i wysiadamy na przystanku Jernbaneveien. Koszt 42 nok, poniżej screen z apki przewoźnika (Kolumbus) przy zakupie biletów.
Na co warto też zwrócić uwagę (info ze strony przewoźnika): On weekends, public holidays and after 5 pm on weekdays, up to two adults and three children can travel together with the bus and local trains using the same single ticket bought for adult price.

Załączniki:
Screenshot_2023-06-17-10-05-51-7 (1).jpg
Screenshot_2023-06-17-10-05-51-7 (1).jpg [ 104.84 KiB | Obejrzany 796 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 17 Cze 2023 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Na lotnisku jest automat biletowy, trochę schowany, bliżej wypożyczalni. Powinien umieć wydać wszystkie bilety, również 24h.
Ale apka jest zdecydowanie wygodniejsza i bezproblemowa. Plus to co wyżej zostało już napisane - na normalny bilet w tygodniu po 17tej plus w weekendy mogą jechać dwie osoby dorosłe i trójka dzieci. Oprócz aplikacji Billett, warto też ściągnąc aplikację Kolumbus. Pozwala zaplanować trasę (z przesiadkami i dojściem na pieszo do wybranego miejsca), ale również śledzić autobusy na trasie, a nawet śledzić czy jedziemy dobrym i podpowiadać gdzie wysiąść. Tylko trzeba baterii pilnować, bo nieekologicznie jest zrobiona i potrafi wydudkać ;)

Edit: Jeszcze dodam, że kupowanie biletów u kierowcy nie jest już praktykowane na normalnych miejskich liniach. Formalnie niby można, ale praktykowane jest tylko na początkowych stacjach. Plus jest zauważalnie drożej, więc nie ma sensu. Wyjątek stanowi FlyBus między lotniskiem a centrum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 02 Sie 2023 13:58 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 236
Może ktoś się orientuje lub osobiście sprawdził jak się ma sprawa do biletu RT na flybusa. Kupując powrót -trzeba wybrać konkretny kurs. Co w przypadku chęci jazdy wcześniej lub później niż zakupiona godzina?
Pytanie nr 2.
Czy na bilecie pojedynczym na nr 42 w weekendy mogą jechać 2os.dorosłe bez dzieci?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 02 Sie 2023 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
1. nie wiem na pewno - ale kojarzę (również w innych norweskich miast oferujących flybuss'a), że na wcześniejszy można próbować i jeśli są miejsca to kierowca weźmie, a jeśli będzie komplet to nie. Z późniejszym byłbym bardziej ostrożny, niby powinno działać podobnie, ale technicznie przejazd jest już przeterminowany.
Przejrzyj flybussen.no
W Q&A znajdziesz np:
When purchasing ticket on flybussen.no you must select date of travel and the travel distance. You can travel on that departure that suits you best, for the day and stretch you have purchased a ticket for.

2. tak - w zwykłe dni od 17tej, oraz w weekendy i święta na jeden bilet mogą jechać (max) 2 osoby dorosłe i 3 dzieci. Czyli również dowolna kombinacja poniżej tego limitu, np tylko dwóch dorosłych. Jednorazowy bilet jest ważny godzinę od kupienia, można się przesiadać na inne autobusy i lokalne pociągi. W apce podajemy trasę, jeśli system uzna że przekraczamy czas to policzy odpowiednio droższy bilet (72nok jeśłi dobrze pamiętam)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
docent82 lubi ten post.
docent82 uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 02 Sie 2023 22:43 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 236
Dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group