Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#21 PostWysłany: 10 Kwi 2017 17:51 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Będę tam w godzinach 18.15-23.15. Metro chyba jedzie w dużej części nad ziemią, więc coś tam da się zobaczyć zza okien.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#22 PostWysłany: 10 Kwi 2017 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Centrum Singapuru z Changi łączą 2 autostrady, które właściwie nigdy się nie korkują. Więcej samochodów jest w centrum, ale to nie korki. Singapur to nie Bangkok, nie ma tyle aut.

Metro fragmentami jeździ nad ziemią, przy czym poza centrum Singapuru nie ma co oglądać z okien. Cała trasa z lotniska wiedzie przez mega brzydkie osiedla mieszkalne, które stworzą raczej nieprzyjemny obraz miasta. Pomijam tłok, który może być uciążliwy. Natomiast autostrada jest bardzo ładna, z pięknymi drzewami i widokiem na centrum i Singapore Flyer.

To tyle w kwestii transportowej. Wybierzesz, jak będziesz chciał. :P

W kwestii atrakcji to o 19:00 otwiera się "stay street" przy Telok Ayer Market, gdzie możesz w otoczeniu wieżowców wypić singapurskie piwo i zagryźć najlepszymi satayami w Azji. :mrgreen: Około 20:00 możesz się przejść/przejechać na albo Clarke Quay, poczuć miasto i zrobić foty, albo do Marina Bay Sands i wjechać na górę na bar. O 21:00 zbierałbym się taksą na lotnisko (lepiej wcześniej ściągnij apkę taksówkarską, np. Grab lub Uber, bo czasami jest kłopot ze złapaniem z ulicy).
Góra
 Profil Relacje PM off
cavani lubi ten post.
cavani uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#23 PostWysłany: 13 Maj 2017 10:54 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Pojechałem jednak kolejką, dokładnie 30 minut z lotniska do Raffles Place. Przepiękny widok na Marinę. Samolot trochę spóźnił się, więc miałem jeszcze mniej czasu niż te zakładane wcześniej 5 godzin ale i tak wystarczyło zobaczyć to co na 90% widokówek z Singapuru. Fajny przerywnik pomiędzy długimi lotami. Dziękuję raz jeszcze za wskazówki. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#24 PostWysłany: 13 Wrz 2017 14:08 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Jaki jest koszt dojazdu do centrum Uberem, chodzi mi jedynie o orientacyjny. Lece z Bangkoku do Sinagapuru, bede około 1825, lot na osobnym bilecie mam o 01:45, chciałbym pojechać do miasta. Czy starczy czasu? Metro jezdzi do 23, tak? Prawdopodobnie na metro nie zdaze :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#25 PostWysłany: 13 Wrz 2017 14:20 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
Koszt UBERa zależy od opcji jaką wybierzesz - masz do wyboru standardowego UBERa albo UBER Pool gdzie możesz jechać z kimś innym ale za to cena jest około 25% niższa. Standardowy UBER to około 20-25 Dolarów.
W razie czego mogę Ci udostępnić kod zniżkowy na UBER pool ważny w weekendy - daje zniżkę 5 dolarów (nie jestem pewien czy nie jest spersonalizowany ale warto spróbować).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#26 PostWysłany: 28 Wrz 2017 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
Witam. Czy jadąc metrem do centrum, na stacji Tanah Merah trzeba zmienić kolejkę na inną, czy tylko jest tam postój trwający kilka , (kilkanaście minut w drodze powrotnej) ? Znalazłem cenę biletu ze stacji Changi Airport do Raffles Place jest to 1.72 dolara, nie wiem tylko jaki jest system biletowy tzn. pojedyncze bilety czy jakieś karty i czy można je nabyć na stacji za pomocą karty płatniczej. :!: :!:
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#27 PostWysłany: 28 Wrz 2017 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Trzeba zmienić pociąg, konkretnie to przejść na przeciwległą krawędź peronu.
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#28 PostWysłany: 28 Wrz 2017 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
Rozumiem że bilet kupujemy na całą trasę. :)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#29 PostWysłany: 28 Wrz 2017 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
tak
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#30 PostWysłany: 06 Sty 2018 14:34 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Mamy 11 godzinną przesiadke w Singapurze i planujemy pojechać do miasta. Na początku zobaczyć ogrody i przejść się do downtown, a na końcu zjeść coś w China Town. Z wcześniejszych postów wynika, że korzystacie z pociągu. Natomiast google maps wskazuje mi dwie linie metra east west line i downtown line. Nie pokazuje przejazdu przez Tanah Merah. Dlatego nie wiem czy źle patrze, że nie pokazuje się pociąg, który z przesiadką jest wskazywany na podstawowy transport?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#31 PostWysłany: 06 Sty 2018 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 275
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Zależy co wpisujesz jako punkt startowy, to google tak drogę wyznacza (bliżej googlowi z punktu Changi na autobus, jak do stacji MRT)
Jeśli wpiszesz Changi Airport MRT Station CG2, to do np. Raffles Place poprowadzi Cię kolejką EastWest (linia zielona)
Tanah Merah leży na EW line, przystanek 4, przesiadka na linię łączącą z lotniskiem.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#32 PostWysłany: 09 Sty 2018 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
@ansbach1 mam podobną przesiadkę i też zamierzam jechać zieloną linią do miasta. Mi bez problemów pokazuje to połączenie z przesiadką na Tanah Merah.
Załącznik:
sin.png
sin.png [ 40.46 KiB | Obejrzany 1968 razy ]
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ansbach1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: lotnisko Singapur
#33 PostWysłany: 12 Sty 2018 13:52 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 12
Loty: 37
Kilometry: 115 425
Ja miałem przesiadkę w Singapurze w wrześniu tego roku do miasta dostałem się metrem zieloną linią do stacji City Hall skąd poszedłem pieszo na ogrody polecam tą trasę ponieważ fajne widoki są na wieżowce i ogrody jak te słynne boisko piłkarskie które mieści się na wodzie. Pieszo spacer około 30 minut z postojami na zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Lip 2018 17:47 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Jechalem busem z lotniska za te 9$-do hotelu - przeplcilem ale bylem wymeczony po 8 godz lotu. Woodland transport czy jako tak.dowiozl pod hotel. Maja punkcik na changi airport praktycznie na samym koncu lotniska I winda w dol.



Powrot metrem za 2.50 :)
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Gru 2018 10:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Przylecieliśmy wieczorem i zdążyliśmy na ostatni podobno pociag do metra. Wcześniej trzeba było przemieścić się pomiędzy terminalami, ale tam jest dobrze oznaczony bezpłatny transport pomiędzy nimi. Jetstar z Manili przylatywał na T1 a pociąg odjeżdzał z T2. Szukajcie Skytrain, jeśli będziecie musieli przemieścić się pomiędzy terminalami. Zmienialiśmy pociągi metra na stacji Expo. Bilety w naszym przypadku kosztowały 2.40 dolara singapurskiego. Kupione za gotówkę w biletomatach, obowiązują w obydwu pociągach. Dokładnie to jest tak, że w biletomacie wybieramy dokąd chcemy jechać. Jechaliśmy do Bendemeer MRT Station, - jakieś 25 minut bodajże. Powrót podobny, tylko odwrotnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Gru 2018 02:29 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@Grzes830324 ja tez zamierzam z nich skorzystać. Pytanie czy rozwożą po kolei ludzi busikami po różnych hotelach czy dopiero jak się cały uzbiera w jedną okolicę ? Po 14 godzinach w podróży nie uśmiecha się jechać metrem.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 19 Gru 2018 01:16 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
@oskiboski te busiki z changi kursują co chyba 10 minut, my mielismy niby wykupiony przejazd na jakas tam godzinę, poszlismy do pani z "biura odjazdow" tj. Male biurko na samym koncu terminala i oczywiscie na zadnej liscie nas nie miala ale "no problem" gdziestam zadzwoniła kazala poczekac i za,chwile podjechal nastwpny bus, kazala wsiasc kierowcy powiedziala gdzie ma nas zawieźć i tyle. Razem z nami jechaly jakieś dwie inne parki do innych hoteli. Sama przejazdzka po Singapurze to w sumie bylo takie male wow. My lecielismy akurat z Dubaju wiec 8 godzin :) ale serio...majac dzisiejsze doświadczenie wybralbym metro o ile hotel masz blisko stacji. To byl wybor ewidentnej wygodny :)
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 18 Sty 2019 12:56 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 35
Hej, proszę o wskazówki w jaki sposób najszybciej dotrzeć z lotniska w Singapurze do okolic Marina Bay a konkretnie na pokaz migotających drzew tzw. Garden Rhapsody. Mam bardzo mało czasu aby zobaczyć ten cudowny spektakl..i niestety walizkę 20 kg -))) ląduje z Cebu z Filipin w Sin o godzinie 19.00 , wiem że ostatni pokaz jest o godzinie 20.45 . Więc czasu mało..Widzę że jedzie metro z lotniska do przystanku Bayfront przy hotelu Marina Bay ,bo chyba ten przystanek jest najbliżej tych ogrodów ? Pytanko czy z lotniska to metro jedzie bezpośrednio niebieska linia na ten Bayfront przystanek czy trzeba się gdzieś przesiadać ??? np na stacji Tanah Merah ? czy Expo ? Ile kosztuje bilet na tą trasę ? gdzie kupię ten bilet na lotnisku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Sty 2019 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Najbliżej ogrodów jest położona stacja Bayfront żółtej i niebieskiej linii metra - jedno z wyjść jest już w ogrodach.

Żeby tam się dostać z lotniska będziesz się musiał 2 razy przesiąść.

Po raz pierwszy na stacji Tanah Merah - bo tylko dotąd dojeżdża metro z lotniska.

Potem masz dwie kombinacje przesiadek:
- jechać zieloną linią do Paya Lebar i tam przesiąść się na żółtą linię (kierunek Marina Bay) i wysiąść na stacji Bayfront.
- jechać zieloną linią do Bugis i tam przesiąść się na niebieską linię (kierunek Chinatown) i wysiąść na stacji Bayfront.

Powinieneś się wyrobić aczkolwiek ta wielka waliza będzie ci ciążyć.
Sama jazda metrem z Changi do Bayfront z przesiadkami powinna się zamknąć w godzinie.

Bilety możesz kupić wyłącznie za gotówkę na stacjach metra.
Jeżeli nie będziesz miał dolarów singapurskich to jeszcze wymiana waluty w kantorze na lotnisku (uczciwy kurs).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
bepi uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 18 Sty 2019 14:41 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 35
Dzięki pięknie za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group