Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Sie 2019 20:12 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@bargman - jeśli chodzi o hotel Ibis Novena to ze stacji metra jest to spacerek na ok. 10 minut, minimalnie pod górkę. Prosta droga.
Hotel udostępnia darmowy shuttle bus ze stacji metra przez większość dnia - ale trzeba to wcześniej im zgłosić (jaka godzina, ile osób). Ustal sobie też wtedy, gdzie on podjeżdża (w styczniu zatrzymywał się na końcu ślepej drogi prowadzącej do centrum handlowego Novena zintegrowanego ze stacją metra. Na google maps przystanek shuttle busa była wtedy tuż obok hotelu Oasia Hotel Novena.
Góra
 Profil Relacje PM off
bargman uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#62 PostWysłany: 12 Sie 2019 21:51 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 14
Loty: 16
Kilometry: 31 958
@greg2014 O tej opcji nie wiedziałem. Ale, kwestia jest taka, że jadę sam, zatem raczej dla jednej osoby nie będą podstawiać busa. Chętnie skorzystam z metra, bo i tak muszę ogarnąć co i jak na późniejsze podróże po mieście.
Sprawdziłem sobie oferty operatorów w Singapurze i cholera, nie wygląda to kolorowo pod względem dzwonienia do Polski. Jeśli dobrze rozumiem to co tam zawarli, to są minuty, ale lokalnie. Zostaje zatem oferta na kartę z Polski i krótkie rozmowy.

A i jeszcze takie szybkie pytanie: Ile dobrze mieć przy sobie gotówki? Około 200SGD wystarczy? Jak już wspominałem, kupował biletów na atrakcje raczej nie zamierzam, głównie transport i jakieś tanie jedzenie/market. I, muszę chyba jeszcze w banku dopytać, ale czy płacenie kartą kredytową to dobry pomysł?

Wybaczcie głupie pytania, ale jakoś w EU wydaje mi się to wszystko prostsze :D bo bliżej :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 12 Sie 2019 22:33 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Moim zdaniem 200SGB to nawet jak na singapurskie ceny kupa kasy - chociaż w tydzień pewnie wydasz bez problemu :-) Ja płaciłem prawie wszędzie kartą dolarową z mbanku - bez większych problemów. Jeśli chodzi o połączenia to zrób sobie przed wyjazdem rozpoznanie singapurskich kart SIM i operatorów. Zresztą nie tylko singapurskich - ja korzystałem z Sim2Fly (sprzedaje go operator z Tajlandii) działającego w całej Azji Płd-Wsch, którą kupiłem wcześniej przez internet. Ale to jedna z wielu opcji. Karty SIM można zresztą było kupić bez problemu na lotnisku. Moim zdaniem mając internet rozmowy nie są problemem - zaczynając od VOiP przez Skype, Whatsup itd. na usługach typu Voice over Wifi (VoWifi) kończąc. O tej drugiej było już trochę informacji na forum ale bez problemu znajdziesz więcej w necie. Oczywiście to, czy możesz z niej korzystać zależy od operatora, aparatu, planu taryfowego itd. - ale moim zdaniem warto temat rozpoznać. Masz szansę dzięki temu dzwonić z Singapuru wg cen takich jak będąc w Polsce.

PS. A busa Ci podstawią :-) Bez najmniejszego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
bargman uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 13 Sie 2019 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@bargman
Linia CG to jest linia dojazdowa na lotnisko Changi z Tanah Merah - musisz się tam przesiąść jadąc z lotniska, ale przesiadka wygląda tak, że w ogóle nie ruszasz się z peronu (na chwilę obecną jest tylko jeden, drugi peron jest w budowie, ma być oddany do użycia w 2024 roku i wtedy coś się tam pewnie zmieni) - oczywiście wszystko jest znakomicie oznakowane.

Co do telefonu - aplikacja Viber z Apple Store albo Google PlayStore, doładowujesz go bezpośrednio z aplikacji kwotą 5 czy 10 dolarów i używasz funkcji Viber Out call żeby zadzwonić na normalny telefon w Polsce korzystając z pakietu danych. 3 centy za minutę na stacjonarne lub 5 centów za minutę na polskie komórki z jakiegokolwiek miejsca na świecie.

Tu masz cennik.

PS Przypomniałam sobie - ja korzystałam ostatnio z sieci StarHub.
Góra
 Profil Relacje PM off
bargman uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 13 Sie 2019 10:31 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 14
Loty: 16
Kilometry: 31 958
@greg2014 @billabong Dzięki Panowie za informacje!

Przyznaję się bez bicia, że o viberze nie miałem pojęcia. Człowiek przestaje powoli z wiekiem ogarniać ten świat xD
Obadam apkę z pewnością. Kartę sim też jakąś kupię na lotnisku, żeby mieć tam internet w każdej chwili. Mapa i lokalizacja zawsze się przyda.

Jeszcze raz dzięki wielkie, mam nadzieję, że to już koniec mojego zawracania głowy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 13 Sie 2019 10:56 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Sieć komunikacyjna jest bardzo rozwinięta, choć jak dla mnie mają zdecydowanie zbyt dużo linii:
http://open.phototrans.net/20,1431,0.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 19 Sie 2019 09:41 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 14
Loty: 16
Kilometry: 31 958
Jeszcze tylko o jedną rzecz dopytam.

Popatrzyłem sobie na typy biletów w Singapurze, to mamy do wyboru Ez-link, NETS Flash Pay i standard ticket. Pomijam Tourist pass, bo będę tam ponad 3 dni. Jest jeszcze opcja płatności kartą bankową, ale na tym etapie wolę z tego nie korzystać.

Jeśli dobrze zrozumiałem opis na tej stronie:
https://trevallog.com/singapore-tourist-pass-ez-link-standard-ticket/
To mając Ez/NETS mogę śmigać metrem i busami. Na karcie mam jakieś pieniądze, po zakupie 7$ + ew. 10$ doładowania i mogę nią płacić nawet w jakichś wybranych punktach, które akurat ją obsługują? Sklep, czy coś innego.
Standard Ticket ma ponoć większe ceny za przejazd i można go użyć 6 razy/30 dni.

Zatem, na ten ponad tydzień, najlepiej będzie chyba wybrać NETS, ma go niby obsługiwać więcej punktów/sklepów w mieście i na nim jeździć, ew. płacić? Chcę trochę pozwiedzać więc będę wykorzystywał metro do transportu.
Nie bardzo tylko rozumiem jedną rzecz, na tym bilecie mogę jeździć dowolną liczbę razy dziennie? Na tyle na ile pozwalają środki, czy jest jakiś limit przejazdów?

- Wiem, że na Ez/NESTS jest niezwracalny depozyt 5$,
- Wiem, że na Ez/(NESTS?) trzeba mieć minimum 3$, bo nie wpuści do metra/busa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 19 Sie 2019 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Zanim padnie odpowiedź na pytanie poprzednika, sam również poproszę o wsparcie...

Będę nocować w Grand Mercure Roxy. Oferuje on bezpłatny shuttle bus z lotniska i z powrotem. O ile po przylocie skorzystam z tej usługi, o tyle następnego dnia lot mam o 8:20 rano, a pierwszy kurs busa z hotelu jest o 7:00, więc dla mnie to za późno. Szukam więc alternatywy i widzę następujące :
1) zwykłe taxi zamówione przez hotel - kojarzycie ile może kosztować na takiej niedługiej trasie?
2) Grab - pewnie tańszy od taxi, tylko nie mam zaufania pod względem punktualności (w niedzielę przed 6-tą rano mogą być zaspani :D), ale może się mylę?
3) autobus nr 36 - przystanek jest bliziutko (Opp Parkway Parade), tylko że nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji, o której najwcześniej autobus 36 odjeżdża w niedziele z tego przystanku na lotnisko :( . Mapa Google i moovit mówią, że o 5:45 (co by mi pasowało), ale strona operatora 36-tki (go-ahead) mówi, że pierwszy kurs z lotniska jest o 6:00 i nijak nie mogę z niej wykoncypować, o której odjeżdża z Opp Parkway Parade. Znacie jakąś wiarygodną stronę/aplikację do planowania przejazdów autobusowych po Singapurze?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 19 Sie 2019 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@tropikey Chyba najlepiej opcja 2 - Grab. Z Roxy to jakies ok. 10SGD, wiec jesli nie jestes sam, to powinny koszty wyjsc podobne do busa/metra w kilka osob. A szybko (15min), sprawnie i pod sam terminal :-)
Mozesz jeszcze sprawdzic Go-Jek ale w SIN wychodzi chyba drozej niz Grab.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 19 Sie 2019 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
No to spróbuję z tym Grabem. Nie korzystałem z tego jeszcze - mam nadzieję, że będzie ok :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 19 Sie 2019 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Proste, tak samo jak Uber :-) Dodatkowo oprocz podpiecia karty do konta ma ta przewage, ze mozna placic kierowcy gotowka.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 19 Sie 2019 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
jaco027 napisał(a):
oprocz podpiecia karty do konta ma ta przewage, ze mozna placic kierowcy gotowka.

No przecież w Uberze masz to samo...
Załącznik:
IMG_3989.PNG
IMG_3989.PNG [ 46.07 KiB | Obejrzany 872 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 20 Sie 2019 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@billabong Dzieki za wskazanie - w Uber place tylko podpieta karta, wiec nawet nie zauwazylem, ze cos sie zmienilo

@bargman
Cytuj:
Popatrzyłem sobie na typy biletów w Singapurze, to mamy do wyboru Ez-link, NETS Flash Pay i standard ticket. Pomijam Tourist pass, bo będę tam ponad 3 dni. Jest jeszcze opcja płatności kartą bankową, ale na tym etapie wolę z tego nie korzystać.
Nawet jesli jestes wiecej niz 3 dni, a masz zamiar duzo sie komunikowac to Tourist Pass moze byc rozwiazaniem, koszt 10SGD za 1 dzien (o ile dobrze pamietam) czasami wychodzi taniej niz doladowania regularnych kart. A nie trzeba pamietac o doladowaniach i stac w kolejkach - np. pod Marina Bay po pokazach to mozna i pol godziny spedzic w kolejce do automatu. Do tego mozna tez "na miescie" kupic karty na nastepne dni po wykorzystaniu np. pierwszych 3 dni i zakupie zaraz po przyjezdzie na lotnisku. Wg mnie to jast bardzo dobra opcja, easy.

Ale od tego roku pojawila sie jeszcze latwiejsza opcja - platnosci zblizeniowe jakokalwiek karta. Wg mnie nie ma sie czego bac. Dziala dokladnie tak samo jak Oysterka w Londynie. Przykladasz i juz. Dodatkowo tak samo jak w Londynie jest dzienny limit obciazen, wiec jak wyjezdzisz wiecej, to i tak placisz tylko do limitu. Nie pamietam dokladanie ale wszystko jest opisane na stronie, gdzies tu: https://www.lta.gov.sg/content/ltaweb/e ... cards.html
Z doswiadczenia wlasnego i znajomych, podczas kilku dniach jezdzenia i platnosci roznymi kartami kredytowymi, debetowymi, z dobrym kursem wymiany i z paskudnym, czasami naliczalo zgodnie cennikiem, a czasami nie zliczalo wszystkich kursow lub ajakos dziwnie malo policzylo. raczej zawsze byllismy na plus, tzn niekiedy policzlo mniej, nigdy nie policzylo wiecej.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bargman uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 20 Sie 2019 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Mam pytanko: Czy przy płatnościach zbliżeniowych trzeba mieć zainstalowaną apkę do obsługi przejazdów czy wystarczy sama płatność kartą zbliżeniową ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 20 Sie 2019 10:23 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Dotyczy zagranicznych kart - An administrative fee of S$0.50 will be applicable per posting. You may view your travel history and its related fares, including any admin fee charged to your bank card via the TransitLink SimplyGo Portal or TL SimplyGo mobile app.

Sie zastanawiam co to jest ten "posting" - kazda transakcja? Niby dla Mastercard kart jest obciazana raz na 5 dni wiec czy to bedzie 1 "posting"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 20 Sie 2019 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@DERKER Nic nie trzeba instalowac - wystarczy ze masz aktywne platnosci zblizeniowe na karcie.
@lataczuk - na 99% posting to jest obciazenie - czyli dla V raz na dzien a dla MC raz na 5 dni. Nie ma rozliczenia za kazdy przejazd osobno - identycznie jak Oyster w Ladku. Az z ciekawosci zerknalem szybko na swoje rozliczenia i na dwoch kartach wyszlo 4,85SGD a na innej karcie (innny dzien) 7,94SGD. Nawet nie wiem czy te 0,5SGD bylo dodane. Kursy SGD/PLN mialem 2,85 i 2,77.
PS. A jeszcze w inny dzien nie obciazylo wcale...chyba ze o byla tak mala kwota i nie zauwazylem ze "zaksiegowalo" lacznie z ktoras z powyzszych kwot w obrebie wspomnianych 5 dni dla MC.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 20 Sie 2019 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
@jaco027 - dzięki :D

Czyli zakładam, że [tak jak w Lądku] wchodząc do metra zbliżam kartę (VISA/MC) do czytnika i opuszczając metro robię dokładnie to samo ?
Zostaję obciążony za ten przejechany odcinek
Czy dobrze myślę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 20 Sie 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
100% TAK
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 20 Sie 2019 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
A w przypadku dwóch osób podróżujących - czy każda osoba musi mieć swoją kartę zbliżeniową
- czy da się jeździć metrem w dwie osoby na jedną kartę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 21 Sie 2019 19:54 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Nie wiem ale sie wypowiem - raczej nie. Tak jak i w londynie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group