Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Mar 2018 13:38 

ratat napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Było: 6 euro przejazd RT tego samego dnia
Normalnie każdy przejazd 4 euro osoba autobus EA, taxi nocą z centrum na lotnisko stała opłata 22 euro
Weryfikacja luty br

22 to chyba dopłata lotniskowa, dodatkowo doliczają za trasę. Za podróż w okolice Alameda de Hercules płaciłem w styczniu 27 euro z groszami.


Piszę co płaciłem: niedaleko "Grzybów" ścisłe centrum Sewilli po 4 nad ranem w roboczą środę (nie chciałem ryzykować autobusem EA na lot o 6:40 do Krakowa) na lotnisko po hiszpańsku taksówkarz wyjaśnił, że na Aeropuerto jest stała wyszukana na taksometrze opłata 22 euro, licznik nie pracował

Była nas 4 dlatego taxi jest dobrym wyborem o tej porze dnia, oczywiście po zatrzymaniu taxi w centrum zapytaliśmy o koszt

Po przylocie sobota jechałem o 15:05 w/w autobusem, te 30 kilka minut i jesteśmy w centrum, bo trochę krąży między głównymi dworcami kolejowymi oraz centrum miasta
Góra
 PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 12 Mar 2018 21:25 

Rejestracja: 06 Mar 2016
Posty: 45
Loty: 23
Kilometry: 29 455
U mnie licznik pracował i stąd pewnie cena:) Niemniej, cena transportu z lotniska jest nieadekwatna do trasy. Wybrałem ją tylko dlatego, że byłem w mieście pierwszy raz i nie chciałem plątać się po mieście z bagażami. Jednak jeśli ktoś ma nocleg w historycznym centrum i nie jedzie większą grupą, autobus AE jest dobrym wyborem, choć może być bardzo zatłoczony. Ale aż prosiłoby się o "normalny autobus" pod Santa Justa, żeby tam złapać przesiadkę. Pod względem wyboru środków transportu do centrum Sevilla powinna się uczyć choćby od Barcelony...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Kwi 2018 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Witam

Trochę głupie pytanie, ale może ktoś odpowie ;)
Będę niedługo lądował i startował na lotnisku w Sewilli SVQ. Z której strony samolotu usiąść, żeby mieć ciekawsze widoki podczas lądowania i startu? Czy może i tak i tak jest nieciekawie i nie ma to znaczenia?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Kwi 2018 17:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
I tak ci nie powiemy, bo zależy z której strony lądować będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Maj 2018 13:48 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Jak to wygląda z waszego doświadczenia. Czy pierwszym busem o 4.30 zdążę jeśli lot z Sewilli mam 6.40?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Maj 2018 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
zdazysz sie ostro wynudzic jeszcze. Nie pamietam z jaka czestotliwoscia one tam jezdza rano [bo pozniej to w miare czesto], ale jesli drugi odjezdza kolo 5, 5.15 to spokojnie mozesz odpuscic 4.30 i pojechac tym drugim
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 18 Maj 2018 16:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Maj 2018 16:45 

Nie bardzo, kontrolę bezpieczeństwa otwierają po 5, autobus krąży jakieś 30 minut zanim dotrze do lotniska, sporo rano jest lotów

Ten autobus o 5;15 to gotowy przepis na kłopoty, ale kolega przesiąkł hiszpańskim luzem, do tego ewentualne spóźnienie z powodu zamkniętego gate to nie jego kłopoty
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Maj 2018 17:10 

Rejestracja: 19 Mar 2018
Posty: 33
Loty: 46
Kilometry: 63 891
Wez pod uwage, ze jesli sie wsiadasz na Plaza de Armas, tylko np. kolo Atocha, mozesz sie w ogole nie wcisnac. Jak pisano wyzej, lotow jest duzo i naprawde sporo osob jedzie na lotnisko autobusem. Z walizami;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Maj 2018 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 18 Maj 2018 20:53 --

Robert Rataj napisał(a):
Wez pod uwage, ze jesli sie wsiadasz na Plaza de Armas, tylko np. kolo Atocha



LOL

wiem, ze to tylko przejezyczenie, ale, no, wyszlo zabawnie :)

-- 18 Maj 2018 21:38 --

Anonymous napisał(a):
Nie bardzo, kontrolę bezpieczeństwa otwierają po 5, autobus krąży jakieś 30 minut zanim dotrze do lotniska, sporo rano jest lotów

Ten autobus o 5;15 to gotowy przepis na kłopoty, ale kolega przesiąkł hiszpańskim luzem, do tego ewentualne spóźnienie z powodu zamkniętego gate to nie jego kłopoty


uzytkowniku gorny77, moge Cie o cos spytac?
zakladajac, ze tak, przejde do pytania: ile razy leciales z lotniska w Sevilli? I ile razy na loty dojezdzales, w godzinach porannych, autobusem lotniskowym?

z gory dziekuje za odpowiedzi
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 18 Maj 2018 21:44 

@rw30 znowu się nudzi i czepiajac się pisze bzdury
Stosujac sie do jego rad w tym temacie prawdopodobieństwo napytania sobie kłopotów jest bardzo duże z powodów opisanych wyżej
Wracałem tym o 6:40, a z dziwakami nie dyskutuję
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Maj 2018 22:55 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 126
Loty: 37
Kilometry: 58 451
Z mojego doświadczenia:
powrót z Sevilli 3 maja o 6.40. Jechałem tym autobusem o 4.30, wsiadałem na przystanku Kansas City, przystanek za Santa Justa.
Autobus był naprawdę pełny, ale jakoś udało się wcisnąć. Odprawa na lotnisku przebiegła bardzo sprawnie i to momentu wejścia do samolotu to zdążyłem się konkretnie wynudzić - Duty Free zamknięte.
Nie chciałem ryzykować autobusu o 5.15, ale też spokojnie by się zdążyło. Ruch na drogach o tej godzinie znikomy, szedłem sobie środkiem drogi z Fedriani do przystanku Kansas City i może minęły mnie ze 2 samochody. Autobus przyjechał punktualnie o 4.53.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Maj 2018 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Ja miałam lot o 6.45 i zdążyłam bez problemów.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 18 Maj 2018 23:05 

W moim przypadku to konkretnie się wynudzić to skromne 10-15 minut na zakup wody, napoi czy kawy, gdyż ok. 6 rozpoczęła się odprawa na gate, by ok. 6:43 wystartować do Krakowa
Ale OK, każdy jest kowalem swojego losu i co najwyżej po hiszpańsku poproszą, by przeczytał co napisano na karcie pokładowej w kwestii zamykania odprawy na gate
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 18 Maj 2018 23:10 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 126
Loty: 37
Kilometry: 58 451
Zawsze lepiej być wcześniej i się wynudzić niż być na ostatnią chwilę i biegać o 6 rano po gate'ach. Ale jak ktoś lubi sporty ekstremalne, jego sprawa :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 19 Maj 2018 10:56 

Rejestracja: 19 Mar 2018
Posty: 33
Loty: 46
Kilometry: 63 891
rw30 napisał(a):
-- 18 Maj 2018 20:53 --

Robert Rataj napisał(a):
Wez pod uwage, ze jesli sie wsiadasz na Plaza de Armas, tylko np. kolo Atocha



LOL

wiem, ze to tylko przejezyczenie, ale, no, wyszlo zabawnie :)

No fakt, cos mi ten Madryt utkwil w glowie. Prawidlowa odpowiedz to "Santa Justa". Sprawdzilem dla pewnosci;))
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 20 Wrz 2018 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1185
złoty
Aktualizacja. Z dworca autobusowego przy Plaza de Armas autobus EA na lotnisko odjeżdża ze stanowiska 21 (pierwsze po prawej) najbliżej schodów. Czyli wchodzimy do środka dworca i kierujemy się do stanowisk . Bilety u kierowcy do kupienia. Cena nadal 4 E.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 20 Sty 2019 16:10 

Rejestracja: 29 Gru 2018
Posty: 13
tarman napisał(a):
Aktualizacja. Z dworca autobusowego przy Plaza de Armas autobus EA na lotnisko odjeżdża ze stanowiska 21 (pierwsze po prawej) najbliżej schodów....

Wszystko przeczytalem, ale tego wlasnie nie doczytalem :? o miejscu odjazdu autobusu, ale znalazlem bze problemu ;) . Jechalem w sobote o 14:14 autobusem z Plaza de Armas, ludzi w autobusie bylo malo w ciagu calej drogi, nikt nie mial problemow, zeby wsiasc na jakimkolwiek przystanku, ale nie musi to byc norma. Dojazd na lotnisko trwal ok. 40 minut - wylot mialem o 16:05.

Z lotniska do miasta po przylocie jechalo oczywiscie wiecej ludzi - przy stanowisku tworzy sie mala kolejka i chodzi pan i sprzedaje bilety jeszcze przed przyjazdem autobusu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Cze 2021 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Ryan z Krakowa ląduje 23:50
ostatni autobus do miasta odjezdza o północy
raczej nie ma opcji by zdążyć

czy lotnisko jest w nocy otwarte by odpalic jakis serial netfliksa i przeczekac na pierwszy poranny autobus 05:15 ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Cze 2021 07:49, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 15 Cze 2021 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@correos mam info, ale z 2007 roku więc może być nieaktualne :) - ludzie spali / drzemali tam sobie aż koło 4 w nocy ktoś ich jednak wywalił. Czy jest tak nadal? nie mam pojęcia.

jak samolot wyleci o czasie to masz szansę zdążyć może . Albo weź taxówkę z kimś na spółkę jeśli nie zdążysz i wyśpij się jak człowiek.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 16 Cze 2021 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
@correos zerknij tu
https://www.sleepinginairports.net/guides/sevilla-airport-guide.htm
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group