Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 327 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 03 Wrz 2017 19:33 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 2
Witam,
Wybieramy się ekipa na jednodniową wyprawę do Norwegii, i mam kilka pytań.
Lot mamy o 14 z WMI, tam będziemy o 16:05. Na drugi dzień powrót, 14:45.
Nie mam pojęcia czy można tam rozbić namiot, w okolicy morza, patrzylismy noclegi sa za drogie i to dla nas wycieczka ekonmiczna, ale w trudnych warunkach.
Może macie propozycje jak spędzić tam noc. Czytałem wcześniejsze posty, ale nic tam nie wspominaliście o noclegu, oprócz parkingu.
Coż jeśli macie jakieś pomysły i chcielibyście się nimi podzielić to bardzo Was o to proszę:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#262 PostWysłany: 03 Wrz 2017 22:18 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
@marondm44pl poczytaj o Allemannsretten ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marondm44pl lubi ten post.
marondm44pl uważa post za pomocny.
 
      
#263 PostWysłany: 04 Lut 2018 17:28 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 5
Garść najświeższych informacji z wczoraj/dzisiaj z Torpu.
-> Na lotnisko przyjechaliśmy ostatnim pociągiem o 22:47 płacąc za niego 41 koron za bilet. Konduktor nic nie doliczył za wypisanie - powiedzieliśmy, że automat na stacji nie działał. Drzwi wejściowe na lotnisko (te, pod którymi zatrzymuje się bus ze stacji kolejowej) były już zamknięte, jednak kierowca wskazał nam drzwi przy miejscu wyznaczonym do palenia, gdzie jak się okazało jest taka mini poczekalnia. Były one otwarte, a w środku koczowało już kilka osób. Jest tam WC, ławki, gniazdka i przede wszystkim ciepło. Przed 5 przyszedł strażnik i oznajmił, że lotnisko jest otwarte, po czym wszyscy się tam przenieśli. Być może wspomniane pomieszczenie otwierają tylko przy grubych minusach. Wczoraj było chyba -8/9 stopni.
-> W takiej temperaturze da radę dostać się do miasta na nogach. Kwestia odpowiedniego ubioru. Myśmy podjechali na stację, skąd udaliśmy się do miasta pieszo.
-> Fjordline ma promocję na bilety na prom do Szwecji. Wystarczy zostać członkiem Fjordclub, wtedy bilety można dostać za 0 Euro w obie strony. Plus do tego można zabrać kilku towarzyszy (ja miałem dla 4). Gdzieś tu wyczytałem, że na promie można zrobić zakupy tylko raz na jedną rezerwację w pierwszą stronę rejsu. Nie jest to prawda.
-> Ryanair pozwala zabierać plecaki na pokład. Według nowych przepisów wszystko oprócz małe bagażu podręcznego, miało trafiać do luku bagażowego.
-> McDonalds w mieście czynny od rana do 23. Hamburger 10 koron (na miejscu 12), kawa też 10.
-> Norwegowie nie mają chyba w zwyczaju sypać chodników piaskiem. Nie widać nigdzie do tego celu pojemników itd. Kilka razy nasze spacery wyglądały jak taniec na lodzie :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere uważa post za pomocny.
 
      
#264 PostWysłany: 21 Sie 2018 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Mam jakże dziwne pytanie, ale nie znalazłem odpowiedzi w tym temacie. O ile z lotniska na stację jeździ darmowy autobus, o tyle nie wiem czy bilety kupie normalnie w biletomacie na stacji, czy muszę rezerwować internetowo? I drugie pytanie mając Polską legitymację, śmiało brać bilet "Student"?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 27 Sie 2018 18:12 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
@macio106

Jeżeli pytasz o stację Torp to:
Biletomat masz na lotnisku i z lotniska jedziesz na stację kolejową autobusem (~3 minuty), na której nie ma nic oprócz wiaty/zadaszenia.
To taka stacja w szczerym polu więc tam już nic nie kupisz.

Odnośnie zakupu biletu to zależy skąd - dokąd bo przez internet na niektórych trasach bilety mogą być tańsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 27 Sie 2018 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
@Siemion z Torp lufthavn do Sandefjord
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 27 Sie 2018 21:27 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
w tym przypadku cena ta sama
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
 
      
#268 PostWysłany: 28 Sie 2018 08:07 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
@macio106

Wiec tak jak napisal @radzio666 cena ta sama - 41 koron. Pociag R11 w kierunku Skien, jedna stacja (www.nsb.no)
Lepiej kupic w automacie na lotnisku, na wypadek jakbys mial poslizg z lotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 02 Wrz 2018 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Byłem 28 w Sandefjord i nic się nie zmieniło. Cena za bilet na pociąg jak najbardziej aktualna, autobus darmowy kursuje i praktycznie większość korzystających z podwózki na stację kolejową idzie do Sandefjord pieszo.
Myślę, że warto bo godzinny spacer, kilkanaście zł w kieszeni a okolica ciekawa.

Ewentualnie autostop z którym również nie ma problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 02 Wrz 2018 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Potwierdzam. Wróciłem wczoraj. W jedną stronę piechotą dłuższą trasą, a z powrotem stopem (2 raz w życiu). Zaoszczędzone 40zl na dwie osoby, ale trochę strachu się najedliśmy podczas tej przejażdzki.. ;-).

Na drodze do miasta pusto, moim zdaniem warto sie przejść. Po drodze fajne widoki, sporo miejsca na rozłożenie koca i piknik. W drugą stronę po 25km w nogach odpuścilismy spacer. Idąc wzdłuż torów złapaliśmy jakaś czarną "betę".
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 02 Wrz 2018 14:40 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
peta napisał(a):
Myślę, że warto bo godzinny spacer, kilkanaście zł w kieszeni a okolica ciekawa.

Pozwól to jednak zostawić do indywidualnej oceny każdego z nas. Dla niektórych strata godziny czasu może być więcej warta niż 20 zł...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 02 Wrz 2018 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
A moim zdaniem po to jest forum, żeby wyrazić własną opinię i podzielić się swoimi doświadczeniami.
40zł to nie jest dużo pieniędzy, to fakt, jednak ja osobiście nie uważam spaceru w sielankowym klimacie, którego niektórym brakuje na codzień za stratę czasu.
Nikt nikomu swojego zdania nie narzuca.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 02 Wrz 2018 15:32 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
A ja myślę, że w tym temacie było wiele razy napisane, ile kosztuje pociąg i ile czasu zajmuje droga piesza. I od tego jest to forum, żeby takie fakty przedstawić.
Każdy może sam sobie podjąć decyzję w zależności od: czasu, budżetu, pogody, nastroju, towarzystwa itp. i nie potrzebuje do tego kolejnych autorytatywnych wypowiedzi, czy wg kogoś warto, czy nie, bo każdy to sobie może sam ocenić.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#274 PostWysłany: 02 Wrz 2018 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Co prawda to prawda tylko powiedzmy sobie szczerze czasu między lotami jest wystarczająco na tyle by poznać całe Sandefjord i przejść się pieszo nawet w dwie strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 03 Wrz 2018 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Dokładnie tak, niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie. Czy warto iść pieszo czy nie. Dla jednego 21 zł za 1 przystanek to będzie dużo, dla innego nie. Tez nie dawno wróciłem i Ja mam jeszcze inna opcję, która pogodzi was wszystkich. Do miasta iść "z buta" pozwiedzać widoki, które są piękne, a "stracona" godzina to nic bo i tak 6 h na Sandefjord to dużo, a z powrotem wybrać właśnie pociąg, gdyż w nogach każdy będzie miał te ~ 20km, więc kolejne 6 nie jest już tak kolorowe.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#276 PostWysłany: 14 Lut 2019 15:28 

Rejestracja: 31 Sty 2019
Posty: 16
wasil10 napisał(a):
ie uważam spaceru w sielankowym klimacie, którego niektórym brakuje na codzień za stratę czasu.

Nie wiem czy do końca taka sielanka, jak prawie 1/3 trasy od lotniska trzeba iść drogą (brak chodnika) i na dodatek widoki dosyć przeciętne.
No ale z drugiej strony lepiej tak niż jak ktoś radził jechać pociągiem na gapę, bo konduktorzy są uczuleni na pasażerów wsiadających w Torp i na 100% podejdą sprawdzić bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 19 Mar 2019 14:18 

Rejestracja: 23 Maj 2014
Posty: 3
123tomek napisał(a):
Potem spotkanie ze znajomym i niewielka zmiana planów trasy - port i fontannę wielorybników widzimy "z pokładu 40-to letniego Volvo, którym dojeżdżamy niemal pod sam cel wyprawy czyli fort Folehavna (Vesterøen) gdzie zachowały się poniemieckie umocnienia.


Teraz po latach widzę, że nie napisałem, że to by sam Apetor z którym poznałem się dzień wcześniej poprzez fejsa :) Świetny gość!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 19 Mar 2019 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
To żeś się chłopie teraz obudził.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 06 Kwi 2019 00:19 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 47
da się dojechać jakimś bezpośrednim autobusem z lotniska do miasteczka?

na stronie lotniska jest info, że chyba tak, ale... szczegółów brak, a ;podany tam link nie działa..

zastanawiam sie nad jednodniówką, ale miałbym na miejscu tylko 4 h 30 minut... Jak się odejmie czas na dojście do miasta, odprawę to trochę mało, a pociągi z tego, co widziałem, to za często nie jeżdżą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 06 Kwi 2019 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
adrian.kato - zobacz sobie jednodniówki FR w poniedziałki z Krakowa, masz cały dzień na miejscu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 327 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group