Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 327 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 23 Kwi 2015 14:34 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Rok temu grilowałem na skałkach.
Wejście od ulicy Bjerggata, i po drodze jest Kiwi market w którym można kupić grilla.
W maju też lecimy na grilla, ale chyba przygrilujemy gdzieś przy wodzie.
Jest jedno fajne miejsce idąc za mariną po prawej stronie.
Delikatne skałki w pobliżu wody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
#242 PostWysłany: 23 Kwi 2015 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 181
Loty: 24
Kilometry: 39 364
Poczta jest czynna, od 10 do 14:30.
Przy morzu ta miejscówka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 23 Kwi 2015 15:35 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Tak, przy morzu.
Będę w domu wieczorem to poszukam zdjęć.
Ja będę tam 6 maja, to potwierdzę jej przydatność.
Choć z pogodą może być różnie, byłem miesiąc temu w Sandefjord, to bardziej należało mieć narty niż grilla :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 30 Kwi 2015 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
pieerx napisał(a):
Choć z pogodą może być różnie, byłem miesiąc temu w Sandefjord, to bardziej należało mieć narty niż grilla :)


polecam yr.no, sprawdzalność 100%
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 01 Maj 2015 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
...ale na max 2 dni do przodu. Sprawdzone niejednokrotnie. I w Norwegii i w Polsce.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 01 Maj 2015 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
długoterminowa też się sprawdza choć może nie idealnie ale jakiś pogląd daje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 21 Cze 2015 23:09 

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 40
WaldekK napisał(a):
spyke napisał(a):
A i po zagadaniu z kierowcą busa na lotnisku do dworca, zrozumiałem, że bus jest darmowy dla osób które mają bilet na pociąg.
Może oficjalnie :D
spyke napisał(a):
[Celnicy] nie mogli pojąć idei one day trip.
Policjanci, których miałem "okazję" spotkać podczas spaceru do Sandefjord, też.


Wczoraj, w sobote 20 czerwca 2015 r., wracalem pieszo trasa niebieska na lotnisko Sandefjord-Torp. Gdzies w polowie trasy, w bocznej drodze stal zaparkowany bialy samochod. Gdy sie z nim zrownalem, wyszedl z niego jeden facet i do mnie zagadal. Okazalo sie, ze to bylo 2 policjantow po cywilnemu, w nieoznakowanym radiowozie. Jako, ze moja znajomosc angielskiego jest mierna, trudno mi bylo sie z nimi dogadac.
Pytali sie mnie, co ja tutaj robie. Skad i dokad ide. Poprosili mnie o dokumenty. Jeden z nich wzial moj dowod osobisty, no i skontaktowal sie z kims, no i cos tam po norwesku przez radio z kims rozmawial. Tlumaczylem im, ze jestem turystycznie, ze ide na lotnisko. Wtedy ten drugi, gdzie spalem, gdzie mialem nocleg, gdzie bylem, no i co robilem w Norwegii. Nie mogl zrozumiec, ze przylecialem po 16, no i wylatuje tego samego dnia o 21:45. Widzac telefon w mojej dloni, spytal sie, czy robilem zdjecia. Na szczescie, zrobilem kilka fotek w porcie, m.in. pomnik upamietniajacy norweskich wielorybnikow. Kazal mi pokazac wszystkie zdjecia w telefonie. Pozniej przejrzal zawartosc mojego plecaka, no i kazal mi wszystko wyjac z kieszeni. Jednak nadal cos mu nie gralo, mimo wszystko, ze kompletnie nic nie znalazl. Bez powodu zaczal mnie pytac o Katowice, a ja mu, ze przylecialem i wracam do Poznania. Widocznie chyba musieli na tej trasie kilka osob skontrolowac z lotniska Katowice. Nie mogl zrozumiec, jak mozna przyleciec na kilka godzin, no i isc taki kawal pieszo w dwie strony.
W koncu, gdy im pokazalem karty pokladowe, a do lotniska byl jeszcze kawalek, to zaproponowali mi podwozke na lotnisko. Ten pierwszy, ciagle sie z kims kontaktowal, no i przez cala droge po norwesku rozmawial z jakimis osobami. Bardzo dokladnie mnie sprawdzal... Cos mu nie gralo..
Ogolnie byli bardzo mili i uprzejmi, tylko trudno mi bylo sie z nimi dogadac, z powodu mojej slabej znajomosci angielskiego.
Ogolnie, to zauwazylem, ze Norwedzy nie poruszaja sie pieszo na wieksze odleglosci.
Wydaje mi sie, ze musieli juz kilku Polakow wylegitymowac, a ze nikt inny nie udaje sie tam na takie jednodniowe wypady, no i nie chodzi pieszo, wiec wydalo im sie to podejrzane. Chyba maja przeswiadczenie, ze to sa jakies dzialania niezgodne z prawem, ze cos w tym musi byc bezprawnego, no i probuja dociec, co to moze byc... A nic, tak jak w moim przypadku, nie moga, mimo wielu staran znalezc...
Nie wiem, co o tym myslec... Bylem normalnie ubrany, wyglad tez nie wyrozniajacy sie, zachowywalem sie normalnie. Szedlem tylko pieszo...
Czy legitymowali tez kogos, no i przeszukiwali jak szedl pieszo na lotnisko lub z lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off
jowa31 lubi ten post.
 
      
#248 PostWysłany: 24 Cze 2015 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Ja wczoraj Tacie zrobiłem prezent z okazji dnia Ojca i zabrałem go na 1 dniówkę do Sandefjord. Z lotniska busik darmowy, po 3 minutach przyjechał pociąg. Pani konduktor podeszła do nas dosłownie minutę przed stacją docelową i skasowała po 39 koron. Powrót z buta, piękna pogoda, bardzo fajnie się szło. Zajęło nam to około godzinki, może trochę więcej bo specjalnie nie podkręcaliśmy tempa mając w zapasie sporo czasu do odlotu. Trasa cały czas wzdłuż torów, potem darmowy bus na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
Juve lubi ten post.
 
      
#249 PostWysłany: 06 Lip 2015 09:35 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
W sobotę byliśmy na jednodniówce w Sandefjord. Przylot ok 7.30, wylot 21.50.

W drogę do miasta wybraliśmy spacer od stacji kolejowej, do której byliśmy dowiezieni z lotniska darmowym Shuttle Busem. Nie przeszliśmy nawet 500 metrów, a zatrzymała się starsza pani z propozycją podwózki. Jako że jechała tylko do marketu, a nie do miasta, wysadziła nas jakieś 1,5 km od centrum. Jednak sporo czasu tym zaoszczędziliśmy.

Jako że zgodnie z postami forumowiczów, cały dzień to aż za długo jak na to miasteczko, mając spory zapas czasowy, postanowiliśmy również przespacerować się podczas drogi powrotnej. Mimo że nikogo nie zatrzymywaliśmy, ponownie otrzymaliśmy propozycję od pewnego małżeństwa że nas zawiozą. Chcieli nawet bezpośrednio na lotnisko, jednak stanowczo odmówiliśmy i podziękowaliśmy za tę uprzejmość. Bez problemu również wsiedliśmy do autobusu na stacji kolejowej, który podwiózł nas pod samo lotnisko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 06 Wrz 2015 13:36 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 94
Loty: 60
Kilometry: 85 425
Mnie na stopa złapało żółte cabrio, ledwo zdążyłem wyruszyć ze stacji. Koleś mówił, że jeździ tędy codziennie i codziennie kogoś zabiera ze sobą i zawsze są to Polacy :D
Góra
 Profil Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.
 
      
#251 PostWysłany: 06 Wrz 2015 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Inny świat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 06 Wrz 2015 14:24 

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 30
danteri napisał(a):
WaldekK napisał(a):
spyke napisał(a):
A i po zagadaniu z kierowcą busa na lotnisku do dworca, zrozumiałem, że bus jest darmowy dla osób które mają bilet na pociąg.
Może oficjalnie :D
spyke napisał(a):
[Celnicy] nie mogli pojąć idei one day trip.
Policjanci, których miałem "okazję" spotkać podczas spaceru do Sandefjord, też.


Wczoraj, w sobote 20 czerwca 2015 r., wracalem pieszo trasa niebieska na lotnisko Sandefjord-Torp. Gdzies w polowie trasy, w bocznej drodze stal zaparkowany bialy samochod. Gdy sie z nim zrownalem, wyszedl z niego jeden facet i do mnie zagadal. Okazalo sie, ze to bylo 2 policjantow po cywilnemu, w nieoznakowanym radiowozie. Jako, ze moja znajomosc angielskiego jest mierna, trudno mi bylo sie z nimi dogadac.
Pytali sie mnie, co ja tutaj robie. Skad i dokad ide. Poprosili mnie o dokumenty. Jeden z nich wzial moj dowod osobisty, no i skontaktowal sie z kims, no i cos tam po norwesku przez radio z kims rozmawial. Tlumaczylem im, ze jestem turystycznie, ze ide na lotnisko. Wtedy ten drugi, gdzie spalem, gdzie mialem nocleg, gdzie bylem, no i co robilem w Norwegii. Nie mogl zrozumiec, ze przylecialem po 16, no i wylatuje tego samego dnia o 21:45. Widzac telefon w mojej dloni, spytal sie, czy robilem zdjecia. Na szczescie, zrobilem kilka fotek w porcie, m.in. pomnik upamietniajacy norweskich wielorybnikow. Kazal mi pokazac wszystkie zdjecia w telefonie. Pozniej przejrzal zawartosc mojego plecaka, no i kazal mi wszystko wyjac z kieszeni. Jednak nadal cos mu nie gralo, mimo wszystko, ze kompletnie nic nie znalazl. Bez powodu zaczal mnie pytac o Katowice, a ja mu, ze przylecialem i wracam do Poznania. Widocznie chyba musieli na tej trasie kilka osob skontrolowac z lotniska Katowice. Nie mogl zrozumiec, jak mozna przyleciec na kilka godzin, no i isc taki kawal pieszo w dwie strony.
W koncu, gdy im pokazalem karty pokladowe, a do lotniska byl jeszcze kawalek, to zaproponowali mi podwozke na lotnisko. Ten pierwszy, ciagle sie z kims kontaktowal, no i przez cala droge po norwesku rozmawial z jakimis osobami. Bardzo dokladnie mnie sprawdzal... Cos mu nie gralo..
Ogolnie byli bardzo mili i uprzejmi, tylko trudno mi bylo sie z nimi dogadac, z powodu mojej slabej znajomosci angielskiego.
Ogolnie, to zauwazylem, ze Norwedzy nie poruszaja sie pieszo na wieksze odleglosci.
Wydaje mi sie, ze musieli juz kilku Polakow wylegitymowac, a ze nikt inny nie udaje sie tam na takie jednodniowe wypady, no i nie chodzi pieszo, wiec wydalo im sie to podejrzane. Chyba maja przeswiadczenie, ze to sa jakies dzialania niezgodne z prawem, ze cos w tym musi byc bezprawnego, no i probuja dociec, co to moze byc... A nic, tak jak w moim przypadku, nie moga, mimo wielu staran znalezc...
Nie wiem, co o tym myslec... Bylem normalnie ubrany, wyglad tez nie wyrozniajacy sie, zachowywalem sie normalnie. Szedlem tylko pieszo...
Czy legitymowali tez kogos, no i przeszukiwali jak szedl pieszo na lotnisko lub z lotniska?



Jedyne co może to tłumaczyć to fakt, że pewnie poszukiwali jakiegoś Polaka... W każdym razie ja bym zbaraniał i domagał się wyjaśnienia o co chodzi, aczkolwiek tutaj, kwestia języka. W takich przypadkach pokazuję kartę pokładową od razu i jest spokój, jak kiedyś mnie zaczepiła policaja w Liverpoolu, kiedy siedzieliśmy na ławce z kolegą w nocy( bez piwa ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 07 Wrz 2015 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Zasada obowiązująca w większości krajów* w kontaktach z szeroko rozumianymi służbami: "z dużą du..ą wciśniesz się wszędzie, z dużą gębą nigdzie".
Jednym słowem jeżeli naprawdę nie mamy nic na sumieniu to w 99% przypadków sprawa się wyjaśni bez potrzeby dociekania z naszej strony o co chodzi (i tak nam nie powiedzą). Uśmiech i szczere patrzenie w oczy to najlepszy początek rozmowy. Wszelkie zachowania typu podniesiony głos czy ożywiona gestykulacja mogą być i najczęściej są odbierane jako przejaw agresji. Jeżeli do tego dodamy problemy z komunikacją wynikające z braku znajomości języka to może się to skończyć bardzo różnie...

*- w Rosji wydaje się obowiązywać zasada odwrotna, natomiast są kraje gdzie podstawową zasadą jest brak zasad.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 17 Sie 2016 02:40 

Rejestracja: 01 Lut 2016
Posty: 7
Loty: 22
Kilometry: 26 832
Posiada ktoś może aktualny plan odjazdu autobusu z lotniska i na lotnisko torp do stacji kolejowej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 17 Sie 2016 06:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
O ile dobrze pamiętam, to autobusy są skomunikowane z pociągami - przyjeżdżają parę minut przed pociągiem, czekają na wysiadających pasażerów i wracają na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 17 Sie 2016 08:24 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
W lutym były co godzinę, kilka minut po pelnej godzinie ale rzeczywiście są skomunikowane z pociągami i odjeżdżają tak żeby nie czekać za długo na pociag :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 21 Lis 2016 12:30 

Rejestracja: 01 Lut 2010
Posty: 176
Loty: 29
Kilometry: 42 139
Przejrzałem temat, ale większość informacji jest w nim nt. dotarcia na nogach do Sandefjord.

Mnie interesuje jak najtaniej się dostać do Oslo. Czy najpierw busem do stacji Torp i później pociąg? Wychodzi ok 130zł. Pytanie czy to jest jedyna i czy najtańsza opcja. Lecę do Oslo, wracam z Bergen.
_________________
"Ru[url=l]ss[/url]ia is a gas station masquerading as a country"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 28 Lis 2016 02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Chciałbym wyskoczyć na półdniówkę do Torp i okolic, ale pytanie o pogodę. Czy ktoś z Was był tam w styczniu (2. połowa)? Czy ma to sens o tej porze roku, czy będzie pizgało złem? :)

@‌rexxx‌
rexxx napisał(a):
Mnie interesuje jak najtaniej się dostać do Oslo.

Tu masz wątek Torp>Oslo: sandefjord-torp-do-oslo,1286,1032
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 28 Lis 2016 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Mario21 napisał(a):
Chciałbym wyskoczyć na półdniówkę do Torp i okolic, ale pytanie o pogodę. Czy ktoś z Was był tam w styczniu (2. połowa)? Czy ma to sens o tej porze roku, czy będzie pizgało złem? :)
Nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie ;)
Byliśmy parę lat temu na początku lutego. Generalnie to głównym celem wycieczki było zabranie kilku osób na ich pierwszy lot, a nie zwiedzanie zimowego Sandefjord. A że już byliśmy w okolicy to pokręciliśmy się trochę po miasteczku, zobaczyliśmy port. Było całkiem ok. Tymbardziej że u nas zima była, jak to ostanio niestety bywa, prawie bez śniegu, a tam to jednak już jakaś tam północ to i śniegu więcej. Wiosenne i jesienne Sandefjord zdecydowanie lepiej się moim zdaniem prezentowało, no i przyjemniej było spacerować, ale to zimowe też miało swój urok.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#260 PostWysłany: 20 Lut 2017 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Zamiast 2. połowy stycznia była połowa lutego, popołudnie. Chlapa straszna i marznąca mżawka, ale kilka km spacerku sobie zrobiłem... bardziej w lutym zmarzłem w Zakopanem :)
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 327 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group