Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 19 Gru 2017 17:11 

Rejestracja: 01 Lut 2017
Posty: 15
serio, np w Atenach wszystko dziala w Salonikach nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 19 Gru 2017 17:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
W Salonikach dziwne jest, ze dalej istnieje komunikacja miejska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 19 Gru 2017 17:41 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Zazwyczaj jeżdżę z lotnisk do hoteli środkami komunikacji miejskiej. Jedynym jak dotychczas miejscem gdzie spotkałem się z kieszonkowcami były...Saloniki :evil: :lol: :lol: . Czterech panów z których dwóch było z przodu autobusu a dwaj pozostali z tyłu poprzez wysyłane sms ,,obstawiali,,ofiarę. Miałem podejrzenia co do nich od początku jak wsiadłem wraz z żona do busa ale jednak nie na 100%. Pojechałem za daleko wieć na końcowym przystanku zostałem poinformowany , że musze wsiaśc do tego samego busa i wrócić dwa przystanki. Wchodząc do niego spostrzegłem tylko 4 panów w czterech różnych miejscach busa akurat tych co zwrócili moją uwagę wczesniej. Bardzo się zdziwili :lol: :lol: :lol: gdy ponownie wsiadłem.Co lepsze kierowca był im dobrze znany. To tak tylko dla zwracania uwagi na ewentualne pomocne działania tubylców w stosunku do turystów :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 19 Gru 2017 20:07 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Kurde, trzy dni tam byłem i busy spotkałem tylko na linii 22. Ale ma klimat.
@Zeus: musi istnieć, w końcu nawet tam jakieś podatki ludzie płacą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 12 Maj 2018 11:34 

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 2
Hej ,w piątek około południa melduję się na lotnisku w Salonikch celem podróży na półwysep Kassandra dokładniej do Hanioti.
I mam pewien problem , którego nie mogę rozwiązać , a mianowicie , jak się dostać do Hanioti autobusem miejskim z lotniska nie zajeżdżając do centrum Salonik? Czyli konkretnie... lotnisko-hanioti(bez zajeżdżania do centrum Salonik) jest taka opcja?
Jeżeli są jakieś inne tanie opcję to proszę o sugestie 8-) 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 13 Maj 2018 08:23 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Oczywiście że nie trzeba jechać do centrum. Do tej miejscowości jedzie się autobusem KTEL Chalkidikis
http://www.ktel-chalkidikis.gr/index.ph ... catId=1001
którego dworzec jest blisko lotniska. Jedziesz 79 do Ikei i stamtąd 36:
http://oasth.gr/#el/masterinfo/list/78/73/
http://oasth.gr/#el/routeinfo/list/143/54/73/
I mapka:
http://open.phototrans.net/20,1332,0,__ ... _____.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Przegrek lubi ten post.
Przegrek uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 15 Maj 2018 13:14 

Rejestracja: 05 Gru 2013
Posty: 9
U W A G A
Autobus numer 78 nie kursuje. Jest zastąpiony autobusem numer "X 1", a w nocy jeździ autobus numer "N 1".
Cena za przejazd 2 €. Zniżka dla osób powyżej 65 roku życia i wtedy bilet kosztuje 1 €. Studentom obcokrajowcom prawdopodobnie zniżka nie przysługuje. Należy się upewnić.
Autobus jeździ co 30 minut.
Dane sprawdzone na dzień 2018.05.15
Zbigniew
w razie pytań służę pomocą
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Przegrek uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 15 Maj 2018 14:15 

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 2
Czyli reasumując , jadę z lotniska na dworzec autobusowy Ikea i tam wsiadam w autobus nr 36 który bezpośrednio mnie zawiezie na Hanioti , tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 20 Maj 2018 18:39 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Byniuś napisał(a):
U W A G A
Autobus numer 78 nie kursuje. Jest zastąpiony autobusem numer "X 1", a w nocy jeździ autobus numer "N 1".
Cena za przejazd 2 €. Zniżka dla osób powyżej 65 roku życia i wtedy bilet kosztuje 1 €. Studentom obcokrajowcom prawdopodobnie zniżka nie przysługuje. Należy się upewnić.
Autobus jeździ co 30 minut.
Dane sprawdzone na dzień 2018.05.15
Zbigniew
w razie pytań służę pomocą

Czyli w zasadzie zmienił się tylko numer.

Przegrek napisał(a):
Czyli reasumując , jadę z lotniska na dworzec autobusowy Ikea i tam wsiadam w autobus nr 36 który bezpośrednio mnie zawiezie na Hanioti , tak?

No nue. Z lotniska 79 do Ikei, stamtąd 36 na dworzec KTEL i stamtąd autobusem KTEL do Chanioti.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 16 Cze 2018 19:48 

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 33
Hej! Jak długo zajmuje dojazd autobusami z lotniska na dworzec KTEL? Ląduję o 12:45 i mam busy na Chalkidiki o 13:30, 14:30 i 17:45 i zastanawiam się, na który zdążę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 16 Cze 2018 22:48 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Na dwa pierwsze bym nie ryzykował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 08 Sie 2018 15:28 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 40
Czy moglibyście polecić jakiś tani transfer z lotniska w Salonikach na półwysep Kassandra (Chalkidiki) dla 5 osób?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 18 Lis 2018 21:44 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 83
Cześć,
Wybieram się tam z rodziną na 3 dni. Będę zwiedzał tylko Saloniki. Chcę korzystać z komunikacji miejskiej. Są jakieś bilety weekendowe (piątek - niedziela) lub inne okresowe, rodzinne?
Dajcie proszę znać.
Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Lis 2018 19:48 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Niestety nie. Max to 4-przejazdowy za € 2, gdzie czwarty przejazd musi się rozpocząć w ciągu 120 minut. Ale w sumie dwa takie mogą starczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Benobi lubi ten post.
Benobi uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 29 Sty 2019 15:58 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 83
Dziękuję za pomoc.
Czy ktoś zna aktualne stawki biletów (normalne i ulgowe)?
Google maps nie zna odpowiedzi, jak dojechać transportem publicznym do miasta.
Kupując bilety na lotnisku trzeba mieć gotówkę, czy można kartą płacić?
W samym mieście są punkty z biletami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 29 Sty 2019 16:19 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Naprawdę chcesz lądować w Grecji bez gotówki? Tylko plastik? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 29 Sty 2019 16:23 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 83
Pewnie tylko w LIDLu kartą można coś kupić? :)
Powiedz lepiej jak jest, żebym się nie naciął :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 29 Sty 2019 17:04 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
W Grecji zawsze trzeba mieć pewien zasób gotówki. Bilety kupisz u kierowcy lub w kioskach. Uważaj na kieszonkowców w autobusach oczywiście...jak ich rozpoznasz :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 31 Sty 2019 21:18 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
O ile pamiętam to w każdym autobusie jest automat.
A cen biletów zawsze warto szukać u źródła:
http://oasth.gr/#en/fares/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 31 Sty 2019 21:58 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Biletomat jest w każdym autobusie, ale:
- Tylko na monety
- Nie wydaje reszty
- Sprzedaje tylko bilety jednorazowe (te za euracza na normalne autobusy oraz te za dwa na lotniskowe)

Poza biletomatami funkcjonują również budy do sprzedaży biletów - jedna z nich jest na przystanku autobusku na lotnisku, wiec jak się planuje jeździć z przesiadkami to można się od razu zaopatrzyć w zapas stosownych biletów. Szczególnie też, ze wydają tam resztę. Poza tym, bilety prawdopodobnie można też kupić w kioskach (ale tego nie próbowałem)

Ponieważ w Salonikach nie wynaleziono jeszcze rozkładów jazdy, nawigacja jest nieco utrudniona. Na stronie OASTH podawane są wyłącznie godziny odjazdu z pętli (oraz szacowane czasy przyjazdu na poszczególne przystanki). OASTH ma również aplikację na telefony, która potrafi wyznaczać trasę (ale przesiadki wyznaczane są na podstawie "przeciętnego" czasu oczekiwania na autobus), oraz, co ważniejsze, podaje pozycję autobusów w czasie rzeczywistym. I to akurat jest bardzo przydatne.
Oprócz tego, autobusy w Salonikach ogarnia aplikacja Moovit, nawet lepiej niż oficjajna appka OASTH. Google Maps póki co komunikacji miejskiej nie pokazują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group