Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 202 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 04 Wrz 2018 21:55 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 161
Przylatuję Wizzairem do Porto o 00:30. Potrzebuję dostać się w okolice przystanku Chãs (kod przystanku: CHAS3). Z tego co zrozumiałem z rozkładów linia metra E już nie będzie kursować. Czy w takim razie dobrze kombinuję, że wsiadam na lotnisku w nocny autobus 3M, jadę do końca do Av. Aliados, tam robię szybką przesiadkę w nocny autobus 12M i po kilku przystankach powinienem być na miejsciu?

Jeśli tak to:
1) czy ktoś przerabiał o tak późnej porze kupno odpowiedniego biletu/biletów na taki przejazd? czy nie będzie problemu z kupnem?
2) jaki bilet/bilety powinienem nabyć na taką trasę?
3) jak wygląda sytuacja z przesiadką? trzeba się spieszyć? daleko trzeba przejść między przystankami 3M i 12M?

Czy ewentualnie są jakieś inne możliwości, które moglibyście zasugerować?
Rozważam też dojazd taksówką -- ile orientacyjnie może kosztować taki przejazd dla 2 osób? Czy taksówki można jakoś umówić z Polski na konkretną godzinę/przejaz czy też na miejscu gdzieś przed lotniskiem jest postój?
Uber? Nie korzystałem jeszcze, ale może to jest jakieś wyjście...

Poproszę o podpowiedzi lub wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#182 PostWysłany: 04 Wrz 2018 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Bilety można kupić w automacie więc nie powinno być kłopotu z zakupem o dowolnej porze. Kupujesz kartę (nośnik - bodaj 0,6e) wraz z biletem właściwym ( doładowaniem).
Wszelkie szczegóły tutaj http://www.stcp.pt/en/travel/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 05 Wrz 2018 13:06 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 161
dzięki za odpowiedź. mam jeszcze kilka pytań:

1) czy w tych automatach można płacić kartą płatniczą/kredytową lub banknotami?
2) czy automaty wydają resztę?
3) czy dobrze odczytuję z zasugerowanej strony, że z lotniska do przystanku CHAS3 z przesiadką na Av. Aliados potrzebuję doładować nośnik dwoma biletami Z5 za 2,40EUR (będę jechał z lotniska autobusem 3M do strefy C1 i dalej ze strefy C1 autobusem 12M do strefy S8)? ewentualnie, jak starczy czasu, jednym biletem Z4 (lotnisko-Av. Aliados) i na Av. Aliados jednym biletem Z2 (strefa C1->S8)? lub, gdyby podróż miała trwać mniej niż 1h30m (to jest ograniczenie dla Z5) -- tylko jednym biletem Z5?
4) ewentualnie czy można kupić bilet u kierowcy autobusu?

pozdrawiam
geos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 05 Wrz 2018 13:39 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
W autobusie nocnym możesz kupić bilet u kierowcy. Będzie on ważny tylko ten jeden przejazd do końca trasy danej linii.
Załącznik:
komunikacja_opo.jpg
komunikacja_opo.jpg [ 81.34 KiB | Obejrzany 6490 razy ]




Na stronie metra jest Jurney Planner, w którym można obliczyć ile zapłaci się za dana trasę. Dokładnie te same ceny obowiązują w autobusach.
https://en.metrodoporto.pt/pages/391

Jeżeli chodzi o pytanie trzecie. Twoja trasa to Aeroporto - Santo Ovídio w strefie S8 (mapa) i za nią w dzień zapłacisz 2 euro - Title Z4. Nawet z przesiadką jesteś na miejscu po około 50 minutach, czyli mieścisz się w wyznaczonym czasie podróży. W nocy na jednym Z5 powinieneś dojechać bez problemu.
Załącznik:
Metro do Porto Fares.png
Metro do Porto Fares.png [ 51.06 KiB | Obejrzany 6480 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
geos uważa post za pomocny.
 
      
#185 PostWysłany: 05 Wrz 2018 14:16 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 161
dzięki @wersus79!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 26 Wrz 2018 12:24 

Rejestracja: 26 Wrz 2018
Posty: 1
Dzień dobry,
w październiku lecimy do Porto Ryanairem. Przylot planowany mamy o 23:55, jednak wiadomo, trzeba odebrać walizkę itp. więc podejrzewam, że gotowi do dalszej wędrówki będziemy około 00:30. Wtedy też, jak wynika z informacji zawartych na forum i na innych stronach odjeżdża ostatnie metro. Jednak strona Metro do Porto mówi mi zupełnie co innego. Przylatujemy w weekend z soboty na niedzielę. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z metrem o tak późnych godzinach?
Poniżej print screen :)

Będę wdzięczna za podpowiedź. :)

Załączniki:
porto metro.png
porto metro.png [ 165.47 KiB | Obejrzany 6341 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 26 Wrz 2018 14:19 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Wydaje mi się, że ich wyszukiwarka pokazuje głupoty.
Zimowy rozkład obowiązujący od września - ostatni pociąg z lotniska linii E odjeżdża o 0.34.
Potwierdzili mi to z Metro do Porto na messendżerze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 26 Wrz 2018 17:41 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
A ja właśnie dałem się tam zrobić w jajo jak dziecko. Zamierzałem kupić dwie dobówki Andante Tour. W automacie ich nie było, no trudno - niech będą dwie Z4, to tylko € 0,50 drożej. Wybieram bilet - 24 h, potem strefę - Z4, teraz pyta, ile tych biletów - no dwa. I płatność. I wychodzi jedna karta. Sprawdzamy na paragonie - są dwa; spoko, pewnie można dwa na jednej karcie (bilety ekektroniczne to tak cudowny wynalazek, że trzeba zachowywać paragony - to jakby przy łazienkach asekuracyjnie stawiać wychodki). No lipa, kasownik skasował tylko jeden. Dopiero wtedy zauważyliśmy, że przy automatach (do których nota bene jest kilometrową kolejka, bo większość nic z nich nie kuma) jest stoliczek obsługi, przy którym pani... sprzedaje Andante Tour (oczywiście potwierdziła, że jedna karta dla jednej osoby). Stojąc drugi raz w kolejce zaobserwowałem, że większość stojących dała się wydymać w ten sam sposób.
Tak więc kupujcie w osobnych transakcjach.

A najlepsze, że Polak i po szkodzie głupi, bo dwa tygodnie wcześniej w bardzo podobny sposób dałem się wydoić w Lizbonie. Ile chcesz kart - dwie. Ile chcesz biletów - no dwa. No i dostałem - po dwa na każdej. W dodatku nie mogłem potem tych kart użyć do zakupu dobówek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 26 Wrz 2018 18:32 

Załącznik:
18-26-00-file.png
18-26-00-file.png [ 54 KiB | Obejrzany 6290 razy ]
Góra
 PM off  
      
#190 PostWysłany: 11 Paź 2018 23:44 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
O tej godzinie nie pojedziesz juz metrem. Zostaje Uber. Do Miasta za 13e dojedziesz na lajcie :) Tylko uwazaj kierowcy lubia krecic i robić dziwne trasy na turystach :P Nie mniej jednak na reklamacje z ubera czekalem 30 minut i mialem zwrot kasy :) Wiec polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#191 PostWysłany: 12 Paź 2018 09:50 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 161
Przyleciałem do Porto po północy 10 września 2018 i pociągi metra już nie jeździły, ale jeździł nocny autobus.

Informacja dodatkowa: płaciłem kartą Revolut w automatach biletowych na stacjach metra bez problemu.

Z ciekawostek: podobno po wyczerpaniu biletów na kartoniku na konkretną strefę można kartonik doładować biletami innej strefy (na przykład po wyczerpaniu biletów Z2 można kartonik doładować biletami Z4). Mi niestety się to nie udało, w automacie doładowywało mi biletami, na które kartonik był doładowany po raz pierwszy. Nie wiem czy coś przeoczyłem w opcjach kupna, korzystałem z angielskiego menu, starałem się "dobrze czytać" ale niestety, nie udało mi się. Musiałęm kupić drugi kartonik (0.60E) i go doładować odpowiednimi biletami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 12 Paź 2018 10:23 

Coś przeoczyłeś, ja kupowałem kilka razy różnie 1-2 bilety dla jednej osoby z różnych stref z-2, z-3 też bez problemu płatność kartami alior kantoru i revolut choć trzeba wybrać na ekranie opłacenie kartą
Na andante może być tylko bilet jednego rodzaju np. Z-3
Strefy w autobusach zamiast z to c np. C-2


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 12 Paź 2018 13:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#193 PostWysłany: 12 Paź 2018 11:00 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 161
ale doładowałeś wyczerpany już kartonik z biletami Zx nowymi biletami Zy, gdzie x != y? jeśli tak to może faktycznie coś przeoczyłem, nie dowiem się teraz, chyba, że ktoś miałby zdjęcia ekranu z takiego zakupu. tak więc jeśli przeoczyłem to uważajcie bo może się Wam też przydarzyć :)


Ostatnio edytowany przez michzak, 12 Paź 2018 13:49, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 12 Paź 2018 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2016
Posty: 6
Loty: 155
Kilometry: 322 247
Byłem latem i nie miałem z tym problemu. Można zmieniać strefy i doładowywać kartę po całkowitym wyczerpaniu środków. Ale jest jeszcze jeden warunek nie można zmieniać zasad dla kart jednodniowych z wieloprzejazdowymi. Czyli musisz mieć jeden kartonik dla kart jednodniowych i inny dla kart rozliczanych przejazdami. Do tego warto popatrzeć na automat gdy podkładamy kartę i sprawdzić do kiedy jest ważna bo 24 godz. są liczone normalnie a nie np. tylko do rana następnego dnia.
Tak w ogóle to od kiedy pierwszy raz miałem kontakt z systemem transportowym w Porto to uważam go za jeden z najdziwniejszych i najtrudniejszych do zrozumienia na świecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 12 Paź 2018 12:46 

@geos jak masz załadowany na karcie bilet np. Z-3 to możesz doładować kolejnymi, ale tylko też Z-3
Dopiero jak je wykorzystasz możesz doładować kolejnym np. 24-godzinnym, Z-4

Jaki bilet kupić mamy na stacjach metrach alfabetyczny spis stacji i jaki z danej dtacji pptrzebujemy bilet np. Z-4 by tam dotrzeć
Na rozkładach autobusowych u góry przy trasie pod podane ile stref c przekraczamy
Góra
 PM off  
      
#196 PostWysłany: 12 Paź 2018 13:21 

Rejestracja: 24 Kwi 2018
Posty: 2
Do Porto przylatuję o 00:30. Czy o tej godzinie jest gdzieś możliwość kupienia biletu Andante Tour 3 na 72h? Z tego co widzę na stronie takich biletów nie da się kupić w automatach, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 26 Sty 2020 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Czy z lotniska jeżdżą jakieś autobusy do Guimaraes? Czy jednak muszę jechać do miasta na dworzec kolejowy?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 26 Sty 2020 23:50 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Według strony lotniska:
https://www.ana.pt/en/opo/access-parkin ... sportation
jeździ jakiś getBUS
https://www.getbus.eu/en/guimaraes-airport-guimaraes/

Nawet często i za rozsądne pieniądze.

Dzięki @cart, bo bym sam nie sprawdził, tylko jechał do miasta na PKP ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cart lubi ten post.
 
      
#199 PostWysłany: 30 Sie 2020 16:03 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Gdyby kogoś to interesowało, można piechotą. Przez cały czas dostępny chodnik, po obu stronach drogi głównie pola kukurydzy, które są nawadniane. Pokonywałem trasę o 3 w nocy, więc za sprawą tych zraszaczy i otwartej przestrzeni, w koszuli i cienkiej kurtce było mi zimno. Po drodzę jest jedno miasteczko małe. Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#200 PostWysłany: 07 Wrz 2020 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Jak dlugo zajmuje taki spacerek z lotniska i ile € mozna zaoszczedzic?
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 202 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group