Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Kwi 2016 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
mam przesiadkę w Wilnie z IST do LTN i 1 godzinę czasu, czy jest na tym lotnisku strefa tranzytowa, czy muszę po paszportowej wyjść i wejść z powrotem przez odprawę bezpieczeństwa, lecę z podręcznym


Ostatnio edytowany przez Zeus, 18 Kwi 2016 21:54, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 18 Kwi 2016 21:40 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Przylatujesz spoza Unii, więc niezależnie od tego, czy jest strefa tranzytowa, czy też nie, będziesz musiał przejść przez kontrolę bezpieczeństwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Kwi 2016 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
dzięki za odpowiedź ale źle to opisałem, chodzi mi o to: czy zostanę potem w strefie, czy muszę wyjść z przylotów i wejść jeszcze raz przez wyloty co zajmie więcej czasu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sie 2018 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 129
Kilometry: 160 824
Przylatuję wg rozkładu z Warszawy o 9.00, czy zdążę na lot do strefy non Schengen - Sankt Petersburg o 10.30?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Sie 2018 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 118
Loty: 126
Kilometry: 165 727
Nie powinno być problemu.
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Wrz 2018 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
VNO, lądowanie spoza Unii, 1h na przesiadkę.

Czy, po przebiciu się przez kontrolę paszportową będę musiał zawrócić i ponownie przejść przez security ?
Mają opcję fast tracka za 5e
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Paź 2018 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
To odpowiem sobie sam 8-)
Dziś pobiłem prawdopodobnie rekord tego lotniska jeżeli chodzi o szybkość przesiadki :lol:

Najpierw UIA, na 9 dni przed lotem zmienia mi godziny wylotu KBP-VNO z 9:30 na 14:50 i ze spokojnych/nudnych kilku godzin na VNO, robi się nerwowa 1h. Jak już wiecie, ląduje spoza UE, więc dojdzie jeszcze kontrola paszportowa.
Boarding się ciągnie i łapiemy na starcie dodatkowe 20min opóźnienia, według moich obliczeń lądowanie będzie miało miejsce 16:20, a zamknięcie bramki na lot do GDN 16:40, odlot 17:10.

Wiedząc co będzie grane wykupiłem fast tracka 2x5e i jeszcze z pokładu UIA, dzwonie na ogólny numer lotniskowy w trybie panic mode, żeby przekazali na gate do GDN, że jeszcze 2 pasażerów będzie na 100% - spóźnieni, ale szczerzy ;) Przełączyli mnie, kazali poczekać i dostaje info, że za paszportówką, ktoś będzie czekać i nas przeprowadzi bokiem - czyli niby sukces ;) Poprosiłem o extra 20min, czyli tyle, ile straciliśmy przez opóźnienie UIA.

I lecimy: pakują nas do busów, które zapełniają się niemiłosiernie wolno, a jeszcze na płycie zatrzymują się i przepuszczają startujący Air Baltic,więc cenne minuty uciekają.
Pędzimy z busów (które wykręciły jeszcze jakieś durne kółko, nie mogąc się zdecydować, gdzie nas wypuścić), na paszportówke, dobrzy ludzie puszczają nas przodem bez żadnego problemu, pyk jesteśmy, ale nikogo z obsługi jednak do nas nie wysłali, to lecimy dalej.
Dopadamy transfer, więc radość :D Gorzej, że zamknięty na głucho...
Potem chyba 3 piętra w dół, żeby wydostać się z przylotów, bum lądujemy na ulicy :? Tu już mała załamka, bo trwa to za długo i szanse jakby marne, ale nic przeskakując między autami, wpadamy na odloty, jakieś dobre dusze kierują nas za check-in, prosto na security, tam wykorzystujemy bonusa w postaci fast tracka, ale jak nas tam zobaczyli, to po prostu otworzyli bramki :D
Bagaże przejechały, mówią że na duty free w lewo na gate A1, więc jazda dalej, drę się przez caly korytarz "gate A1 wait, gate A1 wait" :) Kątem oka widzę, że last call, dopadamy a tam, miły, młody człowiek informuje nas, że no nie bardzo, bo już zamknięte :( Odpalam jakieś lamenty i zaklinam typa, co spotyka się jedynie z hasłem, że przecież nie będę gonił samolotu po płycie (widać nie wie, co się robi w GDN, jak samolot ucieka :P ), mimo, że pokazuje mu, że jeszcze są schody i drzwi otwarte, kolega dalej w zaparte i d... :cry:

I nagle wychodzi z korytarza prowadzącego na płytę (tak wsiadali pasażerowie) inny koleś i mówi: "a, to jest ta dwójka, na którym czekamy, chodźcie" :D :D :D

I tym oto sposobem dostaliśmy się na pokład i nie trzeba było uruchamiać, opcji znanej np.ze zlotu typu taxi z Wilna do Trójmiasta ;)

No i najważniejsze, dla potomnych: minimalny czas przesiadki na VNO, to... 15 minut :lol:

Telefon ratunkowy: +370 612 44442
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Sty 2021 01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Odgrzeje kotleta, bo taką głupią sprawę mam...

Muszę zrobić rundkę z WAW do VNO i z powrotem. Tym samym samolotem :)
Przylot 17:10 wylot o dziwno dopiero o 19:00.
Sporo czasu, ale wchodzi temat COVIDa i testu.

Jeżeli mają tam strefę tranzytową to bym się tam schował na airside i testu nie potrzeba.
Pytanie czy jest tam ten tranzyt, bo z powyższych opisów nie wynika jednoznacznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Sty 2021 15:08 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Po wejściu do budynku terminala masz opcje wyjścia do landside albo do budynku terminalu airside, tam gdzie są gate'y. Wybierasz to drugie
Góra
 Profil Relacje PM off
ofer uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 29 Gru 2022 19:34 

Rejestracja: 08 Sie 2012
Posty: 21
Loty: 9
Kilometry: 10 731
Czy przesiadka 45 min na trasie WAW-VNO-LCY LOTem jest na spokojnie do zrobienia czy jednak wziąć sobie pare godzin w Wilnie (a raczej na lotnisku)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Gru 2022 19:44 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
@zysio lotnisko jest małe, nie ma tłumów i myślę, że spokojnie się wyrobisz(o ile nie będzie opóźnienia) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
zysio uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Gru 2022 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
zysio napisał(a):
Czy przesiadka 45 min na trasie WAW-VNO-LCY LOTem jest na spokojnie do zrobienia czy jednak wziąć sobie pare godzin w Wilnie (a raczej na lotnisku)?
Te trase robi ten sam samolot którym przylecisz z WAW. Zdazysz na luzie. A i samo lotnisko jest malutkie.
Góra
 Profil Relacje PM off
zysio uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group