Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 249 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Paź 2012 12:05 

Rejestracja: 04 Wrz 2012
Posty: 9
Dzięki za odpowiedzi ale muszę poprosić o potwierdzenie czy dobrze zrozumiałem.
Jadąc w 2 osoby CDG-centrum-CDG najtaniej będzie kupić 2 pakiety po 10 biletów. Z pierwszego pakietu jedna i druga osoba wykorzystuje po 3 bilety więc zostają 4, których nie mogę wykorzystać na drogę powrotną. Z drugiego pakietu znów to samo czyli łączny koszt podróży wynosi 2x12,5 euro=25 euro? t+ oznacza rodzaj biletu, jaki mam kupić?
Jak długo trwa podróż w jedną stronę?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 01 Paź 2012 13:26 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
pi3cho82 napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi ale muszę poprosić o potwierdzenie czy dobrze zrozumiałem.
Jadąc w 2 osoby CDG-centrum-CDG najtaniej będzie kupić 2 pakiety po 10 biletów. Z pierwszego pakietu jedna i druga osoba wykorzystuje po 3 bilety więc zostają 4, których nie mogę wykorzystać na drogę powrotną. Z drugiego pakietu znów to samo czyli łączny koszt podróży wynosi 2x12,5 euro=25 euro? t+ oznacza rodzaj biletu, jaki mam kupić?
Jak długo trwa podróż w jedną stronę?
Pozdrawiam


Dla jednej osoby możesz wykorzystać te 4 bilety na powrót lub na inne przemieszczanie w centrum Paryża. Jeżeli będziesz się przemieszczać tylko i wyłącznie na lotnisko to kup 12 biletów t+ jednorazowych (nie w pakiecie) po 1,7 euro = 20,4 euro.

Zgodnie z rozkładem 350 jedzie na Gare d'Est 1h. Link do rozkładu:
http://www.ratp.fr/informer/pdf/oriente ... nlieue/300

351 jedzie do Paris Nation 1h 14 min.
http://www.ratp.fr/informer/pdf/oriente ... nlieue/300
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 01 Paź 2012 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Co do kupna biletow, poprawiajac powyzszy post, to najekonomiczniej bedzie kupic jeden karnet i dwa bilety luzem. Wyjdzie 15.9 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 01 Paź 2012 13:58 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
m3lm4k napisał(a):
Co do kupna biletow, poprawiajac powyzszy post, to najekonomiczniej bedzie kupic jeden karnet i dwa bilety luzem. Wyjdzie 15.9 EUR.


Ano tak, racja, muszę się podszkolić z optymalizacji ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Lis 2012 17:18 

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 2
Witam.
23 listopada wybieram się na dłuższy weekend do Paryża(lądować bedę na lotnisku CDG). Chciałbym dowiedzieć się jak moge dostać się najtaniej i najlepiej do centrum Paryża konkretnie- 68 rue Sedaine, 11. Bastille - République, 75011 Paryż(adres hotelu). Chciałbym o najbardziej optymalne połączenie tak aby było najkrócej i żebym wysiadł najbliżej celu. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Lis 2012 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
ciulek777 napisał(a):
Witam.
23 listopada wybieram się na dłuższy weekend do Paryża(lądować bedę na lotnisku CDG). Chciałbym dowiedzieć się jak moge dostać się najtaniej i najlepiej do centrum Paryża konkretnie- 68 rue Sedaine, 11. Bastille - République, 75011 Paryż(adres hotelu). Chciałbym o najbardziej optymalne połączenie tak aby było najkrócej i żebym wysiadł najbliżej celu. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)


Ciulku, masz maps.google.com i posty na tym forum.

Do roboty, leniu! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Lis 2012 18:14 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
@ciulek777

jak mi wyjaśnisz co to znaczy "najbardziej optymalne", to znajdę ci takie połączenie. W przeciwnym wypadku, obsłuż się na stronie www.ratp.fr

Jako gratis dam ci jednak radę, wracając na lotnisko (pewnie RER-em B) załóż 2 razy więcej czasu na podróż niż ci się wydaje konieczne. Francuzi z transportem potrafią tak dać do wiwatu, że głowa boli... a opóźniony czy w ogóle wylatujący z rozkładu pociąg, to prawie norma... czego doświadczyłem seryjnie w ostatnich dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Lis 2012 17:43 

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 2
Chodzi mi o stacje Voltaire. Czy bezposrednio z lotniska dostane sie tam ? czy musze robic jakies przesiadki? Najbardziej optymalne miałem na mysli najkrótsze i najtansze (jesli to mozliwe bez przesiadek i w wiekszych kombinacji) byłbym bardzo wdzieczny za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Lis 2012 17:51 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Na stronie www.ratp.fr - albo angielskiej podstronie http://www.ratp.fr/itineraires/en/ratp/ ... he-avancee - wpisujesz (dla wybranego dnia, godziny) stację początkową np. Aeroport Charles De Gaulle 1 (RER), Tremblay-en-France oraz stację końcową np. Voltaire (Leon Blum) (METRO), Paris i wyskakuje ci połączenie. Najpierw RER-B do Gare du Nord (stacja wypełniona zwykle afroamerykanofrancuzami ;-) i przesiadasz się na metro M4 (kierunek Porte d'Orleans). Przesiadka oznacza zwykle dość długi spacer korytarzami, ale trzeba śledzić strzałki i nie pogubi się. Jedzie się oczywiście na jeden i ten sam bilet, dopóki nie wyjdzie się na powierzchnię, otwiera kolejne przejścia. Cała podróż trwa około godziny, możliwe są też inne kombinacje przesiadek i linii metra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 13 Lis 2012 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Pod ten adres:
ciulek777 napisał(a):
konkretnie- 68 rue Sedaine, 11. Bastille - République, 75011 Paryż(adres hotelu)

masz sporo kombinacji wg mnie najlepsze:
1 przesiadka: Z CDG do Gare du Nord, tam Metro nr 5 do Breguet-Sabin (600 metrów pieszo do celu)
2 przesiadki: np. Z CDG do Gare du Nord, tam Metro nr 5 do Oberkampf, potem metro nr 9 do Voltaire
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Sty 2013 21:25 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 10
Witam. Mam pytanie czym można najtaniej i najszybciej dojechac z lotniska Charles De Gaulle do mieszkania Pani Magdy (84 rue Adolphe Guyot 92270 Bois Colombes)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Sty 2013 14:50 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 70
Witam,
4 lutego lecę z dziewczyną na CDG i mam 24h stopover. Nie ma sensu spędzać tyle czasu na lotnisku, więc postanowiłem dostać się do centrum na biletach t+, trochę podreptać i w nocy wrócić na lotnisko na krótką kimę przed następnym lotem.
W związku z powyższym kilka pytań do bardziej obeznanych:
- czy jest na lotnisku przechowalnia bagażu? ile kosztuje?
- planuję linią 350 pojechać na Gare de Nord, co zdążę pozwiedzać w 12h?
- i standardowe pytanie: najlepsza miejscówka do spania (wylot z terminala 2c)?
Dzięki serdeczne za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 23 Sty 2013 15:09 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
W marcu lecę do Paryża na CDG, planuję dostać się do centrum autobusem linii 350, widziałem mapkę z pierwszej strony i mniej więcej wiem, gdzie jest przystanek, tylko pytanie czy dostanie się tam z Terminala 2B (bo chyba tam ląduje easyjet) jest łatwe i wszystko jest dobrze oznaczone? Oraz czy przystanek w podróży powrotnej jest też w tym samym miejscu (w sensie ten końcowy)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Lut 2013 23:35 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 2
Hej, czy ktoś wie jak się dostać i ile zajmuje czasu przemieszczenie się z terminalu F (prawdopodobnie tam powinien lądować Warszawa Okęcie - Paryż) do lotniskowej stacji TGV? Sa tam jakieś oznaczenia, da się trafić bez problemu? Obawiam sie, że będę miała mało czasu na dostanie sie na stacje dlatego wszelkie szczegóły mile widziane!

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 07 Lut 2013 00:01 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Wszystko jest dobrze oznaczone, aczkolwiek lotnisko jest bardzo duże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 07 Lut 2013 00:22 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 2
Czyli mając 1,5 h na przesiadkę powinno byc ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 07 Lut 2013 10:29 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 118
Czy na jednym bilecie T+ mogą podróżować 2 osoby? Chodzi mi o sytuacje jazdy autobusem z CDG do centrum tą linią 350/351 gdzie trzeba skasować trzykrotnie ten bilet. Czy jeśli skasuje go 6 razy to będzie to policzone jako dla dwóch osób, czy muszę osobno kupić dwa takie bilety T+ dla każdej z osób?

I dlaczego akurat trzy razy trzeba ten bilet skasować? Raz za strefy 1-3, drugi za zone 4 i trzeci za zone 5?

I jak wygląda tutaj te kasowanie, np. w autobusie? Normalnie 3/6 razy mam włożyć do kasownika ten sam bilet i odpowiednio mi to nabije info na bilecie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 07 Lut 2013 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Wkladasz do kasownika 6 biletow i wesolo jedziesz z wspoltowarzyszem/ka podrozy. To sa pojedyncze bilety jednokrotnego kasowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 07 Lut 2013 11:09 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
adiolsztyn napisał(a):
I dlaczego akurat trzy razy trzeba ten bilet skasować? Raz za strefy 1-3, drugi za zone 4 i trzeci za zone 5?


Właśnie, nurtuje mnie też ten problem. Jak się liczy te wszystkie strefy i od czego zależy ilość kasowanych biletów?
Wiem tylko, że z CDG do ORY mam skasować 5 biletów jadąc bus+metro+bus. Ale dlaczego 5, a nie np. 4 czy 6 to już nie mam pojęcia, a chciałbym też zwiedzić Paryż i jeździć innymi trasami...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 07 Lut 2013 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
A nie prościej bez kombinowania z przesiadkami pojechać pociągiem? Z CDG jedzie RER B do samego centrum Paryża bez przesiadek. Można na przykład dojechać do Gare du Nord (duży dworzec przesiadkowy) lub do samego centrum np. Châtelet. Koszt to około 8 EUR. Trzeba tylko sprawdzić dobry pociąg bo RER B w kilu miejscach się rozwidla.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 249 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group