Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 249 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 27 Wrz 2014 20:02 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 36
Na pewno przechowalnia bagażu jest na dworcu Gare du Nord
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#82 PostWysłany: 16 Paź 2014 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Udało mi sie zostawić plecaki za friko w hotelu campanile przy lotnisku, polecam!! Plecak w mieście jest cieżko zostawić, a na lotnisku za 6 godz 14€.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 16 Paź 2014 13:42 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Dobry trop, też zdarza mi się zostawiać w hotelach/restauracjach ;)


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2 20 Lis 2016 07:46, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 17 Paź 2014 12:02 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
nojajuzniewiem napisał(a):
ogólnie w Paryżu wszystko jest blisko siebie i najlepiej zwiedzać go po prostu pieszo...
ja z lotniska jechałem metrem/pociągiem, koszt 9,25 i na tym bilecie mozesz jechać potem jeszcze metrem


czy to prawda z tym metrem? (Zwracam uwage, ze post byl w 2012) jak wyglada wymiana takiego biletu pociagowego na metro? Ten sam papierek?
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 17 Paź 2014 12:36 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nie powiedziałbym, że w Paryżu wszystko jest blisko siebie.

Prawda, nie ma żadnej wymiany. Z lotniska do miasta jedzie RER B, nie pociąg. Bilet na niego wygląda jak na bilet na metro. Po prostu przesiadasz się na jakiejś stacji (zerknij na mapkę, bo RER zatrzymuje się na niewielu stacjach) i bez przechodzenia przez bramki wsiadasz do odpowiedniej linii metra.


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 20 Lis 2016 07:46, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 21 Paź 2014 10:46 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
dzieki! A czy istnieje mozliwosc odwrocenia tego rowniez przy drodze na lotnisko? Tzn kupuje bilecik na komunikacje miejska wsiadam w metro i potem na tym samym bilecie w ciuchcie na RER B, czy musze wysiasc z metra i kupic na dworcu bilet? Pytam bo jak cos to kupie sobie od razu powrotny i z glowy
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 21 Paź 2014 11:11 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Powrót na lotnisko to też 9,25 euro. Być może możesz go już skasować na początkowym etapie podróży powrotnej, tzn. wsiadając do metra celem przesiadki na RER (czyli oszczędzając w ten sposób jeden zwykły bilet jednorazowy). Ale ktoś musi to jeszcze zweryfikować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 09 Lis 2014 17:57 

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 2
Mam do sprzedania 2 bilety na kolej RER B z lotniska CDG do Paryża.
Bilety kosztują po 9,75 euro. Sprzedam taniej. Proszę o kontakt.
Są bezterminowe, kupione w listopadzie 2014 na lotnisku w Paryżu.
Możliwy odbiór osobisty w Warszawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 13 Lis 2014 02:48 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ile za bileciki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 13 Lis 2014 14:40 

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 2
Cena jest do uzgodnienia.
Proszę o kontakt na maila: bat_1237 małpa o2.pl
(zamiast wyrazu "małpa" @ i bez spacji :) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 14 Lis 2014 21:54 

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 181
Loty: 1
Kilometry: 1 599
niebieski
michalp napisał(a):
dzieki! A czy istnieje mozliwosc odwrocenia tego rowniez przy drodze na lotnisko? Tzn kupuje bilecik na komunikacje miejska wsiadam w metro i potem na tym samym bilecie w ciuchcie na RER B, czy musze wysiasc z metra i kupic na dworcu bilet? Pytam bo jak cos to kupie sobie od razu powrotny i z glowy



Hej,

kupowałem bilety na RER B w kasach na lotnisku i Pani pytała, czy chcę kupić powrotny. Nie byłem pewny, czy będę wracał RER, więc odmówiłem. Wracając, testowałem zakup w automacie na stacji metra Porte d'Orleans i w cenie 9,75 miałem dojazd na CDG (z informacją, że bilet ważny jest od tej stacji), więc wygląda na to, że można przesiąść się z metra na RER B. Ciekawe, że RER z lotniska przystawał na każdej stacji, natomiast z centrum (Châtelet — Les Halles) miał chyba jeden przystanek (na Gare du Nord), potem bezpośrednio na CDG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 19 Lis 2014 21:11 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Zgadza się. Bilet lotniskowy (9.75 eur) uprawnia do przejazdy z CDG do dowolnego punktu w ramach Paryża, pod warunkiem, że nie wychodzimy poza bramki. Tak samo jazda na lotnisko - kupujemy na obojętnie jakiej stacji i mamy dojazd do samego CDG, z przesiadkami ... dotyczy to strefy 1.

Ale można też kupić bilet na dalszą trasę. Ja zrobiłem od razu przejazd CDG - Wersal. Bilet kupiony w automacie za 12.50 eur.
Najpierw linia RER B, potem RER C. Przesiadka przy Notre Dame. Wszędzie super oznakowane - łatwizna!

Bilet Wersal - Paryż (centrum) to 3.45 EUR do stacji Muzeum O'rsay zatem przy takich przejazdach minimalnie taniej gdy od razu bilet na całą trasę.

Uwaga bo niektóre automaty nie przyjmują banknotów więc tylko monety/karta płatnicza. Więc lepiej wcześniej spojrzeć na opisie automatu. Ponadto banknoty tylko max 20 eur. 50 eur w innym mi nie chciało przyjąć.

Co do pociągów to są chyba różne wersje. Ja jechałem za każdym razem pociągiem oznaczonym LONG a zatem zatrzymywał się na każdej stacji. Podejrzewam, że te z mniejszą liczbą przesiadek to SHORT. Takie rozwiązanie kojarzę z ... Bombaju :)
No i te pociągi mają różne nazwy ... VICK itp. więc to też pewnie określa jak szybko dojeżdża do celu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 04 Gru 2014 18:57 

Rejestracja: 04 Gru 2014
Posty: 6
Jeżeli chodzi o podświetlenie na tablicy przy peronie(voie) long train (pociąg długi) mówi nam o tym że wsiądziemy w każdym miejscu, jeżeli wyświetla się światełko przy napisie train court(pociąg krótki) wtedy musimy przejść bardziej na przód peronu ponieważ jest wtedy prawie o połowę krótszy. Z tego co mi mówił znajomy podczas ostatniej wizyty u niego( mieszka w rejonie paryskim przy rer b) z gare du nord mało kiedy znajdzie już tak zwany train direct (pociag bezposredni) praktycznie wszystkie jadą stacje po stacji. Ale dla wszej informacji na peronie jest tablica lub telewizor i podświetlone są stacje na których zatrzymuje się rer.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 11 Gru 2014 12:19 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
annabato napisał(a):
Mam do sprzedania 2 bilety na kolej RER B z lotniska CDG do Paryża.
Bilety kosztują po 9,75 euro. Sprzedam taniej. Proszę o kontakt.
Są bezterminowe, kupione w listopadzie 2014 na lotnisku w Paryżu.
Możliwy odbiór osobisty w Warszawie.


aktualne?
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 23 Sty 2015 12:14 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
annabato napisał(a):
Mam do sprzedania 2 bilety na kolej RER B z lotniska CDG do Paryża.
Bilety kosztują po 9,75 euro. Sprzedam taniej. Proszę o kontakt.
Są bezterminowe, kupione w listopadzie 2014 na lotnisku w Paryżu.
Możliwy odbiór osobisty w Warszawie.


to juz niewazne - bilety kosztuja 10 Euro (wczoraj kupowane)
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 23 Sty 2015 12:25 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Owszem, ale stare bilety zachowują ważność (przez ileśtam lat). Sprawdzone w praktyce. 1 stycznia 2015 roku wprowadzono w Paryżu kolejną podwyżkę cen biletów i ten na CDG rzeczywiście kosztuje okrągłe 10 euro. Mieliśmy sporo jednorazowych, które zostały z listopadowej wycieczki i zapytaliśmy w kasie co w takim wypadku zrobić (byłem przekonany, że będzie jak w Polsce – bilety takie nie będą już ważne). Pani powiedziała, żeby po prostu jeździć, zachowują one ważność, jedyna zmiana jest taka, że kupowane po 1 stycznia będą droższe. I rzeczywiście tak było.

Tak samo z biletem na RER B na CDG. Jechałem na bilecie, który kupiłem w listopadzie 2012 roku za bodajże 9,25 euro i wszystko było ok, nawet była kontrola. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 17 Lut 2015 20:53 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Bilet dla dorosłego na RER B kosztuje 10 EUR, czy dla dzieci jest jakaś zniżka ?
Jeżeli tak do ilu lat ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 17 Mar 2015 08:52 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Siemion napisał(a):
Bilet dla dorosłego na RER B kosztuje 10 EUR, czy dla dzieci jest jakaś zniżka ?


Nikt nie znał odpowiedzi to sam odpiszę, bo jestem po podróży ale po kolei odnośnie najszybszego (ale nie najtańszego) transportu z lotniska CDG ... przypomnę:

Żeby wydostać się z lotniska najpierw trzeba podjechać do stacji kolejowej pociągiem lotniskowym,
nazywa się on CDGVAL (zatrzymuje się przy innych terminalach i parkingu).

Następnie opcja RER B - 10 EUR / osoba plus dzieci do 7 lat - 0 EUR.
Bilety kupujemy w automatach lub w kasie. Ja skorzystałem z kasy (nie było żadnej kolejki wprost przeciwnie do automatów) i dostałem mapkę wszystkich linii METRO - niezbędna dla kogoś kto jest pierwszy raz.
Bilet w tej cenie upoważnia do przesiadki na metro i dojechania do dowolnej stacji w Paryżu.

Warto przed podróżą skorzystać z opcji podanej wcześniej, tzn. http://www.ratp.fr/itineraires/en/ratp/ ... he-avancee
gdzie po wpisaniu stacji początkowej i docelowej otrzymujemy najkrótszą trasę dojazdu do celu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 30 Mar 2015 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
z innej beczki - zastanawiam się, czy nie wziąć zamaist bagażu rejestrowanego rowerów - można to w LOT zrobić bez dopłat. Czy droga z lotniska do centrum miasta jest w miarę ogarnieta żeby jechać rowerem?
i czy ogólnie można uznać Paryż za miasto przyjazne rowerom, czy to dobry sposób na zwiedzanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 30 Mar 2015 00:31 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Droga chyba nie jest za ciekawa... w każdym razie ja zawsze jeżdżę RERem B i jest to około 40 minut. Więc raz, że daleko, dwa - nie wiem na ile jest to wykonalne.

Paryż fajnie zwiedza się miejskim rowerem, których sieć jest naprawdę dobrze rozbudowana. No i nie trzeba się nim przejmować zostawiając go ;)

Ja bym raczej odpuścił własny rower w takiej sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 249 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group