Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 249 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Maj 2013 11:20 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Eryk87 napisał(a):
1 Czy RER z lotniska jedzie na stację Châtelet tą oddaloną o kilkadziesiąt metrów od Louvru ? Bo klikając na stację na google pokazuje mi same linie metra ,a żadnej RER
[url]
http://maps.google.com/maps?q=Ch%C3%A2t ... 35a913008,,[/url]


Trasa RER B: http://parisbytrain.com/files/2008/07/aeroport.pdf

Eryk87 napisał(a):
2 Istnieje mozliwość, żeby się przesiąść na metro na tej stacji bez dodatkowego kupowania biletu ( jechania na tym samym co z lotniska) ?
na stronie lotniska znalazłem coś takiego "Fare*:€ 9.10 (Forfait Navigo zones 1-5 accepted)"


Możesz przesiadać się na tym bilecie.

Eryk87 napisał(a):
3 Ktoś mógłby czy B2 nadal jest aktualny na lotnisko czy teraz jest B3 (B5 jak dobrze rozumiem jedzie trochę gdzie indziej) ?


Z mapki wynikałoby, że na lotnisko jedzie B3

Eryk87 napisał(a):
4 Bilet powrotny kupuje się w takim samym automacie jak bilet na metro na stacji czy są osobne na RER ?


Bilet kupisz i w automacie i w kasie. Uwaga, na lotnisku automat przyjmuje tylko monety lub kartę. Jeśli masz banknoty czeka Cię dłuuga kolejka do kasy.

Eryk87 napisał(a):
5 Jak jest z punktualnością pociągu ?


Jechałem tylko 4 razy i zawsze było ok, ale słyszałem, że bywa różnie. Dlatego zawsze lepiej pójść na wcześniejszy.


Poniżej "sztuczka", choć w sumie nie polecam korzystania z niej: na stacji Les Halles jest możliwość dostania się na peron RER ze "zwykłym" biletem za 1.70e. Teoretycznie powinno się wysiąść wtedy na Gare du Nord i użyć biletu za 9.10e by jechać na lotnisko. Podczas swojej podróży, wsiadając na Les Halles myślałem, że będę musiał jeszcze się przesiąść na RER, dlatego byłem bardzo zdziwiony znajdując go już tam i po prostu zostałem w pociągu. W każdym razie, sztuczka udała się, bo na lotnisku były zepsute bramki do wyjścia z metra (jest to jedna ze stacji, gdzie biletu używa się także do wyjścia). Nie wiem czy zostałbym wypuszczony, jeśli bramki działałyby normalnie. Dlatego sposobu nie polecam :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 13 Maj 2013 20:50 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 26
Witam!

Chciałbym poprosić kogoś o informację co do biletów w Paryżu.

Przylatujemy na lotnisko CDG, i musimy się przedostać do hotelu znajdującego się niedaleko lotniska ORY.

Jadę wraz z dziewczyną. Więc przy pomocy informacji znalezionych na forum i wyszperanych w internecie wygląda to tak:

- linią 350 jedziemy do centrum Paryża ( kasujemy 2x3 bilety )
- metrem nr 7 jedziemy na Louis Aragon ( kasujemy 2x1 bilety )
- autobusem 285 na stację Centre Comerciall ( kasujemy 2x1 ? )
- następnie przesiadamy się do autobusu 292 i jedziemy na przystanek Selen Gru Dunat ( kasujemy 2x1 ? ) i jestem na miejscu.

A teraz moje pytania odnośnie komunikacji w Paryżu:

1) Kiedy kasuje ile biletów, w skrócie: dlaczego w autobusie z CDG do centrum Paryża jadąc autobusem 350 muszę skasować 3 bilety t+ a nie jeden?
2) Jadąc autobusem 285 a następnie 292 muszę kasować dodatkowy bilet? Czy mogę przejechać na jednym? - przesiadka bus-bus w końcu..
3) Jeśli kupię karnet biletów t+ (10 szt) to np z 5 mogę skorzystać ja i z 5 moja dziewczyna czy one są tylko dla jednej osoby?
4) Jeśli kupię karnet 10 biletów , wykorzystam 8, i po 10 dnia będę chciał skorzystać z tych 2, które mi zostały to rozumiem, że będą one ważne?
5) W jakich strefach mogę się przemieszczać np autobusem/tramwajem lub rer/metrem w ramach jednego biletu przez 90 minut?
6) W jakich strefach mogę jeżdzić kolejką rer w ramach biletów t+?
7) Przebywając dwa dni w Paryżu o następującym planie: Niedziela - dojazd do Paryża z Ory, + zwiedzanie centrum, Poniedziałek - zwiedzanie Paryża - centrum oraz dojazd na lotnisko CDG w porannych godzinach wtorkowych. - jak polecacie rozwiązać pod względem ekonomicznym zakupy biletów (dojazdy na lotniska + przejazdy w obrębie 1-2 strefy w ramach zwiedzania oraz do hotelu)
Karnet 2 dniowy? może 2x1 dniowy? Czy karnety 10 biletowe t+?
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 20 Maj 2013 11:02 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Sorry, że tak późno ale może jeszcze nie poleciałeś, a jak coś to dla potomnych odpowiem :D

1. Autobus linii 350 to tzw. linia specjalna i po prostu stawka na niego wynosi 3 bilety t+. Kasujesz wszystkie 3 od razu przy rozpoczęciu podróży.

2. Bilet t+ umożliwia przesiadki bus/bus jeśli między początkiem, a końcem podróży nie mija więcej jak 1,5 godziny. Więc jeśli to nie jakaś długa trasa to nie musisz kasować nowego biletu.

3. Możecie oboje korzystać z tego samego pakietu biletów, nie są imienne.

4. Tak będą ważne, nie widziałem na nich żadnej daty ważności.

5. Tutaj nie mam pewności, ale chyba można zmieniać strefy jak się chce, ale mieszcząc się w 90 minutach. Jednak przesiadka metro/RER jest możliwa tylko w obrębie Paryża, czyli chyba chodzi o I strefę.

6. Chyba tylko w I strefie.

Ja bym kupił karnety 10 biletowe t+, ale nie chce mi się liczyć ile dokładnie potrzebujesz biletów i tym samym ile karnetów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 28 Maj 2013 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Image

W jaki sposób określić ile muszę skasować biletów na powyższej trasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 03 Cze 2013 12:48 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
czy na bilecie t+ moge jechac z cdg do centrum metrem ? np kasujac 3 sztuki ? Szukam taniej opcji na transport przez 14 godzin w Paryzu..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 03 Cze 2013 13:06 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
metro nie jezdzi na CDG
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 03 Cze 2013 23:02 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Z CDG jezdzi RER B za niecale 10 euro i jest to w sumie najlepsza opcja; w pol godziny w centrum Paryza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 10 Cze 2013 06:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Czy Gare du Nord jest przechowalnia bagażu, czy Ktoś kiedyś z niej korzystał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 20 Cze 2013 13:16 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 1
CDG-Paryż (metro) tylko 2€
Będąc w Paryżu zauważyłem promocję na bilety linii 350 z CDG do najbliższego metra Porte de la Chapelle w cenie 2€ za bilet.
Bilety do nabycia tylko wyłącznie u kierowcy.
W kasach RATP nie sprzedają tych biletów.

Poniżej link do trasy linii 350:
http://www.ratp.fr/informer/pdf/oriente ... 350&fm=pdf

Uwaga: Gdy wsiada się do autobusu na np. na Terminalu 2 (TGV, 5piętro), to autobus jedzie tylko do Roissy i tam ma koniec pętli - kierowca wyprasza z autobusu, w związku z czym należy się przesiąść w kolejny bus 350 i prawdopodobnie skasować kolejny bilet za 2€.
Czas dojazdu do stacji metra około 60-70 min (w zależności od korków).
Załącznik:
cdg-paryz ok.jpg
cdg-paryz ok.jpg [ 45.34 KiB | Obejrzany 4493 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 20 Cze 2013 13:32 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
nas nikt nie wyganiał na stacji w roissy - czekaliśmy w busie te 10minut i pojechaliśmy dalej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 20 Cze 2013 15:59 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 65
Loty: 217
Kilometry: 353 534
Na nas 2 tygodniu temu kierowca popatrzył tylko, my powiedzieliśmy że jedziemy na terminal 1 i tyle. Nie trzeba dodatkowego biletu.

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 4
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 20 Cze 2013 18:19 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 58
Czy wie ktoś może do kiedy obowiązuje ta promocja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 21 Cze 2013 00:16 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 36
To nie jest żadna promocja.
W autobusie używa się zwykłego biletu jednorazowego lub z karnetu. Bilet zakupiony u kierowcy jest droższy (2E).
Na tym bilecie możecie się przesiadać do innych autobusów tak aby między pierwszymi i ostatnim skasowaniem biletu nie minęło 1,5 h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 25 Lip 2013 18:14 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
czy ktoś się orientuje ile kosztuje bilet z Paryża na lotnisko?

czy mając bilet na strefy 1-2 w Paryżu, można kupićbilet na strefy 3-5 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 27 Sie 2013 20:40 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 58
RER B - 9,5 euro, między terminalami bezpłatny CDGVAL


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 20 Lis 2016 07:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 27 Sie 2013 21:15 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
totti napisał(a):
czy ktoś się orientuje ile kosztuje bilet z Paryża na lotnisko?

czy mając bilet na strefy 1-2 w Paryżu, można kupićbilet na strefy 3-5 ?


autobusem (podróż ok 1,5h) 3x jednorazowy - zależy czy kupisz osobno czy w pakiecie ok 5EUR
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 07 Mar 2014 16:15 

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 101
niebieski
Na stronie http://www.ratp.fr/en/ratp/r_61635/ticket-t/ napisano:

Cytuj:
Specific rules applicable to lines with special fares (299, 350, 351)
On lines with special fares you must use 1 t+ ticket for every 5 sections. Exception: one single t+ ticket can be used for a journey that takes place entirely within the Roissy Charles de Gaulle Airport zone.

Czy dobrze rozumiem, że jadąc na CDG i posiadając kartę Paris Visite na stery 1-3, wystarczy, że w autobusie 351 skasuję jeden bilet t+ ponieważ 5 strefa to 5 sekcji (kawałek 11 i od 12 do 15) ? W przypadku 351 nie ma strefy nr 4 ?

Mapa linii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 04 Cze 2014 21:04 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
Próbował ktoś jeździć z lotniska z Blablacar?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 05 Wrz 2014 17:51 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 179
Loty: 33
Kilometry: 36 038
W temacie dojazdu ostatnim pociągiem na lotnisko to zalecam małą ostrożność. Jadąc tam z moją dziewczyną byliśmy jedynymi białymi i chyba zwracaliśmy tym na siebie sporą uwagę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 27 Wrz 2014 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
krzywiec napisał(a):
Czy Gare du Nord jest przechowalnia bagażu, czy Ktoś kiedyś z niej korzystał?


Podbijam temat. Jutro rano muszę zostawić dwa plecaki na CDG lub Chatelet Les Halles.

Ktoś wie jakie są ceny i czy w ogóle są przechowalnie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 249 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group