Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 249 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 07 Lut 2013 11:38 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 118
m3lm4k napisał(a):
Wkladasz do kasownika 6 biletow i wesolo jedziesz z wspoltowarzyszem/ka podrozy. To sa pojedyncze bilety jednokrotnego kasowania.


Bilet T+ na 10 przejazdów jest na 10 pojedyńczych biletach? Nie rozumiem.. z reguły bilety dobowe/wieloprzejazdowe są na jednym blankieciku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#42 PostWysłany: 07 Lut 2013 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Domyslam sie, ze chodzi Ci o bloczek 10 biletow, bo nie zaznaczylas/es. Wyglada to tak:
http://www.new-paris-ile-de-france.co.u ... -t-+-2.jpg


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 20 Lis 2016 07:48, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 07 Lut 2013 11:44 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 118
m3lm4k napisał(a):
adiolsztyn napisał(a):
m3lm4k napisał(a):
Wkladasz do kasownika 6 biletow i wesolo jedziesz z wspoltowarzyszem/ka podrozy. To sa pojedyncze bilety jednokrotnego kasowania.


Bilet T+ na 10 przejazdów jest na 10 pojedyńczych biletach? Nie rozumiem.. z reguły bilety dobowe/wieloprzejazdowe są na jednym blankieciku

Domyslam sie, ze chodzi Ci o bloczek 10 biletow, bo nie zaznaczylas/es. Wyglada to tak:
http://www.new-paris-ile-de-france.co.u ... -t-+-2.jpg


O proszę nie spodziewałem się, że może to tak wyglądać.. czyli kupując np w automacie bilet oznaczony jako carnet T+ (10 przejazdów) to wypadnie mi po opłaceniu 10 pojedyńczych biletów ważnych 90 minut od skasowania?:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 07 Lut 2013 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Dopiero jutro bede wiedzial czy mozna go kupic z automatu czy tylko w kioskopodobnych biznesach, ale to zdecydowanie 10 pojedynczych biletow spietych razem przezroczysta folia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 07 Lut 2013 13:23 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Lotnisko jest b. duże, ale między terminalem 2F a stacją TGV jest około 500 metrów do przejścia :) więc myślę, że spokojnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 28 Lut 2013 18:37 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ktoś wie czy bus 350 zatrzymuje się na Gare du Nord czy trzeba jechać (ewentualnie wsiadać w drodze powrotnej) na Gare de l'Est? Druga kwestia zna ktoś dokładny adres tych przystanków w Paryżu, żeby móc je zlokalizować na mapie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Lut 2013 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Zaplanowalem tak podroz by wsiasc na Pte de la Chapelle. O wiele latwiej niz szukac tego przystanku w gaszczu Gare de l'Est.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 28 Lut 2013 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
kleyo napisał(a):
Ktoś wie czy bus 350 zatrzymuje się na Gare du Nord czy trzeba jechać (ewentualnie wsiadać w drodze powrotnej) na Gare de l'Est? Druga kwestia zna ktoś dokładny adres tych przystanków w Paryżu, żeby móc je zlokalizować na mapie?


kolego zadaj sobie trudu i kliknij w odnośniki, które miałeś w tym temacie

Cytuj:
pi3cho82 napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi ale muszę poprosić o potwierdzenie czy dobrze zrozumiałem.
Jadąc w 2 osoby CDG-centrum-CDG najtaniej będzie kupić 2 pakiety po 10 biletów. Z pierwszego pakietu jedna i druga osoba wykorzystuje po 3 bilety więc zostają 4, których nie mogę wykorzystać na drogę powrotną. Z drugiego pakietu znów to samo czyli łączny koszt podróży wynosi 2x12,5 euro=25 euro? t+ oznacza rodzaj biletu, jaki mam kupić?
Jak długo trwa podróż w jedną stronę?
Pozdrawiam


Dla jednej osoby możesz wykorzystać te 4 bilety na powrót lub na inne przemieszczanie w centrum Paryża. Jeżeli będziesz się przemieszczać tylko i wyłącznie na lotnisko to kup 12 biletów t+ jednorazowych (nie w pakiecie) po 1,7 euro = 20,4 euro.

Zgodnie z rozkładem 350 jedzie na Gare d'Est 1h. Link do rozkładu:
http://www.ratp.fr/informer/pdf/oriente ... nlieue/300

351 jedzie do Paris Nation 1h 14 min.
http://www.ratp.fr/informer/pdf/oriente ... nlieue/300

poza tym taką tabliczkę z trasą powinieneś mieć w autobusie, zwracam uwagę, że żeby w powrotnej drodze dojechać na Terminal 1 (LOT) trzeba dojechać do końca 350, a następnie kilka/kilkanaście minut odczekać, aż autobus ruszy w drogę powrotną mijając Terminal 1
można kombinować z tzw bezpłatnym transportem kolejką CDGVAL (sedeżeval), ale jak ktoś nie zna lotniska, a spieszy mu się, może mieć problemy, bo CDG to mało przyjazne lotnisko i po angielsku mówią tylko w informacji turystycznej, bo w lotniskowej już nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 01 Mar 2013 13:28 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Rozkład widziałem, ale nie wynika z niego gdzie dokładnie znajdują się te przystanki, a o to mi chodziło. Trasę znam prawie na pamięć planuję wysiąść na Gare du Nord, ale nadal opieram się na przypuszczeniach gdzie jest ten przystanek (na google maps wygląda to na dworzec autobusowy) dlatego zapytałem czy ktoś może zna dokładny adres tych przystanków.

Przy powrotnym akurat nie muszę kombinować bo lecę z T2B, więc chyba mam blisko z przystanku. Niemniej dzięki za informacje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 01 Mar 2013 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Mam na iphone naniesione przystanki autobusowe, ale część ulic jest jednokierunkowych i nie jestem do końca w stanie stwierdzić, czy jest to przystanek do czy z CDG, przy Gare du Nord rzeczywiście jest plac manewrowy dla autobusów i tam wjeżdżają autobusy, ale chyba tylko kończące tam bieg. Obserwowałam, że część autobusów tam wjeżdżała, kiedy czekałam na autobus na lotnisko i wsiadałam przy Rue du Faubourg Saint Denis Nr 184.
Na samym dworcu i okolicach jest ok. 7 przystanków autobusowych w rozrzucie do 100m. , wcześniej byłam na przystanku w przeciwnym kierunku do Gare du Est przy ul. Rue de Saint Quentin Nr 35 zaraz za Placem Napoleona III, tam także zatrzymuje się 350 w drodze z CDG i może jest to przystanek główny, ale przegapiłam tą część okolicy podczas jazdy na Gare du Est.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 01 Mar 2013 15:15 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Nie byłem jeszcze w Paryżu, więc nie sprawdzałem na miejscu, ale spróbujcie tego linka:

http://www.ratp.fr/itineraires/en/ratp/ ... he-avancee

"From" wpisujemy Aeroport Charles De Gaulle 1 (formularz sam podpowiada nazwę), "To" wpisujemy Gare De L'Est (RER), Paris. "Mode" wybieramy bus, tramway, no i klikamy search. Na mapce poniżej pojawia się trasa autobusu 350 z lotniska do Gare De L'Est. Maksymalnie przybliżamy mapkę w okolicach Gare du Nord i nad mapką odznaczamy pole wyboru "bus". Wyświetlają się wszystkie przystanki autobusowe w okolicy. Jak najedziemy myszką na przystanek, to pojawia się, jaki autobus się tam zatrzymuje. W praktyce 350 z lotniska ma przystanek o nazwie "Gare du Nord" na ulicy nie zaznaczonej na tej mapce, ale widocznej w google maps jako nienazwana ulica jednokierunkowa równoległa do Rue du Faub. Saint Denis w pobliżu skrzyżowania z Rue de Dunkerque. A przystanek 350 w stronę lotniska jest na wspomnianej Rue du Faub. Saint Denis.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 10 Mar 2013 10:46 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Świetnie, dzięki wielkie za tak dokładne informacje teraz sobie mogę to nanieść na mapkę i nie powinno być problemu z szukaniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 15 Mar 2013 13:19 

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 3
Witam,

czy dobrze sprawdzam cene transferu z lotniska CDG na Gare du Nord linia RER B:
mianowicie wychodzi mi cena 3,85 EUR za przejazd, ktoś może to potwierdzić?

źródło:
http://www.transilien.com

Załączniki:
RER.JPG
RER.JPG [ 81.33 KiB | Obejrzany 4455 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 15 Mar 2013 13:33 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Hmm ja we wtorek płaciłem 9,5 euro. Na stronie podanej przez Ciebie nie umiem znaleźć tego co wrzucasz na screenie, ale widzę że tam mają pewne problemy z aktualnością, bo np. ceny biletów t+ są z 2011 roku.

Poza tym jeśli się nie mylę to operatorem RER jest RATP, a nie Transilien więc lepiej informacji o cenach szukać tutaj: http://www.ratp.fr lub na stronie lotniska http://www.aeroportsdeparis.fr/ADP/en-G ... nsport.htm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 15 Mar 2013 15:19 

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 3
ceny biletów t+ na stronie transilien.com sa chyba jednak aktualne (znalazłem info 1,7 EUR)

a połączenie z mojego poprzedniego posta wyszukałem w taki sposób:

http://www.transilien.com/tarif/tarif/init

wybieram odpowiednie stacje : AEROPORT CHARLES DE GAULLE 1 - Roissy -> PARIS NORD (GARE DU NORD)
klikam ENTER i pojawia się cena 3,85 EUR

może kupując bilet za pośrednictwem automatów TRANSILIEN jest inna cena :P chyba będę musiał to sprawdzić na własnej skórze w kwietniu :]

EDIT
wątpliwości co do wiarygodności tej strony budzi jeszcze fakt ze wybierając trasę z lotniska na stacje przed dworcem GARE DU NORD czyli w okolicy stadionu STADE DE FRANCE mamy większa cenę bo 7,70 EUR (a przecież bliżej :P )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 16 Mar 2013 13:31 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
No, ale sam widzisz że w różnych miejscach są różne ceny, więc coś jest nie tak.

Ja kupowałem w automatach RATP, takich zielonych pomagała mi pewna Polka mieszkająca we Francji (choć sama miała pewne problemy z decyzją jaki bilet potrzeba) i poleciła zakupić ten bilet za 9,5 euro.

Co do samego dojazdu to fajnie działa opcja dojazdu autobusem 350, przystanki są tak jak ktoś wyżej pisał na Rue du Faubourg Saint Denis (a jadąc z lotniska na ulicy tuż obok). Jest tylko jedno małe ale. Mianowicie Francuzi nie potrafią jeździć po śniegu. Spadnie 1 cm i już połowa aut wpada w poślizg i całkowicie sobie nie radzi wciskając gaz do dechy na jedynce przy ruszaniu. W związku z tym nawet lekkie opady śniegu powodują, że zamykane są autostrady, co z kolei powoduje że autobus 350 musi zmieniać trasę.

My jadąc na samolot wylatujący o 7:45 jechaliśmy pierwszym 350 jakoś ok. 5:30 z okolicy Gare du Nord. W pewnym momencie kierowca poinformował pasażerów, że nie może nas zawieź na lotnisko. Na szczęście był dla mnie bardzo uprzejmy i zbaczając z trasy zawiózł moją grupę na stację kolejową. Niestety trochę minęło zanim się zorientowaliśmy, że nic bezpośrednio stamtąd nie jedzie i jadąc z przesiadkami było spore ryzyko spóźnienia się na wylot. Ostatecznie rzutem na taśmę się udało.

Jednak jeśli ktoś wybiera się do Paryża zimą, warto jednak chyba wybrać transport szynowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 30 Kwi 2013 22:09 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
1 Czy RER z lotniska jedzie na stację Châtelet tą oddaloną o kilkadziesiąt metrów od Louvru ? Bo klikając na stację na google pokazuje mi same linie metra ,a żadnej RER
[url]
http://maps.google.com/maps?q=Ch%C3%A2t ... 35a913008,,[/url]

2 Istnieje mozliwość, żeby się przesiąść na metro na tej stacji bez dodatkowego kupowania biletu ( jechania na tym samym co z lotniska) ?
na stronie lotniska znalazłem coś takiego "Fare*:€ 9.10 (Forfait Navigo zones 1-5 accepted)"

3 Ktoś mógłby czy B2 nadal jest aktualny na lotnisko czy teraz jest B3 (B5 jak dobrze rozumiem jedzie trochę gdzie indziej) ?
4 Bilet powrotny kupuje się w takim samym automacie jak bilet na metro na stacji czy są osobne na RER ?
5 Jak jest z punktualnością pociągu ?

Poniżej kilka informacji ze strony lotniska

Fare*:
€ 9.10 (Forfait Navigo zones 1-5 accepted)
Stops:
The station « Aéroport Charles de Gaulle 1 » serves terminals 1 and 3.
The station « Aéroport Charles de Gaulle 2 - TGV» serves terminals 2 ACDEF and G.
Terminal 2G is linked to terminal 2F (entrance 2.10) by the free N2 shuttle (average journey time :
15 minutes).

Journey time:
- approx. 25 minutes from Gare du Nord
- approx. 28 minutes from Châtelet-Les-Halles

Frequency:
- every 10-15 minutes on weekdays
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Maj 2013 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Szukam i jakos nie widze...
Przylatuje LOTem na CDG i planuje jechac na Orly opcja 350+7+285

Mam klopot z odnalezieniem drogi z CDG terminal 1 do przystanku linii 350. Czy moglby ktos to lopatologicznie wytlumaczyc? ;) Z gory dziekuje!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 12 Maj 2013 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Lot ląduje na terminalu 1 (w kształcie rozety)
Ja już nie pamietam ale wg http://www.easycdg.com/1/airport-access ... sdegaulle/
Przy wyjściu / gate nr 12 z odlotów (chyba poziom ponizej przylotow) 20 m dalej po przejściu przez jezdnie jest przystanek odjazdu z rozkładem 350. W razie co zapytaj w info na lotnisku:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 12 Maj 2013 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Ok, dzieki :))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 249 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group