Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 20 Lis 2019 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
Jakby nie było to trolejbus jednak ponad 17 razy tańszy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#42 PostWysłany: 22 Lis 2019 21:57 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
a ile czasu trwa dojazd taksówką z lotniska do dworca ok. godziny 17? jakie ceny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 25 Lis 2019 07:29 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
piwili napisał(a):
Polecam Ubiera. Z centrum na lotnisko 86 UAH. W drugą stronę powinno być podobnie.


3 trolejbusy nie przyjechały i trzeba było brać Ubera :roll: Uber X 76 UAH spod McDonald’s przy dworcu.

Z kursem lotnisko - miasto, nie było problemu.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 25 Lis 2019 10:03 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Ja też W sobotę rano nie doczekałem się autobusu 117 z miasta I dojechałem autobusem 148 + przesiadka na trolejbus 14.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 26 Lis 2019 19:22 

Rejestracja: 01 Sie 2011
Posty: 56
Loty: 62
Kilometry: 110 426
Byłem w Odessie w drugiej połowie listopada i chyba najbardziej bezproblemowy jest dojazd do lotniska trolejbusem nr 14. Startuje spod starego terminalu i jest w stanie zawieźć nas w okolice centrum za 5 hrywien (przystanek ma również w okolicy dworca). Nie ma też problemu z bagażem.

Leciałem Wizzem do Wrocławia. Pomimo informacji, że należy mieć wydrukowaną kartę pokładową miałem ją tylko w wersji elektronicznej na telefonie. Po dotarciu na lotnisko każdy jest proszony o udanie się do okienka odprawy bagażowej gdzie jest za darmo drukowany bilet (pod warunkiem, że ktoś jest odprawiony i ma potwierdzenie w wersji papierowej lub elektronicznej). Dodam, że odlot miałem z nowego terminalu. To wcale nie jest jakaś dobra informacja, bo terminal wygląda na całkowicie nowy i praktycznie nic na nim nie ma. Po przejściu kontroli bagażowej (która rozpoczęła się w moim przypadku około 2 godziny przed wylotem) nie ma nic poza ławkami, automatem z przekąskami i poidełkiem.
Dodam, że przed odlotem miałem dosyć nieprzyjemną sytuację, gdy dwóch pasażerów (niestety Polaków, wyglądali na napitych albo naćpanych) zaczęło się zachowywać w hali odlotów w sposób uciążliwy dla reszty czekających i właściwie nie było dosłownie nikogo z obsługi lotniska kto mógłby zainterweniować. Po prostu terminal jest niesamowicie pusty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 26 Lis 2019 21:28 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
W sobotę marszrutka 117 nie jezdzi. Tylko trolejbus 14 do dworca. W rejon opery nie jest jakoś bardzo daleko. Proste dojście np.ul.Riszeliewską. Po drodze najlepszy kurs wymiany dolarów( lepszy niż k.dworca lub ul.Deribasowskiej).Powrót we wtorek rano był planowany 117 ale ostatecznie wzięliśmy taxi za 130 hr. Moja rada- trzeba być czujnym przy wyborze taxi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 27 Lis 2019 00:20 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 630
niebieski
jasamek napisał(a):
...Po dotarciu na lotnisko każdy jest proszony o udanie się do okienka odprawy bagażowej gdzie jest za darmo drukowany bilet...

Lecieliśmy też w listopadzie do Gdańska, też z nowego terminala i nic takiego nie było. Każdy z własnym wydrukiem karty pokładowej szedł do bramki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 27 Lis 2019 01:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Odprawa z nowego terminala ODS z papierową kartą bez konieczności check-in.
Przed wejściem na schody ruchome porowadzące do security i odprawy paszportowej pani z Wizza zaprasza wybrańców z bagażem podręcznym do sizera na pomiary :D
Nowy terminal pusty: żadnych sklepów, kawiarni etc. Są 2 automaty z napojami i przekąskami (płatność hrywnami lub kartą). Dostępne darmowe dystrybutory z wodą zimną, ciepłą i kubeczkami.
Dojazd Boltem z lotniska do centrum (Derybasivska) 85 UAH , powrót na lotnisko z centrum Boltem 90 UAH. Czas przejazdu 18-25 min.
Załącznik:
IMG_8796.JPG
IMG_8796.JPG [ 339.27 KiB | Obejrzany 2421 razy ]

Załącznik:
IMG_8797.JPG
IMG_8797.JPG [ 318.02 KiB | Obejrzany 2421 razy ]

Załącznik:
IMG_8795.JPG
IMG_8795.JPG [ 133.03 KiB | Obejrzany 2421 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 27 Lis 2019 20:09 

Rejestracja: 01 Sie 2011
Posty: 56
Loty: 62
Kilometry: 110 426
piwili napisał(a):
Lecieliśmy też w listopadzie do Gdańska, też z nowego terminala i nic takiego nie było. Każdy z własnym wydrukiem karty pokładowej szedł do bramki.

W takim razie nie rozumiem. Akurat przy kontroli bagażowej byłem z innym pasażerem. Zarówno mnie (miałem kartę w wersji elektronicznej), jak i jego (miał wydrukowaną) skierowano do stanowiska bagażowego. Nie była to żadna większa uciążliwość. Najistotniejsze jest to, że nie trzeba (wbrew temu co twierdzi w mailu Wizz) mieć wydrukowanej karty podkładowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 27 Lis 2019 20:25 

Rejestracja: 13 Lis 2013
Posty: 22
Loty: 60
Kilometry: 139 705
Ves123 napisał(a):
W sobotę marszrutka 117 nie jezdzi. Tylko trolejbus 14 do dworca. W rejon opery nie jest jakoś bardzo daleko. Proste dojście np.ul.Riszeliewską. Po drodze najlepszy kurs wymiany dolarów( lepszy niż k.dworca lub ul.Deribasowskiej).Powrót we wtorek rano był planowany 117 ale ostatecznie wzięliśmy taxi za 130 hr. Moja rada- trzeba być czujnym przy wyborze taxi.


W sobotę i niedzielę jeździ marszrutka 117 , byłem 23-24 listopada 7 hrywnie od osoby
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 27 Lis 2019 21:43 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 630
niebieski
jasamek napisał(a):
piwili napisał(a):
Lecieliśmy też w listopadzie do Gdańska, też z nowego terminala i nic takiego nie było. Każdy z własnym wydrukiem karty pokładowej szedł do bramki.

W takim razie nie rozumiem...

Tu nie ma nic do rozumienia, bo wygląda na to że nie mają stałych reguł. :)
Kierownik zmiany powiedział, że tak ma być i tak było. Nowy terminal - nowy bałagan. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 12 Gru 2019 14:29 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 73
Czy na lotnisku w Odessie zaraz po przylocie można kupić jakiś 7 dniowy bilet na komunikację miejską i już na ten bilet jechać do centrum czy tylko jednorazowe bilety - oczywiście mowa o komunikacji publicznej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 12 Gru 2019 14:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
A jest coś takiego w Odessie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 12 Gru 2019 14:57 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Bilet na trolejbus z lotniska kosztuje 5 hrywien, bilety na tramwaje są po 3 hrywny. Płaci się przy wychodzeniu z pojazdu.
Przy takich kwotach żadne bilety dobowe/tygodniowe raczej nie mają sensu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 12 Gru 2019 15:41 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 73
-- 12 Gru 2019 14:41 --

Wielkie dzięki za odpowiedzi... Czyli w Odessie nie ma biletów tygodniowych? Tak pytam bo będę tam dłużej i nie musiałbym przy każdym przejeździe szukać drobniaków. Kupiłbym od razu na lotnisku.

-- 12 Gru 2019 14:41 --

Wielkie dzięki za odpowiedzi... Czyli w Odessie nie ma biletów tygodniowych? Tak pytam bo będę tam dłużej i nie musiałbym przy każdym przejeździe szukać drobniaków. Kupiłbym od razu na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 18 Gru 2019 16:50 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 175
Lecę wizzair z wrocławia, powrót ryanair
w styczniu
Czy rzeczywiście w hali odlotów żadnego sklepu nie ma? Mamy tylko bagaż podręczny, więc chcieliśmy zrobić zakupy w bezcłowym.
Patrząc na dojazd-chyba najbardziej opłaca się uber- przynajmniej czasowo. Czas jazdy trolejbusu do centrum to ok 1h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 18 Gru 2019 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
@pyra2
Tak, rzeczywiście w nowej hali odlotów na razie nie ma żadnego sklepu.
Jesli chodzi o dojazd, to optymalny czasowo - uber, bolt, yandex (15-25 min do centrum). Optymalny finansowo trolejbus lub marszrutka, Chociaż 85-90 UAH za ubera/bolta to też nie majątek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pyra2 uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 18 Gru 2019 23:06 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 175
@danziger a nie wiesz, czy wifi dobrze łapie na lotnisku, żeby zamówić ubera? Bedę niecałe 24 h i nie chcę kupować karty sim.
Może do stycznia jakiś sklep otworzą :D :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 18 Gru 2019 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
@pyra2
Wi-Fi na lotnisku łapie bardzo dobrze. Sam zamawiałem Bolta przez Wi-Fi lotniskowe. Bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pyra2 uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 19 Gru 2019 00:04 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
Runo-88 napisał(a):
Bilet na trolejbus z lotniska kosztuje 5 hrywien, bilety na tramwaje są po 3 hrywny. Płaci się przy wychodzeniu z pojazdu.
Przy takich kwotach żadne bilety dobowe/tygodniowe raczej nie mają sensu :)
Aktualnie na tramwaje i trolejbusy bilety kosztują po 5 hrywien, na marszutki po 7 hrywien.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group