Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Marakesz
#41 PostWysłany: 20 Sty 2015 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Trochę informacji ze strony ALSA.
Tutaj jest mapka sieci autobusów miejskich w Marrakeszu: http://alsa.ma/images/map2.jpg
Rozkład jazdy: http://alsa.ma/pdf/Horaires-Transport-Urbain.pdf
Cennik biletów: http://alsa.ma/fr/marrakech/tarifs
Jak widać bezpośrednio na lotnisko kursuje autobus 19, który kosztuje 30 Dh. Z kolei po ulicy nieopodal lotniska jeżdżą linie 11, 18, 20 i przejazd nimi kosztuje 4 Dh.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
iwan-82 uważa post za pomocny.
 
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Marakesz
#42 PostWysłany: 20 Sty 2015 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Ktoś tu odświeżył temat przed niedalekim wyjazdem ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#43 PostWysłany: 27 Sty 2015 16:24 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 46
Mała errata dla ekip liczniejszych niż 3 osoby, bo brak tej informacji nas trochę zaskoczył.
Petit taxi zabierają (oficjalnie) maksymalnie 3 osoby.
Przy powrocie jednak, petit zabrała naszą czwórkę (w tym dwójka dzieci) z Medyny wcześnie rano w deszczu, bo "i tak nic nie widać". Z tym, że za kurs na lotnisko taksówkarz zażyczył sobie 100MAD (w miejsce standardowych 70MD) właśnie dlatego, że byliśmy w cztery osoby.

Co do kursu grand taxi to one chyba mają na przedniej szybie nalepkę z jakimś cennikiem, tak wywnioskowałem z późniejszej zapoznawczej rozmowy z taksówkarzem.
Tłumaczył on, że oficjalna cena ("wyjściowa") grand taxi medyna-lotnisko czy medyna-lotnisko to 100MAD. W naszym przypadku na lotnisku negocjacje rozpoczęły się od absurdalnych 280MAD. Być może z powodu dzieci i słabej pogody próbowali wykorzystać sytuację.

I uwaga, wieczorem możecie zostać wyrzuceni w znacznej odległości od zakwaterowania. Bo taksówka nie wjedzie np w okolice placu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#44 PostWysłany: 28 Sty 2015 09:32 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 418
srebrny
Z nowego miasta na lotnisko płaciłem za dwie petitki po 60 MAD. Stały rano koło hotelu, zamówiłem na godż 13-tą -byli punktualnie. Wracaliśmy pewnego dnia z placu do nowego miasta szukając dużej taxi dla 4 osób i uwiesił się dorożkarz -skorzystaliśmy za 40 MAD był póżny wieczór.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#45 PostWysłany: 28 Sty 2015 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Pozwolę dodać tylko tyle, że taksówki w Maroko pełnią rolę publicznego transportu i są na prawdę tanie. Kursy czasami kosztują 2-3 dirhamy. Na lotnisko zawsze jest drożej i np. w takim Tangierze nie ma autobusu z lotniska do centrum...
Natomiast kurs lotnisko - centrum za 100 MAD to norma, chyba w każdym mieście.
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#46 PostWysłany: 06 Lut 2015 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
No to mi się udało wytargować grand taxi do Guéliz za 80 Dh. Na początku powtarzali 100 Dh, ale jak kilka słów po arabsku zrobiło cuda (negocjacje były długie).
Dodam jeszcze, że w kolejce do kontroli paszportowej po wylądowaniu czekaliśmy ponad godzinę.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#47 PostWysłany: 25 Lut 2015 09:30 

Rejestracja: 08 Gru 2013
Posty: 17
Luty 2015.Petit taxi Medyna-lotnisko 70 dir palmiarnia- lotnisko 100 dir
_________________
Indie,Nepal,Chorwacja,Turcja,Porto/Barca,Praga,Izrael/Jordania-2014,Maroko-2015. Wszystko przy wolnym jak dla nauczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#48 PostWysłany: 08 Maj 2015 20:41 

Rejestracja: 08 Maj 2015
Posty: 1
Właśnie wróciłem z Marakeszu i podzielę się informacjami o transporcie.
Przed wylotem zaplanowałem że na Jamaa el fna pojedziemy autobusem miejskim "11" do którego trzeba dojść ok 500m. Po wyjściu z lotniska troche przez zmęczenie, trochę przez zakręcenie nowym otoczeniem zostaliśmy "zaatakowani" przez taksiarzy. Po początkowym stanowczym odrzucaniu ofert przejazdu za 100 dirhamów w końcu poddałem się i po 5 minutowych negocjacjach i kilkukrotnym odchodzeniu udało się wytargować 60 MAD przejazd grand taxi. No i ruszyliśmy. I teraz wiem że przejazd "11" - tką był trochę szlonym pomysłem bo po pierwsze znaleźć przystanek to wielka sztuka, po drugie odległość do Jaama el fna jest spora a po podruży człowiek jest trochę zmęczony.
Pamiętajcie! Targujcie się. Jak nie z jednym to z drugim, trzecim aż w końcu znajdzie się taki co się zgodzi na waszą cenę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#49 PostWysłany: 09 Maj 2015 00:15 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Ten przystanek jest całkiem łatwo znaleźć. Po wyjściu z lotniska ciągle przed siebie, przez parking, później kawałek ulica i zaraz jest skrzyżowanie. Przechodzimy na drugą stronę ulicy i zaraz po lewej jest przystanek, jak zaczynają się budynki. Jazda komunikacja miejska to spora frajda, a jeszcze fajniej busami z lokalsami np. Z Marrakeszu do doliny Ourki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#50 PostWysłany: 09 Maj 2015 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Dokładnie, po prostu pamiętajcie o machaniu ręką, bo nam tak przejechały dwa autobusy :D
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#51 PostWysłany: 12 Maj 2015 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Targować, targować, nie przepłacać! O trzeciej w nocy z okolic meczetu Kutubija na lotnisko udalo mi się zbić cenę ze stówy do 50 MAD.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#52 PostWysłany: 25 Maj 2015 18:31 

Rejestracja: 15 Lut 2015
Posty: 13
z pod meczetu Kutubija na lotnisko 6 rano 50 d (oczywiscie chciał od łebka 50 he, ale nie nie ) mówisz ze tyle masz i koniec ,jesli nie to nastepny podjedzie i zabierze proste
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#53 PostWysłany: 28 Maj 2015 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Właśnie wróciłem z Marakeszu i muszę przyznać, że tamtejsza komunikacja miejska Alsa jest naprawdę bardzo dobra i tania (4 MAD bilet jednorazowy) Podróżowanie z tubylcami jest niesamowitym przeżyciem i są oni bardzo sympatyczni. Po wyjściu z lotniska wystarczy kierować się cały czas wzdłuż drogi wyjazdowej z lotniska i na rondzie udać się w lewo gdzie po mniej więcej 200-300 metrach będzie znak z narysowanym autobusem, który zatrzymuje się kawałek za tym miejscem. Warto pomachać ręką widząc zbliżający się autobus.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
szpulatek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#54 PostWysłany: 02 Gru 2015 23:53 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 1
A jak wygląa sprawa z dostaniem się do Marrakeszu w nocy? Ląduje po 23 (a z tego co czytałem jeszcze czeka mnie kolejka do kontroli paszportowej). Autobusy wg rozkładu jezdza tylko do 21:30? Zostaje jedynie taxi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#55 PostWysłany: 08 Lut 2016 22:35 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Jeżeli nic się nie zmieniło to tylko taxi. Ostatni autobus odjeżdża chyba jakoś po 22.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#56 PostWysłany: 08 Lut 2016 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Byłem pod koniec czerwca 2015, taxi z lotniska do Majorelle Garden 70 dirhamów (10min negocjacji), z ogrodów do starego miasta 20 dirhamów (podeszliśmy z jakieś 100m do głównej ulicy taryfy same się zatrzymują, taryfiarze pod bramą ogrodów życzą sobie 5x tyle), ze starego miasta (meczet Koutubija) na lotnisko taxi za 50 dirhamów, prosta zasada mówisz że masz tyle i koniec, jak nie ten zaraz pojawi się następny :)
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#57 PostWysłany: 30 Gru 2016 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
Spacer z lotniska do Mediny po 22:00 to dobry pomysł ? Czy lepiej odpuścić i wziąć taksówkę ? Nie chodzi o oszczędności co bardziej na chęć zobaczenia czegoś po drodze idąc pieszo, a przy tak krótkim pobycie jak mój, chciałbym zobaczyć jak najwięcej :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#58 PostWysłany: 30 Gru 2016 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Czy ja wiem? Ta główna aleja jest mało ciekawa, bo idzie się wzdłuż muru. Chyba że zboczysz do ogrodów po lewej
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#59 PostWysłany: 31 Gru 2016 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
grzesq napisał(a):
Spacer z lotniska do Mediny po 22:00 to dobry pomysł ? Czy lepiej odpuścić i wziąć taksówkę ? Nie chodzi o oszczędności co bardziej na chęć zobaczenia czegoś po drodze idąc pieszo, a przy tak krótkim pobycie jak mój, chciałbym zobaczyć jak najwięcej :)


To jest kawałek drogi.. i nie nic ciekawego.. obok lotniska za rondem około 1 km jest przystanek autobusowy i tam się udaj
Podjedź sobie do mediny za grosze.. już nie pamietam ile bilet kosztował w dirhamach ale 1 zł - jakoś tak... albo taniej ...
i bedziesz za 20 minut na miejscu , mozesz tez podjechac kilka przystanków i bedziesz juz miał blizej zdecydowanie
Góra
 Profil Relacje PM off
grzesq lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marrakesz
#60 PostWysłany: 02 Sty 2017 18:52 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Tak prawdę mówiąc, z lotniska aż do samej Medyny nic ciekawego nie zobaczysz, zwłaszcza w nocy. W dzień zresztą też. Tak poza tymi bardziej zabytkowymi częściami to przedmieścia w Marrakeszu raczej nie mają wiele do zaoferowania. Na moje szkoda czasu, już ciekawiej byłoby pójść w nocy na plac. Co prawda o 22 tam nie bywałem, ale my raczej mieliśmy wczesne wstawanie. Za to po zachodzie słońca dużo się tam działo.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
grzesq lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group