Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Sty 2014 21:28 

Rejestracja: 28 Paź 2012
Posty: 49
Nikt mi nie pomoże???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 22 Sty 2014 00:41 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Podejrzewam, ze autobusy nie kursują (w Fezie na pewno nie). Taksówki na pewno. Proponuje ruszyć spokojnym krokiem w stronę miasta aby uzyskać lepszą pozycję negocjacyjną. To, że oficjalna stawka wynosi ileś, nie oznacza ze nie można jechać taniej.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Sty 2014 20:59 

Rejestracja: 28 Paź 2012
Posty: 49
Dziękuję bardzo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Sty 2014 21:01 

Rejestracja: 28 Paź 2012
Posty: 49
Sorvali napisał(a):
autobusem nie radze, przejazd w nocy na lotnisko RAK z okolic Djemaa-el-Fna to ok 100DH za grand taxi i ok 70 za petit (ale zawsze mozna sprobowac wynegocjowac mniej)


to są ceny za osobę bez względu na ilość osóB w taksówce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 08 Lut 2014 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
W styczniu brałem grand taxi z postoju przy lotnisku RAK do centrum za 100 dirhamów. Jechało nas 6 osób w mercu puchatku. Za tę cenę dogadałem się chyba dopiero z 10-tym taksiarzem. W drodze powrotnej na lotnisko startowałem spod hotelu w centrum o godz. 4.50 rano więc umówiłem się z taxi wcześniej i przyjechała po nas pod hotel. Cena była nieco wyższa - 140 dirhamów za grand taxi. Tak jak poprzednio jechało nas 6 osób w mercu puchatku. Za petit taxi pewnie taniej, ale po zmianie przepisów 6 osób nie biorą już ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#26 PostWysłany: 21 Kwi 2014 21:21 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
Czy można spać na lotnisku w Marrakeszu? Przylot około północy, nie chcę żadnego noclegu bukować wcześniej, szukać w środku nocy też średnio - te kilka godzin można byłoby spędzić do rana. Jest bezpiecznie? Nie zamykają lotniska na noc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#27 PostWysłany: 21 Kwi 2014 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
cappricio napisał(a):
Czy można spać na lotnisku w Marrakeszu? Przylot około północy, nie chcę żadnego noclegu bukować wcześniej, szukać w środku nocy też średnio - te kilka godzin można byłoby spędzić do rana. Jest bezpiecznie? Nie zamykają lotniska na noc?


ten sam problem. ktoś próbował noclegu ?
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#28 PostWysłany: 21 Kwi 2014 22:08 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Może się przyda - http://www.sleepinginairports.net/afric ... 1V6g6KeYqQ

Lecę w styczniu do Marakeszu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Kwi 2014 22:55 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
mediolan napisał(a):

3 - opcja autobus miejski, staje - obok lotniska za parkingami - jest rondo i przy nim przystanek - linie -11,18,20 do centrum - jadą coś z 10-15 min, koszt 4 dh

orientujecie się, czy te miejskie autobusy kursują też po północy? jest jakaś nazwa tego przewoźnika? jakieś rozkłady w necie? :)

PawelGa napisał(a):
Może się przyda - http://www.sleepinginairports.net/afric ... 1V6g6KeYqQ

dzięki za linka, wygląda na to, że chyba lepiej spróbować dostać się do miasta :) zobaczymy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#30 PostWysłany: 23 Cze 2014 01:19 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
Przy lotnisku w Marakeszu proponuję zwrócić uwagę na fakt, czy zaproponowna cena nie jest przypadkiem "per person". Mi i żonie tak taksiarz zaoferował przejazd - super, cena, ale "od osoby" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#31 PostWysłany: 27 Cze 2014 20:50 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 80
Loty: 96
Kilometry: 219 964
[Informacyjnie]
Transfer: Z Medyny (Ryad Laarouss) na lotnisko Marrakesh.
Godzina 6:45
Cena: 70MAD (za petit taxi, bez targowania)
Czas przejazdu: 15minut

Ustaliłem wszystko dzień wcześniej z napotkanym taksówkarzem. Czekał we wskazanym miejscu dobre 15 minut przed czasem.
_________________
NEVER STOP EXPLORING
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#32 PostWysłany: 14 Gru 2014 23:42 

Rejestracja: 14 Gru 2014
Posty: 3
Zgodnie z tym, co było na początku grudnia, to bilet w jedną stronę z lotniska do centrum (plac) to 30 DH natomiast bilet w dwie strony (ważny 2 tyg) 50 DH. Co do cen taksówek z lotniska, to z tego co słyszałem ludzie płacili 30 DH od osoby (jechali albo w 2 albo w 3 osoby). Przed wylotem proponuję być troszkę wcześniej ponieważ jest dużo bieganiny po lotnisku i załatwiania jakiś głupich stempelków:/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#33 PostWysłany: 15 Gru 2014 06:15 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
tzn jak wcześnie przed wylotem/otwarciem bramek? Już kiedyś taką informację czytałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#34 PostWysłany: 15 Gru 2014 14:28 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Oficjalna cena (mają naklejki na przednich szybach z cennikiem) za Taxi z/do lotniska w Marrakeszu to 70 MAD, na dzień dobry dostałem propozycję 60 MAD.
Ogólnie taxi w Marrakeszu dużo droższe niż np w Fez.
W Fez bez problemu jeździliśmy po mieście za max 10 MAD, w Marrakeszu za odcinek około 1,5km ciężko było znaleźć chętnego za 20 MAD. Niby było już ciemno, godz około 20.00 i tłumaczyli taryfą nocną :)
Ale np rano z okolic Bab Ksiba do dworca Supraturs (6 km) zapłaciłem też 20 MAD po wcześniejszym ustaleniu ceny.

Faktycznie, na lotnisku dobrze jest być wcześniej (przynajmniej rano jak jest dużo odlotów), ale z uwagi na bardzo duże kolejki do security.
Kontrola idzie im strasznie ślamazarnie.
Przed kontrolą bezpieczeństwa każdy musi podbić bilet w check-in.
Wczoraj wróciłem z Maroko, dlatego jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Edit:
Wylot miałem 9:50


Ostatnio edytowany przez pieerx, 15 Gru 2014 14:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#35 PostWysłany: 15 Gru 2014 14:45 

Rejestracja: 15 Gru 2014
Posty: 69
Zbanowany
pieerx napisał(a):
Oficjalna cena (mają naklejki na przednich szybach z cennikiem) za Taxi z/do lotniska w Marrakeszu to 70 MAD, na dzień dobry dostałem propozycję 60 MAD.

Ja widziałam oficjalną cenę 120 z Mediny 8-)

Faktycznie, na lotnisku dobrze jest być wcześniej (przynajmniej rano jak jest dużo odlotów), ale z uwagi na bardzo duże kolejki do security.
Kontrola idzie im strasznie ślamazarnie.
Przed kontrolą bezpieczeństwa każdy musi podbić bilet w check-in.
Wczoraj wróciłem z Maroko, dlatego jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.


Tu mi się coś nie zgadza ,bo ja miałam wylot 6.45 i nie było ochrony.
Za to wypełniałam deklarację.

Tak naprawdę można dojść do lotniska piechotą ,mi zajęło to ok 80min spacerkiem
żeby było ciekawiej ok 20.

Autobus kosztuje 30 / razem z powrotnym 50 DH

Spanie ,to duże,przestronne krzesła/fotele.
Minusem jest zimny nawiew ,oraz ciągle otwarte drzwi przez stojącą w nich
obsługę ,taksówkarzy itd.
Z check-in miałam problem,gdyż spałam na górze koło kawiarni
a wyświetlały się tablice ,bez komunikatu głosowego.
Nie wiem czy tylko wtedy był z tym problem ,czy też tak jest zawsze.
Lotnisko nie jest wielkie, a autobus jest tuż przy nim ,więc nie ma co
się stresować.Życzę udanych podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#36 PostWysłany: 15 Gru 2014 16:14 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
RamonJola napisał(a):

Tu mi się coś nie zgadza ,bo ja miałam wylot 6.45 i nie było ochrony.
Za to wypełniałam deklarację.




Chyba mnie nie zrozumiałaś, bo ja nie spotkałem jeszcze lotniska z brakiem kontroli bezpieczeństwa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#37 PostWysłany: 16 Gru 2014 10:57 

Rejestracja: 15 Gru 2014
Posty: 69
Zbanowany
[/quote]

Chyba mnie nie zrozumiałaś, bo ja nie spotkałem jeszcze lotniska z brakiem kontroli bezpieczeństwa :)[/quote]


8-)
Pieczątka wjazdu /wyjazdu jest policji Marrakeszu ,więc niech ci będzie,że to była kontrola bezpieczeństwa.
Szczególnie,że byłam jedyną europejką na odprawie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#38 PostWysłany: 30 Gru 2014 16:20 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
A mógłby ktoś coś więcej napisać o autobusie miejskim spod lotniska?
Skąd odjeżdża i jaki numer jedzie na Jaama el Fna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#39 PostWysłany: 30 Gru 2014 17:01 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Numer 19, jak wyjdziesz z lotniska to po lewej stronie.
A więcej masz kilka postów powyżej, aktualne dane sprzed 2 tygodni.

Tak, autobus jedzie na Jaama el Fna, ale zatrzymuje się też trochę wcześniej w okolicach Parc Lalla Hasna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marakesz
#40 PostWysłany: 30 Gru 2014 17:52 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Dzięki za pomoc, ale chodziło mi o autobus miejski - ten, o którym wspominał mediolan (za kilka dh za kurs).
Z tego co widzę na wikitravel (http://wikitravel.org/en/Marrakech) to jest to numer 11, zatrzymuje się 500 metrów od lotniska. Ktoś mógłby to potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group