Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Paź 2010 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
osiek napisał(a):
W Fezie do lotniska dojeżdża autobus za ok 20DH lub grand taxi za ok 120-150DH. Skąd tego Ci nie powiem bo jechaliśmy grand taksi ;)

wczoraj płaciliśmy 3.40MAD za autobus nr 16 odjezdzajacy spod dworca. Jedzie ok 20-30min, nie mam pojecia jak wyglada jego rozkład bo my po prostu wpadlismy tam o dobrej porze, ale ponoc srednio odjezdza co 30minut.

btw, fez to dziadostwo :P nam sie nie podobal ;) marakesz wymiata. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 03 Paź 2010 15:33 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Blackall napisał(a):

btw, fez to dziadostwo :P nam sie nie podobal ;) marakesz wymiata. ;)



mam podobne wrażenia ;) może nie że Fez to dziadostwo ale takie europejski miasto, a Marrakesz hałaśliwy, męczący, arabski ;) i wciągający ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Lut 2011 11:23 

Rejestracja: 12 Lut 2011
Posty: 4
FES
lotnisko - miasto bus nr. 16 - 3.4 Dh
ostatni odjeżdża ok. godziny 19
potem bus za 20 Dh lub Grand Taxi pozostaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Lut 2011 11:45 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Po przylocie z Rzymu do Fezu czekalam na 16 i przyjechala jakos 19.40.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Maj 2011 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 85
Kilometry: 133 834
niebieski
Fez - dojazd do miasta
"Przystanek" do wsiadania jest po prawej stronie (mając lotnisko za plecami)
Bilety kupuje się w budce w autobusie. Jeżeli nie ma się drobnych resztę dostaniemy na ostatnim przystanku.
Wysiada się koło dworca. Będziemy go widzieć od razu po wyjściu z autobusu przed sobą.

Fez - dojazd na lotnisko
Mając dworzec kolejowy za plecami po prawej stronie za murem jest plac, z którego startuje 16 na lotnisko.
Jest tam też budka, w której można kupić bilety.
Rozkład? Nie ma, ale z tego co zaobserwowałem jeździ przynajmniej jeden na godzinę.

Tak jak było to podkreślane wielokrotnie w obu przypadkach cena pojedynczego biletu to 3,4 dirhama.
Dla porównania kurs na lotnisko taksówką to 120 dirhamów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Kwi 2013 02:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Od jakich godzin rannych może kursować autobus linii 16 z placu przy dworcu głównym w Fez do lotniska?
Czy lotnisko to przystanek końcowy?
Mam samolot o g. 9:00 jakoś na tygodniu. Ktoś nim jechał? Ile trwa przejazd i czy jest to w miarę bezpieczny sposób podróży (korki, awarie itp.) czy powinienem brać taxi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Maj 2013 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
rdw napisał(a):
Od jakich godzin rannych może kursować autobus linii 16 z placu przy dworcu głównym w Fez do lotniska?
Czy lotnisko to przystanek końcowy?
Mam samolot o g. 9:00 jakoś na tygodniu. Ktoś nim jechał? Ile trwa przejazd i czy jest to w miarę bezpieczny sposób podróży (korki, awarie itp.) czy powinienem brać taxi?

Podbijam, mam lot o 9 i nie wiem jak jechać. Trzy lata temu nieco inaczej to wygladalo, teraz na placu kolo dworca nie widziałem żadnego busa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Maj 2013 23:12 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Zapytalam Polki studiującej w Fezie, autobusy na lotnisko (tak, to jest koncowy przystanek) startują o 7.30.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Fez
#9 PostWysłany: 13 Sty 2014 21:09 

Rejestracja: 28 Paź 2012
Posty: 49
Czy lądując w Fez o godz. 22.50 jest szansa na złapanie taxi lub autobusu, by dostać się do miasta? I czy o tej porze znajdę nocleg? Czy autobusy do Marrakeszu kursują również w nocy?


Ostatnio edytowany przez Washington, 03 Kwi 2014 15:05, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Sty 2014 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Taksówka za 120MAD jak najbardziej, na autobus raczej nie licz.
Tak w ogóle to autobus staje teraz daleko od samego lotniska, ledwie go można dojrzeć za dnia.
No a hotele to przecież czekają na gości, np. taki Ibis przy samym dworcu kolejowym (140 zł doba/2 os, basen, postój tanich czerwonych taksówek na miejscu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Sty 2014 12:13 

Rejestracja: 28 Paź 2012
Posty: 49
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Bałam się, że nikt nie będzie wiedział :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fez
#12 PostWysłany: 08 Wrz 2014 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 327
niebieski
Po 21 uda się złapać ten bus za 20DH? ten autobus ma jakiś numer czy to po prostu linia miasto-lotnisko?
_________________
Potrzebujesz plastikowe śledzie do namiotu? zapraszam na PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Gru 2014 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Vojtas napisał(a):
Fez - dojazd do miasta
"Przystanek" do wsiadania jest po prawej stronie (mając lotnisko za plecami)
Bilety kupuje się w budce w autobusie. Jeżeli nie ma się drobnych resztę dostaniemy na ostatnim przystanku.
Wysiada się koło dworca. Będziemy go widzieć od razu po wyjściu z autobusu przed sobą.

Fez - dojazd na lotnisko
Mając dworzec kolejowy za plecami po prawej stronie za murem jest plac, z którego startuje 16 na lotnisko.
Jest tam też budka, w której można kupić bilety.
Rozkład? Nie ma, ale z tego co zaobserwowałem jeździ przynajmniej jeden na godzinę.

Tak jak było to podkreślane wielokrotnie w obu przypadkach cena pojedynczego biletu to 3,4 dirhama.
Dla porównania kurs na lotnisko taksówką to 120 dirhamów.

Mala aktualizacja.

Obecna cena za przejazd to 4 MAD, platne u kierowcy.

Fez - dojazd do miasta Wychodzimy z lotniska przez parking kierujac sie w prawa strone. Przystanek oznaczony jest znakiem drogowym.

Fez - dojazd na lotnisko Idziemy do glownej drogi wzdluz muru, jak napisal Vojtas, a nastepnie mijajac plac z bialymi taksowkami trafimy na przystanek autobusowy.

Pozdroz trwa ok. 30 min.

PS. Dojazd z dworca do mediny to ok. 8.50 MAD (Petit Taxi).
Góra
 Profil Relacje PM off
Vojtas lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Fez
#14 PostWysłany: 04 Gru 2014 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 327
niebieski
Dodam jeszcze od siebie, że lądowalismy po 23 i był to już chyba ostatni przylot w tym dniu a autobusu o tej godzinie niestety już nie ma. Udało się dzielona taxę za 80 MAD za 4 osoby pod dworzec głowny w FEZ.
_________________
Potrzebujesz plastikowe śledzie do namiotu? zapraszam na PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fez
#15 PostWysłany: 25 Lut 2015 09:36 

Rejestracja: 08 Gru 2013
Posty: 17
luty 2015.Bilet na 16-kę kosztuje kilka dir. Ale trzeba je mieć- Jak wyskoczysz z 200 dir prosto z bankomatu-nie znajdziesz możliwości rozmienienia- czasem pozostaje dać 5 euraczy. Nam udało się wyżebrać jakieś drobne u tubylców, które za chwilę zwróciliśmy. Zdecydowanie należy kupić jakąś duperelę na lotnisku lub rozmienić parę euro.
_________________
Indie,Nepal,Chorwacja,Turcja,Porto/Barca,Praga,Izrael/Jordania-2014,Maroko-2015. Wszystko przy wolnym jak dla nauczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fez
#16 PostWysłany: 25 Lut 2015 11:27 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Ja rozmienilem w budce na parkingu.Jechalo ze mna kilku mlodych Anglikow i oczywiscie na ostatnim przystanku mieli problemy z konduktorem i wydaniem reszty.Trafilem nawet na kotrole biletow. Sama jazda tym autobusem to juz przygoda.Osobiscie bylem lekko zaskoczony "dzentelmenstwem",ustepowanie miejsca kobietom nie bardzo pasowalo mi w obraz kraju arabskiego.Tylko ci mlodzi Anglicy siedzieli jak przyklejeni do foteli a nad nimi staly starsze panie. To tak o kulturze zachodu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fez
#17 PostWysłany: 24 Maj 2015 10:31 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
W drodze powrotnej z Mediny autobus 19 do dworca centralnego.
Ostatni przystanek jest zarowno jego pierwszym w przeciwnym kierunku jak i pierwszym dla autobusu nr 16 jak (autobus jedzie 20-30 min na lotnisko).
Bilet to zawsze 4 MAD.
O rozklad zawsze trzeba pytac Pana z krotkofalowka.

Mam nadzieje, ze te zdjecia troche ulatwia zycie.

Załączniki:
image.jpg
image.jpg [ 129.34 KiB | Obejrzany 5362 razy ]
image.jpg
image.jpg [ 122.94 KiB | Obejrzany 5362 razy ]
image.jpg
image.jpg [ 142.62 KiB | Obejrzany 5362 razy ]
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
wasmir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Fez
#18 PostWysłany: 07 Gru 2016 01:36 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2169
srebrny
Ktos moze ma jakies dodatkowe info czy jest cos oprocz taxi po 23 z lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fez
#19 PostWysłany: 14 Cze 2018 04:24 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Stan na czerwiec 2018:

Lotnisko -> dworzec w godzinach wieczornych, kiedy już nie ma autobusu, cena Grand Taxi idzie w górę. Wołali 200 Dhs ale nie próbowaliśmy negocjować bo mieliśmy inny transport.

Dworzec -> Lotnisko, czekając na przystanku autobusowym przy dowrcu na autobus na lotnisko (rozkładu nie ma, ale localsi potwierdzali że autobus jest, i że przyjedzie), regularnie przychodzą kierowcy Grand Taxi i próbują do siebie namówić. Najpierw wołali 150 Dhs za całą taksówkę. Chwile później cena spadła do 100. Nadal nie chcieliśmy, ale kierowca cały czas szukał chętnych do dzielenia taxówki. Po jakichś 15 minutach w końcu znalazł komplet, i pojechaliśmy z nim za 20 Dhs od osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fez
#20 PostWysłany: 14 Paź 2018 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
Przydałaby mi się przechowalnia bagażu na lotnisku w Fezie.A przynajmniej na dworcu kolejowym lub w centrum..
Natknął sie ktoś? Ktoś coś wie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group